Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dwaIP

Bardziej sceptycznie do tego w tym wypadku podchodzę, bo:

Sklep wydaje się być nowy, na stronie amd x2 3600 jest juz tylko 65nm 1900mhz 2x512kb, a nazwa tego CPU w tytule itp jest x2 3600 EE co świadczy o 90nm. Także jest to troszkę sprzeczne. Może tylko błąd, ale jakoś tak średnio mi się to widzi. Na Proline X4000 jest oznaczony poprawnie w każdym calu... Tylko za tą cenę nie ma chętnych :lol:

Dla pewności można się spytać ale sprzeczności z EE to nie ma w opisie bo w cenniku AMD X2 3600+ 65 nm jest nazwany

Energy Efficient a EE to skrót od takiej nazwy.

Za to na fotce jest opakowanie z napiswm Energy Efficient 35W czyli od niskonapięciowego

X2 3800+ wykonanego w 90 nm.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na stronie AMD EE były oznaczane tylko jako 90nm EE ( 1.2-1.25V Vcore ) 65W;

Brisbane są oznaczone bez EE bo ich proces technologiczny powoduje, że uzyskują przypadkowo tyle samo watów... -> Brisbane 65nm X2 3600.

Zresztą jeszcze nie widziałe nigdzie, żeby miały się pojawić wersje EE 65nm wersji, ale one miałyby jeszcze mniej watów.

Na stronie AMD jest tylko ten procesor X2 3600+, czyli 65nm, do 90nm już się "nie przyznają". Jakbyś wpisał numer 90nm X2 3600+ to by pokazał, że nie ma takiego, sprawdzałem to. Co prawda na jednym przykłądzie, ale sprawdzałem.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Kolejna obniżka sklepowych cen brisbane x2 3600+

OEM kosztuje teraz 85$ (poprzednio 95)

Za BOX trzeba teraz zapłacić 95$.

 

(ceny z newegg)

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz zamówiłem z GNT 1 szt x2 3600+ i 3 abity kn9 ;) myśle ze szczesliwi nabywcy zgodza sie na mały test (i tak musze pewnie wgrac najnowszy bios z połowkami..)

I jak masz już jakiegoś 65nm AMDka po testach :) :?:

 

X2 3600+ 65 nm jest już do kupienia w sklepie w Poznaniu.

http://www.allegro.pl/item172993818_amd_at...x_gw_f_vat.html

Są jeszcze gdzieś dostępne czy tylko tutaj :?: - procka chce kupić jeszcze w tym tygodniu.

 

Sprzedawce męczyłem czy to na "milon %" 65nm ale jakoś chyba nie dokońca sie w tym orientował...

 

Najbardzioej co mnie nurtuje to to że w aukcji jest napisane że to cpu "EE" i na pudełku procka (fotka) równiez jest napis "EE" a Brisbane 65nm standartowo ma 65W ale bez dopisku "EE" reszta sie zgadza. :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Neweggu mają identyczne zdjęcie, na pudełku również "EE", więc może tak ma być. Jak tylko kod produktu się będzie zgadzał z tym http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/de...n=ADO3600IAA5DD, nie powinno być problemów, mógłby wkleić na aukcję zdjęcie samego proca, byłoby jasne. Już pisałem, ale bezskutecznie.

 

Czekam z niecierpliwością na testy na Abicie, sam będę posiadaczem tej płyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika stąd, że na dzień dzisiejszy nigdzie go nie dostanę <_<

 

Jakby ktoś znalazł wiarygodne oferty sprzedaży, dozgonna wdzięczność gwarantowana :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Wynika stąd, że na dzień dzisiejszy nigdzie go nie dostanę <_<

 

Jakby ktoś znalazł wiarygodne oferty sprzedaży, dozgonna wdzięczność gwarantowana :wink:

Wygląda na to że trzeba męczyć marketing AMD o odpowiedż na pytanie kiedy i gdzie będzie można kupić X2 3600+ 65 nm.

 

"AMD Polish Representative Office

Grochowska Street 341/32

03-838 Warsaw

Poland

Tel: Marketing & PR: +48 (22) 698 72 61

Technical Support: +48 (22) 698 85 46"

 

Na dzisiaj z 65 nm można kupić X2 4000+ za 500 zł lub 3500+ 45W z jednym rdzeniem.

http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/At...pelny,id,38006/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cechy produktu

Socket AM2, magistrala HyperTransport 1000 MHz, taktowanie 2200 MHz, 512kb cache L2, napięcie zasilania 1.50V, jądro Orleans (technologia 0.09, nowy kontroler pamięci DDR2, Dual Stress Liner Technology, instrukcje SSE3 znane z procesorów Pentium 4), w komplecie wentylator procesor 45watt"

 

:lol:

 

jakiś bug? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

"Cechy produktu

Socket AM2, magistrala HyperTransport 1000 MHz, taktowanie 2200 MHz, 512kb cache L2, napięcie zasilania 1.50V, jądro Orleans (technologia 0.09, nowy kontroler pamięci DDR2, Dual Stress Liner Technology, instrukcje SSE3 znane z procesorów Pentium 4), w komplecie wentylator procesor 45watt"

 

:lol:

 

jakiś bug? :D

Kod producenta ADH3500DEBOX jest od http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/de...n=ADH3500IAA4DE

czyli 1.20/1.30/1.35V 65 nm ponadto historia cen przy tej pozycji ma 2 dni stąd wniosek że to 65 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe ;)

 

kupcie ktoś jakiegoś 0.065nm :D

Jak bedzie X2 3600+ za ~350 to kupuje a "1 core w tej samej cenie to mi sie nie bardzo podoba"

 

Ja moge kupić jeśli ktoś mnie wspomoże finansowo.

 

Widział ktoś jakieś płyty z chipem ati cfx3200??

Kupowałbyś 3500+ lub X2 4000+ czy masz na myśli raczej model 3600+ :?:

 

Co do takich mobo to tak...

 

Asus, MSI i najciekawsze DFI LP

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak masz już jakiegoś 65nm AMDka po testach :) :?:

ciągle czekam na pake - w poniedziałek/wtorek bede miał u siebie - cała noc na testy. btw.. ktos sie orientuje jaki max bezpieczny V można zapodać ? nie chce usmażyć proca użytkownika slayne ;)

 

i jeszcze jedno.. jezeli mobo nie ma połówek to proc zupełnie nie wstanie czy tylko uruchomi sie na mnożniku 9x? bo jezeli 9x to looz - asus 400HTT pociagnie :) (swoją drogą - softwareowo połowkowe mnozniki działają bez problemu)

 

ASUS M2R32-MVP i MSI K9N na PCL był ich super elo pro 'test' :P asus w apollo jest za ~350zł ;D

Te MSI to chyba K9A było czy jakos tak - tak czy owak.. miałem = nie polecam :) regulacje napięc spore i płytka nieźle wyposażona ale HTT szybko sie konczy :)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

..

i jeszcze jedno.. jezeli mobo nie ma połówek to proc zupełnie nie wstanie czy tylko uruchomi sie na mnożniku 9x? bo jezeli 9x to looz - asus 400HTT pociagnie :) (swoją drogą - softwareowo połowkowe mnozniki działają bez problemu)

Może nie wstać zwłaszcza z X2 3600+ bo mobo może póbować ustawić mnożnik 10 (dotychczas najmniejszy domyślny dla X2)

X2 4000+ ma większe szanse z taką płytą bez połówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli o takim epoxie?? http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=450

Asrock nie żyje i czekam na zwrot kasy za niego, myślałem nad płytami z chipem amd 580x lub Nf4 ultra. Bardziej jestem skłonny do amd-ati bo jest dużo chłodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

A co byście powiedzieli o takim epoxie?? http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=450

Asrock nie żyje i czekam na zwrot kasy za niego, myślałem nad płytami z chipem amd 580x lub Nf4 ultra. Bardziej jestem skłonny do amd-ati bo jest dużo chłodniejszy.

Wygląda ładnie ale drugi kanał IDE może sprawiać problemy z winda (jak niemal zawsze kiedy jest dodatkowy kontroler)

Bardziej interesująco wygląda dwa razy tańsza EP-AF550G PRO (cztery fazy wyświetlacz, reset i power) bez wentylatora.

http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=447

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko gdzie jakie kolwiek epoxy na AM2 dostac w polsce ?? :huh:

 

dwaIP wszytsko to co wymieniles (cztery fazy wyświetlacz, reset i power) ma tez

EP-AD580 XR + CF i wentylek ;-)

Edytowane przez mavric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, na upartego to moge i z fabryki w chinach ukraść ;) Jak się zdecyduję to napewno załatwię tą płytę.

 

Gdyby tak epoxy były dostępne w polsce i miały wtyczki atx nakrawędzi płyty tak jak abit to nie zastanawiałbym się ani chwili.

 

Ma ktoś może znajomych w niemczech i jest kasiasty?? Mógłby wypróbować nowe opterony http://www.alternate.de/html/product/detai...rticleId=160421 oraz athlona 65nm!! http://www.alternate.de/html/product/detai...rticleId=186438

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągle czekam na pake - w poniedziałek/wtorek bede miał u siebie - cała noc na testy. btw.. ktos sie orientuje jaki max bezpieczny V można zapodać ? nie chce usmażyć proca użytkownika slayne ;)

 

i jeszcze jedno.. jezeli mobo nie ma połówek to proc zupełnie nie wstanie czy tylko uruchomi sie na mnożniku 9x? bo jezeli 9x to looz - asus 400HTT pociagnie :) (swoją drogą - softwareowo połowkowe mnozniki działają bez problemu)

Te MSI to chyba K9A było czy jakos tak - tak czy owak.. miałem = nie polecam :) regulacje napięc spore i płytka nieźle wyposażona ale HTT szybko sie konczy :)

Co do max V hmm wlasnie tez sam sie zastanawiam, ale mysle ze 1,5V chyba bedzie OKi...

 

http://www.ripping.org/database.php?cpuid=542 - miejsce nr 2 - 1,8V na 65nm od AMD :blink: Co prawda u siebie (S AM2 90nm) na FC dawalem 1,85V to roznica w temp byla gigantyczna z porownaniem do 1,6V...

 

W przypadku braku polowkowych dzielnikow to koles na xs pisal ze w dfi i braku "połówek" mobo nie startowalo, mozna bylo wsadzis starszego cpu 90nm z c'n'q i manualnie ustawic mnoznik 9 i wtedy cpu odpalal. Teraz DFI ma juz nowy bios i niby wszystko OKi jest... :)

Jak bedzie w przypadku Asusa to niewiadomo ale obawiam sie ze tu moze isc ze sobą jakaś analogia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do max V hmm wlasnie tez sam sie zastanawiam, ale mysle ze 1,5V chyba bedzie OKi...

 

http://www.ripping.org/database.php?cpuid=542 - miejsce nr 2 - 1,8V na 65nm od AMD :blink: Co prawda u siebie (S AM2 90nm) na FC dawalem 1,85V to roznica w temp byla gigantyczna z porownaniem do 1,6V...

 

W przypadku braku polowkowych dzielnikow to koles na xs pisal ze w dfi i braku "połówek" mobo nie startowalo, mozna bylo wsadzis starszego cpu 90nm z c'n'q i manualnie ustawic mnoznik 9 i wtedy cpu odpalal. Teraz DFI ma juz nowy bios i niby wszystko OKi jest... :)

Jak bedzie w przypadku Asusa to niewiadomo ale obawiam sie ze tu moze isc ze sobą jakaś analogia...

jak trzymałeś na FC procka przy ilu i czy wogóle miałeś ColdBuga?

 

czekamy na Milansa relacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy bios? coś mnie ominęło? ja mam ten z wrzesnia ubiegłego roku ale on jeszcze obsługi chyba nie ma :/

ogólnie to ta DFI słaba jest.. nawet 300 HTT nie ciągnie.. :/ oby asus dał rade

Chyba strone wcześniej jest link do biosu z obsługą prockow 65nm, dodaje mnozniki połówkowe i chyba nic pozatym ;) A co do DFI...widocznie masz mega pecha :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba strone wcześniej jest link do biosu z obsługą prockow 65nm, dodaje mnozniki połówkowe i chyba nic pozatym ;) A co do DFI...widocznie masz mega pecha :?

biosik juz jest - wgralem i nie zmienilo sie nic poza dodanymi polowkami...

co do HTT moja ciagnie 370 dalej juz procek nie daje rady ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...