Skocz do zawartości
slavok

Komp Na Serwer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

potrzebuje złożyć kompa serwerowego tzn. przede wszystkim spora baza Microsoft SQL Server, będzie to serw pod który podpiętych ma być 5 kompów klienckich, teraz co tam wsadzić, myślę, że będzie potrzebny jakiś szybki dysk do tego z 1gb ramu ?? i co jeszcze… nie wiem czy przy serwerach proc ma znaczenie ? grafika to najmniejszy problem jakas pyta może być byle wyświetlała ;)

liczę Panowie na waszą pomoc

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 3200+(tzn. najtańszy) X2

AC Freezer 64 Pro+ Silver5+

2, jeśli nie 4x Samsung SP2504C

SeaSonic 500W(na zapas :) )

GF6200 z gwara na 8ps/jeśli nie odpowiada to 7300GS :]

DFI LanParty NF-Ultra -bedziesz procka bratku kręcił :]

4x1GB Geila/Patriota LLK albo 2x1GB :] Ofkz też będą sie krecic :D

TT Soprano(bo ciezka i good) albo inna wez, ale minimum 2xwiatraki :D najlepiej wlasnie TT Soprano, do tego 2xFander :] I do obudowy byś trochę capnął :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, czy ja napisałem "mam tyle i tyle i chce kompa" chyba wyraźnie piszę... chce się dowiedzieć co kupić by było dobre, bo nie wiem jakie wymagania stawia serwer, ramu musi być sporo bo przeprowadzamy częste akttualizacje baz danych co wymaga sporej ilosci ramu by szło w miare znośnie...

 

OMG... ludzie :| po co DFL Lan Party... i 4gb ramu :lol: to nie ma być serwer do obsługi sieci osiedlowej, tylko biura rachunkowego... gdzie swoje bazy danych będą mieć takie programy jak płatnik czy rachmistrz GT... nie potrzebuje 10 terabajtów przestrzeni dyskowej. I nic nie bede kręcił bo nie widze sensu krecenia sprzetu ktory ma byc przedewszystkim stabilny i cichy.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zobacz sobie gotowe zestawy. Tu są trzy różne cenowo, bo nie podałeś granicy. Oczywiście te zestawy są dedykowane na serwery;p

Edytowane przez mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta ze zintegrowaną grafą, obsługą raid i sata2 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24806

2xraptor 74gb to chyba najszybsze co można dostać na sata

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9947

procesor: najsłabszy sempron na socket 939 wystarczy

2x1gb ram koniecznie ecc

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17498

jakiś dobry zasilacz (nie znam się)

no i ups

Taki zestawik będzie śmigał aż miło. To chyba najlepsza propozycja jeśli chodzi o szyybkość/cenę. Do 3,5tyś zmieścisz się spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeusiasty

to nie ma być serwer do obsługi sieci osiedlowej, tylko biura rachunkowego...

czytaj ze zrozumieniem ;)

 

W zaleznosci od funduszy proc jedno jajowy lub dwu. Brałbym dwurdzeniowego ;), aby sie ustrzec tego ze procesor raz na jakis czas sie przydławim czyms i w tym czasie serw bedzie prawie nie reagował a i z 2 GB ramu sie przydadza do MS.

Plyta:

Jesli intel - biez plyte intela na chpsecie intela stabilne jak skala ;)

Jesli AMD - To gigabyte, Asus, Epox, Dfi infinity - wszytko zapewni odpowiednia stabilnosc ;)

 

Zasilacz:

Jakis pozadny: topower,antec,seasonic,huntkey - cos co nie padnie przy pracy 24h na dobe.

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...