Skocz do zawartości
Argerom

Aquaszut Typ 600

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy do przeróbki użyć kleju np. Dragon i nic nie cieknie! A jak układ dobrze odpowietrzysz i pompkę "powiesisz" na gumce to jest niesłyszalna z odległości 20 cm! Ja tak mam już ponad miesiąc i nie miałem z nią żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko spoko, ale wiedz że nie wszystkich stać na eheima, lainga itp.

Drugą sprawą jest mentalność człowieka, bo ja bez problemu mógłbym sobie kupić takie Wc, ale wolę sobie je skombinować, przy udziale kłopotów, cieknących pompek i wkładu swojej inwencji, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć właśnie na paliwo do mojego Bmw.

I nie pisz że to są shity. bo rolę swoją spełnia i taka pompka spokojnie rok wytrzyma, a wcale głośniejsza nie jest.

 

Nie chodzi tu o kwestie kasy bo w cenie aqwaszitu kupisz atmana co jest sprawdzony i nie tak tandetny. Wiem ze skoro masz taką pompke to już jest najelpszym rozwiązaniem na WC [typowo tłikowe myślenie). Ale tak jak napisałem wcześniej. Fiatów też jest miliony na naszych drogach. Przemieszczają się, czyli spełniają swoję rolę. Ba moja matka kiedyś daewoo miała ;> I była zadowolona. Ale to nie oznacza że jest to pompka/samochód którą komukolwiek polece.

 

Druga sprawa - śmiesznie stwierdzenie. Bo czym sie różni zakup aquaszuta/atmana/ehaima czy jakiejkolwiek innej pompki? Jaką większą inwencje ode mnie włożyłeś w układ bo przepraszam nie rozumiem?

 

Ad.3 Jak masz BMW to doskonale wiesz ze za te 100zł to 200km nie zrobisz ;> Ja robie max 160 ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, aquaszut jest wypas, tylko trzeba go troche poprzerabiac. U mnie pracuje już pół roku, fakt faktem terkocze a dlatego ze wirnik nie jest wywazony, wystarczy pobawic sie troche teflonem, troche gabki i pompka jest bardzo cicha. Co do wydajnosci to jak dla mnie nic dodac nic ujac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzis w Castoramie w lodzi właśnie tego aquaela..... węża nijak nie idzie naciągnąć ani założyć na niego, musiałęm użyć ogrodówki. 2 PRZECIEKA!!!!! jak cholera uszczelniłem silikonem jak tylko mogłem i tak leci, klopla na 30 sek, ale zawsze ten strach... nic jak tylko kupic atmana [było słuchać starszych...] i miec swiety spokój....

 

źle uszczelniłeś i tyle.

jak długo pompka schnęła po klejeniu?

 

ja używałem poxipolu, na ten właśnie poxipol wkleiłem krućce i jest szczelnie.....

po wklejeniu dalem jej 24h na zaschnięcie kleju (choć wg niektorych mozna bylo dać wiecej)

 

edit:

polecają lepszy klej od poixipolu, do klejenia czegos, co bedzie mialo kontakt z wodą...

nie pamietam, jak sie nazywal..

dostal?

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomke z tych aqua costam.. ostanio miałę mz nai starsznie problemy bo wirnik pomki sie ślizgał po tym magnesie(wirnik silnika) i przestała pompować, kropelka pomogła :P. Jeżeli chodzi o głośnośc to nie narzekam, ale jak pojawia sie jakies fundusze to sie napewno się jej pozbęde i kupie cos lepszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już od 3 lat pompkę Aquaszut 2000 turbo, która kosztowała kiedyś grosze i nadal chodzi dobrze, i cicho jak na początku, lecz może poprostu miałem szczęście i trafiłem na dobry egzemplarz ;)

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.3 Jak masz BMW to doskonale wiesz ze za te 100zł to 200km nie zrobisz ;> Ja robie max 160 ;>

525 +lpg, zrobię, nawet więcej!

 

A do tych pompek:

To tego sporu nie da się rostrzygnąć, faktem jest że eheimy itp są lepsze ale dobrze przerobiona/ułożona akwariówka, też zła nie jest.

A z trwałością to ciężko powiedzieć, mam aquaszuta w akwarium już z 2lata, z tym że nie pracuje non stop, głównie w nocy dostaje przerwę, ale się trzyma i "cichy" jest taki jak na początku.

 

Dlatego nie chodzi o to że akwariówki są lepsze od firmówek tylko że też się nadają do skromniejszych wc i w miarę sobie radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.O.H.N. E34? Vanos? ;D Ja obecnie mam e34 2.0 24V Vanosa ale mam już wszystko do SWAPa do 3.0 i też LPG ładuje ;) Inaczej nie wyrobie przy moim stylu jazdy.

 

Ale Ehiamy to też akwariówki. Tak jak Atmany, hydory itd. Nigdzie nie napisałem, że nie da sie mieć WC na aquaszucie [też miałem]. Ale jak ktoś jeszcze nie kupił niech zastanowi się 2 razy. Ja miałem kilka i szczerze nie polecam czegokolwiek od tych producentów. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.O.H.N. E34? Vanos? ;D Ja obecnie mam e34 2.0 24V Vanosa ale mam już wszystko do SWAPa do 3.0 i też LPG ładuje ;) Inaczej nie wyrobie przy moim stylu jazdy.

 

Ale Ehiamy to też akwariówki. Tak jak Atmany, hydory itd. Nigdzie nie napisałem, że nie da sie mieć WC na aquaszucie [też miałem]. Ale jak ktoś jeszcze nie kupił niech zastanowi się 2 razy. Ja miałem kilka i szczerze nie polecam czegokolwiek od tych producentów. I tyle.

E 34!, vanos!, 94r, black, no mnie 190 wystarcza, co prawda auto jeszcze nie do końca moje ale to się zmieni w wakacje.

Też myślałem nad swapem ale mnie interesował 3,5 v8, ale jak pogadałem z paroma mądrymi ludźmi to wytłumaczyli mi że zdecydowanie łatwiej kupić takie auto, w sumie sam bym ten silnik wymienił ale z elektroniką bym sobie nie poradził. Ale koniec tego ot.

 

Czyli doszloiśmy do poruzumienia:

Jak ktoś planuje sam sobie wykonać wc, skromne ale działające to polecam: AQuaszut

Natomiast jeśli ktoś myśli nad porządnym wc, bez obaw na przyszłość, z mniejszym nakładem pracy, i ma 100 zł więcej zdecydowanie niech bierze eheima, hydrorka lub lainga.

Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem od kumpla pompke Aquaszut 600 posiada rozne srednice wlotu i odpływu.Czy stosujac w WC 2 rodzaje weż ( średnica) uklad bedzie mniej wydajny??

Edytowane przez nemo1802

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho lepiej przerobić na inline... mniej hałasuje, mniej zajmuje miejsca itd.

miałem kiedyś prerobionego właśnie na inline i gdy pompował borygo był cichuteńki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedziesz potrzebowal ;) polecam do aquel'a troche mniejszy pojemnik o.7l ;] pasuje idealnie wraz z nozkami ;] nie koniecznie mniej miejsca zalezy od rozplanowanie ukladu

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...