Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden kanał PATA w zupełności wystarczy, główna wadą PATA są kable górę/wielkie/nie poręczne/skutecznie blokujące przepływ powietrza w obudowie, a więc zmiana na SATA jest jak najbardziej uzasadniona. Praktycznie każdy nowy sprzęt obecnie wychodzący jest już na SATA i osobiście wolę mieć zapas portów SATA niż PATA. A jak komuś naprawdę przeszkadza jeden kanał PATA zawsze może sobie dokupić odpowiedni kontroler na PCI, dodatkowo jeśli o mnie chodzi FDD mogli by też „wywalić” bo tego urządzenia od lat nie używałem i jakoś nie specjalnie tęsknię.

Mardok zgadzam sie tylklo jest jeden maly problem. Chyba najwiecje pci na tych nowych plytach to 3 sztuki. Coraz czesciej robia producenci 2 porty pci a tu z kontrolerem jest "maly" problem. Sam mam Audigy i tuner a w dodatku modem. Widzisz miesjce na kontroler ??? Pomiajam juz zupelnie takie "perelki" bodajze Saphire cos takiego wypuscil co mialo 1 slownie JEDEN pci. Niby mamy te male pcie 1X ale osobiscie jakos nie spotkalem sie z nawalem sprzety na ten port. To mi przypomine troche CNR promowany kiedys prze intela. Umarl smierci naturalna. Natomiast co do FDD popieram cie w 200%. W erze pendrive'ow za 40 zl nie ma do czego wracac. Nawet moaj mama sie do tego przekonala i odziedziczyla moje starego Kingstona 128 :D

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok zgadzam sie tylklo jest jeden maly problem. Chyba najwiecje pci na tych nowych plytach to 3 sztuki. Coraz czesciej robia producenci 2 porty pci a tu z kontrolerem jest "maly" problem. Sam mam Audigy i tuner a w dodatku modem. Widzisz miesjce na kontroler ??? Pomiajam juz zupelnie takie "perelki" bodajze Saphire cos takiego wypuscil co mialo 1 slownie JEDEN pci. Niby mamy te male pcie 1X ale osobiscie jakos nie spotkalem sie z nawalem sprzety na ten port. To mi przypomine troche CNR promowany kiedys prze intela. Umarl smierci naturalna. Natomiast co do FDD popieram cie w 200%. W erze pendrive'ow za 40 zl nie ma do czego wracac. Nawet moaj mama sie do tego przekonala i odziedziczyla moje starego Kingstona 128 :D

Jak bardzo się upierasz do PATA zawsze są przejściówki PATA > SATA swego czasu dodawane nawet do mobo Abit-a na NF2. Osobiście sam mam „kupę rzeczy na PATA” ale to była by ostatnia rzecz nad jakom bym płakał jak bym zmienił platformę na AM2. Swoją drogą jest to pewne wymuszanie zmiany, ale cóż AM2 to nie platforma z czasów gdzie nie było nic innego jak PATA.

 

Co ciekawe jeden port PATA to akurat najmniej istotny element całej platformy a wzbudza największe kontrowersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. po co myslec nad pata skoro jak przypuszczam za jakis czas napłynie cała masa produktów na sata, a wtym cd romy i wtedy powiecie ze ten jeden port pata tylko zawadza. ale fdd moze zostac bo dyskietki sa dodawane np do joy padów i kierownic wiec ciezko byłoby potem zgrac sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. po co myslec nad pata skoro jak przypuszczam za jakis czas napłynie cała masa produktów na sata, a wtym cd romy i wtedy powiecie ze ten jeden port pata tylko zawadza. ale fdd moze zostac bo dyskietki sa dodawane np do joy padów i kierownic wiec ciezko byłoby potem zgrac sterowniki.

1.Ale powiedz mi czy jest sens zmiany dysku 200GB chodzacego na ATA133 na tego z SATAI/II tylko dlatego ze teraz jest taka "moda". Zmiana tego typu w moim przypadku nastapi dopiero najprawdopodobniej po smierci obecnego dysku, bo nie widze sensu doplacania za to ze bede mial mniejsze "kabelki"

2.To niech producenci dozucaja plyty zamiast dyskietek, skoro nas staraja sie przestawic na uzywanie "nowych i lepszych" standardow (np.: PCI-E, SATAI/II) to niech sami zrobia jakis krok naprzod

 

EDIT:

Dlaczego nie mialbym krytykowac czegos co mi sie nie podoba?

 

@Mardok

nie wiem czy to prawda czy nie, ale kiedys slyszalem ze te przejsciowki nie dzialaja na kazdej mobo (w sumie nie wiem dlaczego by nie mialy)

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciecie portow PATA wedlug mnie powinno nastapic dopiero po wprowadzeniu na szeroka skale napedow na SATA.

A nie są? Na PATA zostały juz tylko CD/DVD i to tez juz się powoli zmienia.

 

Dyski na PATA kupują juz tylko osoby posiadające starsze płyty.

 

Ja u siebie mam zajety tylko jeden kanał IDE i to przez 2 napędy DVD(z czego jednego prawie nie uzywam), a konfiguracja do najnowszych nie nalezy co widac chyba w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie zredukowanie liczby kanałów PATA jest całkiem sensowne.W końcu technika idzie do przodu, więc poco dalej podtrzymywać stare standardy?Pnadto, już niedługo rynek zdominują rónież Optyki na SATA, a ATA będzie całkiem nieużytteczne.

 

A tutaj kilka zdjęc i specyfikacja płyty Asus'a na AM2, M2N32-SLI Deluxe

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=68655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile ich masz ? 4 ? Że potrzebne ci są 2x PATA, zresztą jak widać wyżej są mobo i z 2x PATA.

Mam dwa napedy i dwa dyski na PATA. Tak jak juz wczeniej napisalem jezeli w tej chwili byloby dostepne odpowiedniki obecnych napedow optycznych na SATA nie byloby mojego placzu.

 

Takie jest moje zdanie w zadne potyczki i dochodzenia mojszej racji nie mam zamiaru wchodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem niemal pewny ze amd nie wyprodukowałoby takiego badziewia ktore jest gorsze od starszych wersji.

Pamietasz PIII I PIV tez niby nowsze mialo byc lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietasz PIII I PIV tez niby nowsze mialo byc lepsze...

no i chyba jest, ale to przeciez inna firma, a tak nawiasem mowiac to dwie firmy produkuja ce procesory to zamało. gdyby powstała 3 produkujaca jakies super proce to by było w czym wybierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chyba jest, ale to przeciez inna firma, a tak nawiasem mowiac to dwie firmy produkuja ce procesory to zamało. gdyby powstała 3 produkujaca jakies super proce to by było w czym wybierac.

sorki za offtopica ale na rynku proceserow jest taka sytuacja jak na rynku grafik :sad: Tu i tu przydalby sie jeszcze jeden zawodnik, wszyscy bysmy na tym skozystali

(sorki ze napisalem to co wszyscy wiedza :wink: ale musialem wyzucic to co mnie "boli" )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chyba jest, ale to przeciez inna firma, a tak nawiasem mowiac to dwie firmy produkuja ce procesory to zamało. gdyby powstała 3 produkujaca jakies super proce to by było w czym wybierac.

Procesory produkuje znacznie więcej niż 2 firmy ale tylko dwie firmy robią „tanie” proce do komputerów domowych…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mardok - bedziesz zmieniał platformę ?

 

chyba sobie sprawię jakiegoś asusa ze SLI, 2x 512 a-data ddr2 800 i do tego najlepszego praca na jaki bedzie mnie stac :)

Prędzej czy później na pewno ale coś czujem że to nie będzie AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później na pewno ale coś czujem że to nie będzie AM2.

Wielce prawdopodobne, iż wielu podąży tym tropem... Ja pewnie też, ale nie wcześniej niż na gwizadeczkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielce prawdopodobne, iż wielu podąży tym tropem... Ja pewnie też, ale nie wcześniej niż na gwizadeczkę ;)

Jezeli beta testy AM2 sie potwierdza i AMD nie zaprezentuje asa ktorego byc moze ma w rekawie przejdziemy do niebieskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na komputroniku sa dodane nowe plyty tym razem firmy Gigabyte. Sa to modele:

GA-M51GM-S2G nVidia GeForce 6150 w cenie 341zl oraz

GA-M55plus-S3G nVidia GeForce 6150 w cenie 376 zl

O to ich dane techniczne:

 

GA-M51GM-S2G nVidia GeForce 6150:

mATX, Socket AM2, 2x DDR PC-3200/2700/2100, 2x PCI, 1x PCI-Ex1, PCI-E x16 (zintegrowana grafika max 128MB, wolne złącze), 2x ATA/133+ 4x Serial ATA II z Raid, chipset nVidia GeForce 6150 (C51G) + mostek nForce 430, zintegrowany układ dźwiękowy Realtek ALC-883 8 kanałów z wejściem i wyjściem cyfrowym (header, śledź opcja), 4+4x USB 2.0, karta sieciowa 10/100/1000, 3x FireWire IEEE-1394a; Virtual Dual Bios, S3, możliwości Overclocking i Overvoltage

 

GA-M55plus-S3G nVidia GeForce 6150:

ATX, Socket AM2, 4x DDR PC-3200/2700/2100, 4x PCI, 2x PCI-Ex1, PCI-E x16 (zintegrowana grafika max 128MB, wolne złącze), 2x ATA/133+ 4x Serial ATA II z Raid, chipset nVidia GeForce 6150 (C51G) + mostek nForce 430, zintegrowany układ dźwiękowy Realtek ALC-883 8 kanałów z wejściem i wyjściem cyfrowym (header, śledź opcja), 4+4x USB 2.0, karta sieciowa 10/100/1000, 3x FireWire IEEE-1394a; Virtual Dual Bios, S3, możliwości Overclocking i Overvoltage

 

Prawdopodobnie jest tam blad poniewaz pisze ze obsluguje DDR... Niestety na stronie producenta nie znalazlem zadnych informacji na ich temat.

Mysle ze sa to ciekawe propozycje dla ludzi o mniejszym budzecie.

Pozdrawiam

 

 

edit

Czy wie ktos moze czy ceney sugerowane beda za procesory w wersji BOX czy w wersji OEM??

Edytowane przez jonek_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze państwa - mam całkiem dobrą wiadomość

 

w czechach, pojawiły sie juz procki na am2 (narazie tylko na liście, ale na dniach będą fizycznie)

 

modele, które dostepne bedą w sprzedaży to:

 

Sempron 2800+

Sempron 3000+

Sempron 3200+

Sempron 3400+

Sempron 3500+

Sempron 3600+

 

Athlon 3200+

Athlon 3500+

Athlon 3800+

 

Athlon X2 3800+

Athlon X2 4000+

Athlon X2 4200+

Athlon X2 4400+

Athlon X2 4600+

Athlon X2 4800+

Athlon X2 5000+

 

Athlon FX 62

 

co do cen to na pierwszy rzut oka nowe proce będą niceo droższe od swoich odpowiedników na s.939 i s.754

 

wiecej info wkrótce

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no to sie zaczelo :)

okaze sie czy to nowe am2 bedzie chociaz o te 5% lepsze niz stare 939 , ale patrzac na testy to bedzie ale 5% gorsze . jedyna nadzieja ze oc bedzie lepsze niz na 939

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...