Skocz do zawartości
Piotrek74

Instalacja Linuxa Z Dysku Twardego

Rekomendowane odpowiedzi

zastanow sie pod takim kątem:

 

- zeby cos zainstalowac, trzeba to najpierw jakos zbotowac

- jak jakies distro (zakladamy ze ISO) na dysku moze zostac zbotowane, skoro podczas instalowania nie uruchamiamy zadnego systemu operacyjnego

 

 

jedynie co mi sie nasuwa na mysl to instalacja via www/ftp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanow sie pod takim kątem:

 

- zeby cos zainstalowac, trzeba to najpierw jakos zbotowac

- jak jakies distro (zakladamy ze ISO) na dysku moze zostac zbotowane, skoro podczas instalowania nie uruchamiamy zadnego systemu operacyjnego

jedynie co mi sie nasuwa na mysl to instalacja via www/ftp

Oj lofix, jasne, że można. Od bardzo dawna w ówczesnym Mandrake były obrazy dyskietek, z których można było uruchomić instalację i pakiety pobierać z wybranej partycji na dysku twardym. Trzeba było oczywiście wcześniej te pakiety zgrać na dysk (no i nie kasować sobie partycji z pakietami podczas samej instalacji :-)). Nie pamiętam, już jakie filesystemy były supportowane, ale pamiętam, że parę razy tak instalowałem system. Myślę, że sam zainteresowany znajdzie odpowiedź na stronach Mandrivy, jeśli taka metoda instalacji go interesuje i jeśli jeszcze jest wspierana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w madrivie, ale kiedys musialem zainstalowac suse z dysku.

Zawartosc dvd przekopiowalem na dysk, sciagnelem bootowalne cd suse (jakies 50MB), odpalilem instalator ktory zapytal o sciazke do plikow instalacyjnych, do wyboru cdrom, hdd, flopy... pokazujesz konkretny dysk i dalej juz instalacja leci normalnie.

Pod mandrive napewno tez znajdziesz takie bootowalne cd :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

mam podobny problem, tyle ze nie mam ani floppa ani cdromu ;(

Chciałbym zeby instalator poprostu zabootował z partycji. Da sie tak?? Chce zainstalowac suse10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Proponuję użyć przelotki do dysków 2,5'' i podpiąc ów dysk do komputera stacjonarnego. Może być później odrobinę roboty z ustawieniem sterowników po przeniesieniu dysku do notebooka, ale nie ma róży bez kolców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się da zainstalować, możesz spróbować kilka innych sposobów. Na przykład musisz mieć tylko możliwość bootowania się przez kartę sieciową i serwer tftp, a potem spod konsoli już kontytuujesz instalację.

Inne rozwiązania to na przykład pendrive.

 

Generalnie wszystko sprowadza się tylko i wyłącznie do odpalenia jakiejś minimalnej dystrybucji/live-cd - byle była w tej samej architekturze co dystrybucja którą chcemy później instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

mam mp3 player 256mb, moze z niegoby zabotoowac??

Tylko co z tego jak komp nie ma takiej opcji? Oczywiscie mam na mysli notebooka co jest w siqu.

Moze istnieje jakis nowy bios do niego co potrafi bootowac z USB.

 

EDIT: A jak rozpakowac plik ISO na MP3/Pendrive??

Aha i mam distro CDLinux.pl co zajmuje na płycie 202mb wiec wystarczy mi miejsca na MP3.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...