Skocz do zawartości
berkut

1700+ JIUHB 51 !!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ktos jeszcze sledzi ten temat ?? jesli tak przedstawie wam moją sprawę: posiadam atchlona xp 1700 (nie wiem który tydzień) model B0 0.13um - fajny procek. moze godzine temu zalozylem nowe chlodzenie i zmienilem FSB z 133 na 197 i v core z 1,55v na 1,62v temperatura - 38C :D poprostu jestem zachwycony !! ale czytalem troszke od drut modach i dowiedzialem sie jak zwiększyc nim napięcie na procku noto chcialem przystąpic dotego bazowalem się na: http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html - tam zrobilem tak:

CPU type - atchlon XP

Vcore - 1,550v

multipler 5,5

FSB - 133

i pojawilo mi sie polączenie jakie mam standardowo i przy zmianie zminie w tabelce Vcore łączą sie dwa piny w taki sposób:

 

1) 1,650v "jedenasty od prawej z dolu trzeci" - "dwunasty od prawej z dolu trzeci"

 

lub

 

2) 1,750v "jedenasty od prawej z dolu trzeci" - ""dwunasty od prawej z dolu czwarty"

 

i tak się zastanawiam czy aby to napeno jest wiarygodne i którą oipcje z tych 2 wybrac ?

 

tyle ze niebawem znalazlem inną stronę (podobną) na której bylo pokazane znacznieinne miejsce polączenia pinów - zdębiałem !! które piny mam połączyc, czym je połączyc, i czy da się zmienic mnoznik w moim procku ?? !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby powiedzieć coś na temat tego procka:

 

AXDA1700DUT3 T583706270577

KIUHB 0325VPMW

 

Zastanawiam sie czy będzie dobrze podatny na podkręcanie.

hmm... nieciekawa seria, średni batch, nienajgorszy 13 pozycyjny kod serwisowy, średnia data produkcji - krótko mówią nieciekawie

 

PS chyba zapomniałeś jednej literki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Móze za jakiś miesiąc będę miał do sprzedania AXDA1700+ na JIUHB0, ale więcej info nie mogę podać, bo gdzieś karteczkę zgubiłem z oznaczeniem... :/ Ale u mnie chodzi na 41C przy FSB 178 i mnożniku 12,5 na pamięciach Specteka DDR333! Uaktualnię może jutro post i dam więcej info!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

@cadavre

 

ile za niego bedziesz chciał

 

@reszta

 

czy to dobra seria?

 

bo wiem ze JIUHB tak ale JIUHB0 ?

 

ps. troche nie w temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio zrobilem na moje plycie Vcore mod i wykrecilem procka jak w podpisie. Jade na codzien na takich ustawieniach. Temperatura zawsze w granicach 50 stopni. Napiecie nominalne mojego procka to 1,65V.

 

Czy jazda na takich ustawieniach (2V) jest niebezpieczna? Czylepiej odpusic troche? Komp chodzi juz tydzien i zadnych problemow nie zaobserwowalem! Super pi, Prime... wszystko przeszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZeść!!! Mam Athlona XP Thoroughbreeda-B 0.13 odblokowany mnożnik i chcialbym sie dowiedziec jakie jest maxymalne bezpieczne napiecie dla tego proca-zeby nie kipnol po tyg. pracy... Obecnie mam 1.68 V wedlug miernika na plycie-w biosie dalem 1.65 i proca puszczonego na 2Ghz-z tym napieciem wyzej nie pojdzie...nawet na 2083Mhz.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZeść!!! Mam Athlona XP Thoroughbreeda-B 0.13 odblokowany mnożnik i chcialbym sie dowiedziec jakie jest maxymalne bezpieczne napiecie dla tego proca-zeby nie kipnol po tyg. pracy... Obecnie mam 1.68 V wedlug miernika na plycie-w biosie dalem 1.65 i proca puszczonego na 2Ghz-z tym napieciem wyzej nie pojdzie...nawet na 2083Mhz.

Pozdrawiam!!!

1435625[/snapback]

1,85 to bezpieczne napięcie, ale na tym Tracerze to dość ryzykowne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,85 to bezpieczne napięcie, ale na tym Tracerze to dość ryzykowne :wink:

1435676[/snapback]

Dzięki za odpowiedz, na szczęście niedługo szykuje sie do zmiany zasilacza. :)

 

 

EDIT:

Próbowałem "dowoltować" proca i skonczylem na 1.775V i zegarze-niestabilnym 2158Mhz (13x166Mhz)... Zostaje więc przy moich super stabilnych 2Ghz i napieciu 1.65 V Podkreciłem za to magistrale co pociągneło też za sobą pamięci-do 190Mhz. Mam teraz ustawione 10.5x190Mhz-to chyba dobrze jak na KT400 i 2 moduły DDR333 (256 i 512) oraz jeden 256MB DDR400..? Napiecie ustawiłem 2.85, przy zegarze 191 komp jest już niestabilny :) Jak myślicie wina leży po stronie pamięci, czy coś innego się przegrzewa..?

Pozdrawiam!!!

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem przez rok na Asusie A7A266 na PCI/AGP=42/84 i było o.k. ale ryzyko jest :wink: W każdym razie licz się z tym że każde 100MHz na procku wymaga ok. 0,1v wyższego napięcia.

1439403[/snapback]

To u mnie powinienem dać 2.3V by poszedł na 2300 a tu jedynie 1.87V.

A zmiana z 1533 na 1967 Mhz zmian zero napiecia..

 

Więc to nie jest tak jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem tylko, że należy się z tym liczyć :-P A cieszyć się trzeba jeśli jest to mniej :)

W moim przypadku na standartowym napięciu (1,45) można było podnieść o 300MHz a potem jest tak: 11*200=1,525 -> 11,5*200=1,625 -> 12*200-1,7 ->12,5*200 -> 1,8v.

Pozdro

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, na szczęście niedługo szykuje sie do zmiany zasilacza.    :)

 

1436100[/snapback]

I bardzo dobrze, bo cos mi sie tu nie podoba, ze ledwo robisz 2000Mhz i juz musisz napiecie zwiekszac. Jak wymienisz zasilacz to powalczysz jeszcze sporo, bo moj na standardowym napieciu (1,5V) idzie spokojnie nawet na 2180Mhz, oczywiscie full stable (Prime, 3DMarki ...), ale zasilke mam troche lepsza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, bo cos mi sie tu nie podoba, ze ledwo robisz 2000Mhz i juz musisz napiecie zwiekszac. Jak wymienisz zasilacz to powalczysz jeszcze sporo, bo moj na standardowym napieciu (1,5V) idzie spokojnie nawet na 2180Mhz, oczywiscie full stable (Prime, 3DMarki ...), ale zasilke mam troche lepsza  :wink:

1440898[/snapback]

Powalcze na pewno :wink: zasilke zmienie i dam radiatorki na pamieci-moze jakis mod na RAM sie doda... docelowo chce mieć magistrale 200Mhz :twisted:

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalcze na pewno  :wink: zasilke zmienie i dam radiatorki na pamieci-moze jakis mod na RAM sie doda... docelowo chce mieć magistrale 200Mhz :twisted:

Pozdrawiam!!!

1442076[/snapback]

No na VT400 to ja bym nie ryzykowal 200FSB :D Wez ja sprzedaj w pizdu i kup chociazby Acrocka na Sisie, bo on ma zablokowane PCI i AGP, a slyszalem, ze ludzie na nim cudnie procki rasuja. Ewentualnie porozgladaj sie za jakims uzywanym na nForce2. Zaloze sie, ze jak dobrze poszukasz to znajdzesz taka cene, ze jak sprzedasz ta stara plyte to na 0zł wyjdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem asusa na nf2 za 100 wiec poszukaj a napewno cos znajdziesz, za 20 zeta taniej mozesz miec asrocka k7s8x, wlasnie sie z niego przesiadlem i róznica jest bardzo duza (oczywiscie na korzysc nf2 ;))

moj procek przy 1.55 robi 10x208 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem kiedyś nad przesiadką na N-Force 2. Troche mnie zniechęca to, że prawdopodobnie musiałbym sprzedać ram by uruchomić dual chanel-bo na 3 modułach nie uda się w tym trybie uruchomić pamięci prawda..? Ktoś na forum ma A7V8X chodzącą na FSB 205Mhz :-P. Gdyby była okazja to może bym się przesiadł...ale na płyte firmową-epox, abit lub asus :wink: A może jest możliwość uruchomienia Dual Chanel na 3 modułach DIMM..? Na nowych płytach intela jest coś takiego...

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem kiedyś nad przesiadką na N-Force 2. Troche mnie zniechęca to, że prawdopodobnie musiałbym sprzedać ram by uruchomić dual chanel-bo na 3 modułach nie uda się w tym trybie uruchomić pamięci prawda..? Ktoś na forum ma A7V8X chodzącą na FSB 205Mhz  :-P. Gdyby była okazja to może bym się przesiadł...ale na płyte firmową-epox, abit lub asus :wink:  A może jest możliwość uruchomienia Dual Chanel na 3 modułach DIMM..? Na nowych płytach intela jest coś takiego...

Pozdrawiam!!!

1443120[/snapback]

Mimo, ze nazwa na to nie wskazuje to czytalem na forum, ze nawet jak sa obsadzone 3 banki pamieci to i tak chodza jako DualChannel (powied Ci dokladniej wieczorem, bo wlasnie dzisiaj przyjedzie domnie 3 kostka). A nawet jesli nie ,to poprostu beda chodzic jako Single, zaden problem. Jesli ktos na forum robi 205FSB, to zobacz na wyniki na NF2, tam jest 250FSB :wink: WYMIENIAJ JA I TO ZARAZ ! B) Ja swojego FICa kupilem kilka miechow temu za 120zł, a to nic innego jak 8RDA3+. Poszukaj uzywanych NF7, 8RDA+ (8RDA3+...) i napewno cos wyrwiesz. Zalicytuj w ostatniej sekundzie i juz :wink:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze nazwa na to nie wskazuje to czytalem na forum, ze nawet jak sa obsadzone 3 banki pamieci to i tak chodza jako DualChannel (powied Ci dokladniej wieczorem, bo wlasnie dzisiaj przyjedzie domnie 3 kostka). A nawet jesli nie ,to poprostu beda chodzic jako Single, zaden problem. Jesli ktos na forum robi 205FSB, to zobacz na wyniki na NF2, tam jest 250FSB  :wink: WYMIENIAJ JA I TO ZARAZ !  B) Ja swojego FICa kupilem kilka miechow temu za 120zł, a to nic innego jak 8RDA3+. Poszukaj uzywanych NF7, 8RDA+ (8RDA3+...) i napewno cos wyrwiesz. Zalicytuj w ostatniej sekundzie i juz  :wink:

1443228[/snapback]

Okej-bede Ci bardzo wdzieczny, jak sprawdzisz tego Duala na 3 slotach ramu zajetych :) Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pisze do Ciebie na 3x256MB=768MB :D Malo tego, ze jest Dual to jeszcze mam rozne kostki tzn. 2x Kingston, 1x jakis NoName Blitz (slyszalem, ze sie zajefajnie kreca :twisted: ). Bierz jakas plyte na NF2 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pisze do Ciebie na 3x256MB=768MB :D Malo tego, ze jest Dual to jeszcze mam rozne kostki tzn. 2x Kingston, 1x jakis NoName Blitz (slyszalem, ze sie zajefajnie kreca  :twisted: ). Bierz jakas plyte na NF2 !

1443380[/snapback]

No to lux :) skoro tak się mają rzeczy...to się przesiądę na NF 2 :) Wielkie dzięki za info!!!

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziędobry.

 

No bo ja mam taki problem. Otóż sprzęt jest taki jak w podpisie, z szitową płytą Abit NF7 S-2, którą kupiłem nie zapoznawszy się z tutejszym forum, czego szczerze żałuję (dlatego też nie piszę w tematach dla NF7-S 2.0, bo to inna konstrukcja). Niemniej, chciałem pokręcić trochę tego AXP1700+, bo wiem, że ma jeszcze ukryty potencjał (jest z tej dobrej serii, AIUHB bodajże) :-)

 

Sprawa ma się tak, że za nic nie mogę przekroczyć FSB200. Przy 200x11 (2200@1.85v - maks Vcore ile da się ustawić na tej płycie) jest całkowicie stabilny, wszystkie testy cacy, temperatura w idle 38C, w stresie 52C, przez budę mam dobry przeciąg - 3 wentyle. Ram chodzi na 2-2-2-5@2.85v.

 

Na FSB205 nie przechodzi już żadnego testu, choć ram ustawiam na 3.25v i rozluźniam timingi do 3-4-4-8, ustawiam 1.7v na mostek północny (standardowo ma 1.5v), a MBM wszystkie wartości dla zasilacza ma w normie (+3.3@3.30, +5.00@5.08, +12.00@11.98) bo zasilacz jest fajny, Allied500W, mocna bestia.

 

Na FSB210 (ustawiane softowo w windowsach) komp się od razu resetuje.

 

Jak sądzę, ram nie powinien być problemem, skoro na 200 chodzi bez problemu z 2-2-2-5... 210 przy 3.25v powinien więc robić spokojnie.

 

W czym problem? Za mały Vcore? Może coś innego przeoczyłem?

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh kupiłem sobie 1700 t-bred JIUHB-a do tego abita NF7 .... :-P

sprzet będzie słuzył jako serwer do NEO + extreme overclocking :D

 

mam na oku baardzo niekowencjonalne chłodzenie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

XP1700+, JIUHB, DL, Manufacture Week: 09, Batch: M, 0055.

Chodzi pieknie na 166*12,5, plyta MSI K7N2 Delta-L.

Jako ze kupiłem RAM DDR400 chciałem go dac na fsb 200 i tu schody.

FSB200, synchronicznie z RAM, 10x200, napiecie z 1.5 zmieniałem az do 1.725. Komp nie bootuje.

Do ilu moge to napiecie bezpiecznie podniesc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...