Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie procki na AM2 się kręcą dobrze, serii zadnych raczej "wybranych" narazie nie ma (...)

moge to potwierdzić...miałem zwykłego 3000+ na stanie do testów i bez żadnego podnoszenia napięcia robił 2700MHz. Niestety nie udało mi się zrobić żadnego testu gdyż płyta główna (ASUS M2N-E) to totalna kicha i po uruchomieniu systemu po około 5 sekundach wracala do deafultowych ustawień czyli 1800MHz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przesiadam się na AMD X2 3800+ AM2 i też interesuje mnie płyta ASUS M2N-E NF570Ultra tylko chyba trzeba będzie poczekać na nowy BIOS do tej płyty (obecny 0203 powoduje nie lada kłopoty, jeżeli to sprawa biosu) albo nowszą rewizję.... o problemach wspominał już Slawoy z teamu IN4.pl i wielu innych ludzi. M.in. kłopoty z pamięciami DDR2 667 i 800...

 

Forum asusa.... i kłopoty M2N-E

Kurna już się tak cieszyłem że kupię płyte główną Asus M2N-E nForce 570 Ultra pod Athlona 3500+ Orleans a tu widze jakieś kłopoty są :? w takim razie jaka jest dobra płyta główna w cenie 350 złotych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę tą płytkę troche obronić. rzeczywiście na samym początku robiła wiele problemów ale po uprgrade biosu i zapoznaniu się z nią jestem zadowolony. tania, stabilna i niezła płytka.

PS. nie wraca do standardowych ustawień (trzeba tylko zrobić mały myk :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę tą płytkę troche obronić. rzeczywiście na samym początku robiła wiele problemów ale po uprgrade biosu i zapoznaniu się z nią jestem zadowolony. tania, stabilna i niezła płytka.

PS. nie wraca do standardowych ustawień (trzeba tylko zrobić mały myk :))

Hehe;) Jaki to myk? Bo mi jak grzebię to różnei wychodzi - czasami AIBooster przywraca mi taktowania domyslne, a czasami nie, ale nie wybadałem od czego to zależy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie AM2 poważnie zawiodło, MILANS pisał że trzeba zrobic formata no mobo asrocka, to nieprawda, w tej chwili jade na starym systemie (nowego nie moge zainstalowac) Komp uruchamia ze 2 albo 3 razy dłuzej. Bardzo sie zawiodłem choc to moze wina systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie AM2 poważnie zawiodło, MILANS pisał że trzeba zrobic formata no mobo asrocka, to nieprawda, w tej chwili jade na starym systemie (nowego nie moge zainstalowac) Komp uruchamia ze 2 albo 3 razy dłuzej. Bardzo sie zawiodłem choc to moze wina systemu.

 

Zrób formata, a potem pisz ze się wolniej uruchamia :P Jak się zmienia płyty, w szczególności jak chipset jest innej firmy to takie rzeczy mogą sie dziać. Mój kumpel po zmianie z via kt266 na ULi nie mógł nawet zainstalować systemu, bo od razu blue screen wyskakiwał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nic nie ma ciekawego...ja bym polecił czekać...jeszcze z miesiąc.

 

EDIT:

@lobo0

jaki?

 

Hehe;) Jaki to myk? Bo mi jak grzebię to różnei wychodzi - czasami AIBooster przywraca mi taktowania domyslne, a czasami nie, ale nie wybadałem od czego to zależy...

wyłączyć autostartowanie aiBooster'ka :)

 

tylko że restart u mnie nie działa ale z tego co słyszałem to normalne w nowych mobo Asusa. Po wyłączeniu i włączeniu mam nadal te same ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie AM2 poważnie zawiodło, MILANS pisał że trzeba zrobic formata no mobo asrocka, to nieprawda, w tej chwili jade na starym systemie (nowego nie moge zainstalowac) Komp uruchamia ze 2 albo 3 razy dłuzej. Bardzo sie zawiodłem choc to moze wina systemu.

a mnie dokladnie odwrotnie oc narazie z boxem (nie mam kiedy wc zalozyc) x2 gladko idzie na asusie m2n-e na 2400 (po takim oc i zmnieszeniu timingow na ddr800 - moze to tez troche zasluga dual core optymalizer wydajnosc gier, 3dmark 2005 itd wzrosla o 10-35% ) zreszta zobaczcie jakie wyniki ma lobo0 na tej plycie

u mnie na standardowych ustawnieach wida instalowala sie 18 minut wlacza sie jakies 3x szybciej niz na axp @ (2340Mhz) juz zacieram rece na mysl o tym co bedzie po zalozeniu wc B-) . Moze troche byly problemy przed zmiana biosu na 301 ale tarez jest miodzik polecam kazdemu tego asusa i am2

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna już się tak cieszyłem że kupię płyte główną Asus M2N-E nForce 570 Ultra pod Athlona 3500+ Orleans a tu widze jakieś kłopoty są :? w takim razie jaka jest dobra płyta główna w cenie 350 złotych??

Hmmmm na hardwarezone testowali MSI K9NU Neo-V na ULI1697 - jak na płytkę za 310PLN chyba nie wyszło źle, a max HTT chyba było spowodowane małym radiatorkiem bo się grzał. Ale ma RAID, SATA2, NCQ, nawet kodek AC883... jest też za 385 MSI na 570U ale jej testu nie znalazłem a i w wątku o MSI K9 tutuaj cicho.. ASUS dał ciała z M2N-E bo max 1.95 w BIOSIE to za mało dla pamięci, co ciekawe modele M2N32 SLI i DELUXE mają regulacje do 2.5V. A wiadomo, że niedovoltowana pamięć nie działa stabilnie.

 

Ten tani MSI na ULI1697 ma regulację od 1.8V do 2.2V.. K9N Ultra-2F chyba też... skoro tańsza ma.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zainstalowałem wszystkie sterowniki od nowa i teraz system ładuje sie normalnie i chodzi szybciej ale mam kolejny głupi problem.

post-137011-1154600551_thumb.jpg

takie coś mi wywala jak próbuje bios uaktualnić (teraz 1.00)

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zainstalowałem wszystkie sterowniki od nowa i teraz system ładuje sie normalnie i chodzi szybciej ale mam kolejny głupi problem.

 

takie coś mi wywala jak próbuje bios uaktualnić (teraz 1.00)

Klikasz TU, zjeżdzasz na dół strony, pod napisem w tabelce "HOW TO UPDATE" klikasz na tą żaróweczke przy wersji biosu który chcesz, czytasz, robisz wg instrukcji i masz nowy bios. Troche samodzielności ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie do 1.95 ale po aktualizacji do boisa do wersji 301 w ai boosterze mozna ustawic sobie do 2.5

a po resiecie komputera jest dalej wartość ustawiona w biosie - i za każdym razem dłubanie w AIBOOSTRZE <_< mało pocieszające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikasz TU, zjeżdzasz na dół strony, pod napisem w tabelce "HOW TO UPDATE" klikasz na tą żaróweczke przy wersji biosu który chcesz, czytasz, robisz wg instrukcji i masz nowy bios. Troche samodzielności ;)

grzesiu nie jestem taki głupi. Wyłączyłem wszystko co tylko dało rade, a co sie nie dało to odinstalowałem ale to nic nie daje. Formata nie moge zrobic bo jak włącza sie instalator to pisze ze sprawdza konfiguracje sprzętową a potem juz tylko czarny ekran. Nie wiem co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu nie jestem taki głupi. Wyłączyłem wszystko co tylko dało rade, a co sie nie dało to odinstalowałem ale to nic nie daje. Formata nie moge zrobic bo jak włącza sie instalator to pisze ze sprawdza konfiguracje sprzętową a potem juz tylko czarny ekran. Nie wiem co robic.

:P Sory, nie chciałem Cie urazić ;) A może podczas instalacji trzeba zarzucić drivery do kontrolera z dyskietki..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ECS lezy 2 metry odemnie :/ ogolnie ciekawa płyta ale strasznie skopaną ma sprawe timingów. dodatkowo majac pamięci 667 nie uruchomimy na niej dzielnika 800. nie wspominając juz o braku CR i CL w standardowym biosie. obecnie dysponnuje takim, który ma te ustawienia odblokowane - jeszcze bedę się tą płytką bawił. narazie M2N-E ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI NA ULI1697 (K9NU NEO-V)

 

Brakuje ciągle testu MSI Ultra-2F na 570U bo płytka jest za 380. Ale czytając forum MSI odnoszę wrażenie, że to taki sam bubel (bez urazy posiadacze) jak ASUS M2N-E.

M2N-E nie jest taka zła, bynajmniej widziałem ze Masell kręcił całkiem niezle na niej...A MSI? Jakos nigdy produkty tej firmy nie były wybitne do o/c, ale za to zawsze nowosci typu płyty główne/karty graf były od msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

NeoMagNeT wyłącz w biosie raid, jesli dobrze kojarze to o tym mi windows normalnei sie uruchomił (instalacje) bez dyskietki wszystko normalnie poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej poczekać na nowe rewizje tych płyt - tu masz linka do forum MSI KLIK

z płytami MSI też są kłopoty - przeleć po stronach i szukaj wątków z "K9N". Jak zwykle z pamięcią, ale przejrzałem kilka wątków pomaga podniesienie napięcia do 2.2V. Generalnie na razie nie jest różowo. No i niech DFI i EPOX ruszą **** i wydadzą jakieś sensowne płytki. Chyba, że ktoś ma odwagę przetestować MSI na ULI1697....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MSI K9 Platiunium wykrecilem HTT=305 (HT=3)i chodzilo stabilnie ale obecnie pracuje na HTT=270, HT=4, procek x10 - wszystko stabilne, testowalem tez na 280 i tez nie bylo ok.

Zpuscielem 3dmarka05 w petli 10x i przeszedl bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...