Skocz do zawartości
siwkins

Stała Ilość Fraps'ów 25-30 W Grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

mam mały problem z ilością wyświetlanych klatek w grach.

Chodzi o to, że w grach np. NFSU2, AAO ilość fraps'ów jest prawie cały czas taka sama: 25-30.

Nie ma znaczenia czy ustawiam opcje detali na max przy 1024x768 (na więcej nie pozwala mi monitor) czy na min przy rozdziałce 800x600, cały czas ilość klatek wacha się między 20~30.

Gram na takim sprzęcie:

Semp 2400+@2,0Ghz, epox 8vtai (kt880), 2x256mb ddr3200 dual, r9550 250/400 małpa 350/460.

OS:windoza xp sp2 (kilka dni temu był format).

Sterowniki jakie używam to omegi 2.5.97a.

W sterownikach i w grach, Vsync jest wyłączony.

W NFSU2 różnica w ilości wyświetlanych fraps'ów przy antyaliasingu ustawionym na max czy na min wynosi ~5 klatek/sec.

W czym tkwi problem?

Za pomoc z góry dzięki.

Pzdr

siwkins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Proponuje zapytać w temacie o R9550, AGP masz na 8X?? ile masz przydzielonej pamięci na AGP?? może fraps nawala i pokazuje ci tyle samo fps-ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że @siwkins pisał że ma Vsync OFF czyli to mu FPS nie ogranicza, a w NFS U2 nie ma takiego czegoś jak FPS limiter (co było chyba w GTA:SA z tego co pamiętam). W innych grach też ci sie tak dzieje ? FPS taki sam w menu/grze ? Czy są jakieś tam różnice ?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

może zgrywasz nim odrazu film z gry o czym nie wiesz to obcina do 30 Klatek

to bardzo możliwe, sprawdź to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze dzisiaj czy przypadkiem nie zgrywa mi na hdd filmów, druga sprawa, w COD2 jest taka sama sytuacja jak pisałem wyżej:

1024x768 detale high dx7 ~60 fps, 800x600 detale min dx7 ~65 więc różnica niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to FRAPS zaczyna nagrywanie dopiero po naciśnięciu chyba F8 i wtedy FPS'y spadają bardzo w dół. Np. u mnie przy graniu w HALO mam ok 80 FPS a jak zaczne nagrywanie to spada do 30...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłacz sobie synchronizacje odświezania ekranu z iloscią klatek. To jest gdzieś w ustawieniach sterowników. Jesli masz odświezanie np. 60hz to będziesz miał 60 kaltek albo jeśli karta nie daje rady to 30 klatek itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...