Skocz do zawartości
przechera

Laptop Nie Chce Się Obudzić

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak jak w temacie. Mam laptopa z Vobisu, model MC74015G. Po użyciu kombinacji Fn+F2 laptop przechodzi do stanu gotowości. Wszystko dotąd odbywa się jak trzeba. Zapala się dioda na obudowie. Kłopot zaczyna się podczas wybudzania. Naciskam Power, zapalaja się dioda zasilania i dysku. I na tym koniec. Po pewnym czasie dioda dysku gaśnie, świeci tylko ta od zasilania, ekran jest czarny. Czy to wada laptopa czy ja nie umiem czegoś ustawić? Pomóżcie kobiecie co się nie zna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak w temacie. Mam laptopa z Vobisu, model MC74015G. Po użyciu kombinacji Fn+F2 laptop przechodzi do stanu gotowości. Wszystko dotąd odbywa się jak trzeba. Zapala się dioda na obudowie. Kłopot zaczyna się podczas wybudzania. Naciskam Power, zapalaja się dioda zasilania i dysku. I na tym koniec. Po pewnym czasie dioda dysku gaśnie, świeci tylko ta od zasilania, ekran jest czarny. Czy to wada laptopa czy ja nie umiem czegoś ustawić? Pomóżcie kobiecie co się nie zna :)

Kiedy komputer przejdzie w stan hibernacji trzeba wcisnąć Power aby się włączył ponownie, ale kiedy jest w stanie gotowości i wciśnie się przycisk Power komputer powinien się wyłączyć. Ze stanu gotowości komputer należy budzić zwykłymi przyciskami z klawiatury.

Tyle teorii.

Jeśli u Ciebie występuje problem z budzenie komputer to raczej jest to problem systemu operacyjnego niż komputera. Możesz tez sprawdzić czy nie wyszedł nowy bios, bardzo teoretycznie możliwe że to przez niego by występował taki problem.

Możesz też się udać do sklepu Vobisa z laptopem pod pachą i poprosić o pomoc…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy komputer przejdzie w stan hibernacji trzeba wcisnąć Power aby się włączył ponownie, ale kiedy jest w stanie gotowości i wciśnie się przycisk Power komputer powinien się wyłączyć. Ze stanu gotowości komputer należy budzić zwykłymi przyciskami z klawiatury.

Tyle teorii.

Jeśli u Ciebie występuje problem z budzenie komputer to raczej jest to problem systemu operacyjnego niż komputera. Możesz tez sprawdzić czy nie wyszedł nowy bios, bardzo teoretycznie możliwe że to przez niego by występował taki problem.

Możesz też się udać do sklepu Vobisa z laptopem pod pachą i poprosić o pomoc…

W komputerze stacjonarnym mam tak, że kiedy system znajduje się w stanie wstrzymania wystarczy nacisnąć Power i wszystko się włącza. Tymczasem laptop nie reaguje na żadne przyciski z klawiatury a po wciśnięciu zasilania jest to co opisałam wcześniej. W instrukcji napisano tylko, ze opcje stanu wstrzymania ustawia się w systemie. I to wszystko.

 

BIOS to Phoenix 4.0 Release 6.1

wersja R01-A0G

Data 27.10.2005

 

Nie za bardzo wiem gdzie szukać uaktualnienia. Zresztą i tak bym nie umiała wgrać :oops:

 

Mialem to samo i u mnie wystarczylo poczekac az laptop calkowicie sie rozladuje i wtedy go zalaczylem

Ja nie miałam tyle cierpliwości :) Przytrzymałam przycisk zasilania, laptop się wyłączył a po ponownym włączeniu znowu działał. Edytowane przez przechera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego hpka, zauważyłem poprawe działania tej funkcji po wgraniu najnowszych steroników(patcha), ktore zwały sie System Software Manager. Proponuje zaktualizować oprogramowanie lapka. Doszukać sie w dokumetacji odwołań do strony internetowej gdzie wystepuja aktualizacje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego hpka, zauważyłem poprawe działania tej funkcji po wgraniu najnowszych steroników(patcha), ktore zwały sie System Software Manager. Proponuje zaktualizować oprogramowanie lapka. Doszukać sie w dokumetacji odwołań do strony internetowej gdzie wystepuja aktualizacje. Pozdrawiam

Hm... Nie rzuciło mi się do tej pory w oczy jakieś specjalne oprogramowanie. Prawdopodobnie nic dodatkowego nie było wgrane ale będę szukać.

 

A oto co jeszcze zaobserwowałam. Laptop budzi się prawidłowo kiedy jest zasilany z baterii a źle (ciemność) gdy pracuje na zasilaczu. Mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka do mojej wypowiedzi- problem wystapil wczoraj gdy bateria sie wyczerpała, podłączyłem zasilacz i przy wybudzaniu pozostał czarny ekran. Tak wiec problemu nalezy doszukiwac sie w oprogramowaniu badz systemie operacyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOj IBM-ek budzi sie prawidlowo i na bateri i na zasliaczu, praktycznie chodzi non stop od keidy go kupilem +/- 2 miechy zeby go przeniesc tylgo go zamykam

 

Jedna rada dla wsyzstkich kupujacych nowe lapki:

 

Nie instalujcie windy od nowa na samym poczatku, pre-instalowana najlepsza!!

__

 

Przechera: Nie przestawialas czasem ustawien energii, ja raz tak zrobilem to mialem ten sam objaw, jak ustawilem tak jak wczesniej bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechera: Nie przestawialas czasem ustawien energii, ja raz tak zrobilem to mialem ten sam objaw, jak ustawilem tak jak wczesniej bylo ok

Ja utworzyłam własny schemat zasilania. Gdy komputer jest podłączony do zasilacza nie wyłącza monitora, dysków twardych itp. Dziś wróciłam do poprzednich ustawień ale problem pozostał :(

 

A w zakładce Zaawansowane mam takie ustawienia

Kiedy pokrywa zostanie zamknięta - stan gotowości

Kiedy zostanie naciśnięty przycisk zasilania - hibernacja

Kiedy zostanie naciśnięty przycisk wstrzymania - stan gotowości

 

Ustawienia wydają się być prawidłowe. Ma ktoś jakiś pomysł? Nie chciałabym wyjść na... w sklepie kiedy okaże się, że wszystko jest ok, tylko trzeba było kliknąć gdzieś dwa razy :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez przechera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...