Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

http://images4.fotosik.pl/169/a89609934c33ad37med.jpg

Pierwsze wrazenie - jaki mul, po przesiadce z E6700@duzo. System chodzi wolniej, itp, itd.

 

Zdziwinie takze na sam poczatek : instaluje SP2 a mobo podnosi taktowanie proca przy obciazeniu, pomimo, ze w biosie wsio wylaczone i ustawione na manual :blink: I tak oto z 2.3GHz na powitanie, w polowe instalki SP2 mialem 2970MHz :huh: i wsio dzialalo. Ciekawa mobo.

to ciekawe :D tylko ta cena asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce niebieskiego juz.

 

W biosie tej mobo jest nawalone tyle opcji, ze nie wiem co zmienic aby to dzialalo normalnie ( np. 300x9 i memki tez przyzwoicie ).

 

Bios DFI Ultra-D niby ma duzo opcji do pamieci, ale ten ma 4 zakladki do nich :blink: Memki na 965P czy 975X fikaly spoko na prawie 1200MHz przy 2.65V a tu daje 4-4-4-8 2T :lol: ( 2.45V ) i nie umie 900MHz na nich zrobic.

 

Hmmm

 

HT na 3

I inne takze jak na 939 a [gluteus maximus] nie bardzo chce dzialac :huh:

 

Jeszcze jedno : sys muli nie milosiernie, zanim sie wlaczy to pasek lata nawet nie wiem ile razy. nV IDE SW ?

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno : sys muli nie milosiernie, zanim sie wlaczy to pasek lata nawet nie wiem ile razy. nV IDE SW ?

To coś z driverami jest, u mnie pasek od windy przelatuje 1.5 - 2 razy...BTW, masz ustawienia read preamble i async latency value? Moze tym się pobaw ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś z driverami jest, u mnie pasek od windy przelatuje 1.5 - 2 razy...BTW, masz ustawienia read preamble i async latency value? Moze tym się pobaw ;>

Grzesiu zabawe z AMD na dobre zakonczylem na ktoryms tam razie DI + Venice ;)

 

Moze jakies wskazowki co by tam ustawic ? Bios mnie normalnie przeraza :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które miały styczność z Biostarem TForce 6100.

Jak jest właściwie z regulacją vdimm?

 

Potrzebuję złożyć kompa dla dzieciaka, ale chętnie bym się sam pobawił w jakieś małe o/c :D

 

TIA

Którym tym na AM2 czy innym??

 

Edit : jak tym na am2 to regulacja VDimm do 2.0V, ale jest zworka do 2.2V. Ogólnie przyjemna płytka, ale ja miałem problemy z dyskiem maxtora na niej.

 

Edit2 : niech ci będzie ;)

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.szukam płytki na AM2 wraz zintegrowana grafa ( ok 300 zl).komp ma byc do 1k. Złozylem jeden na GA-M55plus-S3G ze zintegrowanym GeForce 6100. TUTAJ opisalem co ta płytka w sobie ma.Robi niestety tylko Htt=290.Do taniego Semrona to tak troche malo.poniewaz szykuje sie ze zloze jeszcze dwa takie kompy do 1 k,wiec pytanie do znawcow. Ktora plyta jest lepsza od tego gigusia.Musi robic HTT=300.Bo takto ten gigus calkiem niezle sobie radzi,idealny do procka z wiekszym mnoznikiem.Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakiegoś znajomego za granicą, to polecam JETWAY'a M2GT6-PTD (zwykły ATX) albo M2GT3-P (micro ATX). M2GT6-PTD to nowsza wersja mojej, więc myślę, że z o/c problemów nie będzie.

M2GT6-PTD:

-vCPU: 1,1-1.55 (również na prockach bez C'n'Q) + 7 shift overvoltage (od 50mV do 350mV);

-vRAM: 1.84V, 1.91V, 1.98V, 2.06V;

-vNB: 1,20-1,35 (co 50mV);

-vLDT: 1.2V, 1.3V;

-HTT: 200-400MHz.

-Smart FAN - regulacja prędkości wentylatora na CPU.

Możesz też napisać maila do Shift'a, może sprowadzą :).

 

M2GT3-P:

-vRAM 1,9-2,42V

-reszta taka sama jak wyżej.

 

Ewentualnie może BIOSTAR TForce 6100 AM2 (koniecznie z serii TForce). Ponoć goście wyciągali na nim 350MHz clockgenem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by go łyknał, w sumie i tak komp nie dla mnie.Ale trzy pytania do posiadaczy:

1.Jakie max HTT z Bios-u mozna wyciagnac?

2.Ile mozna dac max na procka i na pamięć?

3.czy nie ma jakis ukrytych problemow z np. z dyskami albo Ram-em.

 

Ja pomecze dzisiaj jeszcze clockgenem tego gigusia,zobaczymy czy z Bios-u i windy pociagnie tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by go łyknał, w sumie i tak komp nie dla mnie.Ale trzy pytania do posiadaczy:

1.Jakie max HTT z Bios-u mozna wyciagnac?

2.Ile mozna dac max na procka i na pamięć?

3.czy nie ma jakis ukrytych problemow z np. z dyskami albo Ram-em.

 

Ja pomecze dzisiaj jeszcze clockgenem tego gigusia,zobaczymy czy z Bios-u i windy pociagnie tyle samo.

 

1.Max z biosu przynajmniej u mnie poszedł na 300, ale u mnie coś blokuje i to chyba pamięci :(

2.Max dla procka powyżej 1,6( pisze powyżej bo cholernie skacze, ale tylko w windowsie przez program 1.8V w marzeniach albo z FC,NO2) dla pamięci 2,2V ze zworką(można zrobić bardzo prostego moda link

3.Z ramem nie słyszałem, ale z dyskami maxtora to wiem, bo ja mam/miałem taki problem

 

EDIT : Sorry luk1999 ;)

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas cenka, link or smthg :D 320 max ???

dokładnie :P walnął tylko magiczne dwie literki NF-AM2 , może coś więcej? Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

master_electronic >> To trochę cienkoczento :-|

NeoMagNeT >> No wiesz, Jetway to magiczne płytki :D. Gdzieś kiedyś widziałem płytę kombo JETWAY'a s754+s939 na nF4(!) z całkiem bogatym BIOSem. Swego czasu na ocworkbench było sporo szumu o płycie Jetway'a na Uli1695.

Swoją drogą ta fotka to była z jakiegoś forum? Mógłbyś zapodać linkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

master_electronic >> To trochę cienkoczento :-|

NeoMagNeT >> No wiesz, Jetway to magiczne płytki :D. Gdzieś kiedyś widziałem płytę kombo JETWAY'a s754+s939 na nF4(!) z całkiem bogatym BIOSem. Swego czasu na ocworkbench było sporo szumu o płycie Jetway'a na Uli1695.

Swoją drogą ta fotka to była z jakiegoś forum? Mógłbyś zapodać linkiem?

taak Jetway jest magiczny miałem na 478 i n/c :P a ten abit taki lekka lipa, więcej by się przydało tego htt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, starsze płyty to nic ciekawego, ale modele na nF4 pod AMD to inna bajka (np: ten). Nawet kiepska firma może wyprodukować dobry sprzęt (np: Biostar TForce 550), a i dobrej może się przydażyć kupa :).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnębiłem tego Gigusia GA-M55plus-S3G wczoraj i dzisiaj.Niestety max htt i z Bios-u i ClockGen-em jest 290.probowalem róznuch ustawien, x2,x3, podnosilem napiecie na obu mostkach i nic.jesli chodzi o opcje w Biosie to ma calkiem przyzwoite jak na Gigabyte-zajeżdza starymi dobrymi plytami K8NS rev1.1 lub K8NE rev.1.0. Żeby jeszcze robiła htt=300 to byłaby to dobra propozycja, ponieważ można zapodac 16 gb Ramu,Firewire na pokładzie i z dostępnościa w sklepach nie ma problemu, poza tym kosztuje tylko 280 zl.

 

Ale nie robi htt-300 i następnego kompa złoże na Biostarze i zobaczymy co warta. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoMagNeT >> No wiesz, Jetway to magiczne płytki :D. Gdzieś kiedyś widziałem płytę kombo JETWAY'a s754+s939 na nF4(!) z całkiem bogatym BIOSem. Swego czasu na ocworkbench było sporo szumu o płycie Jetway'a na Uli1695.

Swoją drogą ta fotka to była z jakiegoś forum? Mógłbyś zapodać linkiem?

Fotka chyba nie była z zadnego forum. To chyba była jakas chinska strona bo miałem same znaki zapytania. Wbiłem nazwe tej płyty na google i sie znalazłem na jednej z kilku pierwszych stron.

 

Ciekawe czy da rade gdzies kupic taki koszyk jak na tym jetway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna.

 

AW9 sie rozkreca stopniowo, mobo na AM2 maja calkiem niezle ( cenowo takze :lol: )

 

Ten kurdupel NF-AM2 kosztuje ponad 350zl :lol2:

czyli mówisz że na am3 abit będzie porównywalny z nf7 ?? :P a za 350zł to chyba lepiej dołożyć kawałek i dfi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie robi htt-300 i następnego kompa złoże na Biostarze i zobaczymy co warta. :D

Tragedii nie ma

Dołączona grafika

 

Niestety, ten TForce 6100 na AM2 ma dwie zasadnicze wady:

 

1. nie startuje na mnożnikach 7 i 8. ( przydałby się 3800+ do sprawdzenia jak jest na prockach z wyższym mnożnikiem - ja testowałem na 3000+ )

2. przy MemValue 400, 533 oraz 667 ustawia CR na 1 ( przy moich GR 667/CL5 to poważne utrudnienie )

BTW - pamiątki jakoś lecą

Dołączona grafika

Nie bardzo mam czas sprawdzić ile wydolą, ale to na pewno nie jest max - vdimm=1,9

 

Jak mi dzieciaki pozwolą, to pobawię się jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...