Skocz do zawartości
Nicolass

Podkręcanie Amd 64 2888 I Geil 2 X 512 Ddr 400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów, mam problem z podkręceniem mojego komputera, podkręcam go oczywiście przez zmianę w biosie standardowego FSB (200 MHz) na większe. Konfiguracja:

 

Płyta: Epox 8KDA na nForce 3

Proc: AMD 64 Bit 2800 (1800 MHz) na 754

Mem: 2 x GEIL 512, automatycznie timingi się ustawiają na 2,5 - 4 - 4 - 8 przy FSB 200 (DDR 400)

Zasilacz no name 400 Watt (za 160 zł kupiony rok temu w media markt)

Grafika: nVidia TNT 2 32MB (tymczasowo)

 

Co się dzieje:

Tak więc zacząłem podkręcanie od dania FSB na 225, podniesienia napięcia procka o 0,1 V i ustawiienie napięcia ramu na 2,8 V. Komp się uruchomił, Windows też (XP SP2), Prime95 ładnie męczył procka ale za cholere nie chciał przejść test MemTest. Nic nie dało zwiększenie timingów na 3-4-4-10, wywalało po 17%. na 3-4-4-11 jeszcze gorzej...

Napięcia ramu już zwiększyć nie mogę, (2,8 V to max), zszydłem z FSB kolejno na 222 i 220, bez rezułtatu, na FSB 215 odpuściłem sobie tak wysokie timinigi i wróciłem do domyślnych 2,5-4-4-8, jednak dalej były błędy. Ostatecznie zostawiłem ram w spokoju przy FSB 210 MHz i timingach 2,5-4-4-8, i 2,8 V, na nich MemTest wywala tylko dwa błędy (w okolicach 50 i 80 %) więc można uznać że komp jest stabilny.

Jak mogę przekroczyć barierę 2000 Mhz dla procka? Muszę zmusić pamięc do pracy przy FSB 223 MHz, ale tego nie potrafię pomimo szczerych chęci zrobić. GEILE kupiłem ponieważ są to ramy bardzo dobre, chłodzone radiatorem, więc powinny znieść tak niewielkie O/C... Mogę jeszcze ustawić RAM na 166 MHz (DDR 333) i wtedy podkręcać, ale chyba mija się to z celem. Sam nie wiem, czy zystał bym przy takich ustawieniach na wydajności czy bym stracił.

 

Pozdrawiam, Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT obniz (o 1 w dol).. FSB podnos.... zasilacz to nie cud techniki, ale sadze ze do tnt2 starczy... jak zmienisz grafike to zmien i zasilacz (juz nawet na fortrona).. zeby pozniej razem z zasilaczem nie poszla plyta glowna, ram, proc, grafika i dysk. Reszta na temat krecenia w faq

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :o) byłem taki miły sam dla siebie, że wydałem ostatnie pieniądze i kupiłem CHIEFTEC 420-302DF, w sumie jestem zadowolony 420 W + wszystkie te zabezpieczenia i stabilizacje :o) Jak pani z poczty mi to cudo dostarczy do domu, zabiorę się za podkręcanie ponownie.

Na forum i FAQ zajrzałem, zajrze tam ponownie jak dostanę zasiłkę :o) Kit że wydałem ostatnie pieniądze, karta graficzna poczeka sobie, może akurat coś sporo stanieje :o) Narazie pożyczyłem od kumpla GF2 MX 400 64MB i przynajmniej mi filmy chodzą płynnie :o) Tak przed wakacjami sobie kupie coś dobrego, ATI X1600 Pro lub jakieś tańsze GF 6800 :o)

Z niecierpliwością czekam na zasiłkę, jak przyjdzie, napiszę relacje z O/C :o)

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do FAQ, mój Epox, jak wynika z tego forum, jest dobrą platformą do O/C. FSB napisałem umownie, każdy wie o co chodzi :) Pamięci markowe itp... Procek też good, już sporo niejedna osoba z niego wicisnęła :)

Jak przyjdzie zasiłka to będziemy polemizować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, właśnie dotarła do mnie nowa zasiłka :) Napięcia miodzio stabilne, udało mi się podkręcić Geile na DDR 446 :D HTT 223 aktualnie bezprolemowo ciągnie :) I w końcu przekroczyłem 2000 MHz :D Jeszcze będę potem kombinął z dzielnikiem, bo sam procek jest w stanie osiągnąć ok 2250 MHz stabilne (jak puściłem pamięć na DDR 200 to taki wynik osiągnąłem).

 

Może wie ktoś jak sie nazywa program do obiczanie owego dzielnika? Bo chcę puścić RAM na DDR 420 a procek na coś koło 2200 MHz :)

 

Dzięki Domik za sugestię zmiany zasiłki :) Przyszłościowa inwestycja :D Jak kupie wentyle do lepszej wentylacji budy, spróbuje sięgnąć po 2300 MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:) Raport z kręcenia:

 

Moje ramy pomimo pracy z częstotliwością 223 MHz, były jednak mało wydajne, ponieważ pracowały z wysokimi timingami (3-4-4-8 ) i T2. Korzystając z programu, który był zawarty w poprzednim linku (dzięki WDK) zszedłem z kręceniem pamięci do 208 MHz, zmniejszyłem timingi na 2,5-3-3-8 i ustawiłem T1. Dzielnik dałem na 8 a HTT na 260 MHz, co daje częstotliwość procka 2080 MHz. Przez obniżenie taktowania ramu i reszte (timingi i T1) jest on dużo wydajniejszy. Napięcia: ram 2,8V, procek +0,1V, chipset +0,05V.

 

Wnioski:

1. Wysokie taktowanie pamięci, podwyższanie timingów i ustawianie T2 może się nie kalkulować. Trzeba drogą prób i błędów znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

2. Kożystać z dzielnika, gdyż pamięci mogą działać na asynchro (inne FSB/HTT) bez utraty wydajności - platforma AMD64.

3. Dobry zasilacz to podstawa całego komputera. Stabilne napięcia to lepsze O/C.

 

Edit:

New O/C: HTT: 264 MHz - taktowanie: 2111 MHz procesor, 211 MHz RAM, reszta jak w/w

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy utratę stabilności procesora, który na 2208 MHz ładnie przechodził godzinny test Prime95 a na 2240 MHz wywala się po 5 minutach, da się uzyskać poprzez:

- Obniżenie temp. procka?

- Podwyższenie napięcia procka i chipsetu płyty?

 

Chodzi mi o to, czy mogę coś zrobić innego poza obniżeniem taktowania. Dodamem że MemTest przechodzi z zerem błędów, więc pamięć jest jeszcze stabilna.

Aktualnie maksymalnie stabilne ustawienia, to 2208 MHz dla procka (V +0,1) i 225 MHz dla pamięci, przy T1 2,5-3-3-8 (V 2,8 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem troszkę nad tym i faktycznie pomogło :) Podwyższyłem V o 0,5 dla procka i chipsetu. Procek ma teraz mocno zawyżone napięcie 1,715 V, ale co tam, grunt że jest stabilny. Podkręciłem cały zestaw do granicy stabilności RAMu przy obecnych ustawieniach (2,5-3-3-8 T1 na 2,8V) i teraz procesor pracuje na 2256 MHz (mnożnik 8x, HTT na 282 MHz) a pamięć działa na 225 MHz.

Żeby osiągnąć lepszy wynik musiałbym kupić lepsze moduły pamięci, dedykowane do podkręcania, lub podwyższyć timingi obecnych kostek. Na jedno nie mam na razie pieniędzy (zbieram na grafikę) a drugiego nie chcę na razie robić, więc przy obecnych ustawieniach zostaję :) Próbę pokonania bariery 2300 MHz odkładam na potem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_1401

Niepisz podst pod postem :angry: slaby ten twoj procek :D moj lecial 2.8@1.7v:) :D daj jakies screny :D

Edit: 2300 moj robil na 1.2v :D oczywiscie tez byl na 754

Edytowane przez Mateusz_1401

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade 9x280=2520 na 1.65v od pol roku i nie narzekam.....

jak masz proc 0.13 to 1.7 to jest maxymalny bezpieczny Vcore.

A co do temperatur...to nie wiem bo moja plyta mocno dodaje(jakeis 15-20 C) co zostalo potwierdzone na roznych forach zagranicznych, jednak ja sam mam hypera 6 i napewno super hot nie jest.

 

PS. keidys przczytalem na forum ocworkbench ze ktos jechal dlugo na 1.7v i keidys mu sie comp nie uruchomil.....ale znam widzialem sporo ludzi ktorzy maja taki Vcore i jak ja tez nie narzekaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mówicie że 1,715 V to za dużo? Mogę spróbować zejść, ale nie na boxowym chłodzeniu, jakie mam teraz, muszę kupić sobie w końcu freezera, a na to mnie nie stać :) A jak pytacie o temp, to tak w stanie spoczynku 34 - 38 (w zależności czy procek bierny czy coś tam liczy jak sobie dłubię w przeglądarce np) a w stresie to już do okolic 50 stopni dochodzi jak puszczę np. godzinny test Prime95. Screeny załączam. Mateusz miałeś procka z dobrej parti - też takiego chce!! :D

post-124915-1148127060_thumb.jpg

post-124915-1148127078_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja mam rozumiec ze walneles ponad 1.7V na boxowym coolerze, SZACUNEK, masta blasta, chyba nie myslisz ze dobiejesz do ponad 2500 na boxie.....u ciebie to tak jaby miec 1000KM supre i lyse opony od zuka

artic 64 pro juz ponizej 70zl mozna dostac ......

to malo kasy a warto bo kiedys ci moze comp w ogole nie odpalic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, więcej na boxie podkręcać nie planuję, a frezera kupię oczywiście, jak tylko nieco kasy wpadnie :) Aktualnie zszedłem dla świętego spokoju na 2208 MHz i 1,65 V :) Jak tylko kupię freezera, zabieram się znowu za o/c :)

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...