Skocz do zawartości
Piszczel

Dwa kompy na modemie kablowym

Rekomendowane odpowiedzi

Moja sieć wygląda następująco: kablówka-modem kablowy-karta sieciowa(nr1)-komp-karta sieciowa(nr2)-hub-drugi komp.

 

Wszystko działało OK, ale system padł i po zainstalowaniu nowego systemu nie chce to wszystko chodzić.

Internet na moim kompie działa,, ale jedna karta sieciowa jest wyłączona (w panelu sterowania) bo jak tylko ją włączę to zwis! :cry:

Nie wiem co jest grane, bo nie ja to wcześniej konfigurowałem, ale nie podoba mi się ta akcja z zawieszającą sieciówką.

Proszę o porade.

Nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sieć wygląda następująco: kablówka-modem kablowy-karta sieciowa(nr1)-komp-karta sieciowa(nr2)-hub-drugi komp.

 

Wszystko działało OK, ale system padł i po zainstalowaniu nowego systemu nie chce to wszystko chodzić. 

Internet na moim kompie działa,, ale jedna karta sieciowa jest wyłączona (w panelu sterowania) bo jak tylko ją włączę to zwis! :cry: 

Nie wiem co jest grane, bo nie ja to wcześniej konfigurowałem, ale nie podoba mi się ta akcja z zawieszającą sieciówką.

Proszę o porade.

Nara

Mam pytanie: Na jakim systemie skonfigurowałeś to połączenie bo na Xp to za cholere nie dałem rady.Udostępniam polączenie i nic. Ja widze siec komputery w sieci, a one mnie nie. Podpowiedz co i jak Kablówka-moden, modem- sieciowa1(jakie polączenie- u mnie jest proste)siecowa2-hub(cross!?)hub sieciowa klijenta(juz nie pamietam ale chyba proste, bo crossa mielismy lan-to-lan) ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Podpowiedz co i jak Kablówka-moden, modem- sieciowa1(jakie polączenie- u mnie jest proste)siecowa2-hub(cross!?)hub sieciowa klijenta(juz nie pamietam ale chyba proste, bo crossa mielismy lan-to-lan) ????????

a po co krosujesz kabel z drugiej sieciowki routera do huba ?? ma byc prosty - to na bank. z huba do reszty kompow tez niekrosowane. a co do modem-1 sieciowka routera to dowiedz sie od tzw. pomocy technicznej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a po co krosujesz kabel z drugiej sieciowki routera do huba ?? ma byc prosty - to na bank. z huba do reszty kompow tez niekrosowane. a co do modem-1 sieciowka routera to dowiedz sie od tzw. pomocy technicznej :D

Faktycznie, miałeś racje, zamieniłem crossa na prosty i gra. Tyle, że nie potrafię udostępnić połączenia. Niby wszystko przebiega poprawnie ale drugi komp nie widzi netu. W połączeniach sieciowy powstaje mostek, i drugi komp ma IP przypisane przez DHCP, czyli niby ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Wam chłopaki chodzi :?: (Siepier)

Ale ze swoim problemem już sie uporałem. Przełożyłem sieciówki do innych gniazd PCI , wujebałem sterowniki i po restarcie wszystkiego (łącznie z modemem) wszystko ruszył.

BTW sieć "przed" modemem nie widzi się z siecią "za" modemem. to chyba normalne.

Nara :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...