Skocz do zawartości
Neo_x

Colin Mcrae Rally: Dirt

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem sciagnac demko, ale po waszych komentach dam sobie spokój :lol2:

 

czy kiedykolwiek powtórzy sie jeszcze sytuacja tak jak z flatout 2, ze gra wyglada pięknie, a wymagania się śmieszne niskie? (vide all max + 4xaa w 1280x1024 <30fps?).

Chyba nigdy ;]. Jaka to miodna była gierka (nie patrzac na grafe - a ta też była super i do tego chodziła na full 1024 bez aa i af na 5900 >30 fps ;]). Widać dziś juz coś takiego jak optymalizacja nie istnieje (skoro nawet na konsoli są spadki :blink:). Oby nikt nie kupił CM7 to moze sie nauczą pisać gry ci mistrzowie :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cienie na ultra są juz OK ,wystarczyło zrestartować grę

2 swietne ujecia (misie udało)

 

C2D 3,53GHz ,GTS 640MB 600/2000 1280x1024 AAx4 AFx8 cienie ultra i tylko w trasie z Lancerkiem spada do 27-28 FPS ,reszta powyżej 30FPS

dopiero z cieniowaniem [ultra] gra wyglada prawie fotorealistycznie takie mam wrażenie ,na temat jazdy z klawy to nie jest za ciekawie ;/

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

:rolleyes:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu ściągnąłem. Na szybko testy:

 

Detale: 1024x768 Ultra bez AA/AF

Subaru- 19-22fps

Lancer- 15-19

 

W medium chodziła płynnie ale nie miałem włączonego frapsa.

Generalnie nie jest tak źle. Jutro sprawdzę kierę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może problem z rozdziałką i resztą ustawień pod vistą?

Nie mogę zmienić z podstawowej 640x480 na cokolwiek innego. Potwierdzam zmiany, restartuje gra a tam znowu to samo. Nie zapisuje żadnych zmian które robie w setupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym mankamentem dla mnie w tym demku byla niemozliwosc konfiguracji klawiatury... Albo cos zle robilem. Jakies tam ustawienia medium i bylo plynnie... Mniej wiecej of kors. @3GHz i 580/880 karta :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na model jazdy jak i frajdy Colina2 albo chocby z 4 nie ma co liczyc ?

Po RBR chcialem troche odetchnac i sobie wypic kawe przy grze ale jezeli juz pierwsze Wasze testy mowia o totalnie kijowym nawet jak na arcade prowadzeniu samochodu to ja sie zalamuje :/

A o wymaganiach przestancie juz gadac bo jak sie znow zrobi 50% watku o grafie to ja chyba oszaleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja o wymaganiach ;)

 

Testów nie robiłem, ale widze z opini ludzi, że bez 8800 ta gra działać porządnie nie będzie, obojętne, jakim procem popędzimy ;)

 

"no to pograłem.

C2D e6300 @ 2.6GHz, 7950gt 600/1600, AF x4 i AA wyłączone.

Na dzień dobry odpaliłem rozdziałkę 640x480, 144Hz detale na maxa..

i... że co??? Na karcie będącej najlepszą rok temu NIE DA SIĘ GRAĆ W TEJ ROZDZIAŁCE? porażka"

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Brusiek

Jeszcze ja o wymaganiach ;)

 

Testów nie robiłem, ale widze z opini ludzi, że bez 8800 ta gra działać porządnie nie będzie, obojętne, jakim procem popędzimy ;)

 

"no to pograłem.

C2D e6300 @ 2.6GHz, 7950gt 600/1600, AF x4 i AA wyłączone.

Na dzień dobry odpaliłem rozdziałkę 640x480, 144Hz detale na maxa..

i... że co??? Na karcie będącej najlepszą rok temu NIE DA SIĘ GRAĆ W TEJ ROZDZIAŁCE? porażka"

 

;)

Proc nie nadrobi Ci za kartę :damage_wall: Ale jak już mamy 88GTX to na C2D powinno być więcej FPS i pewnie jest a w tej grze to jest jak na wagę złota ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem na x36 i pc w colina, oprócz tego, że na pc na średnich detalach i rozdzielce 1280x1024 z aa+anizo nie mogę zagrać (nie mówiąc o max detalach) (2,5Ghz X2 + 7800GTX) to model jazdy taki sobie ale zniszczenia całkiem całkiem :) ... na konsole przynajmniej grafa na maxa i nie ma spadków FPS :) (1-2 wozy). wracam do FM2 bo to są prawdziwe rajdy :>

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBR to jedyne prawdziwe rajdy:-)

 

Co do Colinka to mam podobnie jak większość.... żenująca optymalizacja... Czy ktoś wie jak wyłączyć ten HDR-o-gloom? To przez tą opcję tak nam ginie wydajność, a ja nie widzę w tym nic ładnego, poza słabą widocznością:-)

No nie dajmy się zwieść, fizyka jeżeli taka w ogóle jest to max na poziomie Colina 2. To że nam zrobili teraz Colina z grafą Toca Race Driver pokazuje jakie "mistrzowie" kodu mają podejście. Oby się przejechali.

Czy ma ktoś tez takie problemy z odpaleniem gry? U mnie pojawia się czarny ekran i generalnie nic się nie dzieje, dopiero jak poszaleje na klawiaturze z klawiszami spacja, alt, windows to jakoś pomaga i odpala się menu....

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz - klawe da sie ustawic, jest tam cos takiego jak alternate, miedzy defaultowymi klawiszami a ustawieniami kierownicy

sterowanie jest jakies dziwne jak dla mnie (moze za duzo w nfs'a gralem :) ), wymagania jakies kosmiczne, mam 1024x768, wszystko na medium (aax4 bo inaczej to juz samo menu przeraza) i jakos w miare plynnie, frapsa nie zapodawlem - po co sie stresowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Brusiek

RBR to jedyne prawdziwe rajdy:-)

 

Co do Colinka to mam podobnie jak większość.... żenująca optymalizacja... Czy ktoś wie jak wyłączyć ten HDR-o-gloom? To przez tą opcję tak nam ginie wydajność, a ja nie widzę w tym nic ładnego, poza słabą widocznością:-)

No nie dajmy się zwieść, fizyka jeżeli taka w ogóle jest to max na poziomie Colina 2. To że nam zrobili teraz Colina z grafą Toca Race Driver pokazuje jakie "mistrzowie" kodu mają podejście. Oby się przejechali.

Czy ma ktoś tez takie problemy z odpaleniem gry? U mnie pojawia się czarny ekran i generalnie nic się nie dzieje, dopiero jak poszaleje na klawiaturze z klawiszami spacja, alt, windows to jakoś pomaga i odpala się menu....

U mnie trzeba było wyłączyć zaporę bo nie chciało do menu wejść. Dziś rano wgrałem ale nie ku*** wałem jak coś to wchodź na TSa to pogramy w multi ( da się rozbijać bo w sumie jazda jest lipna ;] ).

 

PS w menu jest napisane, że demo nie pokazuje ostatecznej jakości a w menu nie ma kilku opcji ULTRA czyżby pełna mogła wymagać jeszcze więcej?

Edytowane przez Brusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy plik do edycji w

C:\Program Filess\Codemasters\DirtDemo\System\hardware_settings_config.xml

 

Z początku grałem 800x600 - opcje na medium - cienie low w kabinie Subaru miałem 25fps, po zmianie <trees visibility="2000" na "500" mam teraz 30fps i nie widać żadnej różnicy w pogorszeniu grafiki.

Jest tam jeszcze linijka <postprocess blur="true" hdr="true" />

wyłaczyłem hdr "false" ale nic nie dało , może dlatego że blur był właczony.

 

Spróbujcie coś tam namieszać w tym pliku hardware_settings_config.xml

a będzie znacznie szybciej gra działać.

Najlepiej go otworzyć w WordPad i zapisać w inne miejsce

pózniej wykasować ten orginalny i wstawić ten przerobiony plik

Napisałem tą uwagę bo ten orginalny plik jest tylko do odczytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka ma konkret wymagania ;-) u mnie :

 

SUBARU

1024x768 Detale ULTRA tylko cienie na High

Min - 20 Max - 31 Avg - 25

 

LANCER

1024x768 Detale ULTRA tylko cienie na High

Min - 18 Max - 25 Avg - 21

 

SUBARU

1280x1024 Detale MEDIUM

Min - 18 Max - 31 Avg - 26

 

LANCER

1280x1024 Detale MEDIUM

Min - 17 Max -25 Avg - 22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szajs, szajs i jeszcze raz szajs! optymalizacja tej gry to jest smiech na sali, czy oni umyslnie robia gry z takimi zawyzonymi wymaganiami co do sprzetu? moze maja jakies "ciche kontrakty" z dostawcami hardware'u i nakrecaja szybsza wymiane sprzetu w kompach. No cos strasznego, obraz wyglada mniej-wiecej tak jak widok zaraz po przebudzeniu z glebokiego snu. Jedna wielka ciapa i bloom, retuszuja hu..wej jakosci tekstury. Samochod chodzi jak model RC, no jeden wielki :lol:, rozumiem ze to mialbyc arcade ale bez przesady. Dodatkowo sterowanie na klawie jest do bani, nie ma mozliwosci wyregulowania sobie krzywa predkosci narastania i opadania sygnalu (klawa) jak to bylo w RBR. Myslalem ze wreszcie dostaniemy fajnego colina a tu [gluteus maximus] blada, jedyna ciekawa rzecz w tej edycji to uszkodzenia. Reszta to kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka ma konkret wymagania ;-) u mnie :

 

SUBARU

1024x768 Detale ULTRA tylko cienie na High

Min - 20 Max - 31 Avg - 25

 

LANCER

1024x768 Detale ULTRA tylko cienie na High

Min - 18 Max - 25 Avg - 21

 

SUBARU

1280x1024 Detale MEDIUM

Min - 18 Max - 31 Avg - 26

 

LANCER

1280x1024 Detale MEDIUM

Min - 17 Max -25 Avg - 22

jak mozesz to zrob test z detalami Ultra i cieniami Medium (Subaru np.) - porownam do 7900GS 600/1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUBARU

1280x1024 Detale ULTRA cienie MEDIUM:

Min - 17 Max - 25 Avg - 21

 

SUBARU

1024x768 Detale ULTRA cienie MEDIUM:

Min - 18 Max - 33 Avg - 26

 

Dodam jeszcze po O/C 720/880

1280x1024 2x AA 16x AF ULTRA cienie MEDIUM:

Min - 15 Max - 25 Avg - 21

 

Ustawienia w jakich gram gra moim zdaniem wyglada spoko i w miare plynnie chodzi

1280x1024 2x AA 16x AF Detale LOW cienie MEDIUM:

SUBARU : Min - 24 Max - 37 Avg - 30

 

LANCER : Min - 19 Max - 29 Avg - 25

Edytowane przez Fishu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam v1ru5 ...bez SSE2 gra się nie uruchamia :( ... to juz lekka przesada żebym nawet nie mogl uruchomic gry i pooglądać sobie slideshow ;) to juz dla mnie przegięcie... czy już zadnej nowej gry nawet nie uruchomie?! :(

Edytowane przez *Kamil*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem na x36 i pc w colina, oprócz tego, że na pc na średnich detalach i rozdzielce 1280x1024 z aa+anizo nie mogę zagrać (nie mówiąc o max detalach) (2,5Ghz X2 + 7800GTX) to model jazdy taki sobie ale zniszczenia całkiem całkiem :) ... na konsole przynajmniej grafa na maxa i nie ma spadków FPS :) (1-2 wozy). wracam do FM2 bo to są prawdziwe rajdy :>

FM2 to wyścigi, nie rajdy ;)

 

Ja również porównałem u siebie demo z PC na g80 GTX i demo na x360. Po raz kolejny, po Lost Planet, optymalizacja fatalna w wersji na PC. W 1680x1050 (nat. rodz. mojego panelu) o AAx2 raczej można zapomnieć, miejscami spadki do 25fps. Wersja na XO jest płynna praktycznie nonstop.

 

Odnośnie modelu jazdy- naturalnie full arcade, ale nie dostarczający żadnej prawie frajdy, nawet na padzie od XO. Słaba ta gra, niezależnie od platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fishu

 

Ty

SUBARU

1024x768 Detale ULTRA cienie MEDIUM:

Min - 18 Max - 33 Avg - 26

 

Ja te same ustawienia

 

Frames: 2331 - Time: 77243ms - Avg: 30.177 - Min: 20 - Max: 39

 

Każde 50mhz na cpu daje około 1fps więcej. Karta bez oc - oc nic nie daje. Stery 158.27.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak faktycznie wyścigi :P ale dla mnie dużym plusem na rzecz Colina to widok z kokpitu, to jest to czego brakuje np FM2, co nie zmienia faktu, że obydwie gry kupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem gotowy kupić oryginał ale jak w to zagrałem to nie wiem co mam myśleć. Grafika to ładniejsza była we Flatout, a ilość FPS'ów w obu grach... widocznie ktoś dostał kapuchę na promocję konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja potestowałem grę na karcie Zotac 8600GT 600/800Mhz z 256MB. Najpierw dałem wszystkie detale na maxa - nie dało się w zasadzie grać, klatki do 10 spadały.

 

Poluzowalem wiec większość detali, z FSAA x2 i AF x4, generalnie na średnich grałem i nadal na 8600GT to nie jest to, co powinno. Framerate od 20 do 30 - a więc jest źle. Rozdzielka 1280x1024. Wieczorem jeszcze obadam na 8800GTX.

 

Kilka screenów:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez KamilM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnołem, zainstalowałem, na początku wszystko na ultra :lol:, żeby sprawdzić czy przycina.

Potem ustawienia na High.Już się w miarę dało jechać, ale dalej to nie to. Wszystko się dziwnie świeci i jest rozmyte - czy to jest ładne zdaniem twórców gry ? Dałem wszystko na minimum żeby sprawdzić co jest opdowiedzialne za ten widok cukierkowy - i co dalej to samo - a szczególnie na trasie z Lancerem, droga czasami tak daje po oczach że szok :mur:

Sterowanie jest do bani, rzuca tym autem na wszystkie strony nawet przy minimalnym muśnięciu klawisza.Kiery nawet nie chciałem próbować na tej grze.

 

I jeszcze jedno - czy ktoś tak ma ,że po pięciu minutach jazdy macie jakieś lekkie zawroty głowy i czujecie się nie za dobrze przy tym Colinie :wacko: ? - to chyba widok kamery tak na mnie odziałuje - jeżdze z kamery zza samochodu, ale w RBR tego nie mam :? dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassałem demko na XO z Marketplace i powiem szczerze, że bardzo mi się podoba. Sterowanie jest bardzo miłe, świetnie gra się z kamerą wewnątrz, gra jest napakowana shaderami, grafa bardzo ładna i przede wszystkim chodzi ultra płynnie. Nie wiem, gdzie ktoś widział, że ta gra chrupie na X360 :) Na PC wolę tego nie ściągać skoro chodzi aż tak tragicznie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O FUCK! od dzisiaj nie wypowiadam się na temat wydajności bez przetestowania gry zarówno w systemach windows XP i VISTA. Dlaczego? spójrzcie na wyniki testu FRAPS na mapie GERMANY:

 

 

XP:

2007-05-25 19:19:40 - DiRTDemo

Frames: 12628 - Time: 144990ms - Avg: 87.095 - Min: 60 - Max: 120

 

VISTA:

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

6474, 157179, 32, 49, 41.189

 

Jak widać FPS ala xbox 360 :) na xp. Jednak nie jest już tak różowo w demie buggy tutaj min fps to już 35, avg. 44 co jest niedopuszczalne przy takim configu. Ale crap z tym microSOFTEM trzeba mieć 2 systemy żeby sobie wybierać gdzie gra lepiej chodzi. STALKER na vista do 400% chodzi szybciej, DIRT upodobał sobie XP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...