Skocz do zawartości
sender28

Jak Aktywować Cool&quiet W A64 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu próbuje włączyc Coll&Quiet ale mi nie wychodzi :angry: Ściągnąłem sterownik do procesora ze strony AMD i nic. W EasyTune Gigabyte'a zakładka smart fun jest nieaktywna.Czy może komuś udało się do właczyć? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... chyba trzeba poszukac w biosie, co?

Ja mam w BISOIE SmartFun na enabled. Ale czytałem wczoraj ze trzeba miec sterownik zainstalowany do procesora ze strony AMD. Tak zainstalowalem i nic. Cały czas chodzi na 2GHz. <_< <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem problem z wlaczeniem C&Q, jezeli niemasz opcji w biosie a procek oblusguje C&Q sciagasz soft z amd - amdcpu, ale jeszcze go nie instalujesz.

w biosie musi byc wlaczone ACPI, mnoznik procesora na auto, pozniej instalujemy soft, restart kompa i w zasilaniu ze schamatow wybrac minimalne zarzadzanie energia... u mnie obniaza o polowe taktowanie z mnoznika x9 na x5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem problem z wlaczeniem C&Q, jezeli niemasz opcji w biosie a procek oblusguje C&Q sciagasz soft z amd - amdcpu, ale jeszcze go nie instalujesz.

w biosie musi byc wlaczone ACPI, mnoznik procesora na auto, pozniej instalujemy soft, restart kompa i w zasilaniu ze schamatow wybrac minimalne zarzadzanie energia... u mnie obniaza o polowe taktowanie z mnoznika x9 na x5

Dzieki. Działa! mam 1GHz i mnożnik x5

 

Acha i jeszcze jedno pyt. Czy procesor sam zwiększy taktowanie jak włącze np. gre? Bo jak minimalizuje gre i wchodze w cpu-z to mam 1GHz(nie wiem czy to przez to ze zminimalizowalem gierke i sie zmniejszylo automatycznie)

Edytowane przez sender28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wydaje się, ze wlasnie na tym to polega- zwieksza sie mnoznik w miare wymaganej wydajnosci. (jezli chcesz sie przekonac to zapusc marka 2001- jesli faktycznie bedzie 1 ghz, to wynik bedzie malutki)

Edytowane przez Muniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wydaje się, ze wlasnie na tym to polega- zwieksza sie mnoznik w miare wymaganej wydajnosci. (jezli chcesz sie przekonac to zapusc marka 2001- jesli faktycznie bedzie 1 ghz, to wynik bedzie malutki)

Jz jest ok. sprawdzałem. Jak ruchamiam ChrisTV to na chwilke pokazuje sie 2GHz Albo 1,8GHz . Wiec wszystko ok. Dzieki za pomoc z uruchomieniem tego choć wg. mnie to C&Q powinno być włączone na stałe od początku a nie ż ja musze sie bawić tym. pozdr :D :D

 

Tylko szkoda ze wentyl nie chodzi wolniej... :(

Edytowane przez sender28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla pewności sprawdzaj jeszcze co jakis czas czy na pewno będzie podnosił taktowanie procka gdy cos uruchomisz...bo u mnie np. obniżac obniżał ale po dwóch dniach już podnosić z powrotem nie chciał :). Nawet gdy nie był podkręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla pewności sprawdzaj jeszcze co jakis czas czy na pewno będzie podnosił taktowanie procka gdy cos uruchomisz...bo u mnie np. obniżac obniżał ale po dwóch dniach już podnosić z powrotem nie chciał :). Nawet gdy nie był podkręcony.

ok to jeszcze bede to monitorować. 3D Smark 2001se pokazał mi 15500pkt. czyli mniej wiecej tyle co zawsze wiec na pewno podwyższył zegar ale zobaczy sie jeszcze jak z tą niechęcią do ponownego podniesenia. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to jeszcze bede to monitorować. 3D Smark 2001se pokazał mi 15500pkt. czyli mniej wiecej tyle co zawsze wiec na pewno podwyższył zegar ale zobaczy sie jeszcze jak z tą niechęcią do ponownego podniesenia. :?

CPU-Z se instalinij i zeslij na pasek zadan i widzisz na bieżąco na ile MHz zasuwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda ze wentyl nie chodzi wolniej... :(

Na mojej płycie spowalnianie wentyla trzeba było aktywować troszeczkę inaczej, też w biosie. Może u ciebie jest coś podobnego. W menu H/W Monitor trzeba aktywować i określić Smart Fan Target Temperature. Gdy tempereatura podana tutaj zostanie przekroczona, wentylator będzie działał na przyspieszonych obrotach, do tego czasu wolniej (u mnie Arctic Alpine działa z prędkością 1360 i go w ogóle nie słychać). Temperaturę ustawioną mam 55, ale nawet 60 będzie jak najbardziej bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem problem z wlaczeniem C&Q, jezeli niemasz opcji w biosie a procek oblusguje C&Q sciagasz soft z amd - amdcpu, ale jeszcze go nie instalujesz.

w biosie musi byc wlaczone ACPI, mnoznik procesora na auto, pozniej instalujemy soft, restart kompa i w zasilaniu ze schamatow wybrac minimalne zarzadzanie energia... u mnie obniaza o polowe taktowanie z mnoznika x9 na x5

to oznacza, że nie musze instalować 'sterów' pod A64 jak mam opcje C&Q na płycie ? Bo już sam nie wiem ;(. Mam w mobo ustawione C&Q i mam też stery do a64 zainstalowane a C&Q nadal mi nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien najpierw sprawdz w everesie taktowanie tylko z ustawieniami z biosu jezeli zobaczysz ze w idlu procek dziala tylko z max taktowaniem wtedy zainstaluj ten soft, proste ;) u mnie wzasadzie niema zadnego spadku wydajnosci, jestem pod wrazeniem ze tak sobie fajnie radzi bez zwiechy, wyczytalem gdzies tez ze zmienianie czestoliwosci procesora 30x na sekunde niema ujemnych skutkow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien najpierw sprawdz w everesie taktowanie tylko z ustawieniami z biosu jezeli zobaczysz ze w idlu procek dziala tylko z max taktowaniem wtedy zainstaluj ten soft, proste ;) u mnie wzasadzie niema zadnego spadku wydajnosci, jestem pod wrazeniem ze tak sobie fajnie radzi bez zwiechy, wyczytalem gdzies tez ze zmienianie czestoliwosci procesora 30x na sekunde niema ujemnych skutkow..

A wiec tak. Ze streami w idle mam 1,8 ghz i tak samo bez sterów ;(. Nie wiem co jeszcze zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...