Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gre moze i posiadam, problem w tym ze nie mam takie laptopa ;) GPU tutaj to nie jest uklad zintegrowany, system traktuje ja jako normalna karte graficzna na PCI-E i tak powinno zreszta byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gre moze i posiadam, problem w tym ze nie mam takie laptopa ;) GPU tutaj to nie jest uklad zintegrowany, system traktuje ja jako normalna karte graficzna na PCI-E i tak powinno zreszta byc.

A widzisz,to zmienia postać rzeczy :D Taka informacja z pudełka widocznie odnosi się bardziej wiekowych maszyn.

Dzięki za słowa pocieszenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toca 3 śmiga bez problemu na x1600 B)

Kucyk,mój wybawco ! Czy do Dublinia doszło lekkie tąpnięcie ziemi ? Tak ? Bo to lawina kamieni z serca mi spadła :lol:

Mastaha212,co prawda narobiłeś mi małego "smaka" na to maleństwo,ale nie wiem jak zniósłbym przesiadkę z 19"calowego CRT Samsunga...Jeszcze pomyślę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem podlaczyc ten CRT do laptopa? :?

No właśnie problem... :-| Żona postawiła ultimatum - dobrze,dam ci 6-7 tysięcy,ale cały ten(i tutaj cytat) "burdel"musi zniknąć...Miała na myśli zarówno bigtowera,chłodzenie wodne jak i Samsunga... :mur: Poszerzanie przestrzeni życiowej się to podobno nazywa :? Stacjonarę już sprzedałem,ale żeby nie zwiędnąć z braku internetowych bodzców to zanim zdecyduję się i kupię jakiś "wypas",kupiłem DELL'a i8100 Inspiron.Staruszek co prawda,ale do "necika" wystarcza.No i faktycznie luzniej się zrobiło :lol2:

 

Aha,i dodam,że moje spotkanie z tym Inspironem jest moim dziewiczym spotkaniem z laptopem...

Edytowane przez Namod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak stary doswiadczony dell i8100 rozdziewiczyl Namod`a...

Hehe,nie,nie,nie tak szybko...Cały czas się jeszcze poznajemy... :oops:

Aczkolwiek do kina to chyba razem nie pójdziemy... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jasniej troszke bo nie bardzo wiem o co kaman?

Na jednym forum widziałem zrobili konkurs na najlepszą recenzję sprzętu. U nas można by było zrobić konkurs na najlepszą recenzję laptopów. :D

I taki mini ranking

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm szczerze mowiac to dla mnie to brzmi jak kompletna glupota - recenzji chyba nie robi sie na zawody. Poza tym sa rozne gusta - jednemu moze sie bardziej podobac lub mniej. Nie wiem jak inni ale ja nie robie tego zeby sie potem nia chwalic i sluchac ohow i ahow. Ja moja napisalem a poza tym i tak niczego bym w niej nie zmienil. Tyle jesli chodzi o moja opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehehe mnie rozbawila wypowiedz ze ten kto robil te zdjecia pracuje chyba w fabryce teksyliow albo w pralni, zeczywiscie lapek jest wrecz poobklejany kłaczkami z ubrń lub jakiegos innego materiału :P

Przy zdjeiciach makro ciezko jest zrobic ladne zdjecie, ale maSTHa212 mogles go "omieść" troche przed sesja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj, mam w domu siersciucha wiec NIE MA szans zeby cokolwiek w mieszkaniu nie mialo na sobie klaczkow poza tym to jest taki laptop ze szybko rzuca sie to w oczy ;)

Jak ja robiłem zdjęcia z dodatkowym oświetleniem do recenzji to lapka umyłem (czyszczę go 2 razy do tygodnia) tak i tak kurz się unosi i wędruje więc te ziomale niech się cieszą że ktoś takie coś robi a nie komentuje zaraz że kurz w domu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pora na maly update. Pare zdjec + testy Ghost Recon Advance Warfighter.

 

Pomyslalem ze zarzuce sobie 3dmarki, na nowiuskich sterach takze najpierw odinstalowalem stare + Driver Cleaner i dopiero po tym najnowsze Omegi. Dodatkowo zrobilem na predkosci taki oto system chlodzacy ;)

Dołączona grafika

 

A takie wyniki dostalem

 

05 : Dołączona grafika

 

06 : Dołączona grafika

 

Dodatkowo moge wspomniec, ze w kategorii Mobility X1600 w 05 moj wynik jest 3, a w 06...1!!I to w dodatku z przewaga 200markow nad drugim na liscie Acerem 8200 (zreszta tez ktos "od nas" bo znalazlem go na liscie userow purepc). Poza tym na obu listach pierwsze 8 miejsc to tylko Acery 8200. Z wynikow, a szczegolnie z 06, jestem tym bardziej dumny gdyz Acery maja szybsze proce (2.0 vs 1,83), szybsze pamieci (667 vs 533) i szybsze dyski. Co wiecej niektore wyniki maja sporo wyzsze taktowania w porownaniu do moich ustawien (ja "tylko" 510/510).

 

Na koniec pare slow komentarza z dema gry Ghost Recon Advance Warfigher (wszystkie wyniki na STOCKowych ustawieniach core/mem!!)

 

1. 1280x768 + wszystkie efekty na max + anizo x4 : 15-18 fps czyli generalnie ustawienia nie do grania, ewentualne OC da powiedzmy 2 klatki wiecej

 

2. 1280x768 + wszystko na max + bez anizo : 18-20 fps (po podkreceniu MOZE da sie grac, gdy zacznie sie duzo dziac raczej bedzie slideshow)

 

3. 1280x768 + wszystko na medium + bez anizo : 30-35 fps, to juz calkowicie grywalne ustawienia, po OC mozna kombinowac troche np. z podniesieniem detali na high reszta medium

 

To tyle, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jak i recenzja pierwsza klasa, dzięki niej jestem prawie zdecydowany na jego zakup. Jednak zanim to nastąpi chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy odnośnie matrycy: Czy te kąty pionowe utrudniają normalna prace na laptopie? Siedząc prostopadle do ekranu i mając np jednolite tło, czy widać różnice w odcieniu koloru na dole oraz na górze ekranu? Czy lekkie odchylenie głowy do przodu i do tyłu nie powoduje takiego właśnie efektu? Jak się ma odwzorowanie koloru czarnego oraz białego? Jak z filmami? Czy ogląda się je dosyć komfortowo, czy te kąty pionowe w tym przeszkadzają?

Edytowane przez mitsubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tymi katami to ciezko powiedziec. Mi osobiscie nie przeszkadzaja, po prostu dostosowuje sobie matryce do pozycji w ktorej sie wlasnie znajduje i juz. Ale wiadomo ze znajdzie sie ktos kto powie ze takie katy sa kategorycznie nie do przyjecia i ze nie da sie na nich komfortowo pracowac, to bardzo indywidualna sprawa. Jesli chodzi o kolory to nie bardzo wiem co Ci odpisac bo o ile rozumiem pytanie o kolor czarny to o kolorze bialy slysze pierwszy raz, to samo - nie jestem jakims wielkim maniakiem super-czerni wiec dla mnie jest ok, na pewno czarny nie jest "szary". A filmy? Specjalnie poszedlem do mojej "widełoteki" i wzialem Star Wars na warsztat (wiadomo - sporo kosmosu to i czern dobrze widoczna ;) ). No i jest tak jak sie spodziewalem czyli dobrze. Na koniec dodam, bo widze ze sporo bedziesz ogladal, ze matryca ma proporcje 15:9 a nie 16:10 jak to ma miejsce w przypadku 15,4" i rozdzielczosci 1280x800. Po co to pisze? A po to zeby pokazac ze proporcja 15:9 jest bardziej zblizona do 16:9 niz format 16:10. (15:9=1,66 ; 16:9=1,77 a 16:10=1,60). Roznice niby nie wielkie ale nawet to daje duzo i czarne paski przy filmach sa mniejsze niz w przypadku 16:10.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walic katy :lol: szczegolnie przy takim malym cudenku ktore jest wybitnie dla jednej osoby, tak jak napisal maSTHa212 jakie by nie byly, wysytarczy ustawic odpowiednio matryce. Wystarczy tylko zeby kolorki byly zywe i czarny to czarny :-) .

 

Ja jeszcze dodam od siebie ze gdyby bateria w tym laptopie trzymala pod 4h to byl by to dla mnie mobilny swiety grall :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa przypomniala mi sie jeszcze jedna rzecz : ten lapek ma cos takiego jak Splendid - tak jak pisalem niby bzdet ale do filmow moze okazac sie bardzo przydatne dla osob ktore preferuja inne niz fabryczne ustawienia ekranu - jeden przycisk i przelaczamy na odpowiadajacy nam "zestaw kolorystyczny".

 

@ kurek : mam kolyske dodatkowa, wystarczy kupic baterie i wsadzic zamiast DVD (mozna chyba w locie to zmienic) i 4-4,5h stoi przed Toba otworem :D

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212 po cos mi mowil trzeba bylo powiedziec ze nie ma takiej opcji ^_^ skad ja wezme teraz siano na zmiane sprzeta :-) a tak powaznie to wiaze sie to z dodatkowym hajsem (pewnie cos kolo 400-500zl). Ale dobrze ze jest taka opcja.

 

No nic ja czekam az ceny spadna a moj x700 przestanie sobie radzic i pewnie sprawie sobie tego samego asusa bo sprzet syci i zostawia w tyle gaming-kolumbryny 4-kilowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...