Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie te niedopracowane mobo/biosy dają niemała dawke śmiechu :lol: . Poczekamy na kolejne wersje i edycje, bo teraz to kupa smiechu i nic wiecej :D

 

Post pod spodem tylko to potwierdza :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony, jak na razie nie moge sie niczym pochwalic :( Poz zlozeniu wszystkiego do kupy, system nie wyraza checi do POST. Symptomy wskazuja, ze G.Skill'e ktore w tej chwili mam nie za specjalnie podchodza nowej platformie. Jutro bede mial druga pare tych samych pamieci, ale z przeprogramowanym SPD i mam nadzieje, ze tym razem pojdzie. Corsair'ow jeszcze nie mam, a wiem ze te napewno chodza na AM2.

 

Widze, ze i DEVIL-ek tez ma ochote na zabawe z AM2 :) Ta K9N PLatinum nie jest ponoc taka zla. BIOS moze ubogi w porownaniu do reszty, ale chyba calkiem przyzwoita to plyta. Powodzenia w testach :)

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta to raczej ciekawostka - ale podobnie jak opisane wcześniej Epoxy jest na NF410/GF6100:

http://www.jetway.com.tw/jetway/system/pro...ame=M2GT6%2DPTD

 

Co ciekawe płyta jest standardowego formatu ATX i ma zasilanie dodatkowe EPS. Ma 2 kontrolery PATA oraz 2 SATA.

Parę info wygrzebanych z BIOSu cbromem:

-vCPU: 0.3750-0.7625 (co 0,0125), 0.775-1.55 (co 0,025V) + 7 shift overvoltage (od 50mV do 350mV);

-vRAM: 1.84V, 1.91V, 1.98V, 2.06V (coś słabo, jak na tą firmę);

-vNB: 1,20-1,35 (co 50mV);

-vLDT: 1.2V, 1.3V;

 

EDIT:

Inna ciekawa płytka (3xPCIEx 16):

http://www.jetway.com.tw/jetway/system/pro...ame=M2GT4%2DLDG

 

Model na NF550 (dali chyba przez pomyłkę zdjęcie od wyższego modelu, bo ma 2xPCIEx 16, a nie ma o tym słowa w tekscie):

http://www.jetway.com.tw/jetway/system/pro...me=M25GT4%2DSOG

W tym modelu vRAM można zmieniać do 2,38V, dali też bardziej dokładną regulację napięcia na cpu.

 

Ciekawe jak będzie z dostępnością w Polsce i cenami, bo ten ostatni model mnie zainteresował...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem znowu, wczoraj juz czasu nie mialem - takie zycie.

 

 

A wiec tak : ustawiam sobie vcore na poziomie 1.5V i bum komp sie wylacza :blink: Po chwili sie wlacza i normalnie dziala, wchodze do biosu patrze na temp i 33C wiec ok ( 280x9 ), zmieniam jedna opcje i klops mobo nie postuje. Cosik jest nie tak z ta mobo - jakas nie dopracowana czy jak <_<

 

Jak narazie to rzadne znaki na niebie nie wroza abym zdzialal cos na tej platformie. Cos czuje ze nawet 2.7GHz nie bedzie z tego proca :cry: A przeciez tyle to 1 Venice robily ot tak sobie, a tu taki klopsik. Cos pecha mam ostatnio do prockow AMD, ktore dostaje do testow : X2 i sciana powyzej 2.5GHz i teraz ten jakis mizerny.

 

Co do biosu mobo : nie jest zly ;) Mozna ustawic 1T ale i tak nie zaladuje sie system, vcore do 1.45V + wartosci procentowe, vdimm hmmm 2.3V ( albo 2.4V ).

 

Milans - w jaki sposob zamocowales blok na cpu ? Masz zapinke jakas specjalna czy jak ?

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos nie wymysli vdroopa do K9N Platinum to kupa bedzie a nie oc. Chyba przez to mam takie jazdy z tym procem. Dla przykladu : vcore def. w biosie na 1.4V a CPU-Z pokazuje od 1.368 do 1.394 :sad: Biosik zmienilem na nowszy i nawet 1T dziala :lol: Hmmm kolejne co wazne to radiator na chipsecie wymaga nawiewu bo nawet na HTT 200MHz potrafi oparzyc po chwili dzialania kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

nie jestem tego pewien, ale przeciez z premierą s939 od razu pci-e chyban ie było?, wiec wsumie mnie to nie dziwi, ze tak pozno wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. jest mały problem. jezeli ufać wskazaniom programu everest to byc może w dalszym oc ogranicza mnie... temperatura. przy napieciu 1.55 i 2925 mhz temp stress wynosi 52*C (na WC) :/ chyba bede musiał jakis wentyl walnąc na chłodnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

ciekawe co sie tak w tych prockach grzeje :/ przeciez niby zmniejszyli standardowe napiecie wiec powinno byc zimniej... ehh cos mi sie jednak wydaje ze przesiadka bedzie miala dopiero sens jesli AMD wypusci procki w 65nm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male uaktualnienie z mojej strony, na wypadek ktos jest zainteresowany :)

 

Dzis dostalem druga pare G.Skill 2x1GB PC2-6400, tym razem z poprawnie przeprogramowanym SPD, a nie jak ostatnio... Plyta (ASUS M2N-SLI, nForce570 SLI) deczko dziala mi na nerwy, poniewaz czesto po wyjsciu z BIOS, zapada na ekranie ciemnosc i jedynie wylaczenie i ponowne wlaczenie przywraca ja do zycia. Ale zeby nie bylo latwo, to po wejsciu w windy magiczne kazuje sie, ze komp chodzi na DEFAULT 200x10 :lol: Powoli dochodze z tymn do ladu, ale definitywnie potrzebny jest nowy BIOS, a po takowym ani sladu na witrynie ASUS'a :(

 

OK, tak czy inaczej cos tam udalo mi sie wycisnac z tego Orleans 3200+ ;) Jak na razie, SP2004 blend leci sobie prawie 2godz. na 290x10=2900MHz @ 1.55v (BIOS) i pamieci na DDR2-966 12-4-4-4.0 @ 2.1v (BIOS) na Freezer 64 PRO. Temperatura podczas SP2004, wg. AiBooster to 51C... Ujdzie chyba :lol:

 

Jak pozbieram wszystkie zrzuty i uporzadkuje SPi32M i 16M to moze jakis szybki temacik wrzuce tutaj...

 

Na razie pozdrawiam :)

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milans - memki to GR 667 - dzialaja z CL4 i reszta na auto, moduly 2 x 512MB.

 

Powiedz mi jeszcze bo pytalem juz, jak zamocowales blok na cpu ? Zapinka na AM2 czy jak ?

 

 

 

Michal - masz to samo co ja z ta MSI - zmiana biosu pomogla i juz nie mam takich objawow.

 

Ale nadal nie umie sie przebic przez 280x9, aby to jakos dzialalo sensownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milans - memki to GR 667 - dzialaja z CL4 i reszta na auto, moduly 2 x 512MB.

 

Powiedz mi jeszcze bo pytalem juz, jak zamocowales blok na cpu ? Zapinka na AM2 czy jak ?

Michal - masz to samo co ja z ta MSI - zmiana biosu pomogla i juz nie mam takich objawow.

 

Ale nadal nie umie sie przebic przez 280x9, aby to jakos dzialalo sensownie.

albo trafil lipna sztukę albo to MSI, jedno i drugie prawdopodobne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie sprzedałem swoje "haczce" Epox socket A, Sempron 2500+@2100mhz, 1gb ramu.

 

I co teraz kupic? Znaczy sprawa wygląda tak, że nie wiem czy brać AM2 czy s939?

 

 

Procek + płyta = mam na to 700 złoty

 

 

PS

Ram dokopie póxniej w zależności co to będzie....

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...