Skocz do zawartości
Zubo

Nowy Komp Do Max 3300 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jeszcze 2 lata temu wiedziałem wszystko i wiedziałbym co kupić ale teraz kiedy już nie mam czasu siedzieć na forum i patrzeć na aktualne ceny nie wiem co kupić!? i co jest tzw. przyszłościowe.

Konkretniej chce złożyć kompa do max 3300 PLN i ma on być przystosowany do rozbudowy powiedzmy za 2 lata.

Więc płyta główna MUSI być dobra i przyszłościowa reszta wiadomo. Procek to koniecznie INTEL i dobra grafa bo komp głównie będzie służył do gier. Monitor LCD 17' w miarę dobry.

No to czekam na wasze sugestie aha to nie jest komp dla mnie tylko głównie dla dzieciaków w wieku 10 lat.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz go w przeszłości rozbudowywać, to radzę poczekać jeszce ze 2 miesiące,gdyż wtedy na rynku będzie królowała podstawka MA2 AMD. Jeśli ma to być komp do gier, to osobiście nie polecam Intel'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zabrał coś takiego:

Procek D805

Płytke asusa, ale nie wiem jaki, bo w intelu tak nie siedze

1-2GB ramu

GF7600GT

zasilacz jakiś HK350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do sam napisałeś ma być to komputer do gier. Tak sie składa, że największa przewage AMD nad Intelem właśnie ma na polu gier. Powiedz czy się dasz przekonać do do AMD. Jak Intela to trzeba brać D805 i mocno kręcić, aby coś z tego było. Myśle, ze nie ma co czekać na AM2, bo ceny nie będą początkowo niskie. Zawsze na 939 można sobie kupić póżniej FX60, czy jakies mocne dwa jaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 3200+@s.939+Arctic-Cooling Freezer 64PRO i podkrecasz na 2,5Ghz :]

DFI LanParty NF4-UltraD

2x1GB Patriot LLK/Geil

Samsung Spin Point 2504C (J20S też bo J20s=Sp2504C)

SeaSonic 430W

GeForce 7600GT

TT Soprano Black+Pare wiatraczków, Fander/COOLink ^,^

AG-Neovo F-419(opcjonalnie ;P) Zobacz co i jak powinno ci starczyc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsumie poczekac mozna na nowe procki ale dla mnie to jest lipa bo potem znowu cos wyjdzie. i tak bedziesz czekal z kupnem 2 lata albo 5 chyba ze ci sie nie spieszy to inna sprawa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 3200+@s.939+Arctic-Cooling Freezer 64PRO i podkrecasz na 2,5Ghz :]

DFI LanParty NF4-UltraD

2x1GB Patriot LLK/Geil

Samsung Spin Point 2504C (J20S też bo J20s=Sp2504C)

SeaSonic 430W

GeForce 7600GT

TT Soprano Black+Pare wiatraczków, Fander/COOLink ^,^

AG-Neovo F-419(opcjonalnie ;P) Zobacz co i jak powinno ci starczyc :]

Dzięki za odpowiedzi ale konfiguracje które podajecie są za drogie. Cały komp ma wyjść no max. 3500 PLN tzn. komp + monitor i wszystkie inne rzeczy typu myszka :D

Podstawową rzeczą jest stabilność ponieważ komp jest nie dla mnie i nie będe miał czasu się nim zajmować poprostu zainstaluje system i ma wszystko później chodzić. Dlatego odpada jekiekolwiek podkręcanie. Chciałbym INTELA bo zawsze ten sprzęt uchodził za wzór stabilności, a w szczególności płyty główne.

Troszkę przybliże o czym myślałem:

1.Płyta głoówna na chipie 955X firm Asus lub Gigabyte

2. Procek jakiś P4 tylko teraz wogóle nie orientuje się w tych nowych oznaczeniach

3. Dysk Baracuda 7200.9 160GB

4. Pamięć - no tutaj chyba na początek będzie max 2x512MB a co do firm i prędkości to nie wiem poradźcie coś

5. Grafa myślałem o GF6600GT

6. Zasilacz musi być koniecznie bardzo cichy więc wybrałem Tagan 380 lub 420 U01

7. Monit coś z Samsunga

8. DVD-RW zdecydowanie LG tylko nie pytajcie dlaczego

Czekam więc na dlasze sugestie.

 

wsumie poczekac mozna na nowe procki ale dla mnie to jest lipa bo potem znowu cos wyjdzie. i tak bedziesz czekal z kupnem 2 lata albo 5 chyba ze ci sie nie spieszy to inna sprawa ;]

Kompa muszę mieć złożonego do końca maja więc czekanie odpada. A dodam jeszcze że to przyszłościowe stwierdzenie oznacza dla mnie to żeby powiedzmy za dwa lata można było procka zmienić i grafę no i pamięci dołożyć więc sprawa głównie opiera się o wybór dobrej płyty! Jaki chip i socket będzie przyszlościowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte asusa, procek lepieweź Pentiuma D 805, ramki goodramy ddrII a grafike bardziej opłaca sie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> x800GTO chyba, że kasy starczy to 7600GT

Edytowane przez taid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no to msi na 975 bo juz conroe na niej lata a do konca maja powinna byc juz dostpna a bedzie stac ok 600zl

do tego 805 + goodram i caly komp sie powinien zmiescic w 3500

A co z kartą graficzną? Jaką wybrać żeby była dobra i niedroga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z kartą graficzną? Jaką wybrać żeby była dobra i niedroga?

 

jak wcześniej pisałeś GF6600GT to wg mnie bdb karta , choć osobiście wole dołożyć i kupić Gf7600GT starczy na jeszcze dłużej niż ten 6600GT :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600gt a jak starczy to 7900gt ale tu juz moze byc problem

Problem w tym że nawet na 7600gt nie starczy. Kurna jak się tak wszystko sumuje to ciągle wychodzi za dużo. Niestety musi być tylko 6600GT. Jak myślicie na jak długo ta karta starczy żeby pograć bez stresu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Jak myślicie na jak długo ta karta starczy żeby pograć bez stresu?

W sumie karta ma PS 3.0 i te inne najnowsze efekty graficzne, ale żeby pograć ,,bez stresu,, czyli jak sie nie myle chodzi ci o dosc wysokie rozdzielczości i detale to praktycznie juz teraz na karta nie nadaje sie do takiego grania, nie muwie że karta jest zła bo jest bardzo dobra ale co chwile wychodza nowe gry które wymagają od kompa coraz to więcej mocy, ale prawde muwiąc to jak narazie to możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> to 6600 GT bo z 7600GT chyba sie nie wyrobisz

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Różnica jest dosć spora, 7600GT to karta bardziej przyszłościowa więc może byś sie jednak uparł i postarał sie wyrwać takiego 7600GT, szukaj po różnych sklepach bo czasem można trafic na ładną okazje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak : 7600GS :) wydajność lepsza od 6600GT, a cena oscyluje ok 500 zł (dane wg. sklepu znak.pl). Co do procka, to jak do gier, to bierz AMD. Nie ma to większego wpływu na stabilność, ale AMD się mniej grzeje w porównaniu do Intela i jest wydajniejsze w grach.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600GS też jest warte uwagi co prawda ustępuje 7600Gt ale jest wydajniejsza od 6600GT

No tak 7600GS można kupić za około 500 PLN czyli to byłby najlepszy wybór i chyba na tą kartę się zdecyduje. Napiszcie mi tylko czy nie ma jakiś haczyków w tej karcie? czy są jakieś różne odmiany wolniejsze i szybsze? Ile pamięci itd. Kiedyś pamiętam kupując karty można było się nadziać na wolnieszą szyne do pamięci o której producent kart wogóle nie wspominał. Jak to jest teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Intela, bo nie jest to wydajny procesor, nie nadazy za karta graficzna...

AMD w dzisiejszym dniu stabilniejsze, wiesz kiedyś za wzór uchodziła Rosja :]

A dziś ją sie bluzga ^,^

Więc propobuje ci AMD Athlona, jezeli osoba/y ktore beda z tego PC korzystały nie mają okularów i wad wzroku-kupuj CRT, dla zdrowych ludzi nie ma roznicy, stoje murem za O/C bo: -za darmo zyskujesz wydajność(przcież masz 3500zł, ya nigga?), -u amd z takim chłodzeniem masz temperature o 2-3C wiekszą od boxa(jak box trzyma niepodkreconego :] a chlodzenie podkrecony)-a box trzyma ją w bodajze 37-39C, po prostu ustawiasz w BIOSie i to wszystko, platforma 100% stabilna, luzik, dlatego ci poleciłem DFI :]

Szukaj zamiennika zasilacza ktorego ci zaproponowalem, ale za Prockiem,Kartą graf, ramem i HDD w moim zestawie stoję po prostu MUREM :] Inni ludzie niech się udzielają, powiem ci:

"Co Intel, to be " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Intela, bo nie jest to wydajny procesor, nie nadazy za karta graficzna...

Myślałem, że w dzisiejszych czasach procek nie musi nadążać za grafą!?

AMD w dzisiejszym dniu stabilniejsze, wiesz kiedyś za wzór uchodziła Rosja :]

A dziś ją sie bluzga ^,^

Wiesz ja zawsze uważałem, że procesory AMD to bardzo dobry produkt ale nie płyty pod ten procesor! Napewno teraz wiele się poprawiło ale mam jakieś uprzedzenia co do takich firm jak VIA, SIS itd. Więc pozostane wierny Intelowi i jego chipom.

Więc propobuje ci AMD Athlona, jezeli osoba/y ktore beda z tego PC korzystały nie mają okularów i wad wzroku-kupuj CRT, dla zdrowych ludzi nie ma roznicy, stoje murem za O/C bo: -za darmo zyskujesz wydajność(przcież masz 3500zł, ya nigga?), -u amd z takim chłodzeniem masz temperature o 2-3C wiekszą od boxa(jak box trzyma niepodkreconego :] a chlodzenie podkrecony)-a box trzyma ją w bodajze 37-39C, po prostu ustawiasz w BIOSie i to wszystko, platforma 100% stabilna, luzik, dlatego ci poleciłem DFI :]

Szukaj zamiennika zasilacza ktorego ci zaproponowalem, ale za Prockiem,Kartą graf, ramem i HDD w moim zestawie stoję po prostu MUREM :] Inni ludzie niech się udzielają, powiem ci:

"Co Intel, to be " :)

Co do monitora CRT to nie wchodzi w grę (gabaryty). Z O/C może i masz racje ale wole dmuchać na zimne. Ciesze się że jesteś zadowolony z Twojego konfiga. Kiedyś znajomi kupowali AMD bo było tanie, a potem musiałem do nich jeździć bo ciągle im się coś działo - bo dzwięk nie działał, bo urządzenia nowego nie wykrywał, bo się wieszał bez powodu, a jak przyszło system instalować to milion sterowników trza było zainstalować żeby wszystko grało - ciągłe problemy. Od pewnego czasu nauczony doświadczeniem pozostane jednak wierny marce INTEL z która praca z komputerem zawsze była przyjemnością.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zubo - skoro powiedziałeś, że od 2 lat nie siedzisz w komputerach to może przemyślisz fakt o rozwoju AMD... Dużo się zmieniło.

 

Płyty pod AMD oparte są na platformach Nforce, które są powszechnie uznane za dobre i wydajne.

 

Druga sprawa, którą chciałbym poruszyć to owe podkręcanie - skoro piszesz, że wolisz dmuchać na zimne i nie podkręcać to moim zdaniem kupno D805 do gier jest pomysłem bardzo chybionym gdyż jego "stock'owa" wydajność w grach jest dość mizerna.

 

Zaproponuję Ci:

platformę AMD Athlon 939

płytę Epoxa (proszę poczytać opinie na forum - są stabilne)

grafikę - już wybrałeś

pamięci - 1Gb, jeżeli nie mają być podkręcane to mogą być Goodram, Corsair

Dysk - Samsung SP SATA 160Gb

Zasilacz - Huntkey 350W

Obudowa - wedle uznania chociaż polecam Lian-li

Monitor - proponuję zajrzeć do działu z monitorami - tam jest wiele informacji co wybrać w różnych konfiguracjach cenowych.

urzadzenia wskazujace - klawa Microsoft (natural bodajze - lekko wygieta) na allegro za 55zl

oraz myszke logitecha.

 

Powinieneś zmieścić się w 3500zl

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zubo - skoro powiedziałeś, że od 2 lat nie siedzisz w komputerach to może przemyślisz fakt o rozwoju AMD... Dużo się zmieniło.

Płyty pod AMD oparte są na platformach Nforce, które są powszechnie uznane za dobre i wydajne.

Ok coraz bardziej przekonujecie mnie do AMD i jak wspomniałem wcześniej ja do procków tej firmy nie mam nic, chodzi mi głównie o stabilność płyt głównych.

W związku z tym mam do was ogromną prośbę, wybierzcie mi płytę główną która będzie najbardziej stabilna pod AMD Athlon 939 - chodzi mi konkretnie o model, cena powiedzmy do 500 PLN.

Co do dysku większość z was proponuje mi Samsunga - nie wiem o tych dyskach za dużo zawsze miałem Seagate i byłem bardzo z nich zadowolony głównie ze względu na hałas, a raczej jego brak dlatego Seagate raczej zostanie. Dalej zasilacz tu na 100% będzie Tagan U01 cisza to priorytet. Monit jeszcze poszukam w dziale monitorów.

Aha jeszcze wróce do grafy, czy jest model 7600GS z pasywnym chłodzeniem? no i jeszcze chłodzenie na procka bo nie wierze by oryginalny wiatrak AMD był cichy. Cisza cisza i jeszcze raz cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...