Skocz do zawartości
Gość mariush190

Jaki Linux Do Laptłoka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariush190

Witam!

Kupiłem laptopa satallite 2100cds.

Chce na nim uzywac linuxa, musi on miec srodowisko KDE, open offica i zeby był w miare nowy i przejrzysty.

Laptop ma procek AMD K6 400mhz, 128mb ram PC100, dysk 4GB i grafa nie wiem jaka, ale raczej 2-4mb.

Jaki linux polecacie?

Myslałem nad Mandrake10, ale on jest dosyc stary.

Nie cchce miec problemow ze sterownikami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

tak sie składa fajnie ze mam w domu suse ;D

nie bedzie problemow ze sterami do sieciowki na PCMCA??

 

yhh z 5 godzin bedzie sie instalować:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

cos musze zainstalowac, wole linuxa.

A co powiecie o PClinnexOS?? 0,85??

chce zeby to pracowalo stabilnie, zebym mugl mniec na raz odpaloną muze, openoffica i firefoxa, i zeby nie przycinało, o windowsem 98 zygac mi sie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o płynnej pracy w KDE z otwartym OpenOffice i Firefoxem. To niemożliwe na tej ilości pamięci. Nie ma tu zbyt wielkiego znaczenia, co wybierzesz. Liczyć się będzie tuning zainstalowanej dystrybucji, tak aby jak najmniej zasobów pożerała przy starcie. Pamiętaj tylko, że nawet po tuningu nie uda Ci się uzyskać w pełni płynnej pracy (przede wszystkim za mało pamięci, do tego dość wolny procesor i wolny dysk). Proponowałbym zamienić KDE na na przykład XFCE (powinieneś oszczędzić trochę cennych megabajtów pamięci).

Edytowane przez bigfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

widze ze na linuksiku sobie nie posmigam...

Wiem ze to nie na temat... ale..

Czy bedzie smigał windows xp?/ (czyt: płynnie)

Bo jak nie to bede zdany na server 2003, 98SE,ME, moze 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Gentoo z minimalnym wszystkim (stwrownikami ,bajerami itp.) i do tego jakieś lekkie środowisko graficzne.

 

A co do ramu, to ja na 128 tylko ddr266 śmigałem w oo 1.x.x na fedorze trójce :) Tylko czasem się krztusił i trzeba było po naciśnięciu w oo prawego przycisku czekać kilka minut, aż nie namyśli :)

 

p.

 

ps. A jak zainstalujesz Windowsa, to ci zabierze dużo więcej zasobów niż to niezbędne do poprawnej pracy, bo on taki już jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

na jakims forum przeczytałem:

"Ja mam Celerona 400MHz, 256 RAM, GeForce2

Aurox9 i Aurox10 chodzą pięknie przy KDE ustawionym na 3/4 (wydajność/wodotryski). Czyli XP się chowa czerwone ze wstydu."

 

Czy w auroxie mozna ustawic jak w konoppixie, ze jest słabsza grafika, mniej efektow, a lepsza wydajnosc...

Ten człowiek ustawił 3/4, ja bym dał 2/4 i byłoby ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakims forum przeczytałem:

"Ja mam Celerona 400MHz, 256 RAM, GeForce2

Aurox9 i Aurox10 chodzą pięknie przy KDE ustawionym na 3/4 (wydajność/wodotryski). Czyli XP się chowa czerwone ze wstydu."

 

Czy w auroxie mozna ustawic jak w konoppixie, ze jest słabsza grafika, mniej efektow, a lepsza wydajnosc...

Ten człowiek ustawił 3/4, ja bym dał 2/4 i byłoby ok?

 

NIE, nie byloby ok, bo te efekty to przedewszystkim procek, a ramu wpieprza tyle samo, czyli duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

kiedys odpalałem knoppixa na duronie 800 i 128mb ramu i było ok...

 

W knoppixie był normalnie taki suwak, z jednej strony dobry komp, z drogiej strony słaby komp, i sobie ustawiałem tak na 3/4 dobry komp i smigał pięknie. Teraz bym ustawił gdzies na 1/2 i moze byłoby ok,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys odpalałem knoppixa na duronie 800 i 128mb ramu i było ok...

 

W knoppixie był normalnie taki suwak, z jednej strony dobry komp, z drogiej strony słaby komp, i sobie ustawiałem tak na 3/4 dobry komp i smigał pięknie. Teraz bym ustawił gdzies na 1/2 i moze byłoby ok,

Zainstaluj i się przekonaj.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Nie będzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

tak, ale musiałbym kompa zpstawic zeby sciągał tego linuxa z tydzien czasu, a potem sie okaze ze jest zły ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale musiałbym kompa zpstawic zeby sciągał tego linuxa z tydzien czasu, a potem sie okaze ze jest zły ;(

trochę więcej samozaparcia ;)

 

A tak poza tym, to chyba kazdy już ci napisał, że KDE nie jest wymarzonym srodowiskiem dla twojego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

widziałem, na allegro gosciu sprzedaje (sprzedawał-nie wiem, moze ktos kupił)

Laptopa z P266 128mb ramu i knoppix z cdromu smigał pieknie, wersja 3,8. Oczywiscie na KDE.

Wiec jak tam chodziło ładnie to u mnie tez powinno byc ok??

 

Teraz pytanie.. dorwałem teraz inneg notebooka. P233 96mb ram 5gb HDD, tez widziałem ze ludzi na takich mają linuxy w KDE, widziałem gdzies ktos miał na takim mandrake 10...

Tez chciałbym wyprubowac, moze naucze sie dobze srodowiska Gnome albo jakiegos innego.

 

Jak zainstalowac linuxa jesli nie ma komp cdromu??

 

Oczywiscie mam przelotke zeby podłączyc dysk z laptopa do PC. Zainstalowac go i potem wsadzic do laptopa? Nie bedzie problemu ze sterami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

odnawiam topic.

 

Teraz wpadł mi iny laptup, taki jak w siqu.

Znalazłem ciekawą distro, nazywa sie CDLinux.pl

Ona ma środowisko ICEWM, mysle ze da sie na takim pracować, teraz pytanie czy jest sens instalować na pentiuma 233 i 96mb ram??

Podobno te ICEWM jest bardzo lajtowe, nie chce oczywiscie wodotrysków, słyszałem ze ktos na ICEWM i Ubunto na P200mhz i 128mb ram, oglądał filmy divix płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierz w to co pisza ludzie. Dla Ciebie jedyna szansa jest powylaczanie wiekszosci uslug oraz postawienie lajtowego menedzera okien w stylu xFCE, co wiecej wlasna kompilacja jadra z ustawieniami odpowiadajacymi twojemu sprzetowi.

 

powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...