Skocz do zawartości
cf4ni4k

Przyspieszanie Torrentów

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może, przez jaki program mógłbym przyspieszyć ściąganie plików?? (używam BitComet)

Moje łącze to neo 256! Potrzebuję czegoś co wyszukiwało by mi dodatkowych seedów!! Proszę o szybką pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, przez jaki program mógłbym przyspieszyć ściąganie plików?? (używam BitComet)

Moje łącze to neo 256! Potrzebuję czegoś co wyszukiwało by mi dodatkowych seedów!! Proszę o szybką pomoc!

o ile wiem dodatkowe zrodla wykrywa bitcomet accelerator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem długo BC, ostatnio przesiadłem się na uTorrenta (waży kilka kB, mniej zżera pamięci) i zauważyłem również przyrost szybkości, w stosunku do BC imo szybszy jest. Ale to w dużej mierze od il seedów zależy. BC Accelerator jest banowany na niektórych stronkach podobnie jak BC. A uTorrent nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy neo256 oznacza max 256 kbps ? Jeśli tak, to więcej niż te 30 KB/s nie będzie.

 

Generalnie o przyśpieszaniu torrentów jest od cholery w Google'u, ale wniosek i tak zawsze się nasuwał mi się ten sam. Wszystkie te pomysły albo nie znajdują zastosowania albo działają wręcz odwrotnie i nie decydują Twoje ustawienia, a prędkość wysyłania peerów...

Oczywiście wiem, że większość rad jest właśnie dla neostrady, jednak naprawdę nie chce mi się wierzyc, że to co w ogóle nie ma zastosowania u mnie albo pogarsza wydajność (np. ograniczenie ilości połączeń na torrent) akurat na neo coś poprawi. Czy ta neostrada to naprawdę aż taki shit, że wymaga takiego cackania się ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie korzysta z dobrej strony to nie ma problemów z seedami i prędkość jest maxymalna dla danego łącza (zazwyczaj rejestracja tylko z zaproszeniem które ciężko zdobyć)

Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Eee ściągaj poprostu tam gdzie jest z 10 seedow i perow i idzie luzik. Mi idzie Azureusem 11KB/s czyli max mojego łącza. Neostrada nie jest taki shit tylko trzeba miec dobry modem i skonfgurować ją odpowiednio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z rozwiązań które mogą zoptymalizować ściąganie i połączenie z netem jest ustawienie limitu liczby połączeń który programowo w windowsie jest ustawione na 10 pzrez co uniemozliwia połączenie z większą ilością żródeł jednocześnie. programem który to ułatwia jest XP-antyspy w którym w opcjach specjalnych można zmieniać tę liczbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie ustawic ilos polaczen zmieniajac w rejestrze bo xpantispy pisze mi ze niemam sp2 a mam i mam problem

 

Mialem kiedys to samo. Ale mam taka wersje gdzie nie wyskakuje info ze nie masz SP2 (mimo ze masz) . Jest co prawda po niemiecku ale robi swoje. Jakby to moge ci na maila wyslac ta wersje. A jakby co to szukaj wersji xp-AntiSpy_deutsch3952 moze i ta polska wersja tez bedzie dobra :) Pozdro

 

P.S ja ustawiam max polaczen na 100. Radze tez przyciac upload. 80% lacza. Ale to raczej tyczy sie tych co maja symetryczne lacze. Ja takie mam 512/512 kbps i nawet w BC predkosci mam 64/54 KB/s .Zalezy to tez od ilosci peerow i seedow, ale lepiej nie dawac max uploadu.. bo wtedy wplywa znaczaco na predkosc sciagania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bitspirit.. i wszystko jasne ;) moim zdaniem najszybszy.. a uzywalem azureusa, bitcomet, uTorrent i jeszcze jakiegos eksperymentalnego klienta torrenta... bitspirit sciaga mi najszybciej na chello 2mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

W rejestrze da się to zrobić tylko musisz poszukać na googlach bo nie pamietam akurat. Mi anti Spy tez wyswietlal ze nie mam sp2 <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Badgod

Jednym z rozwiązań które mogą zoptymalizować ściąganie i połączenie z netem jest ustawienie limitu liczby połączeń który programowo w windowsie jest ustawione na 10 pzrez co uniemozliwia połączenie z większą ilością żródeł jednocześnie.

Zwiększenie tej liczby daje więcej niż zwiększenie do maximum, albo chociażby do 200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz troche siedze na BitComecie i znalazlem trzy podstawowe parametry ktorych zmiana daje wzrost predkosci:

1. ograniczenie uploadu do 10KB/s

2.maksymalna ilosc połączen na pojedyncze zadanie - z auto na okolo 300 - zaleznie od torrenta (im wiecej seedow i peerow tym wyzej ustawiam)

3. Maksimum jednoczesnych prob polaczen TCP z 10 na 30 starczy.

 

Moje łącze to DSL 4MB dzielone z kilkunastoma osobami. Predkosc maksymalna jaką uzyskalem na torrencie to ponad 0,5MB/s

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...