Skocz do zawartości
tw_psycho

Generator Testow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dostalem zlecenie, zeby zrobic generator testow, ktory bedzie pobieral pytania z pliku tekstowego, wyswietlal po kolei pytania i odpowiedzi A, B, C, D, a nastepnie weryfikowal poprawnosc zaznaczonej odpowiedzi i ew na koncu podliczal uzyskany wynik.

Nie znam zadnego jezyka programowania. Dlatego moje pytania - za ktory jezyk mam sie zabrac, czy jest to trudne do zrobienia i czy w miesiac dam rade to zrobic? A i najwazniejsze - gdzie znajde w necie cokolwiek, co mi to umozliwi?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez -Paluch-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku może nie zbyt miło ale aż zakłuło mnie w oczy: "Dostałem zlecenie (...) Nie znam żadnego języka programowania". No ale ok, nie bede sie juz wiecej czepiał.

 

Pobaw się Delphi. Jak sie postarasz zrobisz w tydzień. Razem z nauką. Bo dla umiejącego programować to kwestia godzinki. Nawet nie całej(zależy jak będzie długo nad wyglądem pracował ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wykaz sie tym, ze potrafisz cos wiecej niz inni i sam do tego usiadz. W miesiac sie powinienes spokojnie wyrobic o ile nie jestes uwarunkowany genetycznie w ten sposob, ze po prostu nie bedzie Ci to wchodzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wykaz sie tym, ze potrafisz cos wiecej niz inni i sam do tego usiadz. W miesiac sie powinienes spokojnie wyrobic o ile nie jestes uwarunkowany genetycznie w ten sposob, ze po prostu nie bedzie Ci to wchodzic :)

 

Wlasnie to chce zrobic. Tylko nie wiedzialem jak mam sie do tego zabrac. Tak wiec biore sie za Delphi. To jest chyba cos opartego na Pascalu, z tego co mi wiadomo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli uwazasz że zasługujesz na 6... to powinieneś to wiedzieć :wink: Szczerze? Wątpie zebyś w miesiąc:

  • nauczył się języka
  • nauczył się programowania
  • rozwiązał problem....
aczkolwiek przy odrobinie inteligencji wrodzonej i nabytej można pominąć lub uprościć pierwsz 2 punkty żeby zrealizować cel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie doceniasz moich mozlowosci... percepcji w szczegolnosci :P

To nie jest trdune... nawet w php mozna zrobic. Chyba stworzenie prostej aplikacji wyczynem trudnym nie jest i wystarczy odrobine siasc, poszukac tu i tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paluch - ten program jest banalny do napisania - w miesiąc można się na tyle języka nauczyć, żeby to zrobić bo wymaga tylko podstaw. Myślę, że na tyle żeby umieć to zrobić to można się w tydzień nauczyć - bazuje na moich początkach z programowaniem - tylko trzeba mieć dobry podręcznik i się przyłożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i troche czasu... a ja go nie mam. Ale w weekend sie zobiore. Tylko skad ja mam wziac podrecznik do tego? Nikt sie nie uczyl na jakis kursach dostepnych w internecie? Moze jakies linki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę podesłać ci fajny kurs, ale jakoś tak wątpię, czy w "łikendzik" zdążysz przerobić potrzebne ci rozdziały, a co dopiero napisać program! Ale skoro walczysz o 6 to dasz radę!! :P "Czymam" kciuki!

 

Podaj "mejl"! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...