Skocz do zawartości
Destiny

Jak Uruchomic?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki pliczek http://hijacker.rpc1.org/toshiba/download....SEL_Changer.exe

 

Jaka jest szansa ze uruchomi mi sie na Knoppixie wladowanym do Ramu z bootowalnej CD, a pliczek bedzie na moim pendrivie??

 

Ewentualnie czego innego moge uzyc zeby odpalic to ustrojstwo?? Niestety nie dziala z pod DOSu bo probowalem, a musze go odpalic zeby zflashowac firmware mojej nagrywary a musze ruszac bez twiardziela :( :mur:

 

 

 

Reklama:

Laptpowym idiotycznym BIOSom mowie nie! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pliczek http://hijacker.rpc1.org/toshiba/download....SEL_Changer.exe

 

Jaka jest szansa ze uruchomi mi sie na Knoppixie wladowanym do Ramu z bootowalnej CD, a pliczek bedzie na moim pendrivie??

 

Ewentualnie czego innego moge uzyc zeby odpalic to ustrojstwo?? Niestety nie dziala z pod DOSu bo probowalem, a musze go odpalic zeby zflashowac firmware mojej nagrywary a musze ruszac bez twiardziela :( :mur:

Reklama:

Laptpowym idiotycznym BIOSom mowie nie! :mur:

przez wine może uruchomisz, ale juz na pewno nie zflasciach!esz biosu nagrywarki :] Poszukaj moze jak sie robi płytke bootowalną z windows, ew. przez inną wersję dos'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez wine może uruchomisz, ale juz na pewno nie zflasciach!esz biosu nagrywarki :] Poszukaj moze jak sie robi płytke bootowalną z windows, ew. przez inną wersję dos'a?

 

A gdzie znajde ta wine ( z Linuxem mialem doczynienia moze 10 minut, sorki Panowie :oops: ) a czemu ma sie nie sflashowac??

 

Uzywalem freeDOSa. Jakiego proponujesz uzyc?? a skad go ewentualnie sciagnac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajde ta wine ( z Linuxem mialem doczynienia moze 10 minut, sorki Panowie :oops: ) a czemu ma sie nie sflashowac??

Wine potrafi emulować srodowisko Windows, ale jeśli chodzi o identyczną obsługę sprzętu, to nie ma o tym mowy. Co za tym idzie, o ile w ogóle uda Ci się uruchomić ten flasher, to powie on, iż nie znaleziono tego sprzętu w komputerze i niczego nie będzie flashował.

 

Uzywalem freeDOSa. Jakiego proponujesz uzyc?? a skad go ewentualnie sciagnac??

freeDOS nic nie da. Potrzebujesz 32bitowy system Windows. Poszukaj w Sieci czegoś takiego jak BartPE.

Ewentualnie (jeśli możesz podłączyć dysk i zainstalować system, a nagrywarka jest sprawna), możesz zrobić sobie własnego bootowalnego Windowsa. Opis znajdziesz w Sieci.

 

Edit:

Hmm...

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showtopic=199772 ?

Skoro programik jest pod 32bit, to znaczy że tak trzeba go uruchamiać. Dlatego nie rozumiem, po co musi być odłączony ten dysk? Ja flashowałem nagrywarkę prosto w z poziomu Windows - 2 kliknięcia i programik zrobił swoje.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wine potrafi emulować srodowisko Windows, ale jeśli chodzi o identyczną obsługę sprzętu, to nie ma o tym mowy.

WINE Is Not A Emulator!

 

A nie da się przenieść nagrywarki do innego kompa? Skoro dyski z laptopów można, to może nagrywarki też???

 

p.

 

edit1/Nie zakładaj tego samego tematu w różnych działach!

Edytowane przez Bula i spula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freeDOS nic nie da. Potrzebujesz 32bitowy system Windows. Poszukaj w Sieci czegoś takiego jak BartPE.

Ewentualnie (jeśli możesz podłączyć dysk i zainstalować system, a nagrywarka jest sprawna), możesz zrobić sobie własnego bootowalnego Windowsa. Opis znajdziesz w Sieci.

Komp nie odpala z nagrywara... bo nagryware wydzi jako mastera i nie widzi przez to dysku. Czytalem o tym BartPE i chyba dam mu szanse, musze jeszcze raz rzucic okiem bo to pozno w nocy bylo :?

 

Edit:

Hmm...

2118688[/snapback]

A nie da się przenieść nagrywarki do innego kompa? Skoro dyski z laptopów można, to może nagrywarki też???
Musze sprobowac. Ale nie wiem czy wiesz ze nagrywarki w lapkach maja z deczka inne zakonczenie a nie takie wejscia na tasmy IDE jak w twardzielach. Moze uda mi sie ja wpiac w innego lapa, ale pewnie znowu ja zobaczy jako mastera i kaszana :/

 

edit1/Nie zakładaj tego samego tematu w różnych działach!

Bez czepiania sie ale przeczytaj uwazniej oba topiki, moze sa podobne ale pytania sa rozne ;) poza tym nie wszyscy ktorzy czytaja dzial windy zagladaja do linuxow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...