Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na BOX to trochę za niska cena.

no wlasnie..

w ogole jak ma sie A64 3800 vs X2 3800? wydajnosc i podkrecanie?

 

:blink: że co?? Chyba dobrze, że 'za niska'!

za niska - chodzi o to ze raczej nie za bardzo realna, no chyba ze to juz przelom taki bedzie :)

w sumie to mozliwe, bo amd bez obniżek w tym troche wiekszym przedziale cenowym nie miałoby szans z C2D

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu czasami skapiec bierze te ceny z nieba i później są takie kwiatki ;)

Albo aktualizacja danych jest spóźniona.

Nawet drogi komputronik ma box X2 3600+ po 372 zł http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=31760

Sklepy zmieniają zazwyczaj ceny w poniedziałek lub wtorek i w przeciągu tygodnia do trzech można spodziewać się ustabilizowania

cen detalicznych po obniżkach robionych przez AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

Strona AMD niezna takiego CPU ->

...

 

Poszedł juz e-mail do proline, zobaczymy co napiszą :)

Takiego x2 3600+ jak jest w sklepach też nie zna.

Dziwne że nie ma tego w biosach płyt bo 65 nm 45W jednordzeniowy już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

65nm 45W o takim tez nie słyszałem, można link do specyfikacji :?:

 

Czy to na razie tylko takie "info w biosie" :> :?:

Info z bios płyty głównej zazwyczaj szybko się potwierdza.

W biosach są obecne Athlon 64 512K,rev.G,45W,SocketAM2 3200+,3500+ i 3800+ czyli lima i to się niemal zgadza z roadmap

publikowanym tutaj http://www.dailytech.com/article.aspx?news...ghardware.co.uk

Niemal bo nie było tam 3200+

 

X2 3400+ to zaskoczenie bo nigdzie wcześniej nie było o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh podziedzcie mi bo już sam nie wiem- zamierzałem kupić zwykłego 3200+ za 280 zł w proline, a tutaj patrze x2 3600+ za 330zł. I teraz pytanie co się bardziej opłaca? Bo niby w tym x2 mamy cache okrojony ale w testach to jakos w porównaniu do x2 3800+ nie przeszkadza> pytanie tylko czy w tym momencie te dwa jajka mi coś dadzą (lol) w grach i w windzie? Do tego cpu byłoby 1GB ramek i galaxy 7600gs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli opterony na am2 powinny być wydajniejsze niz na socket F. Chętnie wypróbowałbym takiego opka 1262, tylko pewnie zasiłka by nie pociągła tego.

95W to mniej niż obecnie pobiera FX-62.

Każdy rdzeń ma być taktowany niezależnie dla zmniejszenia poboru prądu.

Cztery rdzenie mają być zintegrowane w jeden klocek (Intel ma obecnie 2X 2 rdzenie)

AMD przewiduje wydajność większą od 40 do 70 % ale nie wiadomo dokładnie od czego.

Zakładam że chodzi im o tak samo taktowane 2*FX-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95W to mniej niż obecnie pobiera FX-62.

Każdy rdzeń ma być taktowany niezależnie dla zmniejszenia poboru prądu.

Cztery rdzenie mają być zintegrowane w jeden klocek (Intel ma obecnie 2X 2 rdzenie)

AMD przewiduje wydajność większą od 40 do 70 % ale nie wiadomo dokładnie od czego.

Zakładam że chodzi im o tak samo taktowane 2*FX-70.

po wszystkich tych nowosciach, patrzac na to co wyjdzie można powiedzieć ze zaczęła się prawdziwa wojna zarówno jeżeli chodzi o procesory, karty graficzne jak i inne komponenty PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wszystkich tych nowosciach, patrzac na to co wyjdzie można powiedzieć ze zaczęła się prawdziwa wojna zarówno jeżeli chodzi o procesory, karty graficzne jak i inne komponenty PC

I bardzo dobrze, za kilka lat pojedyńczy komputer domowy klasy IBM PC będzie miał wydajność jednego teraflopa :D Zauważcie, że jednordzeniowe procesory już powoli odchodzą do lamusa, wkrótce wyjdzie pierwsza płyta główna zdolna pracować z DDR3, nic tylko zacierać ręce, a już za rogiem czeka DirecX 10 i R600, no no, idziemy (może trafniej byłoby napisać że pędzimy) do przodu :D Tylko nie bardzo wiiem, jak przeciętny użytkownik będzie miał zagonić do pracy nadchodzące 4 rdzenie od AMD i Intela, producenci gier narazie dopiero co zaczęli optymalizować gry do dwóch rdzeni, a normalny soft jeszcze też nawet 50% nie przeszedł na dwa rdzenie. Ciekawe jak to będzie, może następca Visty będzie czerpał już garściami z dobrodziejstw 4 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiedziałem gdzie napisać, więc pisze tu. Muszę szybko kupić płyte pod AM2. Kryteria są takie.

 

-HTT 300 MHz z biosu rock stable

-z 1,6v na procka

-min 2,2 realne na ram

-dobra sekcja zasilania

-SATA2

-bezproblemowa praca po OC z A64 X2

-dobrze by było aby miała pasywne chłodzenie, ale to można pominąć jeśli mobo jest OK

 

To chyba wszystko na co chce zwrócić uwage. Górną granicą jest DFI Infinity, jednak nie wiem czy podobnych wyników nie osiągne na tańszych biostarach TForce. Liczę na fachową i szybką porade.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiedziałem gdzie napisać, więc pisze tu. Muszę szybko kupić płyte pod AM2. Kryteria są takie. (...)

Pozdrawiam

Było... poszukaj... DFI dobre, polecam, z tańszych i godnych polecenia to jeszcze Abir KN9. Poszukaj w archiwalnych postach i w dziale "co kupić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

 

Czy są juz gdzieś w PL dostępne proce X2 65nm? Tak sie składa ze nareszcie pojawiły sie one w czechach. Ceny ? 589zł za x2 4000+ i 699zł za 4400+ proce w boxach, nówki z fakturami i gwarami.

 

Być może łyknę jedną sztukę do testów. mam jednak pytanie - czy najnowszy bios do DFI Infinity na nf4 obsługuje już połówkowe dzielniki? bo jezeli nie to nawet nie mam co sie w tego proca pchać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pospieszyłem i kupiłem X2 3800, niedługo mają sie pojawić X2 3600 ale nie te co już są dostępne (2000Mhz 512KB cache) tylko (1900Mhz 1MB cache wyprodukowane w 65nm) czytałem na jakiejś zachodniej stronce że na fabrycznym coolerku kreca się spokojnie do 2700, na dobrej płytce z odpowiednim coolerkiem pewnie 2900 będzie realne. Na szczęście X2 3800 mogę zwrócić razem z płytą (badziew MSI) i kupuję tego X2 3600 65nm 1MB i płytkę EPoX EP-AF570+ Ultra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

 

Czy są juz gdzieś w PL dostępne proce X2 65nm? Tak sie składa ze nareszcie pojawiły sie one w czechach. Ceny ? 589zł za x2 4000+ i 699zł za 4400+ proce w boxach, nówki z fakturami i gwarami.

 

Być może łyknę jedną sztukę do testów. mam jednak pytanie - czy najnowszy bios do DFI Infinity na nf4 obsługuje już połówkowe dzielniki? bo jezeli nie to nawet nie mam co sie w tego proca pchać ;)

jeżeli będziesz miał tego x2 w 65nm to na czas testów możesz wypożyczyć biostara tforce na newegg sprzedawali taki komplet więc chyba powinien hulać ;)

 

biostar pomimo zintegrowanej k. graf. jest dobrą płytą ale tego chyba pisać nie musiałem.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL ... AMD nie żyje już chyba wogóle ...

 

Radki są słabe jak barszcz ... Athlony dalej siedzą na technologi z 2001 roku , może przy radeonach słychać jakieś pogłoski o X2xxx ale co z tego jak Nvidia zaraz go załatwi 8900 ...

 

Ostatnio zaczynam montować do zestawów celerony ... bo perspektywy dla AM2 są słabe a cedar mill ładnie sie kręci ... i nawet taki celek przy 5000 mhz radzi sobie z athlonami wszelkiej maści wychodzącą przy tym korzystniej cenowo i dając możliwość taniego przejścia na core duo ...

 

Ulubione AMD chyba już nie zbyt jest wstanie konkurować ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co wniosłeś do tematu?

 

Jaka technologia z 2001 roku? Pierwsze słysze żeby K8 były w 2001 roku do kupienia... mi się wydaje że w 2003 roku zaprezentowano pierwsze K8. Można się policytować, wiesz kiedy netburst wprowadzono w życie? 2001 rok, a te twoje celerony sa właśnie oparte na netburst. Albo że uarchitektura core jest ulepszoną pentium pro, to to już staroć?

 

A pozatym, że akurat teraz AMD nie ma czym konkurować z topowymi prockami intela nie znaczy, że zawsze tak będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No i co wniosłeś do tematu?

jak sama nazwa wskazuje "nowości AM2" :damage_wall: :lol: :D

 

 

A pozatym, że akurat teraz AMD nie ma czym konkurować z topowymi prockami intela nie znaczy, że zawsze tak będzie...

dokładnie... nie tak dawno konkurencja ze strony intela była o kant pupy rozbić, teraz jest na odwrót, za jakiś czas znowu się zmieni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...