Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

1. W G2 skrócono opóźnienia cache (zajrzyj do tematu o Brisbane i poszukaj linka, którego dał Spookie), co prawda nadal nie będzie tak szybki jak Windsor, ale zawsze jest troszkę lepiej.

2. 4400+ (11,5x) i 4800+ (12,5x) mają wysokie mnożniki - do zrobienia 3GHz i więcej spokojnie styknie taki Foxconn jak mój, za jakieś 220-230zł, czy nawet BIOSTAR T520 A2 za ~190zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie ma sprawy jak ktoś chce to może przecież kupić sobie nawet i asrocka czy ecs za 130-150zł która będzie prawie 3x tańsza od zastosowanego w niej procesora, tylko jest takie powiedzenie ze szkłem sobie du.. nie utrzesz. A ja broń boże nie obstaję tu za intelem bo sam jadę na amd od początku ale nie ma sie tu co czarować że nasze amdki dostały po pupie od intela i koniec.

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak moze i dostaly po tylku, tylko o ile % sa szybsze od amd? Doplacac tylko daltego bo intel jest o jakies 5% szybszy od AMD, to sie nie kalkuluje. Przynajmniej dla mnie bo nie jestem maniakiem podkrecania.

 

Ide zernkac na temat o tym procku intela coz w nim takiego genialnego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item258754601_gigaby...xpcx_dz_2x.html

 

:| :blink:

 

cena jak na am2/am2+ poraża

Ja myślę że to jest na fali nowego Phenoma po premierze będzie taniej obym się nie mylił.Zresztą to jest chyba high end chipset także cena jest odpowiednia jeżeli nie to zmieniamy na Intela. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla intela też się znajdzie kilka płyta 1000pln+ i nikt z tego halo nie robi.

Ale wątpię żeby ta płyta była warta wydanych na nią pieniędzy, a pod Intela raczej tak ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No np. ;] Mówię raczej o DFI, no z tym, że kosztuje 700zł a nie 900, lub asusy blitz :P

700 zł na nobo, czy wyście poszaleli? Można za 4 - 5 stówek wyrwać naprawdę spoko nobasy, a i to myślę przesada - to nie C2D, tutaj (AMD) nobo jest tańsze przecież. Mam też nadzieje że nowe AM2+ nie zostanie marketingowo wykozystane do dogonienia intelowskiej platformy w kwestii ceny.

 

PS: Dobra DFI Infinity NFUltra II-M2 kosztuje 250 zł, i ktoś mi powie że się nie da zrobić tanio super płyty głównej? Swoją drogą żałuję że KN9 już nie produkują, bo płyta gucio, sam mam i nie narzekam.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Dobra DFI Infinity NFUltra II-M2 kosztuje 250 zł, i ktoś mi powie że się nie da zrobić tanio super płyty głównej?

Wiesz... super... ale to jest jednak płyta low end, przestarzały chipset, 3 fazy zasilania procka i parę innych mankamentów by się znalazło. Co nie zmienia że płyta jest dobra do OC, bez zbędnych mi bajerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę podzielić się cenkami MSI na AM2+ :)

MSI K9A2 Platinum ~ 680zł (to ta zaprezentowana przez MILANS'a pare postów wyżej)

MSI K9A2 CF-F ~ 350zł

 

Dostępne od ok 23.11.2007r czyli lada moment...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syfem jest cos ponizej nf570 ;) Nie zaprzeczam ze nf5xx to dobry chipset, ale wlasnie ta cena za najlepsze modele.. przeciez mozna za to juz kupic bdb mobo na C2D ;)

Ja czytałem bardzo pochlebne testy TF560 Biostara, świetne OC, bardzo dobre kondensatory sekcji zasilania, karta dźwiękowa HD8+2, dobrze rozłożone elementy.

Teraz mam pytanie czy Gigabyte na chipsecie 560 jest też taki dobry, bo sporo tańszy? Ja zauważyłem tylko jedną różnicę, czyli dźwięk HD7+1.

Ponadto za kilka tygodni będą płyty na chipsecie AMD 770, co o tych płytkach wiecie?

Ja wiem, że mają pełna obsługę AM2+ i nowych procków phenom. Czy jeśli cena była by w zasięgu, to jakość będzie wystarczająca? Słyszałem, że mają być poniżej 300pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem bardzo pochlebne testy TF560 Biostara, świetne OC, bardzo dobre kondensatory sekcji zasilania, karta dźwiękowa HD8+2, dobrze rozłożone elementy.

Teraz mam pytanie czy Gigabyte na chipsecie 560 jest też taki dobry, bo sporo tańszy? Ja zauważyłem tylko jedną różnicę, czyli dźwięk HD7+1.

Ponadto za kilka tygodni będą płyty na chipsecie AMD 770, co o tych płytkach wiecie?

Ja wiem, że mają pełna obsługę AM2+ i nowych procków phenom. Czy jeśli cena była by w zasięgu, to jakość będzie wystarczająca? Słyszałem, że mają być poniżej 300pln.

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...p;prid=s2AsuM3A

 

za 285 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syfem to jest NF550 - chyba tylko Biostar TF 550SE jest coś wart.

GG na NF560 jest całkiem przywoity - ta sztuka, którą mam, robi z BIOS 320MHz bez podnoszenia napięcia na chipsecie (po podbiciu o 0,1V bryknęła na 340MHz, ale nie testowałem stabilności - tylko załadowałem Windows i przejechałem parę minut Orthosa) - za jakieś 2 tygodnie będzie u nas recka tej płyty.

Miałem też przez chwilę w rękach Biostara NF520-A2 na NF520LE (zielony) - zrobił bez problemów na Sempronie 3000+ HTT 325MHz z BIOSu.

 

Tego Asusa tak naprawdę jeszcze nie ma w sprzedaży (no chyba, że od środy coś się zmieniło). Poza tym (pisałem chyba o tym na pcl) może być kiepsko z regulacją napięcia na CPU - ale poczekamy - zobaczymy. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie już po premierze procka X4. czy ktos juz z forumowiczow takowego posiada?

W moim sklepie pojawila sie oferta:

AMD Phenom X4 9500, 2.2GHz, Socket AM2+, QuadCore, Agena

Product Number: HD9500WCGDBOX

 

Ja sie one podkrecaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Asusa tak naprawdę jeszcze nie ma w sprzedaży (no chyba, że od środy coś się zmieniło). Poza tym (pisałem chyba o tym na pcl) może być kiepsko z regulacją napięcia na CPU - ale poczekamy - zobaczymy.

Już się zdecydowałem na płytę z amd 770 ale jeszcze muszę wybrać producenta, to, że tych płyt jeszcze nie ma to mnie nie boli bo i tak kupuję ok lutego dopiero :)

Wzrost wydajności kart HD38x0 na PCIe 2.0 o 5-20% praktycznie zmusza do porzucenia płyt z PCIe 1.0 bo to się nie opłaca tak marnować moc karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Winter-

Teoretycznie już po premierze procka X4. czy ktos juz z forumowiczow takowego posiada?

W moim sklepie pojawila sie oferta:

AMD Phenom X4 9500, 2.2GHz, Socket AM2+, QuadCore, Agena

Product Number: HD9500WCGDBOX

 

Ja sie one podkrecaja?

Słabo, testy zagraniczne pokazują, że obecna rewizja do 2.7 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetway PA77GTA-VA może być ciekawą płytką na AM2+. Firma raczej niezbyt, ale płyta dobra, tak przynajmniej uważają na ocworkbench, gdzie płyta została wyróżniona. Szczególnie za dobre możliwości OC.

 

link do testów - http://www.ocworkbench.com/2007/jetway/PA77GTA-VT/g1.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...