Skocz do zawartości
piterq1991

Problem Z Eheim 1048

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z moim eheim'em (do eheima jest rezerwur Taki). Mianowicie gdy zaleje ja woda normalnie wszystko chodzi. Układzik już sobie cały odpowietrzyłem i w ogólę, ale po odcięciu jej z zasilania i ponownym włączeniu pompka nie może przepchnąć wody. Troszeczkę podnosi wodę do góry i stoi w miejscu. W tym czasie mocno wibruje. A gdy dam jej troszkę powietrza z rezerwura to rusza swobodnie i jest dobrze. Dlaczego tak się dzieje? Chciałem sobie pompkę na noc wyłączać ale codziennie rano musiałbym rozbierać kompa. Na noc niech by i chodziła ale często się listwę odłączy od zasilania, albo prądu zabraknie. Więc nie da rady i tak trzeba by było rozbierać. Czekam na wasze porady.

 

Pozdrawiam Piotr

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

a wąż z bloku do reza to jest zanużony czy w powietrzu wisi ? Proponuje zrobić malenką dziurke górze reza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

wąż między cpu a NB moze stawiać duży opór. Chyba za mało go tam dałeś. podobnie jest miedzy NB a GPU, ale nie wiem czy to problem dla eheima. Rez wygląda na homemade. A próbowałes zrobic typowe inline bez reza, z trójnikiem?

 

wąż między cpu a NB moze stawiać duży opór. Chyba za mało go tam dałeś. podobnie jest miedzy NB a GPU, ale nie wiem czy to problem dla eheima. Rez wygląda na homemade. A próbowałes zrobic typowe inline bez reza, z trójnikiem? Moze woda ma cięzko wpadac do reza skoro jest taki wysoki poziom wody? Zrób zeby wlot wody do reza był ponad poziomem cieczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

yhh, wygląda dosłownie jak homemade.

 

Airtrap tez nie jest potrzebny, kawałek węzyka i nie ma peoblemu.

 

yhh, wygląda dosłownie jak homemade.

 

Airtrap tez nie jest potrzebny, kawałek węzyka i nie ma peoblemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez reza nie próbowałem. ale zdjąłem wszystko z kompa i sprubuje teraz. zobaczymy jak będzie chodziło.

 

edit. próbowałem właśnie teraz. wszystko było na takim samym poziomie, węże wsządzie proste i nie daje rady przepchnąć.

Edytowane przez piterq1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom metodę nic nie pomoże na tę przypadłość. Ten mod ma pomóc gdy pompka po włączeniu hałasuje, nie chce się odpowietrzyć. Próbowałem u siebie, g... dało, pomogło to: http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...1046-1048:.html Można go zamówić w pc-tuning.pl Więcej w wątku o moim chłodzeniu

 

piterq1991

Możesz rozkręcić pompkę i zobaczyć czy coś w środku się nie stało? Jeśli nie ma załamanego węża, układ jest odpowietrzony to wszystko powinno działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompke rozkręcałem. wszystko wyglada normalnie. zadnych pęknięć, nic niepokojacego nie zauważyłem. wirnik nowy mówisz?? ale pompka jest nowa. kupiłem ja w styczniu. ale dopiero teraz pierwszy raz uzywałem. więc czy jest sens nowy wirnik kupywać

Edytowane przez piterq1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piterq1991

 

Nie, wirnik to pomaga na terkotanie - zamiast tego moda taśmą teflonową

 

Możesz zrobić kilka zdjęć ze zbliżenia z różnych ujęć tego rezerwuaru? Możesz zalać i odpowietrzyć układ bez tego rezerwuaru? Wtedy będzie wiadomo czy to jego wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moge ale z tym to dopiero dam rade za jakis tydzień. i trójnik potrzebuje.

 

edit. to jak cos mi się uda wykombinować to napisze. Dzięki AndyN.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez piterq1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po bardzo długim czasie postanowiłem wziąć się znów za chłodzenie mojego PC'ta. :)

 

Problem z pompką tak jak był tak jest i dalej. Dziś już wiem, że jest ro wina pompki, ale czego dokładniej to nie mam pajecie. A więc. Wziąłem miskę nalałem do niej pełno wody i znużyłem w niej samego Eheim'a. Podłączyłem do prądu i pompka nie może zaskoczyć. Wibruje mocno troszeczkę wody pompuje, lecz gdy wynurzę ją aby załapała powietrza od razu zaskakuje i pompuje bez żadnego problemu. Nie mam pojęcia dlaczego się tak dzieje. Eheim był kupiony w sklepie i od nowości tak ma. Na gwarancje nie mam możliwości wysłania ponieważ zakupiony był w Niemczech.

Co sądzicie o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po bardzo długim czasie postanowiłem wziąć się znów za chłodzenie mojego PC'ta. :)

 

Problem z pompką tak jak był tak jest i dalej. Dziś już wiem, że jest ro wina pompki, ale czego dokładniej to nie mam pajecie. A więc. Wziąłem miskę nalałem do niej pełno wody i znużyłem w niej samego Eheim'a. Podłączyłem do prądu i pompka nie może zaskoczyć. Wibruje mocno troszeczkę wody pompuje, lecz gdy wynurzę ją aby załapała powietrza od razu zaskakuje i pompuje bez żadnego problemu. Nie mam pojęcia dlaczego się tak dzieje. Eheim był kupiony w sklepie i od nowości tak ma. Na gwarancje nie mam możliwości wysłania ponieważ zakupiony był w Niemczech.

Co sądzicie o tym?

moze twoj eheim jest do pompowania powietrza a nie wody?

a tak serio to moze cos zle zlozyles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniejsze dla pompy jest przepchniecie wody przy starcie. Dokładnie tak samo zachowywała sie nawet moja Wilo (CWU) po wyciągnięciu kondensatora. Gdy popchnęło sie ja palcem działała normalnie, natomiast sama nie chciała ruszyć nawet bez wody. Buczała tylko i drżała. O ile ta pompa ma kondensator, to na jego uszkodzenie właśnie mi to wygląda. Inna sprawa, że w niektórych pompkach akwariowych (miałem tylko mj200) jest to rozwiązane chyba tak, że nie ma kondensatora, ale wirnik pompy jest "luźny" i robi 1/4 lub 1/2 obrotu bez pompowania. Przez to gdy zaczyna pchac wode ma juz pewna energię. Mam nadzieje, że nie opowaiadam skończonych głupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a weź wirnik w łapkę i zobacz jak się obraca w palcach - powinien to robić luźno i gładko

Możliwe że z ośką jest coś nie tak, i woda stawia za duże opory, by wirnik mógł się poządnie rozkęcić...

Stawian na ośkę wirnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraca się bardzo dobrze nie widze aby go jakoś blokowało

 

 

edit. Victor89 w rozmowie gg powiedział mi żebym włączył pompkę bez pokrywy pod wodą, aby sprawdzić co się dzieje z wirnikiem. Tak tez uczyniłem i moje spostrzeżenia są takie:

nalałem pełny zlew wody, zanurzyłem pompkę, podłączyłem do zasilania i dalej to samo. Nie ma siły pchnąć wody. dotykałem lekko palcem wirnik przy wynurzaniu i gdy łapie trochę powietrza dostaje kopa. Wirnik kreci się dużo szybciej. Victor stwierdził: "możliwe że woda utrudnia rozruch w miejscu właśnie gdzie znajduje się ten metalowy walec na wirniku i w pompce, tylko nie wiem dlaczego"

 

Już nie mam pomysłów. Może ktoś z was coś jeszcze poradzi.

Edytowane przez piterq1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że powinieneś wymienić pompkę. Widać ewidentnie, że wirnikowi brakuje momentu obrotowego na starcie, jest ok dopiero jak się rozbuja przy mniejszych oporach. Raczej stawiam na wadę samej pompki a nie wirnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit. Victor89 w rozmowie gg powiedział mi żebym włączył pompkę bez pokrywy pod wodą, aby sprawdzić co się dzieje z wirnikiem. Tak tez uczyniłem i moje spostrzeżenia są takie:

nalałem pełny zlew wody, zanurzyłem pompkę, podłączyłem do zasilania i dalej to samo. Nie ma siły pchnąć wody. dotykałem lekko palcem wirnik przy wynurzaniu i gdy łapie trochę powietrza dostaje kopa. Wirnik kreci się dużo szybciej. Victor stwierdził: "możliwe że woda utrudnia rozruch w miejscu właśnie gdzie znajduje się ten metalowy walec na wirniku i w pompce, tylko nie wiem dlaczego"

Masz na nią gwarancję? Może zdechła po prostu? Skoro bez żadnego obciążenia nie chce działać .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do pc-tuning.pl czy jako przedstawiciele alphacool w Polsce mogą z serwisować pompkę i okazało się że jest taka możliwość. Teraz tylko czekam na kopie rachunku od madmax'a. Tak więc najprawdopodobniej pompka będzie naprawiona.

 

Wiadomość od pc-tuning:

Witam

Jako wylaczny dystrybutor mozemy zserwisowac Panska pompe ale...

 

co sie dokladnie dzieje z pompa? Gwarancja nie obejmuje wirnika, jezeli

jest on uszkodzny moge co najwyzej Panu zaproponowac sprowdzenie nowego.

 

Pozdrawiam

Przemyslaw Wrona

Wydaje mi się, że wadą nie jest wirnik i pompkę naprawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...