Skocz do zawartości
wallec

Pamiętacie? Czy Już Zapomnieliście ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja teśknie za tym ze do 8 klasy podstawowej grałem w nożkie non stop po zajęciach no i miałem sredną 4.8 ehh ;). Teśknie jeszcze za:

dajmosem

cubasą (mufasą i kiełbasą ? :o :P)

 

pamietam złotą czworke i piątke z pegazusa ;)

oczywiście piko ;d

dragon ball też był pr0 ;)

 

Ja jeszcze miałem taki ruski samochód na pedały :D Ale była nieziemska akcja z nim :D Teraz już się takich nie znajdzie.

Z zabaw to w harcerzy się lubiłem bawić. Mieliśmy taki domek i tam sobie wszystko urządzaliśmy. Ale po roku działalności nam go spalili nygusy jedne :D A i jeszcze ślizganie się na rzeczce na sofixach ;) Najlepsze zajęcie w zime chyba :D

Klocuszki też się zbierało. Do tej pory jeszcze mam niektóre :D

HAha miałeś to samo co ja ;DDDDD ten samochód to był pewni moskwicz z okrągłymi światłami :).

Ja jeszcze pamietam rower salto :P ehh stare czasy. Głwónie jednak szkoda mi ze już nie gram w piłke tak jak kiedyś. To pewnie przez kompa ;).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze miałem taki ruski samochód na pedały :D Ale była nieziemska akcja z nim :D Teraz już się takich nie znajdzie.

Taki kumpel na osiedlu miał takiego mercedesa , zawsze chciałem się "karnąć" (co za idiotyczny tekst :P ).

 

Pamiętam , jak w Polsce zaczeli sprzedawać Pringlesy to wszyscy robili te dzioby jak w reklamie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat mieszkałem w Sochaczewie, często po lekcjach bawiłem się kolegami i koleżankami w muzeum kolei wąskotorowej. Prawdziwe parowozy, wagony to też była super radocha. W wakacje były darmowe wycieczki parowozem. Pamiętam jak cały czarny wracałem do domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale was na wzpomnienia wzięło... no dobra - rocznik 83' i moje wspomnienia:

- oczywiście guma turbo (ale za wiele tego nie wyżułem)

- klocki lego (totalnie drogie, ale kupowałem, bo uwielbiałem to składać)

- ulica sezamkowa (ktoś to wspominał?)

- piórniki-roboty (plastikowe, z masą schowków, ruchomych części itp)

- grubaśne długopisy z kilkunastoma wkładami

- komiks donald i spółka (jeszcze je mam - chyba z 30 od pierwszego wydania)

- petardy (wśród moich znajomych to była pradziwa mania - wysadzaliśmy różne rzeczy i rąbaliśmy po osiedlach ile się da - aż nas ludzie gonili)

- rowerki BMX ...

- samochodziki flippery (dwustronne - mam chyba z 8 jeszcze)

- ruskie gierki z tetrisem (ala gameboy :P )

- wielbłądy jak to koti nazwał i kanapki czy kupy (jak ja to przeżyłem?)

- Amstrad z nieśmiertelnym Arkanoidem, potem Commodore64 z Boulderdash i pegasus z Contrą

- no i oczywiście telewizja Krater, czy później Polonia1: Gigi, Yattaman, Królestwo Kalendarza, Daimos, Tsubasa i jeszcze jakiś kolo z jojem ale tytułu nie pamietam

 

Było tego trochę, ale prawdę mówiąc ja w przeciwieństwie do większości nie chciałbym wrócić do przeszłości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki kumpel na osiedlu miał takiego mercedesa , zawsze chciałem się "karnąć" (co za idiotyczny tekst :P ).

 

Pamiętam , jak w Polsce zaczeli sprzedawać Pringlesy to wszyscy robili te dzioby jak w reklamie :P

Tak, one wymiatały, jadłem tylko takie

Poprostu niebo a ziemia w porównaniu do produktów Star Foods

:arrow: 2119335[/snapback]

Aaa power rangers jeszcze ;p pamietam jak sie z siostra bilem o to bo ja chcialem ogladac rangersow a ona jakas telenowele ;p

Ja oglądałem razem z siostrą :D

Contra ile sie w to ugrałem, BMX moj 1 prawdziwy rower :D, nooo a jak :D

Miałem potem BMX'a Rometa, takiego "gejowatego" w kolorze tej krowy od czekolady Milka

To był dopiero rower :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Uuu pamietam te karty dragon balla w chio (te chipsy ;])

Na poczatku ludzie zbierali tak normalnie, a potem to juz bylo kupywanie 5 paczek dla kart i wywalnie ich do kosza (czipsow)

 

Aaa power rangers jeszcze ;p pamietam jak sie z siostra bilem o to bo ja chcialem ogladac rangersow a ona jakas telenowele ;p

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Amstrad z nieśmiertelnym Arkanoidem, potem Commodore64 z Boulderdash i pegasus z Contrą

o właśnie zapomiałem o Contrze :D. Ja miałem chyba ze 3 wsumie. Kazda podobn a zarazem całkiem inna :PPPP.

 

Uuu pamietam te karty dragon balla w chio (te chipsy ;])

Na poczatku ludzie zbierali tak normalnie, a potem to juz bylo kupywanie 5 paczek dla kart i wywalnie ich do kosza (czipsow)

haha ;) ja pamietam tazosy ;D. No i takie smieszne gluto piłki z lepkie rece (ale te starsze ;)).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAha miałeś to samo co ja ;DDDDD ten samochód to był pewni moskwicz z okrągłymi światłami :).

No dokładnie :D Oj Cubasa to był idol :D Jeszcze do tego dla mnie to było Power Rangers :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak Deimos :)

Podwójny wicher ! ;)

 

A te fartuszki granatowe mialy pewna cholernie charakterystyczna ceche - topienie sie. Byly z max. syntetycznego materialu.

 

A ilu z Was pamieta najlepszy program popularnonaukowy - Sonde ? Niedawno znalazlem sobie na necie czolowke jego. Ech, czemu oni zgineli...

 

Laboratorium

 

Kwant

 

...Pi i Sigma, dwa Matplanetyczne znaki,

zbior przyjaciol z jednej paki...

 

Telekomputer - jak jeszcze lecialy tylko animacje komputerowe

 

Dzieci pija plyn Lugola myslac ze to CocaCola ;)

 

Marsze pierwszomajowe :) Bylem tylko raz, ale pamietam ciagle.

 

Apele w szkole :)

 

Skupy butelek, skupy makulatury - w zamian dostawalo sie kase albo papier toaletowy

 

Kolejki za wszytkim - do dzisiaj pamietam wielgachna kolejke za papierem toaletowym :)

 

ksiazeczki SKO

 

motorynki, motorower Komar, motocykl WSK

 

A pamietacie jeszcze autobusy PKS 'ogorki' - takie zaokraglone, silnik mialy z przodu, umieszczony pomiedzy kierowca a wejsciem pasazerow :)

 

A jezdziliscie parowozami ? Kurcze, to bylo cos, dymu w cholere, wielkie syfony na stacjach do usupelniania wody...

 

Rajdy gorskie

 

brak hord smrodzacych samochodow

 

Muniek Staszczyk

Big Cyc

DePress

Jarre

innymi slowy MUZYKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa zapomnaiłem o kolejce - tyż miałem z NRD przywiezioną - z wielkim zasilaczem którego mam do dzisiaj (kolejki już nie) - ja tą kolejkę próbowałem ztunningować i biłem rekordy szybkości - zakręty miałem zrobione pod sporym kątem, żeby się nie wykoleiła - i tak już mi zamiłowanie do wyścigów zostało...

 

 

Pamiętam jeszcze pomnik Lenina z placu centralnego w Nowej Hucie w Krakowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie :D Oj Cubasa to był idol :D Jeszcze do tego dla mnie to było Power Rangers :D

Wez 7 czy 8 lat temu ostanio to oglądałem ;) a pamietam Kodziro i Wakabajaszi ;DDDDDDDDD. Niezłe to musiało być. Jesze pamietam jak bardzo nie lubiłem ogladać wiadomości (kiedyś ofc ;)) ale czesto ogladałem WC kwadrans ;DDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem Super Nintendo ;> i nawet gry orginalne. Nintendo lezy na półce obok i sie kurzy ;]

Tyż miałem :wink: I gry tyż oryginalne... kiedyś sie opchnęło i miałem na 256MB SDR'ow :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol kermit zawsze takiego chcialem. byl kiedys w sklepie taki co mu sie reke w doope wsadzalo [; potem paluchy w odpowiednie miejsca i mozna bylo ruszac rekami i "paszcza" [;

 

ale nie zdazylem z kasa :( ktos mi podkupil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie chipsy Frito Lay - w paczkach były złożone banknoty. W befsztykowych zwykle było po 500 i 1000 zł, a w paprykowych można było znaleźć nawet 10.000 :D

 

Przypomniały mi się też roboty Transformers, albumy z naklejkami, pióra kulkowe, gumowe dinozaury z Cola Cao, lody Bambino, żołnierzyki Gi Joe, piracki kanał Top Canal (można było obejrzeć Robocopa, i in. filmy s-f), wypożyczalnie kaset wideo, kartridży do Pegasusa (Contra, Mario, Popeye, Top Gun). Miałem wszystkie komiksy transformers - większość zachowała się jak prosto z półki.

 

A ilu z Was pamieta najlepszy program popularnonaukowy - Sonde ? Niedawno znalazlem sobie na necie czolowke jego. Ech, czemu oni zgineli...

 

Laboratorium

z prof. Janem Gajem prowadzącym laboratorium miałem wykłady z fizyki, wspaniały człowiek

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto pamieta mleko w szkole :> i bulke za 3000zl? [; fajny szpan byl kiedys do colacao dodawali taki mikser:> i jak ktos przyniusl do szkoly porcyjke i ten mikser to nagle uwaga calej klase skupiala sie wokol tego kogos:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyż miałem :wink: I gry tyż oryginalne... kiedyś sie opchnęło i miałem na 256MB SDR'ow :lol:

Mortal Kombat, Another World i jeszcze jakies tam gry, to roxowało. Pamiętam ze brat przywiózł konsolke z Australii :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA właśnie kasa. Pamietam jak w 2klasie podsawówki 'ukradłem' mamie 20000 zł (2 zł dzis ;DD). Kupiłem sobie za to małego marsa jakieś lizaki itp ;) i taką śmieszna gume która miała konsystencje papieru (szkoda ze nazwy nie pamietam, ale z tego co mi wiadome to miała w opakowaniu aż 10 listów :)). Dzieci z bulerbyn pamietam ;DDDDDD hah xD ;P. Nie wiem jak Wy ale ja pamietam Wolfa3d na 286 ;d no i Supaplexa. Pamietam jeszcze w 1 klasie podstawy (czyli bardzo dawno ;)) koleś dostał Mac'a. Jaki to był wypas pograć w chociażby 'szafelpac' (nie pamietam nazwy ;P).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi utkwiło w pamięci z lat młodzieńczych:

- oranżada Bambo w małych butelkach po 30gr i dużych z nakrętką za 1zł

- lody wodne "pałeczki"

- prażynki smażone na oleju

- oranżada w rurkach

- wata cukrowa co jakiś czas przed blokiem

- guma Turbo i Donald

- karteczki i segregatory

- muzyka: Fun Factory, Captain Jack, Mr President, Modo - Eins, Zwei, Polizei

- Visolvit, Vibovit

- telewizja: wszystkie kreskówki z Polonii 1, M.D.M., ogólnie bloki wakacyjne lecące z rana podczas wakacji

Edit:

- Pegazus kupiony za pieniądze z komunii

- przekładanie środków dyskietek do Pegazusa z wypożyczalni lub targu

- Commodore 64 i nieświadomość o isnieniu takiego czegoś jak BASIC

- czarno-biały telewizor Neptun do którego podłączone było C64

- granie we Franko u kolegi na Amidze

 

Jak mi się coś przypomni to dopiszę :)

Edytowane przez maros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytus, Romek i A'tomek

Komiksy Baranowskiego

Funky Koval

Kajko i Kokosz

Pszczolka Maja

Piatek z Pankracym

Reksio

Bolek i Lolek

Przygody kota Filemona

Pyza

Rumcajs

Wrobelek Elemelek

Zaczarowany olowek (ech, jak chcialem taki miec...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jarałem się jak zobaczyłem Forda Sierrę albo inny zachodni samochód na ulicy czy Cinqucento wśród masy Polonezów, dużych Fiatów, maluchów.

 

Zbiórki makulatury też były fajne, a raczej przeglądanie świerszczyków pod ławką na lekcji :wink:

 

Mundurki granatowe z tarczą, apele, zabawa w zbijaka na wf, ganianie z szarfami. Na technice robiło się ciasta, kanapki, sałatki, sklejało modele.

 

Fałszywe alarmy bombowe przed klasówkami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do moich wspomnien zalicze:

 

- weekendowe wyjazdy maluchem na działke. Jeszcze te 10 lat temu wjazd do Sokolnik (takie "osiedle" pod Lodzia, dzialkowe) byl pelen dziur. Siedzialem na tylnim siedzeniu na babci kolanach. Do dzisiaj pamietam bol uderzania glowa o sufit malucha ;]

 

- Zabawa Shocks byla wspaniala. Co wtorek, jak wracalem z ping ponga. Szedlem prostu do kiosku po gume z schocksem. Potem gume wyrzucalem bo zawsze bolal mnie po niej brzuch...

 

- Cholera, nie wiem jak to sie pisze. Dżi Aj dżo :] Miałem gość Cobre. Z motorem 3 kolowym i bazooka na sprezynke. Z zabawek pamietam jeszcze duza smieciarke. Zapadl mi ten prezent w pamiec poniewaz nie wiadomo czemu, list do sw. Mikolaja napisalem w listopadzie. Przechwycila go moja mama i za pare dni, jak wrocilem z dworu zobaczylem wielka smieciarke :D Byla taka duza ze spokojnie moglem kota do niego wlozyc :D

 

- z telewizji to pamietam serial Grom! Z Hulkiem Hoganem. Pamietam jeszcze ze szybko bieglem ze szkoly bo na polsacie o 15:05 leciał SpiderMan lub Robocop xD

 

- Bylem fanem calej serii komiksow Kaczora Donalda. Najbardziej lubilem komiksy z Donaldem i siostrzencami, a gadzety to juz w ogole xD

Zepsulo sie dopiero cos po zmianie layoutu gazetki. Przestalem kupowac. Ma ktos w domu jeszcze ta duza gre z Kaczora Donalda z Myszogrodu? ;]

 

- Czesto z jajek po kinder niespodzianka robilem bomby. Trosze proszku do pieczenia, woda, shake it! i boom :D

 

- Ktos pamieta takie duze albumy sprzedawane w kioskach do mistrzostw swiata w pilce noznej? Dokupywalo sie zdjecia pilkarzy. Ogolnie szalenstwo :]

 

- Karteczki do segregatora to juz inna bajka...

 

- Aaa, bym zapomnialem. Znalem na pamiec wszystkie piosenki Just 5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zetknięcie z pecetem na informatyce. Mieliśmy czarnoskórego nauczyciela. Jak komuś nie załadował się Norton Commander to ten pan pomagał. Pierwszy raz przed kompem 386DX z koprocesorem i kolorowym monitorem Arcus 14 cali - grałem wtedy w Prehistoryka, Golden Axe, Lemingi, F-29 Retaliator, Wolfenstein 3D (tą nauczyciel kasował, ale zawsze pod ręką były dyskietki 5,25 cala), TestDrive 3, Lotus, Nascar, Scorch i in.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zetknięcie z pecetem na informatyce. Mieliśmy czarnoskórego nauczyciela. Jak komuś nie załadował się Norton Commander to ten pan pomagał. Pierwszy raz przed kompem 386DX z koprocesorem i kolorowym monitorem Arcus 14 cali - grałem wtedy w Prehistoryka, Golden Axe, Lemingi, F-29 Retaliator, Wolfenstein 3D (tą nauczyciel kasował, ale zawsze pod ręką były dyskietki 5,25 cala), TestDrive 3, Lotus, Nascar, Scorch i in.

"Mój" pierwszy PC, gdy byłem już troszeczke świadomy tego co robie - 486DX2 66MHz i monitor kolorowy 12"

Najpierw Norton Commander i właśnie słynny Wolfenstein 3D :), potem była Winda 95 (uwielbiałem :D) i wymiatacze typu Mario, Doom czy Quake :)

Mój czyt. całej rodzinki :D

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamiętam zabawki firmy Wader,

oglądałem kręciołę i fragmenty z woodstocku to się dziwiłem dlaczego jakiś Vader od zabawek tam gra :lol:

potem myślałem, że to zagraniczna gwiazda, a pogo to jakaś bójka pod sceną lol :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko powiem na początku ze mnie śmieszą niektóre tu osoby..mówią "Pamiętam jak ......." patrze w profil a tu co?? urodzenie po/w roku 1990 (np. Pioorek)... no panowie bez przesady..macie po 16 lat a tu wielkie pamiętanie co było 8 lat temu... buahahah :)

 

imho "sens" tego topicu jest dla ludzie urodzonych co najmniej przed 88 rokiem

 

ja co moge dopisać do swojego posta na 1 stronie:

 

- komiksy - no wiadomo..zbierałem i czytałem prawie wszystko co sie dało..tm-semic naprawde poruszył rynkiem komiksowym w Polsce..szkoda że tak skończyli...ale dzięki nim mimo że mam już 23 lata od 3 lat znowu kupuje komiksy :)

 

- smerfy i naklejki ze smerfami..mam przed oczami obraz jak był Mikołaj (miałem powiedzmy 6 lat), budzę się rano do przedszkola, i dostaję prezent..była tam m.in. duza naklejka z Klakierem przyklejona została nad łóżko

 

- tez w wieku ok 5-6 lat poszlismy do znajomych..a co oni mieli?? SATELITE!!! OMFG..pamietam jak ujrzałem Sky One i akurat leciał Scooby Doo..po prostu inny świat..oczywiście satelita sterowana ręcznie (wybieranie kanałów za pomocą pokrętła - potem też taką mieliśmy w domu)

 

- satelita to właśnie przede wszytskim jak dla mnie Sky One..pamiętam jak rano przed przedszkolem ok godz. 6 włączałem i oglądałem jakis serial o kangurku który się nazywał Skippy :lol: no i MTV :) jak przykładałem magnetofon do TV aby mikrofonem nagrać Whigfield - Saturday Night etc

 

- Commodore wiadomo

 

- Amiga 600 z HDD 20MB :) tu pamiętam jedną grę chyba najbardziej..Cannon Fodder..jak ja dostałem to w sumie myślałem że gra ta polega na strzelaniu do przelatujących ptaszków (bo przelatywały jeśli pamiętacie) :lol: temat muzyczny na początku roxxx

 

- mania na punkcie żółwi ninja..figurki, filmy, naklejki..wszytsko co tylko było

 

- zbieranie puszek po napojach, paczek po papierosach...hehehehehe

 

- CAŁE DNIE na podwórku spędzone na granie w kosza..przychodziłem cały brudny do domu..całe dnie...ilez to dziecko ma siły..teraz bym pewnie padł po 2 H gry :unsure:

 

- syfony i naboje do nich jak juz tu pisaliscie

 

- wypozyczalnie kaset VIDEO..u mnie to prawie na każdym rogu była wypożyczalnia :) potem został zakupiony odtwarzacz u nas w domu aby mozna było przegrywać filmy..wypasss

 

- co pamiętam z filmow z wypozyczalni to seria SCANNERS..pamiętam że miałem niezłego pietra..ale oglądałem pare razy każdy odcinek

 

- wychodzenie na przerwie po chleb :) pół bochenka się wpieprzało

 

- mania na punkcie NBA..nagrywałem mecze z DSFu, za MJ dałbym się pociąć, Chicago Bulls..miałem segregator nawet o MJ

 

- gry na Amige..szło sie razem z kumplem, zrzutka wchodziło się do sklepu..dostawaliśmy spisik (albo czasmi katalog z obrazkami - jakiś niemiecki chyba :) ) i "zamawiało"..odbiór wieczorem albo nastepnego dnia..oczywiście piraty ..hehe wtedy nikt nie znał oryginałów

 

- panowie a DRUŻYNA A?? no przecież to PODSTAWA polonii 1..nawet w szkole na przerwach się ganialiśmy i każdy był kimś z drużyny A..

 

- BMX - heh dziadek mi kupił ale po znajomościach..zapakowany w karton, nawet koloru nikt nie znał :) dopiero jak go dostaliśmy dowiedzielismy się jaki ma kolor

 

- żużel kapslami

 

- hehehehehe z ZŁOTE MYŚLI?? heheheheeh..każda dziewczyna u nas w klasie miała..a juz jak jakaś ładna chciała aby ktoś się wpisał to po prostu wszyscy inny chłopacy zazdrościli :)

 

- klocki LEGO wiadomo :)

 

- andruty :)

 

- pierwszy PC :) komendy z NC (takie jak ALT + F2 B) ) zapisywałem sobie na kartce a kumpel dyktował : ale i tak nie obyło się bez zmazania autoexec.bat i config.sys :lol:

 

- kumpla brat przynósł po raz pierwszy CDROM z pracy :lol: :lol: prędkość 1x albo 2x nie pamiętam :) pierwsza gierka to było coś na styl Asteroids ale w 3D..tylko wyszła na CDROMIE..jak ona się nazywała..nie pamiętam :? tak samo przygodówka...jakoś na E..hmmm...En..kurcze nie pamiętam..postacie pamiętam były zbudowane jakby z "kulek" ..pamięta ktoś?? grafika nieziemska :)

 

- albumy z naklejkami Mój Pies :) ulalalalala

 

 

 

sorry za literówki czasami ale pisałem tak szybko aby niczego nie zapomnieć ;) a itak pewnie zapomniałem o 90 % rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnetofon jamnik to nadal mam - służy jako radio, bo tunera brak a za wieżę robi PC+Creative Cambridge.

 

Naboje rzeczywiście są na Allegro. Może by tak kupić i przenieść się na chwilę do lat młodości...

 

Gry: Alcatraz, Prince Of Persia, Simcity, Lotus, Prehistoric, Titus (the fox), Winter (sporty zimowe), Summer (sporty letnie), Wolf3D (wersja świąteczna - zamiast Niemców były Mikołaje), Ducks (strzelanie do kaczek na Pegasusie), Contra. Terminator:SkyNet

 

Telewizja edukacyjna (afaik) od 12:30 do 15:00. Gdyby teraz to nadawali, to może dzisiejsza młodzież coś by sobą reprezentowała.

 

Pamięta ktoś bajkę "Pole position"? 2 gadające samochody (niebieski i czerwony - coś jak K.I.T.T. z Night Rider).

Serial Policjanci z Mayami (czy jak to się pisze), Airwolf - taki cudny czarno-biały helikopter.

 

Poza tym czarno-biały telewizor z takim dokładanym ustrojstwem, aby mieć więcej niż fabryczne 3 kanały. Można było złapać "Czechy 1" i "Czechy 2" (jakość dość dobra, trudno coś zrozumieć, ale bajki dało się oglądać).

 

Do tego "wideo" (kupione za kasę z komuni) i filmy na VHS - "Akademia policyjna" (nadal popularna i dość znana) lub "Szpieg bez matury" - przepiękny czerwony Lotus Esprit V8 (nadal mi się podoba), buty do chodzenia po ścianach i okulary z rentgenem (widzenie przez ubrania!).

 

Rowery miałem 2: Reksio, potem Karlik 21 (nie składak). Obecnie mam Ontario (na amorkach). Wigry 3 miał brat.

 

Najbardziej lubiłem "zderzane samochodziki" w wesołym miasteczku - chyba wiadomo, o co chodzi. Wkurzało tylko to, że aby "wrzucić" wsteczny trzeba było do oporu kręcić kierownicą.

 

No i na koniec dyskoteki, na których królowały przytulanki (pościelówy), czyli wolne kawałki: Anita Lipnicka - "Mosty", "Piękna i rycerz", Robert Chojnacki - "Niecierpliwi" (bezapelacyjny hit) oraz Fun Factory - "I love you" (polecam zdobyć i posłuchać, jeśli ktoś nie kojarzy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pamiętacie taką gierkę na C-64 co się zaczynało na cmentarzu, szło się ciągle w prawą stronę, rzucało siekierami, przechodziło pod gilotynami (na początku pierwszego poziomu)?????? za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć tytułu :mur:

 

do lukk_: ta przygodówka to zapewne Ecstatica, nie?

 

pamiętam jak nas informatyk wziął do sali informatycznej bo nas miał na zastępstwie i zarzucił Prehistoryka 2, ale była frajda :D

 

poza tym z kuzynkiem zagrywaliśmy się w Barbariana i całą resztę na commodorku (piękne czasy, niestety już nie wrócą...)

 

jak widzę to bajki/anime oglądałem te same... Yatttaman, był jeszcze Yattodetaman(czy jakoś tak), Tygrysia Maska, Gigi, Daimos, noi moje pierwsze, już takie właściwe, anime to Sailor Moon :lol: a później DragonBall i Rycerze Zodiaku :)

 

a pamieta ktoś taki hit jak Sabrina - Boys?????? miałem cały album na winylu ale gdzieś mi zaginął i został jedynie kawałek okładki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do lukk_: ta przygodówka to zapewne Ecstatica, nie?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: masz u mnie piwo :) taaaaaak Ecstatica..o to mi chodziło

 

EDIT------------

znalazłem screeny..wypasik nie?? :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...