Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

jutro jade do niemiec wiec gdy wróce bede zaopatrzony w dodatkowe fundusze na kompa :) moze kupie jakiegos procka x2?? kto wie.....

 

 

edit// Nie bedzie anty-HT. http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=32885

to była bujda :(

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tak wszyscy jęczycie pod koniec tego roku mają wyść nowe procki wykonane w technologii 65 nm i bardzo prawdopodobne jest ,że będą lepsze niż procki Intela.

 

A tak poza tym to jak myslicie doczekamy sie wkoncu na obnizkecen tak gdzies do 10 sierpnia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te 65nm to mają być tylko dwurdzeniowce, tak?

 

Czy orientujecie się czy zapowiadane są jakieś spadki cen jednordzeniowych procesorów na AM2 po premierze handlowej Conroe pod koniec lipca? Nie wiem czy czekać.

 

Czy trafiliście gdzieś na testy porównawcze w grach Sempronów i Athlonów na AM2? Się waham. Czy ten zwiększony cache cokolwiek daje istotnego?

 

Czy, waszym zdaniem, w cenie do ok. 450 złotych jest jakakolwiek inna sensowna propozycja procesora do gier niż Athlon na AM2, względnie Sempron na tę samą podstawkę?

Edytowane przez Davero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te 65nm to mają być tylko dwurdzeniowce, tak?

 

Czy orientujecie się czy zapowiadane są jakieś spadki cen jednordzeniowych procesorów na AM2 po premierze handlowej Conroe pod koniec lipca? Nie wiem czy czekać.

 

Czy trafiliście gdzieś na testy porównawcze w grach Sempronów i Athlonów na AM2? Się waham. Czy ten zwiększony cache cokolwiek daje istotnego?

 

Czy, waszym zdaniem, w cenie do ok. 450 złotych jest jakakolwiek inna sensowna propozycja procesora do gier niż Athlon na AM2, względnie Sempron na tę samą podstawkę?

Cash procesora właśnie przydaje się w grach. Według moich obserwacji i inych forumowiczów też - głównie w grach. Nie zauważyłem innych zalet większej pamięci podręcznej.

Nawet są takie testy na badziewnym benchmarku - wystarczy same tabelki pooglądać (opis trzeba czytać z przymróżeniem oka :) wiadomo dlaczego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i okazuje się, że płytka ma spore możliwości --> http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=107226 HTT 433MHz to już naprawdę dużo, poza tym moduje się na SLI B-) Edytowane przez lukas8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny AMD po premierze Core 2 Duo wg. dailytech.

 

X2 3800+ za ~650 zł w porównaniu do dzisiejszej ceny 1200 zł to naprawdę spora obniżka, miejmy nadzieję że ceny się potwierdzą :)

o niee, piekna obnizka - teraz cos czuje,ze w polsce za cene dzisiejszego X2 3800 bedzie mozna kupic X2 5000 ($282 x kurs euro ~3.8zl + jakas marza = ~1200zl)

 

albo moze by tak X2 4600 65W EE ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa, lukas8 --> dzięki. :D

Warto poczekać trochę, bo i jednordzeniówki ładnie mają potanieć z tego wynika.

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy ASROCK AM2XLI-eSATA2 może mnie ograniczać jakoś przy kręceniu karty graficznej? Nie wiem - chipset nie ten, tanie części odpowiadające za zasilanie - ja się przesiadam z Rivy TNT2 M64 więc dla mnie nowa technologia to jest trochę czarna magia... :oops:

Prawdopodobnie nabędę 7600GS od Galaxy w celu kręcenia właśnie więc kiepsko by było, jakby się okazało, że mobo mnie ogranicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie. Te grafy za duzo pradu nie zra :)

p.s. dobry wybor z grafa :)

Szczególnie jeszcze ta Zalman edition :D tez mi sie śni po nocach ale postanowilem poczekac z wymiana aż nvidia wypusci cos zgodnego z DX10

a co do cen prockow to fajnie jakby potaniał venice 3000 + bo ten własnie zastapi w niedługim czasie mojego semprona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obrazka, do którego prowadzi linka zarzucana przez lukasa8, wynika że Athlony na S.939 nie stanieją (chyba, że NA znaczy "brak danych", a nie "bez zmian")

NA-non available - niedostępny

 

Czyli będą wycofywane z rynku. Ale zostają jeszcze zapasy magazynowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z obrazka wynika, jesli sie nie myle, ze nie wszystkis s939 zostaja wycofywane.

polityka dostepnosci prockow w przypadku AM2 i s939, z tego obrazka, wynika na podobna.

 

najmocniejsze modele zostaja na AM2, a w przypadku slabszych znikaja te z 2MB L2 (X2) i z 1MB L2 (AMD64)

 

oczywiscie ja zakladam, ze tam gdzie nie ma napisane SOCKET AM2 chodzi o s939

 

poprawcie mnie jesli sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA PO WYKUPIE ULI PRZEMALOWAŁA ICH CHIPSET M1697 NA NVIDIA M1697

 

A MSI PUŚCIŁO PŁYTĘ K9NU Neo --- NA TYM CHIPSECIE NIBY JUŻ MARKI NVIDIA ---

 

 

 

A TERAZ MAM PYTANIE

 

CZY JAK ZAKUPIE PŁYTĘ ASROCK AM2XLI-eSATA2 - M1697

 

 

TO PÓJDA NA NIEJ TE SAME STEROWNIKI A DODATKOWO ZYSKAM TE XLI CZY NIE DA RADY TAK ZROBIĆ

 

 

BO NIBY CHIPSET TEN SAM

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie kumam:

Przecież zostaną A64 3500+ i 3800+ i to w dość atrakcyjnych cenach.

Fakt, w identycznych jak analogiczne modele na AM2.

 

A odnośnie wspominanej mobo Asus M2n-e Nforce 570 Ultra - jest na niej chłodzenie z heatpipem, w którym zbiorniczek z cieczą jest na dole (na chipsecie, a radiatorki na górze). Jeśli mam montaż płyty odwrócony o 180° to chyba ta płyta nie dla mnie, nawet gdybym przykleił na bloczek na chipsecie jakiś dodatkowy radiator?

Edytowane przez Davero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to czy jak kupie ta z XLI to czy bede mógł uzywać sterowników od MSI K9NU Neo -- TEN SAM chipset 1697 ale juz bez xli dali ( czyzby okrojona XLI -- zeby kupować tylko ORYGINALNE SLI -->570 tki )

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...