Skocz do zawartości
JoTgiE

Moje Wc...zestaw Bez Kompromisu!?(update Foto)

Rekomendowane odpowiedzi

To napisz jak z tymi temp. grafy, podaj w stresie, bo jak na blok który warto kupic za 350zł to wysokie temp rdzenia :P

41 to jest wysoko? (zakladajac ze pokazuje prawde..).

Imo po takim bloku wcale nie nalezy sie spodziewac super wydajnosci, wrecz przeciwnie, bedzie gorszy od najlepszych bloczkow pod SAMO gpu. Tutaj chodzi o memki, kompaktowosc, brak zabawy w jakies radiatorki i nadmuchy. Frezowanie nad gpu czesto jest ubozsze z racji na konstrukcje calosci. Zreszta w wiekszosci zastosowan kazdy odpusci sobie te pare stopni roznicy a ma spokoj z pamieciami. Tylko cena takich blokow niestety troche miazdzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra daje chłodzenie memek fajnie ale jakim kosztem :?:

Moja temp w stresie wynosi 39*C przy Fanderze puszczonym na 5V, a w IDLE'u mam 28-30*C :!:

Zgadzam sie możebyć gorszy ale nie ponad 10*C i nie za taką cene.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE'u mam 28-30*C :!:

Zgadzam sie możebyć gorszy ale nie ponad 10*C i nie za taką cene.

To moze byc kwestia biosa, temperatury wody itd, czy nawiewu na jakis uklad na pcb karty. Te czujniki mozna sobie rozbic o kand d*.

Ale swoja drogo dziwie sie ze to tak hula na takiej chlodniczce. Obalaloby to wszelkie teorie na temat chlodnic jakie tu panuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo jest to typowy noob user ;) to ja dopiero skladam wc i wiem ze najdrozsze nie zawsze znaczy najlepsze...

sczegolnie pompa i chlodnica wywarly usmiech na mojej twarzy ;)

Hmm ale pompa jest ceniona przez wielu na tym forum, te zestawy z rezem sa diabelnie drogie, ale z pompek wirnikowych to najlepsze co mozna dostac - chodzi pare lat bez awarii. Polemizowalbym ze zakup takiej pompy to totalny blad :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na tej focie

2127334[/snapback]

Dobra daje chłodzenie memek fajnie ale jakim kosztem :?:

Moja temp w stresie wynosi 39*C przy Fanderze puszczonym na 5V, a w IDLE'u mam 28-30*C :!:

Zgadzam sie możebyć gorszy ale nie ponad 10*C i nie za taką cene.

Aerial ma dużo racji w tym co pisze i to prawda że zintegrowane bloki mają troche inne warunki pracy i stąd inne temperatury.....Ale chce podkreślić specyfike mojego układu...poprostu nag grafą mam dwie karty pci wtym jedna która śie mocno grzeje i porostu podgrzewa atmosfere wkoło grafiki.

Niestety inny układ jest niemożliwy a wywalenie skystara niewchodzi w grę dopuki można eduacyjnie popatrzeć na hiszpańską D+ i syfrowy polszmat B)

 

imo jest to typowy noob user ;) to ja dopiero skladam wc i wiem ze najdrozsze nie zawsze znaczy najlepsze...

 

sczegolnie pompa i chlodnica wywarly usmiech na mojej twarzy ;)

No jak bys czytał dokładnie to bys wiedział że ja juz mam zasobą zestawy "made in garage". Zdania niezmienie porostu czasami lepiej zapłacić za sprzęt pewny i sprawdzony niż samemu dłubać i później któregoś dnia się ździwić.

A co ci rozbawiło tak bardzo w pompie i chłodnicy??? <_< Czy uważasz że jakieś pompy od co lub akwarium są lepsze od Innovateka?? Chłodnica też lepsza by była od kadeta?? heeh..ździwił byś się. :angry: Czasami chłodnica może wręcz zadziałać odwrotnie i działać jako nagrzewnica...ale co ja tam bede tłumaczył staremu wyjadaczaowi.. :wink:

Edytowane przez JoTgiE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

podłącz karte satelitarną pod układ i problem z głowy ... pewnie jakiś bloczek nie made in garage ale od kumpli na cyfrowych frezarkach robione albo firmowe sie dobierze i mamy problem z głowy .... no chyba że chcesz zimą pokuj dogrzewać .... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JotGiE fajne waku... i za fajne pieniążki. całkowicie się z Tobą zgadzam że inwestycje w jakość opłacają i wtedy człowiek ma takie poczucie że bardzo dobrze zainwestował pieniądze i nie żałuje ani złotówki ;] co do chłodniczki - właściwie to dopiero po dokładniejszych oględzinach fotek pomyslałem że w sytuacji gdy w obudowie jest ciasno jedna sztuka 120x120 jest idealnym wyborem - zwłaszcza gdy myslimy w kategoriach kompaktowosci ukladu. No a jezeli do tego daje rade to nie ma sie czego czepiac ;]

 

właśnie btw obudowy - okrutnie brzydka i ciasna jak dla mnie ... to czerwone z tyłu to jest tak od nowości czy to element tuningu? :P no i chyba bym sie nigdy nie przyzwyczail do 'kopnietego' kompa... no ale idzie nowe... lepsze?

 

@Malik

te noiseblockery nowsze sa ciche? przy tej krateczce na tylniej sciance napewno nie ;/ co jest na gpu bo nie widze.. abadon? ja bym zerwal te papierki z tasm z logiem revolteca, ogolnie swietny cable management! przynajmniej tam gdzie jest to widoczne na zdjeciach ;]

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie WC podoba ..aczkolwiek nie podoba mi sie standard BTX ;]

nie mniej buda jest fajna (taki mini stacker imho) i ciekawie mozna wszystko w srodku umiescic

 

zlikwiduj tylko te zalamania wezy i posprzataj troche w kabelkach. Imho jednak jeszcze warto by blo zmienic chlodniczke na coolteka na 2x120 ... zrobisz sobie z tylu jakis fajny wysiegnik i zamontuejsz chlodniczke (cos jak ma AndyN).

 

co do kombinacji eheim+agb-o-matic... owszem ... kosztuje troche ... ale wygoda jest wielka .. mniej wezy .. wiecej miejca a utrata wydajnosci zadna.

 

p.s: Ktos swierdzil ze teraz wc beda sie roznily kolorem wezy ..

bez sensu imho.. kazdy kupuje co najlepsze .. a ze wiekszosc ludzi ma DFI nf4 obecnie .. a bloczki ktore oplaca sie kupowac w tej chwili do tej mobo sa jasnym i prostym wyborem to sytuacja wyglada tak a nie inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jotiqe w cenie tej twojej chlodnicy chodza nexxosy extreme 3 (czyli bix3) i co powiesz mi ze dobrze zrobiles inwestujac w ta co masz teraZ?

 

co do pompy

 

napewno w tej cenie znalazl by jakiegos lainga czy grundfosa nie koniecznie nowego ale napewno te pompki nie padaja po krotkim czasie albo zwyklego eheima imo nie oplaca sie placic za zbiorniczek made by innovatek tej ceny ktora jest duzo wieksza od eheima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JotGiE fajne waku... i za fajne pieniążki. całkowicie się z Tobą zgadzam że inwestycje w jakość opłacają i wtedy człowiek ma takie poczucie że bardzo dobrze zainwestował pieniądze i nie żałuje ani złotówki ;] co do chłodniczki - właściwie to dopiero po dokładniejszych oględzinach fotek pomyslałem że w sytuacji gdy w obudowie jest ciasno jedna sztuka 120x120 jest idealnym wyborem - zwłaszcza gdy myslimy w kategoriach kompaktowosci ukladu. No a jezeli do tego daje rade to nie ma sie czego czepiac ;]

 

właśnie btw obudowy - okrutnie brzydka i ciasna jak dla mnie ... to czerwone z tyłu to jest tak od nowości czy to element tuningu? :P no i chyba bym sie nigdy nie przyzwyczail do 'kopnietego' kompa... no ale idzie nowe... lepsze?

 

@Malik

te noiseblockery nowsze sa ciche? przy tej krateczce na tylniej sciance napewno nie ;/ co jest na gpu bo nie widze.. abadon? ja bym zerwal te papierki z tasm z logiem revolteca, ogolnie swietny cable management! przynajmniej tam gdzie jest to widoczne na zdjeciach ;]

pzdr

Sa ciche i wydajniejsze. Moge to porownac gdyz mam starego NB. W sumie nie slychac tego NB, co jest na tyle. Gdyz idzie na 650rbm. Natomiast na gpu jest dokladnie jak mowisz :) -> Abadon GPU Pro

 

Proponujesz zerwac te papierki z tasm :? Ale bedzie problem z wyciaganiem jej pozniej. A teraz to szarpne za papierek i juz jest out :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

bo się nie mylisz za tą cenę sporo lepszy wydajnościowo układ można złożyć - mam na myśli chłodnicę i pompkę

 

NeXXos III extr.

oraz Laing DCC T1 plus (Eheimik przy tym jest jak maluch przy mercedesie)

 

 

zależy co dla kogo się liczy jak wygoda to taki układ jest w miarę akceptowalny.... jak wydajność - cóż... raczej nie bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Moze chodzilo o kompromisy finansowe :lol:

 

Dlatego wziął Innovatek Radi single bo podwójna czy potrójna była za droga :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co wam chodzi. Jest zadowolony z ukladu? Jest. Satysfakcjonuje go jego wydajnosc? Tak. Wiec wedlug mnie tak samo uklad jak i jego wydajnosc jest akceptowalna.

Chciał poznać opinie innych dlatego założył ten topic i je właśnie otrzymuje ;)

 

Moim zdaniem WC wygląda fajnie, tylko ten bloczek na GPU jakiś taki... no nie jestem przekonany do niego :? , może gdyby kosztował coś tak 150-180zł to wtedy może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jotiqe w cenie tej twojej chlodnicy chodza nexxosy extreme 3 (czyli bix3) i co powiesz mi ze dobrze zrobiles inwestujac w ta co masz teraZ?

co do pompy

napewno w tej cenie znalazl by jakiegos lainga czy grundfosa nie koniecznie nowego ale napewno te pompki nie padaja po krotkim czasie albo zwyklego eheima imo nie oplaca sie placic za zbiorniczek made by innovatek tej ceny ktora jest duzo wieksza od eheima

hmmm...a skąd wiesz ile kosztowała??? B)

 

bo się nie mylisz za tą cenę sporo lepszy wydajnościowo układ można złożyć - mam na myśli chłodnicę i pompkę

NeXXos III extr.oraz Laing DCC T1 plus (Eheimik przy tym jest jak maluch przy mercedesie)

zależy co dla kogo się liczy jak wygoda to taki układ jest w miarę akceptowalny.... jak wydajność - cóż... raczej nie bardzo...

hmmm... i znowu kwestia ceny...a skąd wiecie ile kosztowało???hehe :wink:

 

Ponieważ nigdzie niebyło o kosztach to śpiesze donieść że akurat zakup podzespołów inowateka odbył sie na alegro B) ale nie osobno tylko jednorazowo w nowiutkim komplecie prosto z fabryki ale cena była o połowe niższa ponieważ był on nagrodą. :rolleyes:

Takwięc argumenty kosztowe niedokońca graja tu największa role B)

 

No wiesz ... nie bede sie czepiał słówek, ale to ma być podobno wc bez kompromisu.

Słówek nie ale wydzięku tematu jak najbardziej, a wyglądał on tak:

 

Moje Wc...zestaw Bez Kompromisu !?

 

Tak więc niedokońca jest to stwierdzenie ale raczej pytanie B) A wszelkie opinie pozytywne i negatywne jak najbarziej mile widziane B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

CYTAT(Kyniek @ 11 maj 2006, 16:40)

 

bo się nie mylisz za tą cenę sporo lepszy wydajnościowo układ można złożyć - mam na myśli chłodnicę i pompkę

NeXXos III extr.oraz Laing DCC T1 plus (Eheimik przy tym jest jak maluch przy mercedesie)

zależy co dla kogo się liczy jak wygoda to taki układ jest w miarę akceptowalny.... jak wydajność - cóż... raczej nie bardzo...

 

 

 

hmmm... i znowu kwestia ceny...a skąd wiecie ile kosztowało???hehe

 

Ponieważ nigdzie niebyło o kosztach to śpiesze donieść że akurat zakup podzespołów inowateka odbył sie na alegro ale nie osobno tylko jednorazowo w nowiutkim komplecie prosto z fabryki ale cena była o połowe niższa ponieważ był on nagrodą.

Takwięc argumenty kosztowe niedokońca graja tu największa role

 

 

No ale nadal moje stwierdzenie i porównanie do malucha... no dobra przesadziłem - Eheim od innovateka to jak Smart przy Hammerze - tutaj akurat chodzi o to że Laing przewyższa Eheima i ilością wody którą pompuje w rzaczywistości i wygodą - jest poprostu mniejszy, mocniejszy i napewno nie głosniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...