Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrc00-AM2

a co nie wolono zmienić konta :Da pozatym MILANS> Jak jest ze stabilnościa płyty w windowse ??

Edytowane przez piotrc00-AM2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co nie wolono zmienić konta :D

2220344[/snapback]

@piotrc00-AM2

napewno z DOS'a

Dlaczego tak sądzisz? Teraz mało kto z DOS'a flasciach!e bios. Na ten temato to sie miał Milans wypowiedzieć, bo on wie lepiej.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie więc po co w asrocku jest możliwość włożenia procka na am2 przez przejściówke jak pamięci trzeba zmieniać ;]

Jak zamontujesz przystawke w AsRocku to MUSISZ wlozyc do niej pamieci DDR2. Przyczyna jest bardzo prosta - procesor posiada kontroler pamieci DDR2. A jak (prawie) kazdy wie, pamieci DDR2 i DDR nie sa ze soba kompatybilne. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrc00-AM2

A czy ja móiłem że z DOSA ?? Ja się pytałem Milansa czy flashował z Windy czy z Dosa ?? a nie że zdosa flasciach!e :P bo nigdy bym z dosa nie flashował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogle ta przystawka AM2 do 939dual, to wg mnie raczej ciekawosta niz faktyczne rozwiazanie. Co prawdo chodzi to jakos po zmontowaniu, ale rowniez ma szereg wad (np ciezko na tym zamontowac jaki wiekszy cooler). Jesli mialbym sie wiec przesiadac na AM2 kupilbym nowa plyte (bo sama przystawka kosztuje w przeliczeniu na nasze jakies 120-150pln, to jest polowa ceny nowego mobo asrock),a procesor i pamieci i tak musialbym kupic nowe ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo jak z oc tych procesorów na am2? Pierwsze serie powinny być bardzo podtane na oc. Niedługo będe zmieniał sprzęt i zastanawiam się czy nieprzesiąść się odrazu na am2 jedyny problem to te pamięci(ddr1) bo będe musial sprzedawać stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow fajny test tego Asrocka :D :D Właśnie czekam na niego do Poniedziałku :D MILANS> Jak wgrywałeś BIOS to z DOSA czy z WINODWSA??

 

...

 

a co nie wolono zmienić konta :Da pozatym MILANS> Jak jest ze stabilnościa płyty w windowse ??

jak sciagasz bios to masz archiwum. bios jest w postaci execa. klikasz na niego a on sam sie flasciach!e bez uzycia innego softu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZYTAŁEM TEN TEMAT OD 1 STRONY DO OBECNEJ 41 !!!! ------- I INNE WĄTKI Z ZACHODNICH FORUM RÓWNIEŻ

 

DEBILI PROSZĘ O NIE ZABIERANIE GŁOSU w odpowiedziach na moje pytania :):):)

 

 

================================================================================

=

 

witam mam małe pytanie odnośnie płyt na AM2

 

mam już procek atholon 3000+ na am2 / leżakuje już tydzien i czek ana płytę

 

zasilacz 24 pin + 4 pin --- idealniepasuje pod MSI AM2 K9 NEO-F --TAM JEST 24 PIN + 4 PIN własnie taki mam

( obecnie CELINA 336 NA ASUS P5RD1V / 7800GT XFX 256-- CZARNY /3 X 512MB DDR-I 400)

 

nie 20+ 4 + 4 --- bo to ważne w tym pytaniu:) / nie pisać , że musze zmienić ramy bo chyba kogoś pochlastam :)

a teraz pytanie

 

co leprze ten msi czy BIOSTAR t-force 550 ( mało dostępny we wrocławiu )

 

czy jakaś inna płyta pod am2

 

 

 

drugie pytanie która ma leprze oc na tym procku athlon 3000+ na am2

 

o odpowiedź proszę MILANS -a lub jeśli ktoś oprócz niego testował takiego procka na nich to niech ktoś inny mi odpowie.

 

więc żeby nie robić offtopa to może milans upożądkuje temat i poda konkrety w jakejś tabelce

 

z podziałem na płyty 24 pin + 4 a 20 pin + 4 / bo po co szukac a potem okazuje się , że wtyk od zasilacza niepasuje do płyty

 

nie MOGĘ MIEĆ 20 PIN + 4 bo musiał bym zmieniać zasilacz a to nie wchodzi w grę

chyba lepiej 24 + 4( stabilniej i więcej v idziena płytę nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie idzie więcej V tylko doprowadzone do płyt są 2 linie 12V (i o to głownie chodzi)

2) nic nie stoi na przeszkodzie zaby zastosować przejsciówkę 24>20 pin (~10 zł na allegro)

3)MSI odradzam bo osiąga małe HTT i nie ma regulacji napięcia procesora. proponuję biostara albo asus m2n-e (nie miałem żadnej z nich ale obie wydają się dobrym rozwiązaniem)

4) wszystkie płyty jakie miałem okazje testowac a takze te które dopiero bede tesotwał zostaną opisane na pcentre.pl tem tez znjadzie się spory ranking w porównaniu w psozczegolnych kategoriach. bedzie co poczytac ;) (nrazie stoje w miejscu bo nie mam cyfraka - szit :/)

5) musisz zmienić pamiątki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogromne dzieki mistrzu za piorunujaca dopowiedz :)

 

gdzie na allegro znajde ową przejscowke 24 pin zasilacz--- na 20 pin plyta --- nie odwrotnie --- i czy to nie bedzie gorze jak płyta by miała 24 pin ? // bo chyba te 4 pin sa cos jdnak zanczace nie .

 

wiem , że sa przejsciówki zasilacz 20 pin na 24 pin alepodobno nie daje to takich efektow co miec zasilacz od razu 24 pin

ale o odwrotnych nie slyszalem

 

swoją drogą czy nie leprze sa plyty z 24 pin od 20 pinowych ?

 

aha mam ograniczona sumke 300 zł na zakup płyty pod am2 a musze go dokonac we wrocławiu na miejscu :)

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie na allegro znajde ową przejscowke 24 pin zasilacz--- na 20 pin plyta --- nie odwrotnie --- i czy to nie bedzie gorze jak płyta by miała 24 pin ? // bo chyba te 4 pin sa cos jdnak zanczace nie .

Czy aż tak trudno poszukać? KLIK!

 

Allegro jest dość przejrzystym serwisem... :mur:

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bo jakos niemoglem znalezc tej przelotki:) / swoją drogą czy nic nie trace na takim przejsciu z 24 pin na 20 pin?

 

hm jesli faktycznie nic nie trace to jakie płyty powinienm ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage jesli idzie o oc

 

szkoda , że we wrocławiu nikt nie chce mi sprowadzić tego biostara tforce na 550 tce :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może byś dal jakieś tableki jednak bo na tym portalu co podałeś pccentre.pl szukam i szkam i nic :)// może fotki byś przeszmuglował tam w innym terminie -- przecież fotki wszyscy widzieli już w ofertach sklepowych i nie pomyla jedne płyty z drugą :) // albo mi na mejla wyślij jakieś tabelki gg3036259 / mejl xwojciechx@wp.pl

 

był bym bardzo wdzięczny a co do asrocków i wszystkiego co nie nvidia mam mieszane uczucia -- jakoś nie kocham tych nie nvidiowskich chipsetów / ecs kt 600 czy jakoś tak sporo mnie wnerwil swojego czasu :) / z celinką to była wpadka kontrolowana z tym asusem --- traf chciał , że mi wpadł w łapki athlonik 3000+ na am2 -- więc czemu nie skorzystać i nie zmienić -- gry powinny dostac kopa chyba nie :)

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@XWOJCIECHX

akurat ten asrock tez juz jest na nvidi... i do 300zl bedzie raczej lepsza niz ta msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał jeszcze 80 dych to może asusa m2ne on ma gniazdo zasilania 24 pinowe plus 4.Ja chyba jednak go wybiore bo moja zasiłka ma wtyczke 24+4 mam przejściówke ale zostawie w razie skoku na jakiegoś starego złoma.Jeszcze pytanko kupiłbym proca płyte w pc project kraków miał ktoś z nimi do czynienia?Ceny atrakcyjne tylko good ramów pro 800 nie mają i jakie inne do 381zł za 2x512mb czy wogóle na patriotach i geilach 667 będzie duży spadek wydajności w porównaniu do 800 zaznaczam że superpi mnie nie interesuje może kiedy indziej głównie gry na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biostar w ciągu 1 dnia teżs taniał w imperium do 375..10 zikoza kuriera czyli na razie koszt bbiostarka to 385 z transportem..mozę za pare dni pojawi sie w innych sklepach to i cena jeszcze spadnie :]

 

 

co do wtyczki 24 pin to ja czegoś nie łapie- mozna sobie wsadzić te przelotki...

 

 

do płyty z 24 pin bez problemu wsadzisz wtyczke 20 pin z zasilacza i bedzie działać..przelotka nic nie daje, bo i tak pod spodem płyty głównej piny z napięciami 12v łączą sie..

 

jesli mobo ma 20 pin a zasilacz 24 to też nie problem- mozna wtyczkre rozpiać(tak ma większosć nowoczesnych zasilaczy- wtyczka 24 pin jest rozdzelna na 20 pin i 4 pin..) a jak jest nierozpinalna to w 99% płyt da sie wsadzić tą 24 pin i tylo te dodatkowe piny bąa po 1 stronie wystawać..

nie łapie wieć o co biega zupełnie...

 

 

co do asusa to coś mi sie obiło,ze ten najniższy model ma niskie napiecie max na rdzeń-trzeba by popytać kogoś kto ją ma, albo poczekać na test milansa...

 

 

@milans-weź zakręć sie dookoła biostarka bo chętnie bym go niedlugo wciagnał, a nie znam max httt i nie wiermc zy np dureń 3000+_ czy a64 starczą , czy przyda sie wyższy mnoznik np a64 3200+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak za 370 złosiszy mam mieć biostara na 550 to chyba leprzym wyborem jest brać jakiego kolwiek na 570 nie ?

 

np: Płyta główna MSI K9N Ultra-2F - nForce 570, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-AM2 == za 410 moge mieć

 

i co wy na to ?

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh z tym sprzętem już mam taki mętlik w głowie że sam już nie wiem co mam brać a moja zasiłka ma wtyczke 24 pinową nierozdzielaną pierwszy wypust.Chyba jednak poczekam na test.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko na tym biaostarze są już jakieś wyniki o/c...na msi o/c większe odpada i możliwe zę na asusie..

 

 

co do róznicu między 550 a 570 to już pisalismy-to raczej kosmetyka...bajery do lana itp..

 

mam mieć do wyboru kkilkaset mhz więcej na procku albo bajerki na płytce w stylu podwojnego lan-u to ja osobiście wole to pierwsze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja również i mało tego próbowałem ją wciskac na próbę w inną testową płytę -- od tak żeby zalukać na ile tych 99% wejdzie w gniazdo 20 pin i kicha -- nie wejdzie bo ma jakieś grube te przegródki miedzy pinami // a za przelotkę na 20 pinn to ja podziekuję -- nie po to wydawałem na zasilacz w standardzie btx (24 +4 ) nie małą kasę puł roku temu żeby teraz wtyczkę kroić kosą albo podpinać jakies --- nie pewne przelotki co mogą spowodować pewne awarie czy inne takie)

 

swoją drogą nie kusi mnie ta płyta z XLI -- nie po to kupywałem 7800gt xfx-a żeby teraz bawić się w SLI, na ktore mnie nie stać ( gdybym chcial miec sli wziol bym 2 x 6800 z allegro tanio ale wolalem 7800gt xfx-a)a jak se dozbieram na grafe to potem bedzie druga taka sama zapol ceny akurat:)

 

wiec płyty z PODRUBKAMI SLI TYPU XLI odpadają zwłaszcza szystko co niejest na NVIDI ( mam uraz nawet do ATI( samoistnie bez przyczyny zpalila sie 9800) // ecs,ULI-ALI i tym podobnych wynalazków)

 

 

ufam tylko NVIDI

 

ciekawe kiedy pojawią się we wrocławiu płyty BIOSTAR-A 550 za normalną cenę a nie za obecną BANDYCKĄ -- oscylujaca blisko nvidi 570

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

570 za biostara? pokaż bo nie uwierze...

 

 

co do uli to akurat nie masz racji -firma zaczeła robić tak dobre chipsety, wydajniejsze od nf3 i 4,ze nvidia wykupiła firme i od kilku miesięcy uli jest własnoscią nvidii :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

570 za biostara? pokaż bo nie uwierze...

co do uli to akurat nie masz racji -firma zaczeła robić tak dobre chipsety, wydajniejsze od nf3 i 4,ze nvidia wykupiła firme i od kilku miesięcy uli jest własnoscią nvidii :]

 

WIEM:) , że ich kupili ale mogli dawac chipsety pod własną BANDERĄ albo stery swoje dawac na stronie do tego a tak im nie ufam

 

 

i nie za 570 zlociszy ale płyty z nv570 ma podobna cene jak biostar na 550 tce

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no tak nie da sie ukryć-tak na oko cena o dobre 40 zlotych za wysoka...

 

tak to jest jak ma sioe nowosc i to dobrą.. :P

pamietam pierwsze ceny za dfi na s939-tro dopiero ludzie przepłacali :wink:

 

 

swoja drogą dziwne zę nie slychać nic o biostarach na nf 570 i 590-mobacze były już pokazane w maju i cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałem tego asrocka i troche sie zdziwiłem bo nie było zaczepu na grfike w pierwszym slocie pci-e. Pytanko do MILANSa i innych posiadaczy tej mobo czy u nich tez go brakowało czy tylko u mnie tak jest. I czy mam walic z gwara bo brakuje małej czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...