Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, tak piszecie... 3Ghz, a pokaźcie, gdzie ktoś w Polsce na tym, co do Nas trafia osiągnał tyle...?

A co to za róznica czy proc z Polski, Niemiec czy Zimbabwe...procki produkują w fabryce i pewnie jest tak, że ta partia idzie tam, a ta tam i tyle. Procki dopiero się pojawiły, a że są tanie to niedługo bedzie sporo osob z nowym x2 3600 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie rozumiem, tylko chodzi właśnie o tą partię, czy jesteś pewny, że te co do Nas trafią, będą tak samo podatne, co te z innych krajów. Jeśli masz pewność, że to te same partie, to jak najbardizje tak, ale to też jeszcze od płyty zależy i takich tam. Oczywiście sam mam nadzeję, że to się potwierdzi, ale jak na razie myślę, że na to za wcześnie, zresztą jak napisał Dymy...

Za jakiś czas się przekonamy, choć inne 65nm były już wcześcniej, ale nikt się na nie nie porwał, a to co było na pclab to jak dla mnie warte tyle, co w chip...

A 4000+ po obniżkach sam bym sobie teraz kupił, ale nadal jest zamieszanie z oznaczeniami, dlatego chcę go kupić na miejscu, a np w www.esc.pl po wprowadzeniu oniżki z oferty znikneły 65nm, bo pewnie nie wiedzieli, co mają im za ceny dać i już ich nie mają, pewnie w przeciągu tygodnia się to ustabilizuje i wszystko będzie jak nalezy, bo 50pln mogę dać za CPU więcej, o ile dostanę go teraz, bo czekać i czekać to ja sobie mogę ale na śmierć, życiem pełnym atrakcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na spokojnie myśląc to nie wiem czy ten x2 3600 taki znowu opłacalny jest bo w apollo x2 3800 maja juz za 319zł wiec...

Jest opłacalny, bo:

 

1) ma tyle samo cache co X2 3800+ 90nm

 

2) mniej sie grzeje

 

3) lepsze oc

 

4) cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hurtowniach 3600+ 65 nm pojawił sie wczoraj ... do końca tygodnia powinny być w połowie sklepów ...

 

Cena powinna być od 300 do 330 zł ...

trąbimy o tym od wczoraj jakbyś nie zauważył ..ale dzięki za info ;)

 

To to jest chyba bardzo stare przysłowie bo już nieaktualne :P

przysłowie prawdę Ci powie:

dwa rdzenie, cena marzenie - kupuj pierwsze rewizje bo kręcą się szalenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to jest chyba bardzo stare przysłowie bo już nieaktualne :P

Szczególnie jeśli chodzi o AM2 :P

 

Przy dobrym układzie, to niedługo w moim socket'cie zagoszczą 2 sztuki 65nm i 90nm rev 3 :D

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000+ i 3600+ wykręcą się pewno tak samo, więc dla nas - którzy kręcimy nasze procesory - lepiej te 50 zł dorzucić do Freezera icon_wink2.gif

twoje wypowiedzi mnie rozbrajają, my którzy kręcimy nasze procki to co masz w podpisie nazywasz kręceniem nie rozwalaj mnie.

moim zdaniem 4000 powinna się lepiej zachować pod kątem o/c np, dlatego że ma wyższy mnożnik i niższe napięcie standardowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

4000+ i 3600+ wykręcą się pewno tak samo, więc dla nas - którzy kręcimy nasze procesory - lepiej te 50 zł dorzucić do Freezera ;)

Zależy między innymi od płyty jakie HTT wyciągnie.

Czasami nawet trafia się DFI infinity NF Ultra II-M2 która nie chce działać z częstotliwością ponad 260 i wtedy 260*9,5=2470.

Ponadto możliwe że rdzenie podlegają jakiejś selekcji przed przydzieleniem mnożnika.

X2 6000+ musi działać stabilnie na każdej mobo która go obsługuje jako 3000MHz a X2 3800+ w tym samym steppingu

nie musi nawet w najdoskonalszej konfiguracji reszty sprzętu.

Ponadto mniejsze HTT to zazwyczaj stabilniejszy system.

Ile warto dać za mnożnik większy o 1 trudno jednoznacznie określić ale 50 myślę że warto

(chętnie kupię X2 65 nm z fabrycznym mnożnikiem 14 za 525 zł czyli 300 za 9,5 + 4,5*50 za dodatkowe 4,5 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się - ja mam wrażenie że przy mniejszym HTT kontroler pamięci pozwala na więcej. tutaj dodatkowo HTT w rozsądnych granicach i mnożnik większy o jeden idealnie się zazębiają jeśli chodzi o oczekiwania w oc. jednak XP 1800+ nie kręcił się tak dobrze jak 1700+ więc niekoniecznie 4000+ musi lepiej sobie radzić ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tani zestaw bo fundusze ograniczone, prosze o opinie czy to w miare dobrze wybrane albo co warto zmieniac, szczegolny dylemat co do wyboru mobo

1. AMD Athlon 64 X2 3600+ (2.0GHz, 512kB, 65W) BOX /AM2/ 299zl.

2. Microstar K9N4 ULTRA-F /nForce 500 Ultra/ 245zl.

3. Patriot 2x512 PC667 CL5 239zl.

4. Galaxy 7600GS (1.4, Zalman) 500/1400 i tutaj problemu nie ma bo karte juz mam zamowiona, problem tylko z w/w pozycjami a szczegolnie jakie mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tani zestaw bo fundusze ograniczone, prosze o opinie czy to w miare dobrze wybrane albo co warto zmieniac, szczegolny dylemat co do wyboru mobo

1. AMD Athlon 64 X2 3600+ (2.0GHz, 512kB, 65W) BOX /AM2/ 299zl.

2. Microstar K9N4 ULTRA-F /nForce 500 Ultra/ 245zl.

3. Patriot 2x512 PC667 CL5 239zl.

4. Galaxy 7600GS (1.4, Zalman) 500/1400 i tutaj problemu nie ma bo karte juz mam zamowiona, problem tylko z w/w pozycjami a szczegolnie jakie mobo?

1. Procek 3600x2 ale brisbane

2. Lepiej Abit K9N

3. Kup teraz 1x1gb później dokupisz drugą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit niestety odpada bo nie posiada LPT :( mam LCD, ktory bez tego za wiele nie wyswietli :(

nie wiem co ma LPT do LCD ale kolega nadal zapomina, że to temat o dwurdzeniowcach. stosowne wątki dotyczące płyt oraz dział "co kupić" znajduje się w innym miejscu i tam proszę przenieść takie dylematy :)

generalnie proszę najpierw poczytać, a później jeszcze raz poczytać i sam dojdziesz do tego co jest Ci porzebne.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja konfiguracja: athlon 64x2 4600 (89w), chłodzenie boxowe, asus m2n4sli, winxp home

 

mam (chyba) problem z cool n quiet albo czegos nie wiem :huh: otóż właczyłem to cholerstwo, wszytko działało bez problemu, procek spadł 2400 mhz na 1000, napięcie spadło do 1,1v i coolerek po pewnym czasie przestał sie krecic. wiem, to normalne.

 

ale alert, którym uraczyl mnie program asusa PC PRobe nie jest już chyba normalny

 

[04-01-2007 at 05:53 pm] +3.3 Voltage Abnormal, 2.19 V

[04-01-2007 at 05:54 pm] +5.0 Voltage Abnormal, 3.28 V

[04-01-2007 at 05:54 pm] +12.0 Voltage Abnormal, 7.81 V

[04-01-2007 at 05:54 pm] CPU Temperature Abnormal, 179 degrees centigrade

[04-01-2007 at 05:54 pm] CPU Fan Abnormal, 0 RPM

[04-01-2007 at 05:54 pm] +3.3 Voltage Abnormal, 2.19 V

[04-01-2007 at 05:54 pm] +5.0 Voltage Abnormal, 3.25 V

[04-01-2007 at 05:54 pm] +12.0 Voltage Abnormal, 7.81 V

[04-01-2007 at 05:54 pm] CPU Temperature Abnormal, 181 degrees centigrade

[04-01-2007 at 05:54 pm] CPU Fan Abnormal, 0 RPM

 

wynika z tego, że temperatura procka wynosiła 179stopni !!! no to chyba powinno go juz nie być. poza tym napięcia pospadały (dziwne, że komp jeszcze chodził hehe)

 

przerażony uruchomilem ponownie peceta i wiatraka zaczął sie krecić jak szalony. teraz wszytko wydaja sie byc ok, ale niepewność pozostała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie, bo dopiero co system stawiany. bios jest z lipca 2006

 

przy jakiej temperaturze topi sie procesor amd 64x2?

 

 

obecnie wszytko wydaja sie byc ok - zapodałem 3dmarka05 i przeszedł pomyślnie z niemal identycznym wynikiem. podobnie pcmark

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez clink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie, bo dopiero co system stawiany. bios jest z lipca 2006

 

przy jakiej temperaturze topi sie procesor amd 64x2?

Topi? Procesor nie moze się stopić, moze się spalić. Najlepiej nie przekraczać 55c na codzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...