Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

mozna juz w polskich sklepach dostac 3600+, jesli tak to prosze o linki

Jeszcze nie, ale nie wiele tansze od 3800+ będą, poniewaz 3600 bedzie tylko w wersji EE. Jeżeli chciałbyś wczesniej takiego x2 3600+, to odezwij sie do MILANSa z forum, on będzie takie miał niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z cyklu "kocham benchmark.pl"

 

"Bardzo istotne w nowej platformie AM2 jest to, że pamięci pracują asynchronicznie w stosunku do szyny FSB - czyli odwrotnie niż w Socket 939. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony. Dobra jest taka, że jeśli zechcemy podkręcić CPU przez podniesienie szyny FSB np: do 217 MHz, nie musimy dysponować mocniejszymi pamięciami. Przy Socket 939 podkręcenie szyny do 217MHz powodowało automatyczne zwiększenie częstotliwości pamięci do 433MHz."

 

wielu interesujących rzeczy można się dowiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z cyklu "kocham benchmark.pl"

 

"Bardzo istotne w nowej platformie AM2 jest to, że pamięci pracują asynchronicznie w stosunku do szyny FSB - czyli odwrotnie niż w Socket 939. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony. Dobra jest taka, że jeśli zechcemy podkręcić CPU przez podniesienie szyny FSB np: do 217 MHz, nie musimy dysponować mocniejszymi pamięciami. Przy Socket 939 podkręcenie szyny do 217MHz powodowało automatyczne zwiększenie częstotliwości pamięci do 433MHz."

 

wielu interesujących rzeczy można się dowiedzieć ;)

Lol, co za debil to pisał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie się różni (brak SLI, gorszy dźwięk - parę funkcji tak wynika ze strony DFI) taka budżetówka jak nf4x ;) Ciekawe ile będzie kosztować bo taka to mi sie podoba, oc też musi być dobre... czekamy aż pojawi sie u nas i na pierwszego śmiałka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie bardzo podoba, oby tylko OC bylo na podobnym poziome co w Ultra-M2.

o ile bedzie OC, bo w specyfikacji nie ma o tym info a w przypadku Ultry jest:

CPU/DRAM overclocking

CPU/DRAM/Chipset overvoltage

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie bedzie warto brac nonULTRA, bo pewnie będzie tansza o 20-30zł a tracimy pare ciekawych dodatków jak np 2x PCI-E, czy przyciski pwr/res na płycie.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czeskich sklepach widzialem juz ta plyte, po przeliczeniu na nasze byla tam o 35-40zl tansza od Ultry.

mi np. drugie pci-e zupelnie nie jest potrzebne i nie bedzie, podobnie inne roznice miedzy tymi plytami nie sa dla mnie znaczace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z reguły najuboższa wersja jest przeważnie też z opcji OC jakoś ogołocona

Haha a dfi infinity nf4x w stosunku do dfi lp ut nf3 250gb ? :D moze trohcę mniej w biosie ale ogóle jest lepsza Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukałem. Ale do cholery nie znalazłem. Może gdyby nie było tu tematów po 60 stron to byłoby łatwiej :mur:

 

Mianowicie: Jak kręcą się Sempy pod AM2? Athlony wiem, że świetnie, ale interesują mnie Semprony - 2800 lub 3000. Ktoś zna odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miałem sempa to bez problemu chodził na 2.6 ghz (325x8). w sumie nie wiem jak to sie stao ale zapomniałem sprawdzić jak dalej poleci lol :)

a jaki V ?(no chyba że zapomniałeś ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam...

szukam plyty za ktora max dam 300zł

naprawde max

czy plyta za 300 zł pod am2 pozwoli mi osiagnac chociaz przyblizoną wydajność do tej którą mam teraz po OC na s754?

 

MSI K9NU Neo-V - nikt o tym nic nie wie, ciekawe jak sie na niej podkreca

DFI ktoś pewnie napisze ale 360 zł to za dużo

Płyta Asrock AM2XLI-ESATA2 - niby OK ale na tym forum widze ze wiecej z nia problemow niz zabawy, na zagranicznym serwisie HT290, na tym forum 80% posiadaczy ma max 240

ECS?

asus jakis?

..................???

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj do dfi, no a jak nie da rady to wez msi k9nu neo-V. Wadłud testów jest całkiem dobra. Asrocka odradzam (mam wiec wiem co mówie), asus jest aktualnie najgorszą płytą (m2n-e oczywiscie). O ECS nic nie wiadomo. Wiec albo GFI albo MSI.

 

Aha mój semp poleciał na 2340mhz. Podejrzewam ze z lepsą płytą byłoby lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj do dfi, no a jak nie da rady to wez msi k9nu neo-V. Wadłud testów jest całkiem dobra. Asrocka odradzam (mam wiec wiem co mówie), asus jest aktualnie najgorszą płytą (m2n-e oczywiscie). O ECS nic nie wiadomo. Wiec albo GFI albo MSI.

 

Aha mój semp poleciał na 2340mhz. Podejrzewam ze z lepsą płytą byłoby lepiej.

mogłbyś mi podać wyniki z sandry?

pcu/multi/ram

 

dzieki z gory za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam...

szukam plyty za ktora max dam 300zł

naprawde max

czy plyta za 300 zł pod am2 pozwoli mi osiagnac chociaz przyblizoną wydajność do tej którą mam teraz po OC na s754?

 

MSI K9NU Neo-V - nikt o tym nic nie wie, ciekawe jak sie na niej podkreca

DFI ktoś pewnie napisze ale 360 zł to za dużo

Płyta Asrock AM2XLI-ESATA2 - niby OK ale na tym forum widze ze wiecej z nia problemow niz zabawy, na zagranicznym serwisie HT290, na tym forum 80% posiadaczy ma max 240

ECS?

asus jakis?

..................???

msi dostane w czwartek o godzinie 2:00 w nocy. na szybko ją przetestuję (naprawde szybko bo max godzine na to poświece) i zdam relację. rano płytka leci do klienta. jak sie wyrobie to jeszcze rzelece tego x2 3600+ ale ciezko bedzie bo w nocy musze wszystkie paczki popakować (z 30-40szt) a do tego trzeba kompa sprawnego :/

 

Dozbieraj do dfi, no a jak nie da rady to wez msi k9nu neo-V. Wadłud testów jest całkiem dobra. Asrocka odradzam (mam wiec wiem co mówie), asus jest aktualnie najgorszą płytą (m2n-e oczywiscie). O ECS nic nie wiadomo. Wiec albo GFI albo MSI.

 

Aha mój semp poleciał na 2340mhz. Podejrzewam ze z lepsą płytą byłoby lepiej.

ECS testowałem 2 mobo z chipsetami ati. rewelacji brak, problemy z ustawieniami timingów i niziutkie htt :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to DFI :wink: Jest na tym samym chipsecie (nForce 4 - jedna rodzina :wink:) więc pewnie bios będzie taki sam :wink:

 

 

Nie przeczę :wink: ale jeszcze tego nie wiadomo na 100%, zresztą w przypadku AM2 coś mi się widzi, że problemem nie są tylko płyty ale być może kontroler RAM w procku (który też potrafił prowadzić do niskich max HTT).

 

 

 

Haha a dfi infinity nf4x w stosunku do dfi lp ut nf3 250gb ? :D moze trohcę mniej w biosie ale ogóle jest lepsza

 

No tylko tak się składa, że chipsety się różnią :lol: więc co Ty porównujesz?

Zresztą nie wiem czy zauważyłeś ale to co napisałem, że z reguły a nie zawsze. BTW o DFi to mnie uczyć nie musisz, teraz mam DFI a poprzednio też miałem DFI, na socket A (zresztą Infinity), także trochę o płytach DFI wiem.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłbyś mi podać wyniki z sandry?

pcu/multi/ram

 

dzieki z gory za rady

Nie mam teraz sandry zainstalowanej, bo robiłem formata niedawno, ale jak była to wyniki były bardzo zadowalające (po oc). Dzisiaj spróbuje wycisnąc cos z pamięci.

 

 

Jest tez dfi pod crossfire, to odpowiednik lan party z chipsetem nvidii.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj cytat z pdsumowania testu płyty DFI Infinity NF Ultra II-M2 (nForce4 Ultra) rev. A na jedym z konkurecyjnych portali. Athlon 3000+ am2 poszedł bez pronlemów na 9x329.4 co dało 2964.4 MHz a na mnozniku 4 osiągneli htt ponad 400 Chyba na takie płyty czakamy . A musze nadmienić że to są pierwsze wyniki testy dopiero sie rozpoczely. Jest to recenzja płyty na żywo

 

 

 

 

 

Tutaj jak na płytę DFI przystało podkręcamy „od kopa”. Ustawiamy pamięci na żądanym dzielniku, określamy timingi, ustawiamy określone HTT i... F10 (Save) – DZIAŁA! Niezależnie od tego czy potrzebujemy HTT 250 MHz czy 350 MHz wszystko działa jak należy bez zbędnego kombinowania. Tego oczekiwaliśmy!

 

W nasze ręce oddano nam produkt z potężnymi zakresami regulacji napięć. Poczynając od 1,8V na procesor, przez 2,5 V na pamięci a kończąc na regulacji napięcia chipsetu jak i szyny HT. To się chwali! Niestety nie ma róży bez kolców. Do doskonałości trochę jeszcze brakuje – nie ma innych dzielników pamięci poza 4 podstawowe, to w pewnych sytuacjach może mieć bardzo duże znaczenie. Wreszcie brakuje to, co możemy spotkać choćby w Asusie M2N-E czyli profile w BIOSie – przydatny gadżet.

 

Biorąc pod uwagę, że płyta ta kosztuje około 350 złotych, to szykuje się ciekawa oferta!

Edytowane przez samael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj cytat z pdsumowania testu płyty DFI Infinity NF Ultra II-M2 (nForce4 Ultra) rev. A na jedym z konkurecyjnych portali. Athlon 3000+ am2 poszedł bez pronlemów na 9x329.4 co dało 2964.4 MHz a na mnozniku 4 osiągneli htt ponad 400 Chyba na takie płyty czakamy . A musze nadmienić że to są pierwsze wyniki testy dopiero sie rozpoczely. Jest to recenzja płyty na żywo

Tutaj jak na płytę DFI przystało podkręcamy „od kopa”. Ustawiamy pamięci na żądanym dzielniku, określamy timingi, ustawiamy określone HTT i... F10 (Save) – DZIAŁA! Niezależnie od tego czy potrzebujemy HTT 250 MHz czy 350 MHz wszystko działa jak należy bez zbędnego kombinowania. Tego oczekiwaliśmy!

 

W nasze ręce oddano nam produkt z potężnymi zakresami regulacji napięć. Poczynając od 1,8V na procesor, przez 2,5 V na pamięci a kończąc na regulacji napięcia chipsetu jak i szyny HT. To się chwali! Niestety nie ma róży bez kolców. Do doskonałości trochę jeszcze brakuje – nie ma innych dzielników pamięci poza 4 podstawowe, to w pewnych sytuacjach może mieć bardzo duże znaczenie. Wreszcie brakuje to, co możemy spotkać choćby w Asusie M2N-E czyli profile w BIOSie – przydatny gadżet.

 

Biorąc pod uwagę, że płyta ta kosztuje około 350 złotych, to szykuje się ciekawa oferta!

Moglbys poszanowac prawa autorskie i napisac, ze to jest z egieldy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten epox juz był wspomniany w tym topiku, ale co tam:

http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=426

nforce 4, ale z pasywnym radiatorkiem, wygląda ciekawie. Widział ktoś testy albo cos takiego??

 

Jest jeszcze MF4-J ale to wersja z gorszym chipsetem nforce 4 4x i chyba nie jest warta większej uwagi.

 

Lol, tych wersji mf4 jest znowu tyle co 9npa, tylko po co??

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...