Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Sempron 2800+

Sempron 3000+

Sempron 3200+

Sempron 3400+

Sempron 3500+

Sempron 3600+

 

Athlon 3200+

Athlon 3500+

Athlon 3800+

 

Athlon X2 3800+

Athlon X2 4000+

Athlon X2 4200+

Athlon X2 4400+

Athlon X2 4600+

Athlon X2 4800+

Athlon X2 5000+

 

Athlon FX 62

Mógłbyś podać ich ceny u Pepików? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolicz sobie do cen proców s.939 i s754 30-50 zł i powinienes miec ceny am2 ;) ceny jak narazie czysto poglądowe. dokładne bede znał jak tylko proce pojawią sie w hurtowni i wtedy założę stosowny topic w dziale SPRZEDAM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak narzekacie na AM2...a zapomnieliscie ze AMD wprowadzi coś jakby "anty-hyperthreading". Zasada działania to emulowanie kilkurdzeni (dwa lub cztery) jako jeden. Uzyksujemy wtedy moc kilku rdzeni naraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak narzekacie na AM2...a zapomnieliscie ze AMD wprowadzi coś jakby "anty-hyperthreading".

Ale napewno nie wprowadzi tego tak szybko, trza bedzie na to troche poczekać i też nie wiadomo jak to sięspisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po ile stoi ten 3200+ w tym twoim cenniku dla dystrybutorów?

hehehe tajemnica handlowa...

" Nice try, but no GO " :)

 

Co do PATA to mnie to prawdę powiedziawszy mało obchodzi ...

Są dostępne całkeim niezłe nagrywarki Samsunga SH-W163A DL SATA nie odbiegające ceną od tych na IDE.

 

Co do wydajności AM2 to powiem że nie jest źle :]

Na razie testy na jednordzeniówce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak narzekacie na AM2...a zapomnieliscie ze AMD wprowadzi coś jakby "anty-hyperthreading". Zasada działania to emulowanie kilkurdzeni (dwa lub cztery) jako jeden. Uzyksujemy wtedy moc kilku rdzeni naraz :)

nie "anty-hyperthreading" tylko Anti-HyperThreading :-| , technologia ta zapowiada się bardzo dobrze :D, a dostępna ma być juz w procesorach "next gen" czyli K8L :D

Going in the opposite direction to current trends in the microprocessor industry, AMD's new technology is slated to arrive after AMD's next generation K8 architecture and will be known as anti-HT (HyperThreading), according to a report on the French site, X86-Secret, apparently based on information gathered from an inebriated AMD engineer. HT was Intel's way of using otherwise idle clock cycles for out-of-order execution, which made it appear as if a system possessed two CPUs.

co do AM2 to uważam, że AMD już nic ciekawego nie wydusi z technologii K8 :?, ale jak letrev ma juz go w swoich łapkach i z testów wynika co innego, to nie pozostaje nam nic tylko czekać :D

 

napisz jak z OC :twisted2:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

nie "anty-hyperthreading" tylko Anti-HyperThreading :-| , technologia ta zapowiada się bardzo dobrze :D, a dostępna ma być juz w procesorach "next gen" czyli K8L :D

 

co do AM2 to uważam, że AMD już nic ciekawego nie wydusi z technologii K8 :?, ale jak letrev ma juz go w swoich łapkach i z testów wynika co innego, to nie pozostaje nam nic tylko czekać :D

 

napisz jak z OC :twisted2:

z tego co pisano to w k10 jak juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Nie w K10 tylko juz w K8L, ja osobiscie czekam wlasnie na K8L z Anti-HyperThreading-iem.

gdzie to napisano prosze podac linka bo informacja pewnie z gazety "nasz dziennik" Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te K8L to bedzie nowa podstawka, czy tylko nastepna generacja procesorow (65 nm) pasujacych na AM2?

z czego wiem to K8L będzie pasował na socket AM2 :], ale za to nie wiem jak będzie wyglądała obsługa tychże procesorów przez „dzisiejsze” chipsety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

socket am2 według mnie zostanie juz na długo. AMD nie predko właduje sie na nowa podstawke bo dla uzytkowników to dodatkowe koszty zwiazane z mobo. a am2 bedzie obsługiwało xdr i prawdopodobnie ddr3 (w przyszłosci oczywiscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

socket am2 według mnie zostanie juz na długo. AMD nie predko właduje sie na nowa podstawke bo dla uzytkowników to dodatkowe koszty zwiazane z mobo. a am2 bedzie obsługiwało xdr i prawdopodobnie ddr3 (w przyszłosci oczywiscie)

Nom tak ze cała 2 lata spokoju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jednak wiecej niz 2 lata, przewiduje około 5-6lat, oczywiscie nie na tym samym procu ciagle

4-5 tyle żył SocketA i nie ma raczej szans na dorównanie a tym bardziej poprawę tego wyniku, i trzeba też pamiętać iż niby SocketA był tyle czasu na rynku to i tak nowe procesory nie działy w starych mobo. Tak więc AM2 ma małe szanse na dłużysz żywot niż jego poprzednik (czytaj s939), zwłaszcza że już teraz są zapowiadane powoli nowe podstawki, najpierw dla rozwiązań serwerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i nowe proce nie działały na starych mobo ale do nich pasowały. am2 obsługuje ddr2, a w przyszłosci pewnie bedzie obsługiwało ddr3 wiec czemu amd miało by wywalac kupe kasy na nowy socket zamiast na dopracowywanie juz istniejacego

 

heh, przez to co napisałem zastanawiam sie czemu nie przedłuzyli w ten sposob s939 :)

 

a to AHT swietnie sie zapowiada i intel bedzie sie mogł schowac ze swoimi procami, chyba ze znowu cos wymysli nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac po planach AMD na następne lata nie sądze aby sie wszystko utrzymało 5-6 lat. Zapewnie kolo 2k8 dojdzie nowa podstawka, obsluga ddr3 i kilka innych bajerow. I znow trzeba bedzie zmieniac sprzecicho (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i nowe proce nie działały na starych mobo ale do nich pasowały. am2 obsługuje ddr2, a w przyszłosci pewnie bedzie obsługiwało ddr3 wiec czemu amd miało by wywalac kupe kasy na nowy socket zamiast na dopracowywanie juz istniejacego

 

heh, przez to co napisałem zastanawiam sie czemu nie przedłuzyli w ten sposob s939 :)

 

a to AHT swietnie sie zapowiada i intel bedzie sie mogł schowac ze swoimi procami, chyba ze znowu cos wymysli nowego.

Wybacz ale co za różnica czy pasuje czy też nie skoro i tak nie działa ? AMD ma w planach wpakować jeszcze kontroler PCIE w CPU a znając życie do tego przyda się im kilka nóżek, a co to oznacza chyba każdy wie. Zresztą znajdzie się z kilka innych powodów dla których podstawka zostanie zmieniona…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to było by prawdą am2 byłoby zupełnie neopłacalne. juz lepiej byłoby by kupic intela lub s939. AMD duzo by na tym straciło.

 

edit:

moze troche przesadziłem z tym ze utrzyma sie 5-6 lat. ale te 3 lub nawet 4 spokojnie

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że podstawki intela to długo będą żyć? Bo mi sie wydaje że tak czy inaczej wymyślą coś nowego...

 

A pozatym jeszcze nie wiadomo czy am2 wogole choc troche oplacalne bedzie, bo jesli nie zaskoczy OC to raczej niezbyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jednak sie nie myliłem ze am2 bedzie obsługiwało ddr3. wiec jego zycie bedzie dłuzsze niz 2 lata.

technologia AHT to ten słynny as AMD, teraz juz prawie nie myslę nad przejscie do niebieskih chociaz kto wie. kolega kupuje d805 wiec moze tez sie skusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...