Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Ej no, nie chwalmy dnia przed zachodem.. po wyjściu conroe bedzie czas intela (a przynajmniej jego 5 minut), a co wyjdzie z planów AMD to się dopiero okaże... Ja się na intela nie przesiąde bo nie, choć wiem że intel aktualnie stoi na lepszej pozycji, tak prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

speyfikacja ddr3 chyba jeszcze nie jest zatwierdzona, ale coś mi się kołuje po głowie że może być zgodna w dół (chociaż wydaje mi się to mało prawdopodobne) - jesli podstawka by została a zmienił tylko kontroler pamięci w procu, to w zasadzie wystarczyłyby drobne zmiany w konstrukcji płyt, żeby wprowadzić nowy standard (poza tym sloty 240 pin, układy regulacji napięcia itp.itd)

 

@letrev

 

też cie NDA obowiązuje?? :D

daj jakieś screeny, chociaż z dwa. moga być malutkie, nikt nie zauważy :D

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no, nie chwalmy dnia przed zachodem.. po wyjściu conroe bedzie czas intela (a przynajmniej jego 5 minut), a co wyjdzie z planów AMD to się dopiero okaże... Ja się na intela nie przesiąde bo nie, choć wiem że intel aktualnie stoi na lepszej pozycji, tak prawda.

:cool: Trzeba pozostać wiernym firmie "na dobre i na złe" :lol2: Pewnie będzie podobnie jak z K6-2 i Pentium 2/celeronami, tansze ale wolniejsze...miałem K6-2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, moj pierwszy proc to był athlon palomino 1200mhz a intela to nigdy nie miałem i nie zamierzam ale coz, skoro amd sie cofa w rozwoju (wydajnosc) to zmiana bedzie konieczna. chyba ze sie pospiesza z K8L i intel nie wygra starcia z amd nawet w 2006. no i ceny musiały by byc niskie (100zł za x2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym jednak wierzyć, że AM2 będzie chociaż trochę wydajniejsze od S939, bo tak zawsze będzie znów czekanie na coś lepszego. Na intela może i bym przeszedł, ale problem w tym, że 300-400$ za conroe to dość dużo na warunki polskiego nastolatka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

dokładnie, a 70-100$ za am2 to jakos sie uzbiera. amd dobrze zrobiło dając tak niskie ceny, bo wiekszosc osob nie bedzie stac na conroe to wybiora am2

lepiej zostan przy twoin AMDXP 2600+@3000+

 

przejsc warto jak bedzie tego warte cena/mozliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że podstawki intela to długo będą żyć? Bo mi sie wydaje że tak czy inaczej wymyślą coś nowego...

Obecna podstawka czyli LGA775 żyje i ma się dobrze, tylko co z tego ze podstawka fizycznie jest taka sama skoro zmienia sie specyfikacja sekcji zasilania CPU (vide duo core) wiec trzeba i tak wymienić mobo, czyli na jedno wychodzi, nowy = nowa mobo i tyle.

 

 

wiec jednak sie nie myliłem ze am2 bedzie obsługiwało ddr3. wiec jego zycie bedzie dłuzsze niz 2 lata.

technologia AHT to ten słynny as AMD

No żebyś sie nie zdziwił co do DDR3, nie ma ogłoszonej oficjalnej specyfikacji ale juz wiadomo ze nowe moduły bedą pracować na niższym napieciu, mimo 240pin nie jest powiedziane ze będą zgodne wstecz ze starszym standardem. Poza tym płyty nie bedą przygotowane ze wzgledu na napięcia i wyjdzie to samo co napisałem wyzej, nowy standard = nowe mobo mimo ze sama fizyczna podstawka przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RaDdD

Hm no i kolejne plyty pod AM2, tym razem Epox i Foxconn

 

ładnie to wygląda [szczególnie fox] , miejmy nadzieje ze taksamo wydajne bedzie :)

nie wiecie czy są juz w PL?[hurtowniach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz popytam Foxconn'a co to za mobo bo ostatnio mówili że dopiero przymierzają się do AM2 ...

Dostałem fotki ale zupełnie innych modeli "podstawowych" ...

6150K8MD-8EKRS <-- taki model dokładnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foxconn wizualnie podoba mi się bardziej...

natomiast mam sentyment do Epox'a od czasu mojego starego 8RDA+ :)

 

Foxconn do tej pory nie był mocny w OC, więc zobaczymy czy coś się u nich zmieniło po pierwszych testach...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epox ładniejszy. Dobrze się zapowiada sekcja vcore. Tylko jak zwykle gniazdo zasilania w oblesnym miejscu...

gniazdop zasilania w tym miejscu mi w ogole nie przeszkadzalo a pozwalalo nawet lepiej poprowadzic kabel zasilajacy niz na DFI czy asusie. wystarczylo wykorzystac do tego szyny od budy i zero problemow.

jak wroce do domu to dam fotke, chos jak masz chec to mozesz poszukac, bo gdzies na forum jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co rzucać na pierwszą lepszą płytę. Tak jak mówi Mardok należy się wstrzymać z wyborem do czasu, gdy pojawi się prawdziwa królowa dla nowego księcia CPU (a'la DFI NF4).

O ile w ogólę będzie warto zawracać sobie gitarę AM2. Jeśli Conroe okaże się lepszy, to nie widzę sensu kopowania mniej wydajnego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniej wydajnego ale za to sporo tanszego. conroe kosztuja 600$, a po przeliczeniu na polskie bedzie trzeba dodac jeszcze stówe+płyta główna= tyle co za am2 x2 4600+ +mobo+ddr2,

 

conroe z pewnoscia bedzie lepszy ale am2 bedzie sporo tanszy.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

najtanszy conroe taktowany 1.86GHz i z 2MB cache'u ma kosztowac 209 dolarow czyli tyle samo co teraz 920 i 930 ktore w polskich sklepach chodza w okolicach 750-800 zl a za dwuedzeniowke to nie jest cena wcale wygorowana jak najtansza X2 od AMD kosztuje ponad 300$ i w tym przypadku am2 juz wypada bardzo blado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniej wydajnego ale za to sporo tanszego. conroe kosztuja 600$, a po przeliczeniu na polskie bedzie trzeba dodac jeszcze stówe+płyta główna= tyle co za am2 x2 4600+ +mobo+ddr2,

 

conroe z pewnoscia bedzie lepszy ale am2 bedzie sporo tanszy.

Nie ważne czy będzie tańszy od Conroe zacznie ważniejsze jest czy będzie lepszy od s939 ! A na to pytanie nie uzyskaliśmy jeszcze jednoznacznej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje, że finalne wersję procesorów wypadną jednak lepiej niż to co było dane nam zobaczyć w testach. Do premiery jeszcze trochę i narazie pozostaje nam czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...