Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

gdyby tak pojawił sie asrock podobny do 939dual-sata2 to by było spoks. przesiadka na am2 nie była by tak kosztowna.

To bym nawet zarobił :-)

Ale zabardzo kocham swoją Dfi.

 

Btw. Konrołki na XS robią 12sek na 1 mb (DIZZZZAAASSSTERRR:P)

6min na 16mb

A to wszysko na kaskadzie :((

Amd daje d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

przeciez do włąsnei tego asrocka mozna dokupic przejsciówke i zamontowac procki na am2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

i ma byc ten asrock na am2 dokladnie ma sie nazywac AM2XLI-eSATA2 tylko ze nie bedzie mial juz agp tylko 2 x pci-e 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"AMD informuje, iż w drugiej połowie 2007 roku do sprzedaży mają trafić pierwsze modele 4-rdzeniowych mikroprocesorów do stacji serwerowych"

 

1. Czyli ponad rok czasu a znajac zycie pewnie 1.5

2. stacji serwerowych.. czyli cena na starcie pownie 4k minimum i tak sie utrzyma az AMD wprowadzi 4 jajowce do powszechnego uzytku a bedzie to napewno nie szybciej jak rok 2008..

 

przesiadka na AM2 jest bez sensu ?

 

Za pol roku 2x1GB DDR2 bedzie prawie 2x tansze od 2x1Gb DDR1... Wyjdzie nowa rev proców w 0.065u.

 

Reasumujac na dzien dzisiejszy kupic s939, jak wyjdzie nowa rev proców pod AM2 (pokaza sie rozsadne plyty) zrobic przesiadke.

Nie zdziwil bym sie jak by taka przesiadka prawie nic nie kosztowala ze wzgleu na cene pamieci.

DDR1 teraz bedzie tylko drozec (kosci juz nie sa produkowane) a dobry zestaw 2x512 lub 2x1GB za po lroku moze miec niezla wartosc.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"AMD informuje, iż w drugiej połowie 2007 roku do sprzedaży mają trafić pierwsze modele 4-rdzeniowych mikroprocesorów do stacji serwerowych" Tzn ze bade dla serwerow...

"...układy przeznaczone będą na nową podstawkę Socket F..." Socket F mialbyc przeciez dla serwerow a AM2 mial byc dla desktopow...

"...procesory te obsługiwać będą pamięci DDR3 (również DDR2), a wydajność magistrali HyperTransport 3 sięgać będzie 41.6 GB/s" mozliwe ze jezeli AMD wypusci DDR3 to AM2 bedzie je obslugiwac bo jezeli nowe procki dla serwerow mialy by je obslugiwac to dla czego normalne procki nie? Moim zdaniem AM2 jednak jest platforma przyszlosciowa i utrzyma sie dlugo(oby :wink: )

Pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie czy teraz ceny 939 poleca w dół?? I czy ta podstawka nie pojdzie w zapomnienie, czy po wakacjach bedzie sie jeszce cos dalo kupic z 939.....

 

Ceny już są niższe, i napewno będą jeszcze niższe.

A ciekawe jest to że procki na S939 są tańsze od wiekowych juz bartronów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny już są niższe, i napewno będą jeszcze niższe.

A ciekawe jest to że procki na S939 są tańsze od wiekowych juz bartronów :)

 

Bo nie sa produkowane a jest popyt, 939 moze skonczyc podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gutman1:

 

Najpierw czym jest CB ? W wielkim uproszczeniu spadkiem max HTT na jakim chodzi procesor. W wypadku FXów poki nie próbujemy bić rekordów świata jest to do przeżycia dzięki odblokowanemu mnożnikowi, natomiast w wypadku zwykłych CPU już nie jest tak „różowo”. FX 55 (niektóre) i wszystkie 57 to SanDiego bardzo wiele zależało od tygodnia produkcji, w zasadzie jest jedna zasadza im lepiej proc się kręcił na AC/WC czyli robił dużo MHz na małym V tym większa szansa na szybkiego CB, proce co potrafiły robić 3000MHz na DEF VCore miały CB już nawet na +5stC ! Wspomniany przeze mnie wcześniej FX 62 (wszystkie FX od 60 w górę mają dwa jadra) był kręcony na WC z wodą -15stC i tu już miał problemy z CB co dopiero mówiąc o przeciętnym FC gdzie parownik ma na starcie ~ -40ststC :/

 

@sew_server:

 

Tylko że E6 ma ten sam problem co E4 z kontrolerem :/ Bosz czemu tak zjeb*** skoro na E3 było w miarę dobrze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

powiem szczerze ze myslalem ze problem kontrolera wystepuje tylko w E4. Heh "popsuli" bo chcieli naprawic ;) Mialo byc 4*x przy 1T a wyszedl kontroler przy ktorym na wysokich taktach trzeba sie naprawde dobrze z pamieciami nagimnastykowac .... a z reszta komu ja to pisze, kto jak kto ale Ty dokladnie wiesz o czym mowa ;)

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sew_server:

 

Też myślałem że owy problem to syndrom E4 bo z E6 nie miałem styczności, ale PITer w temacie o Opku/SD też wspominał iż „dobre” proce z E6 mają identyczne problemy co „dobre” proce z E4, osobiście miałem kilka nie najgorszych procesorów z E3 i na żadnym nie było takich problemów, oraz wnioskując z wypowiedzi userów posiadających „dobre” E3 wnioskuję iż to dotyczy tylko od E4 w górę. Problem jest o tyle „upierdliwy” bo praktycznie nie możliwy do wykrycia ogólnie przyjętymi programami do sprawdzania stabilności, gdyż najnormalniej w świecie według nich wszystko jest „OK”. Mam tylko nadzieję iż w nowych kontrolerach dla AM2 nie będzie takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze dane odnosnie reguolacji napiec na MSI AM2 (ta najtansza :D)?

Z tabelki jaka opublikowali na pclabie wynika ze regulacji Vcora brak natomiast regulacja DRAM wynosi od 1.8 do 2.4 V. Jezeli to prawda ze nie da sie zmieniac napiecia na procku to lipa straszna :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to dziwi. Jakby nie patrzec to teraz najtansza dostepna plytka pod AM2 (czekam na Epoxa taniego). Trudno jak nie dadza regulacji Vcore to trzeba bedzie lutownica sie pobawic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to dziwi. Jakby nie patrzec to teraz najtansza dostepna plytka pod AM2 (czekam na Epoxa taniego). Trudno jak nie dadza regulacji Vcore to trzeba bedzie lutownica sie pobawic :D

albo drucikami (jesli bedzie dzialalo jak na socket A i 754/939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to dziwi. Jakby nie patrzec to teraz najtansza dostepna plytka pod AM2 (czekam na Epoxa taniego). Trudno jak nie dadza regulacji Vcore to trzeba bedzie lutownica sie pobawic :D

Trzeba schematy jeszcze miec ;)

 

niektórzy nie mają takich zdolności manualnych zeby bawic sie lutownica na płycie głównej (na szczęscie ja do nich nie należe :D

A ja niestety tak... :( Pozatym tanie EPoXy roxują, za cene asrocka mamy wypas mobo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...