Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Amd jak widac skutecznei konkuruje cena ;)

Co mi po tym ,ze core 2 jest super hiper jak najtanszy kosztuje 2x tyle co x2 3600+ pod am2. O tym ze dobre mobo pod amdka kosztuje <300 a u intela sensowne zaczynaja sie od 400 zeta nie wspominajac.

Ehh chyba wroce do amd oni przynajmniej nie zostawiaja klientow na lodzie z plyta glowna , ktora ma ten sam socket i chipset, ale nie obsluguje nowych prockow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie zostawiają z płytą na lodzie ... ale to AMD wymyśla AM3 a intel zostawia wciąż 775 ...

Co do technologi z 2001 roku to zerkni sobie co pisze na Athlonie 3000+ czy Sempronie ...

Cena płyt pod 775 wciąż spada , a Intel zapowiada wciąż obniżki cen Core Duo , z tego co wiem najbliższa ma być w kwietniu ...

Nie warto poczekać chwile na Celeronie i zapiąć potem porządnego dwu rdzeniowca niż kupować płyte na AM2 z Athlonem 3600+ i zapomnieć o wystarczającej mocy do gier typu Crisis ?? ... po za tym ... przy AMD musisz liczyć sie z wymianą płyty i procka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego , ze jest ten sam socket ? 775 byl juz dawno i ci ktorzy kupili plyty glowne na 915 i 925 dostali w dupe wraz z wyjsciem dwurdzeniowcow, potem ci co kupili mobo pod dwa jajka znowu dostali w dupe jak sie okazalo , ze ich plyty nie obsluguja core2, a kompatybilnosc socketu dala im tyle ,ze wiatraczka nie musieli wymieniac :D

A co am3 to on sie rozni tylko obsluga ddr3 prawda? A nastepna generacja k8L jest juz zapowiedziana na am2.

 

A co crissisa to bez jaj nikt nie jest samobojca na tyle by zrobic gre ktora bedzie zle chodzic na 2.5+ Ghz amdku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość santiagos

Procesory na AM2 są sygnowane jako K9, zatem można spodziewać się K8L na AM2 i ruszą na wszystkich płytach. AM3 to już inna bajka, bo procesory będą musiały mieć nowy kontroler pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie zostawiają z płytą na lodzie ... ale to AMD wymyśla AM3 a intel zostawia wciąż 775 ...

AM3 będzie kompatybilne w tył, czyli będzie można procki AM3 użyać w AM2, z tego co mi wiadomo.

 

Co do technologi z 2001 roku to zerkni sobie co pisze na Athlonie 3000+ czy Sempronie ...

Nie widziałem żadnego AMD z datą produkcji sprzed 03 ;] To że sama technologia została opracowana wcześniej niż dokończona i wypuszczona na rynek niewiele znaczy. Skąd wiesz że intel nie miał opracowanego c2 np. w 2002 roku? Nie wiesz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie zostawiają z płytą na lodzie ... ale to AMD wymyśla AM3 a intel zostawia wciąż 775 ...

Co do technologi z 2001 roku to zerkni sobie co pisze na Athlonie 3000+ czy Sempronie ...

Cena płyt pod 775 wciąż spada , a Intel zapowiada wciąż obniżki cen Core Duo , z tego co wiem najbliższa ma być w kwietniu ...

Nie warto poczekać chwile na Celeronie i zapiąć potem porządnego dwu rdzeniowca niż kupować płyte na AM2 z Athlonem 3600+ i zapomnieć o wystarczającej mocy do gier typu Crisis ?? ... po za tym ... przy AMD musisz liczyć sie z wymianą płyty i procka ...

Co do AM3 to chyba nie AMD to wymyślił (podobnie jak K8L zamiast K10) )bo jak dotychczas to jest AM2, socket F i wzmianka

o CPU 4 rdzeniowym pod AM2 (prawdopodobnie będzie obsługiwał DDR2 i DDR3 jednocześnie czyli AM2+)

Na dzisiaj to Intel oficjalnie zaprezentował nowe płyty pod DDR3 nie AMD.

Co do konkurowania to popatrz na allegro ile sprzedaje się X2 a ile C2D. Zapowiedzi obniżek cen to za mało do konkurowania.

Zamiast zapowiadać trzeba obniżyć. Jak E6300 będzie kosztował 350 zł to będzie konkurencyjny do dzisiejszych cen X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. IMO jak będzie kosztował 480-500zł to będzie bardzo dobrze :)

Może troszkę przesadziłem.

350 zł za E4300, 450 zł za E6300 i 660 zł za E6600 będzie konkurencyjne.

Trzeba pamiętać że do wyciśnięcia trochę z C2D potrzebna jest droga płyta i RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial , ze jest konkurencyjny juz po obecnych cenach

x2 3600+ + abit kn9/biostar tforce = 600 zeta

e4300+ + p5n-e sli= 1100zeta

Oba oferuja mniej wiecej podobny stosunek jakosci do ceny tyle ze w innych grupach docelowych.

 

PS. jakie jest teraz dobre chlodzenie pod x2 na am2 ? Ninja, Infinity, Noctua 12, bo BT widze ze ludzie narzekaja na nowe egzemplarze ?

PS2. I zadnych freezerow/pentagramow nie lubie takiej tandety ;)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial , ze jest konkurencyjny juz po obecnych cenach

x2 3600+ + abit kn9/biostar tforce = 600 zeta

e4300+ + p5n-e sli= 1100zeta

Oba oferuja mniej wiecej podobny stosunek jakosci do ceny tyle ze w innych grupach docelowych.

 

PS. jakie jest teraz dobre chlodzenie pod x2 na am2 ? Ninja, Infinity, Noctua 12, bo BT widze ze ludzie narzekaja na nowe egzemplarze ?

PS2. I zadnych freezerow/pentagramow nie lubie takiej tandety ;)

ale frezer to nie tandeta bo za 60-70 zika nic lepszego nie ma :)

 

jeżeli masz flote to kup noctue ew infinity ninja.

 

jest jeszcze Zalman CNPS 9500 dostępny pod am2 juz od 129 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo o tandete pod wzgledem wykonania :) Brzydko zakonczone heat-pipy, a do tego wiatrak zamocowany na slowo honoru ktory spadl z koleczkow jak z kumplem przychylilismy obudowe ,zeby wyciagnac srubke :)

 

Hmm ten zalman wyglada ciekawie szkoda ,ze wydajnosc troche odstaje od reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial , ze jest konkurencyjny juz po obecnych cenach

x2 3600+ + abit kn9/biostar tforce = 600 zeta

e4300+ + p5n-e sli= 1100zeta

Oba oferuja mniej wiecej podobny stosunek jakosci do ceny tyle ze w innych grupach docelowych.

 

PS. jakie jest teraz dobre chlodzenie pod x2 na am2 ? Ninja, Infinity, Noctua 12, bo BT widze ze ludzie narzekaja na nowe egzemplarze ?

PS2. I zadnych freezerow/pentagramow nie lubie takiej tandety ;)

Nie skalkulowałeś cen RAM-u

Jakość płyty głównej to u mnie głównie niezawodność a o niezawodności trudno mówić jeśli nie obsługuje ECC.

Co to za jakość jeśli grasz sobie albo robisz obliczenia i nagle restart z powodu błędu RAM o błędach w obliczeniach nie

wspominając.

Co do chłodzenia dobrej jakości wykończenia ale drogiego to Thermalright SI-128 (wiatrak dobiera się samemu)

W miarę tanim konkurentem fryzjera i przyzwoicie wykonanym (ale nie na lustro) jest Hyper TX od cooler mastera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wydaje mi się żeby e4300 było 2 razy wydajniejsze niż X23600, btw, takowa moc też trzeba dać radę wykorzystać.

E4300 jest wydajniejsze na fabrycznych ustawieniach od x2 3600+ o kilka % w większości zastosowań, w niektórych aplikacjach

gdzie dużą rolę odgrywa pamięć przewaga E4300 jest wyraźniejsza. E4300 jest kastratem pozbawionym sprzętowej możliwości

obsługi wirtualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

w apollo jest juz brisbane 4000+

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/32302

 

i prawdopodobnie 3600+ ale to sa tylko moje przypuszczenia bo maja 3 rozne X2 3600+ w ofercie i ten w wersji 65W chyba jest w 65nm

 

post-115193-1172221898_thumb.jpg

 

zreszta dzisiaj po poludniu wyskrobie do nich maila i zapytam bo sam jestem zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WinterX

W Action tak samo nie ma, tylko Windsory. Z tego co się dowiedziałem, to w marcu dopiero można się spodziewać 65 nm u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś dodam od siebie.

 

Mam c2d to z podpisu, na tym 3 ghz z 7900gs w oblivionie przy max detalach miałem użycie cpu na poziomie 70%. Na codzień mam 6600gt, więc użycie jest jeszcze mniejsze. Żadna gra nie zapchała mi jeszcze 100% CPU.

 

Intel jak dla mnie ma jedną dużą wade, brak mu odpowiednika cnq z AMD, co mi po speedstepie z minimalnym mnożnikiem 6 w e63...

Poza tym moje WC jest ciągle ciepłe, róznica w temperaturach względem poprzedniego SanDiego 3 GHz 939 jest przeogromna.

Lubie posciągać coś w nocy, obejrzeć dużo filmów - w tym przypakdu na AMD proc schodzi do mnożnika 4 i obniża napięcie, a na c2d mam 3 ghz które się grzeją i wcinają dużo prądu.

 

To by było po krótce na tyle dlaczego sprzedałem C2D. Nie mam nic do jeog wydajności, ale jak dla mnie ten proc to za dużo jak na moje wymagania i brakuje mu wymienionego cnq z AMD.

 

Za cene sprzedanego e6300 Kupiłem nówke Abita KN9 i X2 3600+, zostało jeszcze po odliczeniu przesyłek na co najmniej 2 czteropaki :D Za kwote ze sprzedanej płyty i 6600gt będe mogł kupić nową szybsza grafike.

 

Jestem pewien, że na tej wymianie napewno nie strace na wydajności, ba nawet na tym skorzystam.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4300 jest wydajniejsze na fabrycznych ustawieniach od x2 3600+ o kilka % w większości zastosowań, w niektórych aplikacjach

gdzie dużą rolę odgrywa pamięć przewaga E4300 jest wyraźniejsza. E4300 jest kastratem pozbawionym sprzętowej możliwości

obsługi wirtualizacji.

Nie jest aż takim kastratem. Ceciach!e się mniejszym poborem mocy i 2x1024kb fizycznej pamięci a nie 4mb tak jak E6300 (z czego 2mb dostępne). Ma także mnożnik 7 dzięki czemu można stosować tańsze pamięci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie ładnie

 

poczekajmy aż procki dotrą do polski wtedy może i u nas ktoś zaszpanuje takim wynikiem B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś kiedy te x2 3600+ w 65nm pojawia sie w naszym dynamicznie rozwijającym sie kraju :D :D

Graty z podpisu wystawione juz na allegro a prockow nie widac do tego planuje kn9 i jakies 2x1GB

Troszke szkoda mi rozstawac sie z moja DFI ale stwierdzilem ze DDR1 nie opłaca sie kupować stad ta przesiadka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś kiedy te x2 3600+ w 65nm pojawia sie w naszym dynamicznie rozwijającym sie kraju :D :D

Graty z podpisu wystawione juz na allegro a prockow nie widac do tego planuje kn9 i jakies 2x1GB

Troszke szkoda mi rozstawac sie z moja DFI ale stwierdzilem ze DDR1 nie opłaca sie kupować stad ta przesiadka

:lol: :lol:

 

 

w marcu mają być, zresztą na ostatnich stronach tematu jest B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol:

w marcu mają być, zresztą na ostatnich stronach tematu jest B-)

antek 3800 Brisbane "już" jest za ok. 400 zł można kupić czyli nieco drożej niż z jądrem manchester, tyle że to 0,65 nm, a wiec niby nowoczesniejszy ale jak ktoś taki kupi to niech napisze co to jest w praktyce warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś/ czy jest w ogóle jakiś taki meil do AMD ( i w Polsce i do centrum AMD ) gdzie można własne opinie/żądania/propozycje/skargi pisać? I tak samo, tylko po pierwsze kto jest dystrybutorem AMD na Polskę/Europę? I czy ten dystrybutor ma jakiegoś meila, który działa na takiej samej zasadzie jak ten, o którego pytałem wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...