Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zgoda co do końca offtopa i ... zgoda z tym co napisałeś wyżej ;) Wymieniłem dokładnie te same zalety mniejszych matryc, co Ty. Ja zwyczajnie jestem zboczony na punkcie app 3D i dla mnie raw power nigdy za mało (taki Oblivion już protestuje na tym laptopie) ;) A już skrajnie off-topicując, to również doszedłem do wniosku, że pora wspomóc wujka Billa i kupić x360, mniej problemu i więcej frajdy z grania, jak za starych dobrych czasów. eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko nie zaczynac mi tu kolejnej wojny na temat : co lepsze ultraportable vs dtr. Ale nie zgadzam sie w pelni z draak'iem. Szczerze mowiac mi bardzo komfortowo gra sie na moim Asusku zarowno przy biurku moge to robic, jak i w wyrku. Tutaj nie ma porownania z DTRem. Mala matryca ma wlasnie tez ten plus (tak, dla mnie to plus) ze ma mala rozdzialke a wiec i karta grafiki nie musi byc wypasiona zeby udzwignac wszystko w natywnej rozdzialce. I na koniec : te giery w ktore chce zagrac i gram, na chwile obecna odpalam ze wszystkim na maxa w natywnej rozdzialce i o to chodzi.

 

PS. PSP mam i giercze czesto tez w domu takze nie tylko w metrze mozna sie tym delektowac.

PS2. Na kiblu nie gralem i grac nie bede ;)

 

Dobra, koniec offtopa.

Mam kumpla, któremu zdarzy się zrobić wypad do kibelka z lapem, jego żona mówi, że czasem wychodzi dopiero jak mu bateria padnie :lol: .

 

Zgadzam się z tobą odnośnie rozdzielczości i wielkości ekranu. IMO zupełnie wystarcza do grania i tak jak się gra, to nie widać praktycznie różnicy pomiędzy 17" a 14", człowiek jest zbyt zaabsorbowany ;).

Spojrzałem na te testy dysku. Ale nic mi to właściwie nie mówi. Jakbyś mógł tak subiektywnie powiedzieć, czy warto się przesiąść na taki dysk, czy różnica jest na tyle duża, że warto dopłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastha- nie obrazaj mnie, mowiac ze ja i on to te same osoby :blink: chociaz jedna rzecz z jaka sie zgodze to waga laptopa, bo naprawde wali mnie to czy wazy 2,5 czy 6 kg . Dlatego moim marzeniem jest 19 ;)

Sprzet masz fajny nie powiem, podobnie jestem wymagajcy odnosnie jakosci wykonania itd, skoro lapek spelnia te kryteria mysle ze jest wszystko ok.

Tylko mowie- jestem fanem duzych multimedialnych laptopow i nie bede szukac nic ponizej 17 calowej matrycy.

Chociaz wydajnosc radka 1600 jak na obecne czasy nie jest oszalamiajaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziales tak, jakby to on mial dwa konta i zapomnial sie wylogowac, odpowiadales w 1 osobie dlatego to tak zabrzmialo, nie wiem czemu od razu taki bulwers. A X1600 moze nie jest oszalamiajaca bo kombajny SLI czy Crossfire zostawiaja w dali ta karte, ale skoro tak jak mowilem jest w stanie pociagnac wszystko co chce i jak chce i w dodatku jest wpakowany w 14" to mi to jak najbardziej odpowiada.

 

@nieo : co do dysku to nie ma co czarowac : 4200 ssie. Przesiadka na 5400 jest na prawde widoczna golym okiem, Windows nie laduje sie 2minuty tylko minute. Nic juz sie nie wlecze, nie pierdzi, nie zamula. Wynik z HD Tune jest zblizony do Hitachi 7200 z Sagera i dokladnie tak wlasnie jest. Nie mam porownania do innych dyskow 5400, ale ten Momentus jak najbardziej jest warto swoich pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nieo : co do dysku to nie ma co czarowac : 4200 ssie. Przesiadka na 5400 jest na prawde widoczna golym okiem, Windows nie laduje sie 2minuty tylko minute. Nic juz sie nie wlecze, nie pierdzi, nie zamula. Wynik z HD Tune jest zblizony do Hitachi 7200 z Sagera i dokladnie tak wlasnie jest. Nie mam porownania do innych dyskow 5400, ale ten Momentus jak najbardziej jest warto swoich pieniedzy.

No właśnie mi chodziło o taką opinię słowną, subiektywne odczucie, czy warto czy nie ;). Niedługo będę zmieniał lapa i muszę mieć coś co nie będzie tak wolne jak moja toshiba 4200rpm ;). Dyski 4200 to porażka, nie wiem jak Asus mógł sobie pozwolić na coś takiego w laptopie o takim standardzie, pretendującego do miana "high-end".

Chociaz wydajnosc radka 1600 jak na obecne czasy nie jest oszalamiajaca.

No cóż, jeśli uważasz, że ktoś byłby w stanie umieścić ati x1900xtx CrossFire w 14" i przy okazji sprawić żeby się to nie spaliło po 2min, to współczuje logicznego myślenia :lol: . Radek x1600 jest REWELACYJNY jak na laptopa 14" i to jest fakt któremu nie da się zaprzeczyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge potwierdzic ze jednak 4200 nie jest zbyt szybka i troche przymula. Dobrym porównaniem moze byc tutaj gra na LANie na 7200 plansza ładuje sie prawie o połowe krocej niz na 4200. WIndows nie startuje tez zbut szybko, ale jak juz sie właczy to tak praktycznie to nie przeszkadza, ale jakbym podczas kupna mógł wybrac dysk pomiedzy 4200 a 5400 to oczywiscie wolałbym doplacic i miec ten szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dysku to nie ma co czarowac : 4200 ssie. Przesiadka na 5400 jest na prawde widoczna golym okiem, Windows nie laduje sie 2minuty tylko minute. Nic juz sie nie wlecze, nie pierdzi, nie zamula. Wynik z HD Tune jest zblizony do Hitachi 7200 z Sagera i dokladnie tak wlasnie jest. Nie mam porownania do innych dyskow 5400, ale ten Momentus jak najbardziej jest warto swoich pieniedzy.

ile kosztowal, mozesz podac dokladny model dysku z numerkami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odpalilem Half-Life2 : Episode One. Generalnie chcialem sprawdzic wydajnosc X1600 na silniku HL2 z dodatkiem HDRu.

Dwa screeny dla porowniania :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Test przeprowadzilem na stockowych ustawieniach. Gra automatycznie wykryla wszystko, jedynie rozdzielczosc musialem ustawic na 1280x768 czyli natywna. Reszta opcji wszystko na high, aa+af x4. Z wlaczonym HDR utrzymuje sie okolo 30 klatek czyli generalnie w pelni grywalne ustawienia. Bez HDR ilosc klatek skoczyla do ponad 40. Przypominam ze wszystko na stockowych wartosciach, przy OC ilosc klatek powinna skoczyc o pare w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi wpadła myśl do głowy, czy bez problemu instaluje się OEM'owy system na nowym dysku?! Gdzieś mi się obiło o uszy, że w niektórych laptopach, dołączony system działa tylko na fabrycznie zainstalowanych dyskach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.trustedreviews.com/article.aspx?page=7138&head=0 recka W3j. Przy okazji, zawsze myslalem ze trustedreviews robia wlasnie dobre recenzje a na przykladzie tej zaczynam w to watpic. Napisali w niej ze lapek wazy 2,2 (tyle to chyba na stronie Asusa podali, ja zwazylem i pokazalo 2,6), wynik w 3dm06 tej jakis dziwny - 2000? WTF? No ale poczytac mozna poza tym wszystko sie raczej zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie tyle ze u mnie mialem drugi wynik na tej pierwszej rozdzielczosci. Ja mysle ze te typy w ogole go nie zwazyly i tylko wzieli dane ze strony Asusa, ktore tez nie wiadomo skad sa. Chyba bez baterii albo drive'u dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Rzeczywiście, ja byłem zawsze przekonany, że to na default'owej rozdzielczości. To zmienia postać rzeczy, ta karta naprawdę ma moc. Sprawdziłem na stronie Asusa ile waży W3J, pisze " 2.2Kg (8-cell, weight-saver)", czyli można powiedzieć, że kolesie z TRUSTEDreviews używają wagi usa.asus.com :lol: . Amatorszczyzna i lamerstwo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec jako swiezo upieczony wlasciciel asuska w3j pare lyzek gorzkich do tej recencji maSTHa212, ktora w mojej opinii jest zbyt laskawa. nie ukrywam, ze troche sie nia kierowalem przy zakupie:)

 

 

 

1. na pewno nie jest to lekki laptop jak na 14 tki i nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze pod tym wzgledem robi korzystne czy tez przyzwoite wrazenie. jak na 14tke jest bardzo ciezki!! zarowno porownujac wage jak i subiektywne odczucie.

 

2. diody od dysku, bluetooth (tych przy touchpadzie) swieca za jaskrawo. pracujac juz w lekkim polmroku lampki zaczynaja mocno przeszkadzac swiecac w oczy (mozna to jakos przyciemnic?)

 

3. tak samo jak w w7 sa za malo wyrazne oznaczone klawisze. pracowanie na tym laptopie w ciemnosci jest powaznie utrudnione- dodatkowo te nieszczesne diody.

 

4. klawisze od blutetootha i inne funkcyjne mozna niechcacy wcisnac nie tylko podczas przenoszenia - takze pracujac na kolanach jak i na biurku.

 

5. grzeje sie jeszce bardziej od W7 zreszta w tym samym miejscu pod wylotem wywietrznika od spodu. w W7 mialem problem z praca z laptopem bezposrednio na kolanach. tu sie po prostu nie da nie izolujac sie od komputera koldra np. dzieje sie tak przy pracy w excelu i przegladajac strony.nagrzewa sie tez gora po tej samej stronie co staje sie uciazliwe przy dluzszym pisaniu dla miejsca podparcia prawej reki. mysle ze seria W nie cieszy sie duza wzieciem na florydzie - w naszej strefie klimatycznej troche lepiej;) generalnie jest to jakas powazna wada serii W tak mi sie zdaje niezaleznie od ukladow graficznych - w W7 byl go 7400.

 

6. W W7 dodawali oprocz torby "kondona", tutaj nie ma - kolejny minus. bo niby dlaczego w tym modelu go nie daja.

 

7. kolejny minus bo to modele dla leworecznych. tak jak w w7 wylot wywietrznika na wysokosci prawej reki. ale o tym pisal maSTHa

8. sila jaka trzeba przylozyc do wcisniecia przyciskow touchpada jest za duza.ciezko sie je wciska. sam touchpad dziala b.dobrze.

 

 

co do plusow i zachwytow to rzeczywiscie jakosc wykonania i sposob mocowania i trzymania sie matrycy sa zachwycajace. bezprzewodowka "dziala" lepiej niz w W7. tam zdarzalo mi sie gubic sygnal tutaj nie udalo mi sie ani razu.

 

generalnie to ogolnie 4 bym dal w skali 5-cio stopniowej. i to slaba. te uciazliwoscie ktore wymienilem sa niezbyt przyjemne.moze dlatego wycofuja go z produkcji?

 

a i jeszcze co ma w srodku:

 

T5600

1GB 667 MHZ W DWOCH KOSCIACH

100 GB 5400 PATA

 

CENA ZAKUPU BEZ VAT WRAZ ZTRANSPORTEM 1000 FUNTOW

 

 

maSTHa212 ZAPRASZAM DO POLEMIKI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz ja sie przyłącze do dyskusji, jako posiadacz w3 od miesiąca.

 

Nie zgadzam się co do tych przycisków touchpada, u mnie działają w sam raz, tak samo jak w V1, diody też jakoś specjalnie we znaki mi się nie dają (tak pozatym to dioda od BT jest na górze ). Co do jak to określiłeś "kondona" to i tak uważam wyposażenie w3j za bardzo bogate (seria V niby ta sama półka cenowa jakoś nie dostałem myszki za 1,5 stówy czy 2 baterii).

 

Co do klawiatury to się nie wypowiadam bo pisze bezwzrokowo.

 

Dla mnie w tym laptopie największe wady to według rangi:

1.Brak DVI/stacji dokującej

2.Klawisze po bokach rzeczywiście czasami przez przypadek można wcisnąć <<o tym już wspomniałeś

3.gabaryty zasilacza i "pancerny" kabel zasilający który w torbie zajmuje tyle miejsca co pół laptopa

 

U mnie mam jeszcze problem z zainstalowanie sterowników sieciówki ale to już chyba indywidualna kwestia.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się co do tych przycisków touchpada, u mnie działają w sam raz, tak samo jak w V1, diody też jakoś specjalnie we znaki mi się nie dają (tak pozatym to dioda od BT jest na górze ). Co do jak to określiłeś "kondona" to i tak uważam wyposażenie w3j za bardzo bogate (seria V niby ta sama półka cenowa jakoś nie dostałem myszki za 1,5 stówy czy 2 baterii).

 

ta od BT rzeczywiscie jest u gory i nie przeszkadza......chodzilo mi oczywiscie o te co sa po lewej od touchpada

 

 

co do z przyciskami od touchpada to porownanie mam z W7 i HP dv1000 - to dwa ktore uzywalem w ostatnim czasie i po nich mam to wrazenie, ze tu te przyciski dzialaja wyjatkowo czesto.

 

 

fakt zapomnialem wspomniec o zasilaczu.........przyzwyczailem sie sie do niego w W7 - tam to dopiero wyglada....malutki zgrabny sprzet a zasilacz wielki jak stodola - identyczny jak tutaj.

 

zadnych problemow ze sterownikami poza tym ze BT nie byl dobrze zainstalowany....ale to nie wina sterownika

 

 

a i jeszce jedno na plus - jestem zadowolony z pracy na tym lapsie na baterii. porownujac do 2 lapsow, ktore mialem.

 

a tak btw. bo wypadlem z obiegu, jakie gierki polecacie ze strzelanek i po sieci, zeby mozna bylo karte troche pomeczyc. bo gram w CoD I i tyla.

Edytowane przez kocur75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ja sie zastanawiam ile czasu zajmie producentom dojscie do tego jakze banalnego rozwiazania jakie stosuje HP czy IBM, przeciez tu nie chodzi o kase tylko trzezwe myslenie. Twarde i siermiężne przyciski w laptopach to plaga. Nie to co w HP czy IBM ze delikatnie wystarczy nacisna i tylko kciuk spoczywa na przycisku a palcem scrolujemy - nieee trzeba gniesc sakramencko i nie daj boze popuscic bo katastrofa...

 

ehhh troche wylalem zali ale zadziwiajace jest to jak niektorzy producenci nie moga dosc do oczywistych wnioskow - tyczy sie to nie tylko Asusa ale i Toshiby i masy innych producentow.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej ciekawi czemu większość producentów zapomina o DVI, bo to w obecnych laptopach nazwał bym plagą.

 

Co do tych przycisków to mi one wcale nie przeszkadzają, w pracy mam t60 zgadzam się chodzą tam lżej ale różnicy mi to wielkiej nie robi specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec jako swiezo upieczony wlasciciel asuska w3j pare lyzek gorzkich do tej recencji maSTHa212, ktora w mojej opinii jest zbyt laskawa. nie ukrywam, ze troche sie nia kierowalem przy zakupie:)

1. na pewno nie jest to lekki laptop jak na 14 tki i nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze pod tym wzgledem robi korzystne czy tez przyzwoite wrazenie. jak na 14tke jest bardzo ciezki!! zarowno porownujac wage jak i subiektywne odczucie.

 

2. diody od dysku, bluetooth (tych przy touchpadzie) swieca za jaskrawo. pracujac juz w lekkim polmroku lampki zaczynaja mocno przeszkadzac swiecac w oczy (mozna to jakos przyciemnic?)

 

3. tak samo jak w w7 sa za malo wyrazne oznaczone klawisze. pracowanie na tym laptopie w ciemnosci jest powaznie utrudnione- dodatkowo te nieszczesne diody.

 

4. klawisze od blutetootha i inne funkcyjne mozna niechcacy wcisnac nie tylko podczas przenoszenia - takze pracujac na kolanach jak i na biurku.

 

5. grzeje sie jeszce bardziej od W7 zreszta w tym samym miejscu pod wylotem wywietrznika od spodu. w W7 mialem problem z praca z laptopem bezposrednio na kolanach. tu sie po prostu nie da nie izolujac sie od komputera koldra np. dzieje sie tak przy pracy w excelu i przegladajac strony.nagrzewa sie tez gora po tej samej stronie co staje sie uciazliwe przy dluzszym pisaniu dla miejsca podparcia prawej reki. mysle ze seria W nie cieszy sie duza wzieciem na florydzie - w naszej strefie klimatycznej troche lepiej;) generalnie jest to jakas powazna wada serii W tak mi sie zdaje niezaleznie od ukladow graficznych - w W7 byl go 7400.

 

6. W W7 dodawali oprocz torby "kondona", tutaj nie ma - kolejny minus. bo niby dlaczego w tym modelu go nie daja.

 

7. kolejny minus bo to modele dla leworecznych. tak jak w w7 wylot wywietrznika na wysokosci prawej reki. ale o tym pisal maSTHa

8. sila jaka trzeba przylozyc do wcisniecia przyciskow touchpada jest za duza.ciezko sie je wciska. sam touchpad dziala b.dobrze.

co do plusow i zachwytow to rzeczywiscie jakosc wykonania i sposob mocowania i trzymania sie matrycy sa zachwycajace. bezprzewodowka "dziala" lepiej niz w W7. tam zdarzalo mi sie gubic sygnal tutaj nie udalo mi sie ani razu.

 

generalnie to ogolnie 4 bym dal w skali 5-cio stopniowej. i to slaba. te uciazliwoscie ktore wymienilem sa niezbyt przyjemne.moze dlatego wycofuja go z produkcji?

 

a i jeszcze co ma w srodku:

 

T5600

1GB 667 MHZ W DWOCH KOSCIACH

100 GB 5400 PATA

 

CENA ZAKUPU BEZ VAT WRAZ ZTRANSPORTEM 1000 FUNTOW

maSTHa212 ZAPRASZAM DO POLEMIKI :)

Ad1. 2,5kg. Dla Ciebie duzo, dla mnie w sam raz, chociaz zgoda ze sa lzejsze 14" ALE zaznaczylem to w moim opisie. Jednak zwazajac na to ze lapek ma mocna grafike (a przez to wieksze=ciezsze chlodzenie) i dodajac do tego jakosc zbudowania (aluminiowa pokrywa na pewno wazy wiecej niz plastikowa) to chyba nie jest az taka strata nosic te 200gram wiecej.

 

Ad2. Jasnosc diod. Sprawa przyzwyczajenia. Mi nie przeszkadzaja.

 

Ad3. Nie bardzo rozumiem co masz na mysli piszac malo wyrazne oznaczenia. Poza tym i tak pisze bezwzrokowo.

 

Ad4. Mi sie zdarza wcisnac tylko jak go przenosze i lapie za boki, przy pracy ani razu chyba nie zdarzylo mi sie wlaczyc czy wylaczyc np BT.

 

Ad5. Lapek grzeje sie owszem, ale na pewno nie tak zeby nie mozna bylo z nim pracowac na kolanach. A na koldrze to ja bym zadnego lapka nie postawil, zasloniete otwory to skok temperatury w pare minut.

 

Ad6. Nie wiem dokladnie o jakiego "kondona" chodzi, ja i tak nosze go w plecaku, a oslonke mam JanSporta wiec takiej szmaty i tak bym nie uzywal.

 

Ad7. Zgoda.

 

Ad8. Faktycznie bywaja lzej chodzace przyciski, ale zeby to mialo przeszkadzac - nie sadze.

 

Dla mnie tak jak powiedział Kris, ten lapek ma 2 wady: brak DVI + wywietrznik po prawej stronie. Gdyby zmienili te rzeczy to na 100% kupilbym znowu ten model. Co do wycofania go z produkcji to napewno nie dlatego ze ma te "Wady", jest to i tak jeden z najpopularniejszych modeli Asusa, po prostu konstrukcja zakonczyla swoj "zywot" i jest zastepowana przez "wznowienie" czyli V2, ktory jednak nie bedzie juz tym samym co stary, dobry W3 (gorsza grafika, tradycyjne zawiasy itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze w necie w sklepach na zachodzie W3J z prockiem core duo 2.0 GHZ mozna wytargac za mniej niz 6 tysiecy zlotych. Mastaha a ty gdzie dokladnie kupiles swojego lapca?....podalbys linka?

 

ok juz mama

 

www.asusnotebooks.co.uk

 

Powiedz mi....czy podczas normalnej pracy...internet, muzyka ewentualnie film...wiatrak chodzi non stoper?. Bo seria A8 ma tak ze wiatrak chodzi caly czas.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w holandii w3j można było kupić za 1100euro (w3j w holandii mają w standardzie 2 baterie), specjalnie pytałem o wysyłke do polski i jest ona możliwa.

 

Wiatrak przy takiej pracy nie chodzi non stop, nawet jak się włączy to jest dla mnie niemal niesłyszalny.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w holandii w3j można było kupić za 1100euro, specjalnie pytałem o wysyłke do polski i jest ona możliwa.

 

Wiatrak przy takiej pracy nie chodzi non stop, nawet jak się włączy to jest dla mnie niemal niesłyszalny.

szkoda tylko ze nie ma z core 2 duo...a propo jak jest z serwisem?. Jak sie taki wynalazek spieprzy to w Polsce go naprawia wogole?.

 

 

no to juz wyjdzie mniej okolo 4 tysiace zlotych :|

Masakra...widac ze potanial sprzet bo juz nowoczesny raczje nie jest. Zreszta co nie tanieje.

 

ps - bo ogolnie zastanawiam sie nad Asusem A8SC. Wiem ze ma gorsza karte graficzna..no ale ma lepszego procka od w3j i jest na nowej platformie. No i bogatsze ma zlacza...wiadomo wykonanie gorsze...ale coz...albo woz albo przewóz.

 

http://allegro.pl/item207597000_asus_a8sc_...14_0_vista.html

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...