Skocz do zawartości
niko2003

Ati X1900gt

Rekomendowane odpowiedzi

no to lipa z tą wersją..

jak jeszcze sie będzie grzać i sie nie podkreci rdzenia to porażka..

co z tego ze pamieci wiecej,

jak w moim X1900GT od razu na 1,4Ghz w Overdrive ustawia...

 

a krecic na maxa to bede dopiero jak bloczek założe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne aby obniżyć temperaturę i zamontować cichsze chłodzenie zmieniono zegary w X1900GT, nie testowałęm swego GT w takich ustawieniach, ale pewnie wydajność będzie podobna, ucięli GPU dodając taktów pamięci.... dziwny zabieg, ale jak przypomnę sobie lato i standardowe chłodzenie na moim Sapphire oraz te 92*C na GPU i 100*C!!! na układach zasilających to robi mi się gorąco :) http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=200326&st=30# - tak było.

Obecnie mam Accelero X2 i jest lepiej. Jeszcze rzucę jakieś małe raditorki na mosfety i trochę pokręce... tylko wpierw zdam zaległe egzaminy na sesji i zyskam trochę wolnego czasu :)

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Club3D X1900RX

 

Słyszał ktoś coś o tym...??

 

...myślicie ze bardziej sie oplaca niz 7900GS od Galaxy?? Bo w zasadzie juz bylem zdecydowany na ta ostatnia chociaz od zarania dziejow mialem Radeony ale w przedziale cenowym do ~800 zlotych ostatnio ATI nie mialo nic godnego uwagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak musisz koniecznie ati to poczekaj jeszcze troche na x1950pro nanowym chipie, ma byc tanszy od obecnych x1900gt

Nie musze koniecznie ATI, bo jak pisalem bylem juz zdecydowany na GS-a ... pytalem tylko ktora byscie brali - 7900GS od Galaxy czy tego RXa (czyli GT) od Club3D - za ATi przemawia mozliwosc grania z jednoczesnie wlaczonym AA i HDR, za Galaxy z kolei szybkie, dobrze krecace sie pamieci oraz ciche i wydajne chlodzenie ktore jest juz w cenie karty... ehh... osiolkowi w zloby dano...:)

 

Poza tym watpie aby X1950 PRO koztowalo mniej niz 700 zlotych...

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie po wlozeniu x1900gt i instalacji najnowszych catalystow 6.9 dzieja sie dwie dziwne rzeczy.

 

1.Tuz przed ekranem powitalnym windowsa monitor na chwilke gasnie (dioda ma kolor czerwony), pp czym za chwile wraca do zycie i system laduje sie dalej.

 

2.Juz po starcie systemu pojawia sie komunikat "Ati Catalyst Control CEnter Notyfication" o tresci mniej wiecej takiej:

- Catalyst Control Center will not be fully operational until SMARTGART has determinated your optimal graphics processor setings . Please Wait... Ekran ten widnieje przez minute i znika. Pytanie jak to wylaczyc bo nie widze zdnej opcji w menu CCC.

Edytowane przez marcin_groen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy nie mam opcji zmiany napiecia ani w ati tray tools ani w ati tools. grafika to sapphire x1900gt cat 6.9.

Używaj tylko Atitool... najnowsza wersja w 100% wspiera X1900GT starsze tego nie robiły. Była też wersja Atitoola specjalnie przeznaczona dla GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam najnowszej wersji ATITool 0.25 Beta 16, poprzednie wersje nie pokazywaly nawet temperatury rdzenia, ta juz ta opcje ma natomiast caly czas nie ma opcji do zmiany napiecia :( Chyba ma to zwiazek z tym ze jest to najnowszy rev. karty i programy jej do konca nie rozpoznaja, bo juz nic innego mi do glowy nie przychodzi.

 

Edit

Już wiem najnowsze modele maja cos zmienionego w ukladzie zasilania dlatego zaden z programow nie wspiera zmiany napiecia.

Edytowane przez marcin_groen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem sobie mały teścik CrossFire - 2x1900GT

Sąsiad pożyczył mi na godzinkę swoją grafę.

Podaję tylko jako ciekawostkę. Teścik był nierzetelny i krótki (od miesiąca próbowałem go zorganizować)

 

Porównanie mojej karty > CF

'06: ~4400 > ~7500

'05: ~9k > ~ 11500

 

Jak widać w 3DM'06 wzrost zachęcający - ok 70%. W '05 już niestety poniżej 30%

W kilku gierkach sprawdzałem "na oko" frapsem. Zysk marny, podobny do '05, a czasami żaden. Pod kątem gier źle się przygotowałem, brak powtarzalnych wyników i tylko kilka tytułów.

Teścik mam nadzieję jeszcze powtórzyć z większym wyborem gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

http://bachcomp.pl/index.php?action=articles&id=75

 

Nowy x1900GT na R580 gdzie to dorwać w temacie ATI jestem dość zielony. Na tych testach prezentuje się ładnie a miał ktoś z nimi do czynienia? Szukałem w wielu sklepach nigdzie go nie znalazłem wszędzie starsze wersje. Ile on kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem tej karty i jestem z niej zachwycony.

Przesiadłem się z Galaxy 7600GS.

Zastanawiałem się, czy nie kupić x1950Pro, ale zrezygnowałem z paru powodów.

Były to między innymi brak regulacji napięć przez soft, oraz atrakcyjna cena zakupu x1900GT (668 zł)

 

Jedno o karcie trzeba powiedzieć: jest dość wymagająca do oc.

Parę dni musiałem kombinować z napięciami, ale się udało.

Efektem tego są wartości 675MHz/1700MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://bachcomp.pl/index.php?action=articles&id=75

 

Nowy x1900GT na R580 gdzie to dorwać w temacie ATI jestem dość zielony. Na tych testach prezentuje się ładnie a miał ktoś z nimi do czynienia? Szukałem w wielu sklepach nigdzie go nie znalazłem wszędzie starsze wersje. Ile on kosztuje?

Drobna korekta - na R580 był stary 1900GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy nowej X21900GT??

 

Jak Wam wypada OC na tej karcie??

 

Czy podobnie jak w tescie powyzej??

 

Chcialabym kupic ta karte, bo cena 600-650zł jest bardzo atrakcyjna.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj,kupuj i napisz mini recenzje ;)

tez zwróciłem uwage na tego radeona ,dziwne ze ludzie go "nie widza"

 

Moze Ati juz o to zadbalo?? :wink:

Co prawda to zadna rewelacja, no ale jednak x1950pro jest jakby nie bylo drozszy...

 

 

No i przymierzam sie do niego, ale to czy bedzie zalezy od tego za ile sprzedam x800GTO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnikiem warto zwlaszcza , że u nas sa w tej cenie x1900gt - padaczki . (575 mhz na gpu i 1500mhz na ramach - padlinka!!)

http://bachcomp.pl/index.php?action=articles&id=75

Napisali tutaj bardzo duze mozliwosci oc - chyba sobie jaja robią i nie widzieli co mozna wyprawiac z x1800gto.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnikiem warto zwlaszcza , że u nas sa w tej cenie x1900gt - padaczki . (575 mhz na gpu i 1500mhz na ramach - padlinka!!)

http://bachcomp.pl/index.php?action=articles&id=75

Napisali tutaj bardzo duze mozliwosci oc - chyba sobie jaja robią i nie widzieli co mozna wyprawiac z x1800gto.

Niestety nie mogę się zgodzić że x1900GT to padki, mylisz je chyba z nowymi x1950Pro bo one rzeczywiście do OC się nie nadają. Sam mam Sapphire X1900GT i podkręciłem je tak:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

648/1674 - myślę że jest OK. Oczywiście jest jeszcze możliwość kręcenia dalej, trzeba tylko podnieść napięcie. GPU póki co zadowala się 1,3V a pamięci standardowym 2,086V. Tutaj pytanie, jakie jest bezpieczne napięcie dla pamięci na tym Radeonie?

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz , że tak poleciał . Hmm zaraz obadamy co on potrafi. Tak czy inaczej masz inną kartę niz standardowe x1900gt. Masz x1900gt zrobione na pcb z x1800gto dlatego tak się ładnie buja , a napięcia możesz ładować większe ja u siebie miałem (to samo pcb masz co ja ! tylko inny gpu) 1,5V na gpu i 2,2 V na memkach - gpu poleciało ponad 760mhz memki na ostrych timingach leca max 1530 ale z takimi jak w x1900gt spokojnie ponad 1630mhz .Tez masz na bank samsungi 1,4ns ;).

Teraz już chyba wiesz dlaczego Twój leci jak burza. Gdzieś Ty go znalazł ??

standardowo gt wygląda tak i tylko takie widziałem : http://allegro.pl/item157717947_super_sapp...raty_sklep.html

m40 zapomniałeś schłodzić jeszcze 3 rzeczy ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...