Skocz do zawartości
labo

Ile Bezpiecznie Mozna Podkrecic P 930 Na Standardowym Coolerze?

Rekomendowane odpowiedzi

moze mi ktos powiedziec ile moge podkrecic bezpiecznie P 930 na standardowym coolerze, plyta asus P5LD2 Deluxe?

wczesniej nie bawilem sie w oc za wyjatkiem oc grafiki, wiec jestesm zielony.

wszystkie rady mile widziane.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moj dzis dostalem (d930 p5ld2 deluxe 2*512mb 667mhz ddr2 ultra geil + chieftec 450W) polecial maxstable 3.75ghz na 1.375V podwyzszanie napeicia daje drastyczny wzrost temperatury BSOD'y i restarty moze dlatego ze cooler intela ale chlodzenie od kynka w drodze ;) jakby co bede sie dzielil :P

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moj dzis dostalem (d930 p5ld2 deluxe 2*512mb 667mhz ddr2 ultra geil + chieftec 450W) polecial maxstable 3.75ghz na 1.375V podwyzszanie napeicia daje drastyczny wzrost temperatury BSOD'y i restarty moze dlatego ze cooler intela ale chlodzenie od kynka w drodze ;) jakby co bede sie dzielil :P

 

pozdro

na boxie żeś wywalił 3,75Ghz? :lol2:

Fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest tez sobie taka jedna 930, ktora robi 4,5 na boxie i stock v :P

pojdzie wiecej ale ponad 70 juz jest :)

heh tez bym tak chcial :P no moja robi 3.75 przy napieciu 1.425V temperatura w spoczynku 50-55 stopni ale przy 2*100% dochodzi do 80 :/ a wlasnie moze ktos obiektywnie sie wypowie jaka jest dopuszcalna temperatura pracy ? widzialem prescoty ktore chodzily normalnie przy 80-90 stopni (zakurzony wiatrak itd) i nic sie nie dzialo :P (to ze na stronie intela jest napisane iz 63 stopnie to wiem)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

gdzies czytalem ze te procki ulegaja uszkodzeniu przy 95* C, ale to wszystko zalezy od sztuki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, podrkecilem swojego procka, na 3, 7 giga, wzrost wydajnosci w 3dmark03 jedynie koło 300 pkt, wiec wzialem sie za napiecie na cpu, podkrecilem na 4,1 i dalej to samo, jesli dam mniejsze niz 4,1 to wydajnosc w 3dmaku 03 obniza sie, moze mi wiec ktos powiedziec jakim napieciem standardowo taktowany jest p930 i ile moge dac napiecia bezpiecznego na niego ? a mzoe cos innego zle robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, tak jak wspomanilem podrkecilem na 3,75 giga, moze mi ktos powiedziec jakie napiecie ustawic na cpu, bo narazie mam auto.

pierwszy raz bawie sie w oc procka, wczesniej tylko bawilem sie w oc grafy.

wiec prosze o rade, pozdrawiam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...