Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm a jak to sprawdzic? To sie zobaczy ktora wersje mam.

 

EDIT.

Dobra juz sprawdzilem, faktycznie miales racje - to DDR3.

 

EDIT 2.

Na forum notebookreview napisal koles z Taiwanu i powiedzial ze kupil u siebie W3J za rownowartosc 1495$ lacznie z podatkiem!! To wychodzi w przeliczeniu ponizej 4,5k PLN!! Czy ktos sie orientuje jakie sa oplaty celne za przesylke z tego kraju?! :lol: ... Ehh, nie mam pytan <_<

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o prace na wyjazdach w photoshopie, after effect itp, dlatego sie pytalem o kolor bialy, widzialem pare matryc gdzie biel przechodzila w lekka zolc. Jezeli chodzi o te katy, jezeli matryca jest ustawiona wlasciewie, to czy lekkie odchylenie glowy nie powoduje zmiany odcienia koloru? O to mi najbardziej chodzi. Nie zapytalem sie czy matryca jest rownomiernie podswietlona? Mozesz porownac ja do np tej z serii A6? ktora widzialem i jak dla mnie jest tragiczna.

Edytowane przez mitsubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo : biel NA PEWNO nie wpada w zolc

Drugie primo : matryca jest podswietlona rownomiernie, rowniez nie stwierdzilem "wyciekania" podswietlenia na dole matrycy. Do matrycy z A6 porownam w ciagu 2-3 dni (musze sie po prostu umowic z kolezanka i wtedy to zrobie).

Primo ultimo : kwestia kolorow to bardzo indywidualna sprawa, dla kogos moze byc wkurzajaca nawet minimalna zmiana barwy a dla kogos innego nawet znaczna nie przykuje uwagi. Nie chce mowic ze jest super ani ze jest lipa - dla mnie jest wystarczajaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z okazji (bo raczej nie zdarza sie to na codzien) pisze post jadac samochodem (oczywiscie jako pasazer ;)) . I przy okazji dodam mysle dosc istotna informacje a mianowicie taka ze ekran na zewnatrz i w sloncu jest BARDZO czytelny jak na matryce glare!! Na prawde, teraz w Warszawie jest slonecznie i przy maksymalnym podswietleniu nie ma zadnych klopotow z czytaniem tresci na ekranie. Rowniez zjawisko "lustra" praktycznie nie przeszkadza. Bardzo pozytywnie mnie to zaskoczylo, Sager i Dell pod tym wzgledem pozostaja daaaaaleko w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update i kolejne zdziwko : W3J moze nadawac dzwiek przez swoje wyjscie cyfrowe SPDIF ale to wyjscie pomimo ze wchodzi tam normalny jack to...jest optyczne!! Swieci sie takie czerwone swiatelko mowiac lopatologicznie. Sprawilem sobie taki kabel bo myslalem ze wlasnie takie cos trzeba http://allegro.pl/item103097969_kabel_spdi...ner_hq_10m.html. Podlaczylem do laptopa, z drugiej strony do dekodera i...cisza <_<. No to wkurzylem sie, nowe stery itd. I nadal nic. I nagle przez totalny przypadek gdy wkladalem koncowke kabla do laptopa zauwazylem ze na jej powierzchni odbilo sie przez moment czerwone swiatlo i wtedy juz wiedzialem o co kaman. I teraz dla wszystkich ktorzy maja SPDIF u siebie i chca sie cieszyc dzwiekiem przestrzennym, TO JEST KABEL KTORY MUSICIE KUPIC!! http://allegro.pl/item102248724_kabel_opty..._jack_3_0m.html Ewentualnie przejsciowke do zwyklego opticala http://allegro.pl/item103749981_przejsciow...jack_8419_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakosc masz cyfrowa a nie analogowa (czy to duzo poprawia jakosc to nie wiem, wypowiem sie jak sprawdze) a po drugie inaczej dzwieku przestrzennego nie osiagniesz takze wg mnie za te 20 zeta to mozna sie szarpnac. U mnie laptop robi jako player DVD także taki kabelek jak najbardziej mi sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego ze dzwiek jest cyfrowy zdaje sobie sprawe, chodzi raczej o obiektywna opinie co do jakosci dzwieku, takze jak bedziesz mial daj znac w temacie i jak bedzie warto to sie szarpne :D a tak troche OT - sa juz w PL dostepne jakies karty ExpressCard ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste podlaczajac sie pod wyjscie cyfrowe omijamy przetworniki DAC z karty dzwiekowej i korzystamy z tych w amplitunerze itp. Jakosc powinna wzrosnac w tym przypadku.

 

Ale czemu musieli dac wyjscie optyczne grr.., w sagerze jakie bylo elektryczne czy optyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro do 12 powinienem wrzucic zdjecia. A tak z innej beczki : czy ktos wie jak sprawdzic jak jasna jest matryca? Jakis program? Bo gdzies wyczytalem ze matryca w W3j ma miec 220-250 nitow i chcialbym to jakos potwierdzic lub tez obalic. Anyone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, szkoda. Myslalem ze mozna to odczytac z jakiegos Everesta czy cos. No nic, trudno.

 

EDIT.Mialem wrzucic zdjecia ale znowu nic z tego nie wyszlo, jakies fatum cholerne. W takim razie nie bede juz dawac zadnych obietnic, po prostu jak uda mi sie to zrobic to wrzuce. Wszystkich czekajacych przepraszam.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo: Ja tez w takim razie czekam na fotki tej matrycy w A6j

 

Secondo:: hehe Mastah ten sposob wspoldzielenia SPDIF optycznego z sluchawkowym wyjsciem to sporo firm stosuje ;) , a kabelki z tym 3.5 jack i toslink to sa nwet drozsze niz 20 zl i ja bym osobiscie bral jakis kabelek "nie-noname" dla trwalosci i wykonania, a co do jakosciowych roznic analog i cyfra, to i tak bez super glosników tego sie nie wyczuje, zresztą, niekorzy wola dziwek po analogu, a inni po optyce.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optyczny kabel mozna kupic juz za 20, ja wzialem taki za 62 (po zdjeciach i opisie wyglada na jakis lepszejszy, gruby kabel, metalowe koncowki - sprawial wrazenie solidnego) + przejsciowka na jack - 8 zeta czyli zestaw za 70. Czy bedzie gralo lepiej czy gorzej to sie okaze, kable analogowe tez mam wiec bedzie co porownac a i na dekoderku sporo wolnych wejsc zostalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

w koncu obiecany update. Wymiary + matryca, komputer z ktorym porownywalem to Asus A6VM.

 

Jesli chodzi o gabaryty to kazdy widzi jak jest, komentarz chyba zbedny.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No i matryca. Na poczatek komenatarz. Jesli chodzi o jasnosc to sa bardzo zblizone, delikatnie ale jednak ciut jasniejsza ta z A6, ale to praktycznie niezauwazalne. Na zdjeciach wyszlo ze jest sporo jasniejsza ale w rzeczywistosci roznica byla znacznie mniejsza. Nie wiem czemu tak to wyszlo. Co do katow to boczne sa zblizone ale jednak z przewaga dla W3, gorne - chyba widac. Generalnie moge powiedziec ze oba wyswietlacze prezentuja dosc zblizony poziom, jednak nie liczac jasnosci ktora jest powiedzmy ze taka sama to reszta parametrow jest gorsza w A6, nie sa to jakies gigantyczne roznice ale na pewno zauwazalne nawet dla niewprawionego oka. Reszte oceny pozostawiam Wam. Taka adnotacja : wezcie poprawke na to ze zdjecia byly robione conajwyzej srednim aparatem, niestety moja cyfrowka musiala dzis wyjechac takze po polowie z komentarza i po polowie z fotek.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I na koniec w formie ciekawostki : zgadnijcie ktory z tych dwoch zasilaczy jest do W3 <_<

 

Dołączona grafika

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż taka kolosalna różnica w wielkości to to nie jest jak na moje oko. Owszem, W3j jest mniejszy, ale jesli chodzi o głębokość. Natomiast szerokość jest porównywalna (jak widac na pierwszej fotce) na ostatniej jak widac oba lapki z gory jest roznica widoczna golym okiem (klawiatura konczy szerokosc lapka, natomiast w tym wiekszym asusie mamy jeszcze boczne krawedzie, wykość obu lapków jest prawie identyczna. Jesli chodzi o tego mniejszego to nawet moglbym zaryzykowac stwierdzenie ze wydaje sie byc wyzszym (grubszym) bo ma wiekszy wylot powietrza. Ale mimo oba sa podobne. Oczywiscie nie porownywalem wymiarow podanych przez producenta tylko wywnioskowalem to ogladajac fotki. Mimo wszystko W3j to inna klasa i prestiz. O wiele ładniejszy design i jakość. Zreszta cena mowi sama za siebie.

 

p.s. - dzieki za fotki. Dobra robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...