Skocz do zawartości
ziomal2005

Brak Obrazu I Nie Działająca Klawiatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem wczoraj kilka czesci do kompa minowicie proc - Athlon 3000+ , Asrock Dual Sata 2 oraz modecoma 350 PFC . POdłączyłem wszystko - efekt koncowy był zadowalający , komputer chodził ok wszedłem do biosu aby zmienic firt boot sequence aby czytał z CD ( zeby zainstalowac WINDOWSA) nastepnie pełen radosci wyłączyłemkomputer i wyszedłem z domu. Po powrocie włanczm kompa i ku mym oczom ukazuuje sie czrny ekran monitor sie nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> , klawiatura nie świeci ( znaczy sie swieci przez ułamek sekundy )

 

Moze mam zrestartowac bios ?

 

Mam juz dosyc....CO robic . Macie jakies obiekcje ?

 

Z góry thx za wszelkie info

 

Pozostałe częsci

 

512 ram

HDD 80 gb sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz?

Zresetuj jeszcze raz bios, sprawdz, czy wszystkie części sa dobrze dociśnięte, wtyczki, molexy itp.

Spróbuj zmienić slot pamięci - może akurat będzie chodzić ;)

 

Jeśli nie, to pozostaje sprawdzić wszystkie części na innym komputerze, a w ostateczności odesłać na gwarancję ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków takie objawy to padnięta płyta główna - niestety... Mój komp przez dwa lata chodził bez zarzutów, aż pewnego dnia wsadzilem karte sieciową w nieuzywany nigdy slot PCI, komp się włączył, pochodził troche, wyłaczyłem go, po jakimś czasie chciałem włączyć jeszcze raz i to by było na tyle... Wszytko chodzi, kręci się, a obrazu na monitorze brak ;/ Płytka jest teraz w serwisie asusa, jeszcze nie powiadomoli mnie co się dokładnie stało...

 

Ale na pocieszenie powiem Ci, że jest jeszcze szansa że to nie dociśniety ram, albo karta graficzna, bo na starym kompie tak miałem... Slot AGP był jakiś luźny i jak się ruszyło kompem to karta się lekko wysuwała i nie puszczała sygnału na monitor...

 

Jest jeszcze jedna opcja - padła bateria biosu. Tez lubi się to objawiać brakiem obrazu na monitorze ( przynajmniej u mnie tak było - najpierw przez jakiś tydzien data ciągle się resetowała, a potem ciemność, wyciągnełem baterie i wszystko ruszyło... ) Także to też może sprawdz...

 

Takie to były moje doświadczenia z brakiem obrazu. Może coś Ci to pomoże...

 

EDIT : Hehe, spóźniłem się :P Dobrze ze to był tylko ram ;]

Edytowane przez nightstalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzienki za odpowiedz :) tez sie ciesze ze była to wina ramu - komp jest mi niezbędny wiec gdyby byłoby to cos poważniejszego to musiałbym do chodzic do kafejek internetowych przez kilka tygodni - :?

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...