Skocz do zawartości
berkut

1700+ JIUHB 51 !!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Tez juz mam swojego wlasnego Thoroughbred'a JIUHB :mrgreen:

Chyba sie nie powstrzymam do jutra i dzis jeszcze sprawdze jak to chodzi (smiga) :lol:

 

Szkoda, ze mam na razie tylko taka kiepska do OC plyte i pamieci, bo cuda by sie dzialy na moim WC :wink: ale Epox 8RDA+ w planach...

 

PS Pelne oznaczenie procka:

AXDA1700DUT3C 9275367280674

JIUHB 0251XPMW @@1999 AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kavoo ale ja nie jestem z warszawy i nie zabardzo wiem gdzie co jest jesli mozesz to napisz na jakiej ulicy to jest.

OK juz tlumacze :)

 

WGE (Warszawska Gielda Elektroniczna) jest w dwoch przejsciach podziemnych przy siedzibie GUS (Glownego Urzedu Statystycznego), rog Al. Niepodleglosci i Al. Armii Ludowej (Trasa Lazienkowska).

 

Od Dworca Centralnego sa to 3 przystanki tramwajem w strone Mokotowa (2 przystanki dalej wysiada sie w weekendy na gielde komputerowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zapodacie jakieś wyniki jak kręci się ten JIUHB :?:

Na mnie nie licz bo nie mam jeszcze ramu.

Jedyna pamiec jaka w chwili obecnej dysponuje to SDRAM... nie sadze zeby na 8RDA+ zadzialala :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na alegro jak narazie nie znalazlem serii JIUHB ale JIUGB za 260zł cena bardzo atrakcyjna i sprzedawca podal mi ten link

 

Dołączona grafika

 

Niezly wynik tylko dlaczego go tak wysoko Krecili mnoznikiem, jeszcze nie widzialem zeby ktos tak wysoki mnoznik stosowal w tym procku 8O

 

kavoo dzieki za namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanio twoj link wyglada na fake'a. A ja z swojej strony dodam ze to co mam w opisie wykrecilem na 2050 mhz na moim marnym cpc i temperaturka po kilku 3dmarkach nie przekracza 43 stopni (szok), zasilanie procka to 1.85V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanio twoj link wyglada na fake'a. A ja z swojej strony dodam ze to co mam w opisie wykrecilem na 2050 mhz na moim marnym cpc i temperaturka po kilku 3dmarkach nie przekracza 43 stopni (szok), zasilanie procka to 1.85V

Ja bym nie dawal takiego zasilania na procka w 0,13 bo moze sie okazac ze po np 3 miechac proc padnie.

Cytat jednego z forumowiczow: "Chodzi o mozliwosc przebicia izolatora przez pole elektryczne a nie tylko o wydzielanie mocy"

 

Max co bym dawal, to 1,75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta glowna MSI KT4V VIA KT400

Athlon XP 1700+ Toughtbred AXDA1700DUT3C, JIUCB0251SPQW

pamiec 256MB DDR 333 MHz

Wentylator Titan Mint Aluminium

rdzen procesora pociagniety aluminiowa pasta termoprzewodzaca

Standardowa obudowa ATX Codegen GM-16 zasilacz 350W

 

Podaje ustawienia:

magistrala podkrecona na 166 Mhz

napiecie rdzenia procesora podniesione na 1.65 V

mnoznik ustawiony na 11.5

szybkosc pamieci ustawiona na ULTRA

detekcja parametrow pamieci AUTO

 

czyli z 1466 MHz na 1921 MHz... na chlodzeniu powietrznym kiepskim wentylatorem.

 

Procesor dziala stabilnie, testowane na 3DMark, Codecreatures, CPU Stability Test, przy zamknietej obudowie osiaga maksymalnie 50 stopni,

przy obudowie otwartej 36-43 stopni... kiepski wentylator, kiepska obudowa... jak zmienie dam znac co sie da z tym jeszcze zrobic...

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech nie moglem sie doczekac na JIUHB wiec kupilem JIUCB :?

procek calkiem spoczko , bije moja stara agoie na glowe :twisted:

na pierwszy raz oczywiscie poszlo fsb 166 , ruszyl bez zmiany napiecia

temp w stresie 35 stopni roxuje :)

nastepnie 180 bez zmiany napiecia i tez poszlo :D , teraz go troche na tym fsb wygrzeje

 

tylko zaliczylem zonka bo na tej mojej plycie w zaden sposob nie da sie zmienic mnoznika :(

 

acha oczywiscie na AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zachodnich forum ludzie pisza ze na JIUHB na AC maja bez problemu 2200Mhz , JIUCB i JIUGB kreca sie podobno troche gorzej

 

moj JIUCB chodzi sobie wlasnie spokojnie na fsb 177@1954Mhz

na coolerku spira za 60zl temp w stresie jest 40 stopni

przy idle i wlaczonym cpu idle jest 33 :)

coller szlifowany , pasta srebrna

hot cpu tester leci juz 30min i jest git

bios zglasza procka jako 2400+ :twisted:

i to wszystko przy standardowym napieciu 1.6

 

 

trzeba przyznac ze B0 to jest to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech nie moglem sie doczekac na JIUHB wiec kupilem JIUCB  :? 

procek calkiem spoczko , bije moja stara agoie na glowe  :twisted: 

na pierwszy raz oczywiscie poszlo fsb 166 , ruszyl bez zmiany napiecia 

temp w stresie 35 stopni roxuje :)

nastepnie 180 bez zmiany napiecia i tez poszlo  :D , teraz go troche na tym fsb wygrzeje 

 

tylko zaliczylem zonka bo na tej mojej plycie w zaden sposob nie da sie zmienic mnoznika :(

 

acha oczywiscie na AC

Gdzieś słyszałem że na va da sie zmieniać mnożnik z posiomu Easy Tune ale sam nie sprawdzałem bo ja mam dip'y i u mnie mnożnik w et nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytrzeszcz :o

kurde juz nic nie kumam, jakie trzeba miec pamieci zeby chodzily na 430 :o ?

typek jeszcze nazeka ze sa slaby ram ma

o co chodzi z tymi timingami, moglby ktos do faq wrzucic prosty opis co i jak z timingami i jakims interleavem, bo cos mi sie tez o uszy obilo, bo widze ze to jakies znaczenie ma na stabilnosc ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JIUGB kupowałem w sobotę w ciemno :evil: .Nikt jeszcze go nie miał.Tylko domysły były.Kupiłem...U kumpla na Abicie KD7 potestowałem.(Mnożnik na płycie jest ściemniony.Wypisują 22.5,a działa jako 22.Może kwestia jakiejś wady biosu-fabryczny,nie upgrade'owany).Zarzuciłem mu napięcie nawet na 2.05,ale powyrzej 1.85 nie miało to sensu(temperatura).Proc na nienajlepszym coolerku chodzi w 100% stabilnie na 2200Mhz.Dopiero na 2400Mhz odmówił posłuszeństwa,ale to pewnie tempa(w biosie widziałem 68,a przy 75 ustawiłem shutdowna,więc to pewnie przez to).Pozdrawiam i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIecie co.. chyba nie ma az tak wielkiego sensu czekac i wyszukiwac JIUHB, skoro kolega wykrecil swojego JIUCB na 2300Mhz... a looknijcie na ten link: http://zrathen.mine.nu/oc/ tutak kolega podkreca JIUHB na troche ponad 2300Mhz z napieciem blisko 2V... nie imponuje mi to tak bardzo.. a jesli chodzi o te 2.7 i 2.8Ghz to faktycznie wynik wspanialy, ale jakim kosztem.. 2.4V!!! to jest dosc sporo jak dla mnie.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIecie co.. chyba nie ma az tak wielkiego sensu czekac i wyszukiwac JIUHB, skoro kolega wykrecil swojego JIUCB na 2300Mhz... a looknijcie na ten link: http://zrathen.mine.nu/oc/ tutak kolega podkreca JIUHB na troche ponad 2300Mhz z napieciem blisko 2V... nie imponuje mi to tak bardzo.. a jesli chodzi o te 2.7 i 2.8Ghz to faktycznie wynik wspanialy, ale jakim kosztem.. 2.4V!!! to jest dosc sporo jak dla mnie.. :)

Pytanie na jakim chłodzeniu? :? Hmm... ciekawe czy 'berkut' ma w planach jakieś zmiany sprzętowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WC :) Zastanawiam sie tylko jakie Vcore jest bezpieczny dla proca jesli sie utrzyma jego temp. ponizej 40C. Sam tez mam WC (wlasnej roboty cheche, ale zato potezne...) i wlasnie sie przymiezam do JIUCB i JIUHB.. bende miec przez jakis czas dwa w domu, wiec za tydzien moge napisac bezposrednie porownanie osiagow tych dwoch procow.. a co myslicie o procach JIUGB z 52 tygodnia?? jest gdzies jakies info ??

 

Pozdrawian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was wie gdzie w Krakowie można dostać JIUHB? Złaziłem już wiele sklepów (głównie w okolicach Ronda Mogilskiego) i mają co najwyżej JIUCB (a w jednym nawet jeszcze tylko 0.18um, heh). Kilka dni temu znajomy nabył JIUGB i w weekend doszliśmy z nim do ponad 2100MHz na jakimś coolerku Spire'a, ale ja chcę jeszcze więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dorwałem swojego Throughbreda B0. Serie podam jutro bo dzisiaj niechce mi się ściągać bloku wodnego.

No więc teraz procesorek biega sobie spokojnie na 2227Mhz. Przy mnożniku 12 i FSB 185. :) Pamięci to jakieś nonemki 2100, napięcie na nich 3V :twisted:, CAS 2,5 . Vcore proca 1,75V.

Więcej z tych pamięci nie wycisne (Samsungi 3200 już w drodze :P ), musze się pobawić mnożnikiem, ale to dopiero jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj udało mi się kupić tego Athlona XP 1700+ ( JIUHB 0251XPMW )

Kupiłem przy GUS'ie i tylko jedną sztukę tam widziałem z tej serii, niestety w box'ie. Jak narazie chodzi mi 166x12 przy 1,7V i wszystko spoko śmiga :D

Przesiadłem się z 2000+ 0,18 Palomino więc chyba dobrze zrobiłem. Ten grzeje mi się mniej o ok. 4 st. przy podkręceniu do prawie 2000 MHz, czyli całkiem całkiem :)

Zastanawiam się tylko jak z żywotnościa tych procków jeśli mają tak chodzic podkręcone cały czas. Mojego starego Athlona podkręcałem na 2200+ czyli ok 1.8 MHz podobno i tak więcej się nie kręciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj qpilem Athlona 1,7 XP (1467 MHZ) JIUHB. Po osadzeniu go w GA-7VAX i zastosowaniu chlodzenia SPIRE FALCON II osiagnalem stabilnego Athlona 2800 XP (2200 MHz). Niestety mnoznik na plycie to max 12,5 w zwiazku z czym zmuszony bylem ustawic FSB NA 176. Oczywiscie nie obylo sie bez podniesienia napiecie Vcore do ~1,85. Po 2 godzinach komplexovych testow temperatura proca wynosila 48C :) Na pewno pojdzie wiecej ale nie bylo czasu tego sprawdzic. wydaje mi sie, ze wiecej wycisne z niego po osadzeniu w EPoX'ie 8K9 jednak zrobie to dopiero po skonczeniu zabawy Athlonem 1,7 JIUCB z CoolerMasterem.

 

 

Promocja! Mam dostep do wiekszej ilosci zabawek typu JUICB i JUIHB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...