Skocz do zawartości
wallec

Pamiętacie? Czy Już Zapomnieliście ?

Rekomendowane odpowiedzi

Bajka która najbardziej wpłynęła na moją psychikę to były muminki.. do diś mnie ciarki przechodzą po plecach gdy pomyślę o tej czarnej mambie czy jakoś tak.. cale dziecinstwo mnie tym straszyli ... brrr :P

:)

Pankracego nie lubiłem bo mnie ten facet i jego głos denerwował.

Reksia i Wróbelka Elemelka uwielbiałem za to..

Wogole Nastawienie do zycia Wróbelka Elemelka czy Oskara z Ulicy sezamkowej jest moim credo życiowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muminki to jakos w tygodniu ledza tylko nie wiem w jaki dzien.

tez bales sie Buki? [; tegotakiego co zamraza? przez nia nie moglem spac po nocach xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO buka jest najbardziej psychodeliczna i przerazajacą postacia w historii kinematografii:> Freddy Krueger (ogladalem to w tym samym czasie co muminki) wydawał sie smieszny przy buce:>

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano:> tylko jakos ostatnio przestaje byc straszna :D ale moj mlodszy brat sie jej boji czyli jest ok :D chyba sie starzeje [;

 

imo przy buce silet hill wysiada [;

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mieliscie tez u siebie mode na modele z plastiku wiszace na nitkach pod sufitem ?

Sporo tego mialem - rozciagalo sie nitki pod sufitem i wieszalo na nich sklejone modele plastikowe - oczywiscie nie pomalowane - tylko sie je kleilo ;) Łosie, Ił-y-2, Jaki, RWD5, RWD6, jakis mysliwiec, etc. :) nawet okret podwodny mialem - ORP Sępa bodaj - tez wisial pod sufitem :lol:

Pudelka po papierosach i puszki po piwie tez sie zbieralo.

 

Pamietacie tez 'licytowanie' sie w czasie zaczepki na to, kto do ktorej klasy chodzi ?

(pyskowka)

- do ktorej klasy chodzisz ?

- do 2 !

- no a ja do 3 !

i konflikt wygrany... :lol:

Ewentualnie sie straszylo przyzwaniem nad-istot pokroju brat, kuzyn, wujek...

- bo zawolam brata, chodzi do 8 klasy !

- no to ja zawolam kuzyna, on jest silniejszy - jest w wojsku !

:lol:

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO buka jest najbardziej psychodeliczna i przerazajacą postacia w historii kinematografii:> Freddy Krueger (ogladalem to w tym samym czasie co muminki) wydawał sie smieszny przy buce:>

 

Zdecydowanie. Tez sie trzaslem ze strachu jak tylko byla o niej wzmianka (ja akurat Muminki znam z ksiazek, nie z bajek :) ).

Za to za najbardziej fazowe stworki w calych Muminkach uwazam hatifnaty (chyba tak sie to nazywalo, takie wedrujace cosie co nigdy sie nie odzywaly).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze troche faktów o Buce:

Buka - miał wiele innych imion, jak chociażby Buba, Bobo, Bubbul, Macha, Matoha, Motolica. Nazywano go również Kasznej i Kosznej, a potem lud począł mówić Kościej, bo przecież był to "kościany mąż straszliwy". Buka towarzyszył spotkaniom czarownic na Łysej Górze i może dlatego często mówiono nań jako o dozorcy czarownic. Jeżeli czarownice chciały skrzywdzić poczciwego człowieka, wtenczas Buka ukazywał im się jako kozioł i wtedy przerażone jego strasznym wyglądem uciekały na miotłach. Czyniły to w takim popłochu, że łamały ręce, nogi lub ginęły, spadając na ziemię. Spotykała je kara dlatego, bo miały szkodzić swoimi czarami tylko ludziom złym.

 

Hatifnaty - brzmia podobnie jak halflink - czyli tolkienowski (a raczej nordycki) hobbit.

Jakie te bajki zakręcone..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale temat fajowy... aż się wzruszyłem :wink: myślałem, że niewiele jest tu osób pamiętających stare czasy, a tu taka niespodzianka

 

 

muminki były kozackie - bajka siadała na wyobraźnie to fakt, a buka to trauma. bałem się tego dziadostwa strasznie. brrr... :lol2:

 

@xor - wiszące samoloty roxowały, miałem całą flotyllę. u nas był taki sklep "harcerski" i tam były modele - trzy rodzaje na krzyż: łoś, karaś (chyba) i jakieś jaki. w malowanie wtedy wbijałem - nie wiedziałem, że są nawet farby do modeli. najbardziej wyczekiwany moment to był jak się kalkomanie przyklejało - klej mógł płynąc po skrzydłach, ale kalkomania musiała być równo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno kultowe pisemko...

MŁODY TECHNIK

Ech, jak mialem z 6-8 lat to tylko sie czekalo jak ojciec wracal z pracy i polowalo na MT :) Potem przegladania, czytania co ciekawszych artykołow (powiesci SF byly pierwsze w ktore uderzalem jak bylem deczko starszy, he, ciekawe czy ktos pamieta 'Białą amnestie' - o kotach i ostatnim ziemskim snajperze, i cala mase innych, swietnych opowiadan)

Aczkolwiek najciekawszy dzial to NOWE i NAJNOWSZE

 

Mam ich caaaala mase. Najgenialniejsze pisemko techniczno/naukowe dla wszystkich (bez powaznego wglebiania sie w temat jak Nature czy Scientific American).

Bylem cholernie rozczarowany zmiana formatu, ale wygralem w konkursie roczna prenumerate wiec troche mnie to udobruchalo :)

Potem upadl :(

 

EDIT: o w morde ! wlasnie googlowalem o 'stare-nowe i najnowsze' i okazalo sie, ze MT żyje !

www.mt.com.pl !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

-pierwszych pism komputerowych"Bajtek",potem pisma o grach Top Secret, Secret Service

Secret Service to ja ciagle mam pierwsze 100 numerow w piwnicy porzadnie zapakowane - kiedys zbije na tym fortune :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Secret Service to ja ciagle mam pierwsze 100 numerow w piwnicy porzadnie zapakowane - kiedys zbije na tym fortune :D

A ja sprzedałem wszystkie moje SSy - zajmowały za dużo miejsca... Zostawiłem tylko wybrane numery i jedno kompedium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... bardzo sie dziwie, ze nikt nie zrobi reedycji (nawet jesli niektore rzeczy beda dla dzisiejszej dzieciarni niezrozumiale), kupilbym cala serie z marszu.

Mogę się mylić, ale chyba była reedycja w wydaniu książkowym. W każdym razie obiło mi się coś podobnego o uszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW muminków to wygrzebałem kilka książek :lol: A Paszczak marychę hodował :lol2:

Mam lato i zimę Muminków - dokładnie takie same ;)

Fakt, pamiętam jak się bałem Buki, siostra mnie nim straszyła :)

Aaa, i jeszcze straszyła mnie naszym ukochanym stoczniowcem Wałęsą (szło to mniej więcej tak - bo Wałęsa wyjdzie z szafy i cie zje!)

Jak go widziałem w TV to właziłem pod łóżko :P

A tak pozatym to wie ktoś, czy nadal można gdzieś w TV zobaczyć Dragonballa "normalnego"/Z/GT?

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst by my sister rocznik 82:

szczotka, pasta

kubek, ciepła woda

tak się zaczyna pierwsza przygoda

myję zęby

bo wiem dobrze o tym

kto ich nie myje

ten ma kłopoty

bo to bardzo ważna rzecz

zeby zdrowe zęby mieć

 

 

chip&dale dniem i nocą

chip, chip&dale pomoc niosą

i w każdej chwili złej

gdy chwycą trop

to już im się nie wymkniesz z rąk

brygada rr-ryzykownego ratunku

:lol: :lol: :lol:

 

Pamięta ktoś to??

 

BTW: Moja siostra potrafi to zaśpiewać :lol2: Pokazałem jej ten topic to sobie powspominała i uśmiała się do łez ;)

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst by my sister rocznik 82:

szczotka, pasta

kubek, ciepła woda

tak się zaczyna pierwsza przygoda

myję zęby

bo wiem dobrze o tym

kto ich nie myje

ten ma kłopoty

bo to bardzo ważna rzecz

zeby zdrowe zęby mieć

chip&dale dniem i nocą

chip, chip&dale pomoc niosą

i w każdej chwili złej

gdy chwycą trop

to już im się nie wymkniesz z rąk

brygada rr-ryzykownego ratunku

:lol: :lol: :lol:

 

Pamięta ktoś to??

 

BTW: Moja siostra potrafi to zaśpiewać :lol2: Pokazałem jej ten topic i sobie powspominała i uśmiała się do łez ;)

Ja pamietam wersje "hardcore" ;).

 

Refren byl mniej wiecej taki:

 

Myje zeby wystajace z geby

Kto ich nie myje ten krotko zyje

Bo to bardzo wazna rzecz

zeby sztuczna szczeke miec

:lol2:

 

W przedszkolu spiewalo sie tez taka pioseneczke o Hitlerze ;). Troche jeszcze pamietam hyhy

 

Wiosna, lato, jesien, zima

Pojedziemy do Berlina

A w Berlinie w magazynie

Siedzi Hitler na sprezynie

A sprezyna sie wygiela

I Hitlera w leb palnela

A Hitlerek ledwo zywy

Wsiadl na motor i w pokrzywy

Na zakrecie dodal gazu

I sie znalazl na cmentarzu

:lol2:

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-program ,,Jojstick" i tekst przed rywalizacja w gierce: 3,2,1...start i muza Jarra :)

- gra w harcle na korytarzu w szkole

- komiks Kajko i Kokosz np. ,,W krainie borostworów"

- film ,,Latający Czestmir" w stylu ,,Arabelli"

- bajki: ,,Pszczółka Maja", ,,Biały delfin Um" fota ponizej, ,,Fraglesy",,,Krecik",,,Dartagnan",,,Michałki" fota ponizej, ,,Sąsiedzi" gif ponizej, ,,Sindbad" fota ponizej

post-25339-1147469166.jpg

post-25339-1147469473_thumb.jpg

post-25339-1147469607.gif

post-25339-1147470124.jpg

 

- program ,,Zwierzyniec"

łaciate, i kudłate

pręgowane i skrzydlate

te co skaczą i fruwają

na nasz program zapraszają

 

zajadanie sie klejem biurowym, pozniej bylo dopiero mleczko w tubce :) ryżpreparowany, oblewanie poreczy klejem ,,super cement" i podpalanie :) radiomagnetofon ,,Condor" w pieknym srebrnym kolorze, prykawki z wieczek od lodow przyczepiane do kola roweru oczywiscie marki ,,reksio"

- gazeta,,Świat młodych", ,,Ciuchcia"

 

Duzo by gadac jak mi sie cos jeszcze przypomni to dorzuce...ehhh milo powspominac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajtek i Koko byli wbrew pozorom pierwsi, tylko jakos sie nie przyjeli.

 

prykawki z wieczek od lodow przyczepiane do kola roweru oczywiscie marki ,,reksio"

Pamietam tez, ze mozna bylo kupic takie specjalne koraliki na szprychy.

 

A propos Sasiadow - ktos wie, czy da sie to skads sciagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Sasiadow to ma moj brejdak na dvd ;> Zreszta ostatnio byli w jakiejs gazecie na vcd, albo dvd. Sam mialem kilka koralikow na szprychach mojego wiernego psa - reksia. Tfu, przeciez to byl rower :lol:

 

A ktos pamieta Star Wars tazo? Matko, jakie byly o to wojny na osiedlu... Zgroza! Pamietam, ze jako pierwszy z osiedla mialem cala kolekcje ;> Pamietacie jak sie na pierwszy dzien wiosny szlo nad wode, o ile taka byla lub na boisko szkolne, zeby spalic Marzene? (jak tylko byla jakas w klasie) Tfu, Marzanne ;> Ogolnie kiedys bylo lepiej, przynajmniej tak mi sie wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...