Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

I dlatego większość osób poczeka do premiery :wink: bo teraz to IMO bez sensku kupować (no chyba, że ktoś ma za dużo pieniędzy, to wtedy może sobie kupić). Ale patrząc na to prezentuje sobą AM2 to wiadomo, że po premierze Conroe to Intel będzie miał swoje (kolejne) 5 minut. Ciekawe co AMD pokaże na przełomie 2006/2007 i czy też będzie potrafiło tak odskoczyć?

Pozdr

Dokładnie, sam już straciłem jakąkolwiek nadzieję w AM2 mimo iż od wieków byłem „szczęśliwym użytkownikiem AMD”, mam nie odparte uczucie iż nawet procesory 65nm nie poprawią znacząco sytuacji. Jak dla mnie pakowanie się w AM2 to nie najlepszy pomysł, no chyba że ciekawości sprawdzić jak działa nowa platforma. Na pewno osoby z s939 nie mają czego szukać na AM2 ktoś z komputerami pokroju AXP to może to jeszcze rozważyć, choć osobiście i w takim wypadku bym się wstrzymał. Jak na razie AM2 to nic innego jak s939 z nowym kontrolerem, mam tylko nadzieję że z bardziej dopracowanym bo te z s939 to żenada, niby działają ale ilość problemów z nimi związana jest ogromna. Podsumowując jak procesor 65nm nie wyją szybko, i nie zabłysną wielkimi wynikami O/C to w obecnym kształcie AM2 będzie dla mnie jedną wielką pomyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

am2 to juz i tak jest pomyłka, a przynajmniej procesory wypuszczone na ta podstawke. Amd zrobiło duży błąd wypuszczając proce w technologi 90nm. ja sie teraz zaczynam zastanawiac czy n ie zmienic zdania i wybrac intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

am2 to juz i tak jest pomyłka, a przynajmniej procesory wypuszczone na ta podstawke. Amd zrobiło duży błąd wypuszczając proce w technologi 90nm. ja sie teraz zaczynam zastanawiac czy n ie zmienic zdania i wybrac intela.

 

co z technologia 90nm jest nie tak?

 

 

hmm slyszeliscie cos o tej plycie

Gigabyte GA-M55plus-S3G nVidia GeForce 6100

??

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28505

 

taniocha i ma dobre parametry

nie wiem jak wyglada np OC

widzieliscie jakis test tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nowe pamięci, które są w podobnej cenie. Ale większość ma całkiem dobre DDR. Zaletą DDR2 jest fakt, że 2x1 GB są łatwo i tanio dostępne, taniej niż DDR1 2x1 GB. Uważam, że AM2 jest lepszą podstawką. Chipsety Nvidii są bardziej dopracowane + nowe technologie jak LINKBOOST. Płyty niedługo stanieją więc dla mnie wybór oczywisty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przesiadlem sie na AM2 (to co w podpisie).

Wczesniej lecialem na s754

 

ASROCK K8NFG-SATA2

Sempron 3000+

Kingston 512MB cl2.5

Gainward 6600 128mb

 

Co do roznic w dzialaniu to napewno sa zauwazalne w ladowaniu aplikacji (windows) i gier

np.FEAR - szybsze ladowanie leveli - lekko zauwazalne ale widac no i in plus nie ma takich doczytow w czasie gry chociaz to tylko 512mb co bylo widac na DDR1

Druga sprawa - Sempron 3000+ na am2 ma czestotliwosc 1600 a na s754 1800 - a szybkosc dzialania gry nie zmalala.

Niebawem pokaze screeny z 3dmarkow.

Edytowane przez SulecK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ta płyta z podpisu to ta wersj -F ? napisz konkretnie cos o oc, jakie maks htt na tej płycie, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta płyta z podpisu to ta wersj -F ? napisz konkretnie cos o oc, jakie maks htt na tej płycie, itp

Tak to ta z z koncowka F czyli najtansza z tych bez zintegrowanych kart graficznych

Co do o/c jeszcze nie robilem ale mysle ze w poniedzialek dam pelne wyniki :)

ps.dodatkowych smaczkow dodaje fakt HD audio realteka na tej plycie - w porownaniu z ac97 850 na Asrocku niebo a ziemia.

Jakby byly same + to bylo by cos nie tak wiec ..

Na 754 pracowalem na WIN XP 64 i pracowalo mi sie dosc sprawnie wiec po przesiadce format i instalacja ponownie.

ale..

-nie stabilne dzialanie

-restarty i bluescreeny

wiec przesiadlem sie na zwyklego

 

Wina obarczam niedograne sterowniki mobo pod winxp64 lub sterownik Microsoft Bus driver (HD) - nie chcialo mi sie juz tego sprawdzac ;) (na cd od MSI nie ma pod 64bitowca zadnych sterow - musialem sciagac ;(

- tylko jeden kontroler IDE (bedzie trzeba kupic dysk na SATA ;)

 

Co do temperatur :

-Sempron 3000+ s754 (35st-37st w spoczynku)

-Sempron 3000+ AM2 (32-34) oba na boxowym chlodzeniu.

 

Screeny z CPUZ

post-136950-1149327327_thumb.jpg

post-136950-1149327405_thumb.jpg

post-136950-1149327495_thumb.jpg

Edytowane przez SulecK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Aktualnie AMD posiada najwydajniejsze procesory na rynku (chodzi o te, ktore mozna kupic w Polsce, wiec Conroe odpada). Jedynie Penitumy D troche zawojowaly, poniewaz sa tansze od Athlonow X2 (przy czym ok 20-30% gorsze w testach). Oczywiscie, nie twierdze, ze Conroe jest zlym procesorem. Takze czas AMD powoli mija, chyba, ze wymysla cos nowego.

Kolejna kwiestia, plyty glowne na socket 775 sa duzo drozsze niz na platformy AMD. Jesli procesory AMD bylyby drozsze, ale wydajniejsze to cena plyt glownych poprawi ta sytuacje.

Z tym 20-30% gorsze to bym nie przesadzał bo rekord polski w CB jak narzie w rękach 930 za całe 800 zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

(Nie)stety pamietki nie sa na kosciach Microna

Jednostronne pamieci - na kosciach logo GOODRAM i oznaczenia:

GE5108GA-JN

DDR2 D8FD

:mur:

co nie zmienia faktu ze na twoim miejscu raczej z tymi timingami staral bym sie zejsc do jakiegos normalnego poziomu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak regulacji VCORE

HT max 1600Mhz

CPU FSB max 300

DDR volt

-1.8V min

-2,4V max

Prosze sie nie czepiac moich timingow :P

Bralem Goodramy bo nie mialem juz kasy na lepsze a te byly najtansze z 667 :)

kurde kicha z tym VCORE, miejmy nadzieje ze wyjdzie jakis mod bios pod to;)

 

Gigabyte GA-M55plus-S3G nVidia GeForce 6100

co myslicie o tym?

 

Dołączona grafika

 

 

poczytalem troche o niej, sciagnalem manuala a tam pisze tak:

 

 

CPU Frequency

200.0~300.0MHz Set CPU Frequency from 200MHz to 300MHz.

 

CPU Clock Ratio

This setup option will automatically assign by CPU detection. The option will display "Locked" and

read only or will not show up if the CPU ratio is not changeable.

 

Timing Mode

Auto Set Timing Mode automatically. (Default value)

Manual Set Timing Mode manually.

 

Memory Clock

Set the memory clock for your platform.

DDR2 400 Set memory clock to DDR2 400.

DDR2 533 Set memory clock to DDR2 533.

DDR2 667 Set memory clock to DDR2 667.

DDR2 800 Set memory clock to DDR2 800.

 

CAS# latency (Tcl)

3/4/5/6 Set CAS Latency to 3/4/5/6 (Default value:4)

 

PCIE Clock

100~145MHz Set PCIE Clock from 100MHz to 145MHz.

 

CPU HT-Link Voltage

Set the voltage settings for the HT-Link between CPU and Northbridge.

Normal Set CPU HT-Link voltage to Normal. (Default value)

+0.1V Set CPU HT-Link voltage to +0.1V.

+0.2V Set CPU HT-Link voltage to +0.2V.

 

S-Chipset Voltage Control

Set the voltage settings for Southbridge.

Normal Set Southbridge voltage to Normal. (Default value)

+2%~16% Set Southbridge voltage to +2%~+16%.

 

NB/PCIE/HT-Link Voltage

Set the voltage settings for Northbridge, its PCI Express bus voltage, and the HT-Link between

Northbridge and Sourthbridge.

Normal Set NB/PCIE/HT-Link Voltage to Normal. (Default value)

+2%~16% Set NB/PCIE/HT-Link Voltage to +2%~+16%.

 

DDR2 Voltage Control

Please note that by overclocking your system through the increase of the DDR2 voltage, damage

to the memory may occur.

Supports adjustable DDR2 Voltage from 1.850V to 2.450V. (Default value: Normal)

 

CPU Voltage Control

Supports adjustable CPU Voltage from 0.8000V to 1.5500V. (Default value: Normal)

 

 

fajne opcje zmiany napiec ale

1- tylko fbs 300 ;(

2-"tylko" 1,55V

3- tylko CL3 ????

 

co myslicie?

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU Voltage Control

Supports adjustable CPU Voltage from 0.8000V to 1.5500V. (Default value: Normal)

fajne opcje zmiany napiec ale

1- tylko fbs 300 ;(

2-"tylko" 1,55V

3- tylko CL3 ????

 

co myslicie?

1- trzeba brać 3200+ albo semprona z wysokim mnożnikiem( nie lepiej kupić tańszyy proc i lepszą płytę?)

2- to i tak lepiej, niż na podstawowej MSI

3- to jest DDR2 przecież, normalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że z AMD i Intelem sprawa ma się jak z ATI i nVidią...

Tylko że AMD po raz pierwszy z K8 stało się lepsze od Intel'a.

Po prostu wszystko wskazuje na to że nadchodzą "tłuste lata" dla Inte'a i troszkę chudsze dla AMD - naturalna kolej rzeczy.

 

Co do samego Conroe to dopuki nie dostanie ktoś do ręki oficjalnego, końcowego produktu to "przechwałki" będą tylko czczym gadaniem...

 

Dlatego też obecnie modze kompa dla żony na AM2, a jak wyjdzie conroe to przesiąde się z obecnego sprzętu i zobaczymy co z tego wyniknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem do tej pory tu i tam to kontroler nie zachwyca :(

1T gdzieś do 800, potem musowo 2T.

O/C pamięci w sumie gorsze niż na intelu, zwłaszcza timingów takich ostrych nie wytrzymuje jak intel - bardzo mnie to zdziwiło...

przepustowość pamięci potworna, ale żeby się to benchmarki przekładało to nie powiem :(

 

w tej rewizji am2 dla mnie odpada, chyba że jakaś dobra płyta wyjdzie. oskar wu kleci jakiegoś shita na conroe i am2 poszło troche w odstawke :P

ale i tak dużo nie poprawią wydaje mi się, po tym co do tej pory zobaczyłem nie spodziewałbym się jakichś nagłych rewelacji...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O/C pamięci w sumie gorsze niż na intelu, zwłaszcza timingów takich ostrych nie wytrzymuje jak intel - bardzo mnie to zdziwiło...

Z tego co wiem to Intel ma tylko 2T :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

am2 to jednak porazka. coraz bardziej zastanawiam się nad conroe. nie wiecie czy asus p5wd2 bedzie z nim paracował??

Narazie nie, może jakieś nowe rewizje gdyż jest problem z sekcją zasilania procka.(dokładniej mówiąc VRM go nie obsługuje)

Po dokładniejsze info zapraszam Tutaj

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

moze błąd.... ale wątpie w to, chocz drugiej strony nie ejst to chyba az takie dziwne,

kontrolą ddr2 przeciez zajmuje sie kontroler pamieci zintegrowany w procku.... nic wiecej tkaiego chyba nie potrzeba do tego nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na razie widac, to do AM2 potrzebne jest po prostu konkretne DDR2. Nie jakies tam x-5-5-5.0. Conajmniej x-3-4-4.0 i okolo DDR2-1000 aby to to dorownalo dobrym UTT/BH-5 na S939.

 

W przyszlym tygodniu bede mial plytke ASUS M2N-SLI (nForce570) i A64 3200+ (Orleans) i troche roznego RAM'u DDR-800 i DDR2-1000 - Corsair i G.Skill. Takie cos do testow, do czasu kiedy Conroe i porzadne plyty pojawia sie w sklepach. Jesli ktos jest zainteresowany to wrzuce pare testow ;)

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...