Skocz do zawartości
Neo_x

Colin Mcrae Rally: Dirt

Rekomendowane odpowiedzi

jest juz patch

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

PATCH 1.1:

 

* Fixed a bug where entering the options menu inside the game with no active sound card present would cause the game to crash.

 

* The game will now display an error message and prompt the user to quit the game when graphics settings are set beyond their hardware capabilities.

 

* Fixed an issue where on rare occasions vehicle's bonnets/wings would be invisible on entering a race.

 

* Corrected the minor miss spelling of Portuguese in the game.

 

* Fixed a bug that caused the game to crash when regaining focus from another application, or the desktop.

 

* The sound mixer now defaults to SOFTWARE, for improved game performance. D3D and OPENAL are still available, for higher quality.

 

* Increased maximum Head-cam movement speed by 50%

 

* 5 axes mode support for Thrustmaster "RGT Force Feedback Pro" wheel

 

* Fixed a bug where Force Feed Back on controllers would stop working after the user returned focus to the game.

 

* Fixed a rare bug where it was possible to drive your vehicle before the start lights had gone green.

 

* Ultra graphic settings modified slightly to be usable with hardware of today.

 

* Improvements in performance of both internal audio, and external OpenAL drivers

Technical Description

 

* This patch should be applied to a clean install of the game. If any files in the patch have been modified then the entire patching process could fail. If this happens, we recommend performing an uninstall of the game, choosing to keep the save games and then re-installing.

 

* Patched and un-patched games will NOT be able to connect to one another in network sessions.

 

* Following uninstallation of the patched game, there may be some files left in the DiRT™ folder (in addition to the save game file, if that was chosen to be kept). It is perfectly safe to delete these files.

http://www.codemasters.co.uk/downloads/ind...itory=EnglishUK

 

no i sprawidzel w moim wypadku patch nic nie dodał fps a momentami wydaje mi sie ze obnizel o 2-3 ;/

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest lepiej niz demko nie ma co mówić ,zmniejszam sensitivity steering na klawie do 80% i da się popykać , tylko w hiszpanii cos szarpneło z 3 razy a tak to płynnie

-GTS 640 620/1000

-C2D 3,53 GHz

-2GB ram

1280x1024 AAx4 AFx8 (wymuszone) Wsio na full ale cienie na HIGH (i tak nie widzę różnicy m-dzy high a full)

jestem ciekaw co powiedza własciciele MOMO itp. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Andare

Śliczna wtopa. Po tym patchu spadki na trasach z przeciwnikami dochodza na GF8800GTS do 15 klatek w 1024x768 na high z cieniami ustawionymi na medium. Jakby tego było mało to teraz w góle nie widać kolesi w rypleyach. Żeby nie było, że to przez stery - mam najnowsze bety 158.27, karta podkręcona a system świerzutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo chciałem w to pograć , a tu na medium tnie sie w c h o l e r e

15 klatek i same przekleństwa.

To graj na LOW co za problem, ja tak gram i gierka na takich ustawieniach bardzo fajnie działa a i wygląda bardzo ładnie, w sumie to ja jakiś dużych różnic w wyglądzie gry pomiędzy low a hight czy nawet ultra nie widze :)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To graj na LOW co za problem, ja tak gram i gierka na takich ustawieniach bardzo fajnie działa a i wygląda bardzo ładnie, w sumie to ja jakiś dużych różnic w wyglądzie gry pomiędzy low a hight czy nawet ultra nie widze :)

no jasne, żadnej dużej różnicy ... :lol2: :banana:

 

ULTRA | LOW

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To graj na LOW co za problem, ja tak gram i gierka na takich ustawieniach bardzo fajnie działa a i wygląda bardzo ładnie, w sumie to ja jakiś dużych różnic w wyglądzie gry pomiędzy low a hight czy nawet ultra nie widze :)

Wyglada PRAWIE tak samo :lol:

A tak serio to proponuje otworzyc oczy/przetrzec okulary tudziez monitor albo nie wiem co jeszcze, skoro miedzy Ultra a Low sa NIEDUZE roznice <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda bardzo średnio pod względem grafiki i nie bardzo wiem skąd te wymagania. Różnica między HIGH a ULTRA nie jest taka znacząca jeśli chodzi o teren. Powiedziałbym że praktycznie żadna. Może tylko auta nieco mniej kanciaste. Ale to akurat może przeboleć. Nie wiem ile mam FPS ,bo nie chciało mi się sprawdzać ,ale na HIGH jest w miarę płynnie. Myślę że ok 20-25 FPS i idzie spokojnie grać. Jednak i tak dla mnie ten Colin ssie. Model jazdy do du.. IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos tak ma, ze w wyscigu jak scigamy sie z innymi autami, zaczyna sie po chwili dzwiek sypac i gra zwalnia do 1fps, odkrecilem wszystko i dalej to samo, dzwiek xfi , zmienilem openal na soft w grze i nic to nie dalo, system operacyjny vista x64, wydaje mi sie ze na xp takie cos mi sie nie robilo ale glowy uciac sobie nie dam, bo nie jestem w 100% pewny czy na xp probowalem wlaczyc wyscig z innymi autami...

moze ktos rowniez mial taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie stalo z grafika w tej grze :blink: 1024x768 wszystko na medium no i chodzi raczej plynnie, czasami spadnie ponizej 25fps, ale WSZYSTKO swieci sie jak psu jajca, asfalt, zuzel, mur z kamieni, domy, dachy wtf? wszystko takie nijakie i porozmazywane, widze na screenach ze gra w max detalach nie wyglada tak zle, tzn nie wszytko sie swieci i nie jest takie porozmazywane, ale w med to porazka, tekstury do [gluteus maximus], a chodzi ledwo plynnie, cos nie tak imho...

 

aha jaka opcje dzwieku wybieracie na X-Fi ? OpenAL czy direct sound?

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem pacza 1.1 dalej to samo, dzwiek sie rypie na planszy jak jade z innymi samochami.

druga sprawa po wgraniu pacza gra nie chce dzialac 1920x1200 *wczesniej chodzila, pisze:

your graphics card does not have enough memory for chosen graphics settings. if this problem persists please run the safe mode option from the start menu

grafika 8800gtx 768mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Andare

na pewno masz cos nie tak, u mnie wsi ok po patchu tylko fps spadl ok 3 fps

No mi tez gdzieś tak spadlo, czylo z 18 na 15 :P Ślicznie :P W trasach gdzie jestem sam moge grać nawet na ultra w 1280x1024 i mam z 50 klatek, ale wystarczy, że włącze trase z przeciwnikami i bum. W dodatku denerwuje teraz brak kolesi w samochodziee w rypleyach :P Wgrajcie sobie patch i założe się, że posiadacze kart z dx10 na pokładzie od NV też nie będą mieli widocznych kolesi w aucie w rypleyach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem pacza 1.1 dalej to samo, dzwiek sie rypie na planszy jak jade z innymi samochami.

druga sprawa po wgraniu pacza gra nie chce dzialac 1920x1200 *wczesniej chodzila,

pod vista gra sie sypie, az milo :( mam dokladnie te same problemy. pod xp zadnych

 

W dodatku denerwuje teraz brak kolesi w samochodziee w rypleyach :P Wgrajcie sobie patch i założe się, że posiadacze kart z dx10 na pokładzie od NV też nie będą mieli widocznych kolesi w aucie w rypleyach

zadnych takich. to o co sie zakladales? ;) Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy to wina sterowników czy gry?

imho wszystkiego. dzwiek sie sypie w trybie software jak i OpenAL. OpenGL tez srednio dziala pod Vista, co moze byc wina samego systemu jak i sterow, oczywisce gra tez swoje tutaj doklada - problemy z alokacja pamieci i dziwne komunikaty o rozdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to jakaś ciężka żenada

 

Proc@2,9 grafa@xtx rozdziałka@1024 wszystko na medium

 

Na planszach gdzie nie ma przeciwników można grać. Ale na planszach z przeciwnikami na identycznych ustawieniach jest SLIDESHOW nawet gdy przeciwnicy są niewidoczni (jadą na dalszych pozycjach)

 

"codemasters" .... :lol2:

 

żenua .... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... pod względem graficznym to jest "cinszka"

No dobra samochody wyglądają nieźle ,ale cała reszta taka sobie. Za bardzo to wszystko rozmyte. Pograłem troszkę dłużej i próbowałem przyzwyczaić się do modelu jazdy. Przydałaby się tu kierownica ,ale analogowym padem jest jeszcze znośnie. Chociaż i tak fizyka woła o pomstę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra samochody wyglądają nieźle ,ale cała reszta taka sobie. Za bardzo to wszystko rozmyte. Pograłem troszkę dłużej i próbowałem przyzwyczaić się do modelu jazdy. Przydałaby się tu kierownica ,ale analogowym padem jest jeszcze znośnie. Chociaż i tak fizyka woła o pomstę...

chyba nie grałeś na kierownicy że tak mówisz

na DFP ustawionej na 720* nie da sie grać na trzeźwo

powinno być tak że w poślizg kontrolowany wchodzi sie używając odpowiednio gazu i hamulca (jak w realu) a tutaj gaz w podłodze i kręcimy ile wlezie o ile nadarzamy, bo FF działa żałośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest lepiej niz demko nie ma co mówić ,zmniejszam sensitivity steering na klawie do 80% i da się popykać , tylko w hiszpanii cos szarpneło z 3 razy a tak to płynnie

-GTS 640 620/1000

-C2D 3,53 GHz

-2GB ram

1280x1024 AAx4 AFx8 (wymuszone) Wsio na full ale cienie na HIGH (i tak nie widzę różnicy m-dzy high a full)

jestem ciekaw co powiedza własciciele MOMO itp. B-)

Powiedzą, że dla takiej gry momo się nie przykręca do biurka... FF jest fajne, ale ogólne wrażenia z granie na kierownicy można podsumować, o tak -> :? Nieźle za to się gra na padzie od xo, sądzę, że to optimum dla tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...