Skocz do zawartości
letrev

Telewizor Lcd 27-32"

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie mam taki dylemat bo planuje zakup telewizorka LCD ale nie za bardzo wiem jak spisują się w praktyce. Interesują mnie:

- SONY BRAVIA KDL-32S2000

- Samsung LE32R51

 

Wie ktoś coś na ich temat ?

Albo może jakieś inne modele są godne polecenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony odradzam ze względy na to że to sony ;) lipny serwis i lipna jakość, mam u siostry wierze i w domu tv - obydwa do d. to nie tylko moja opinia... ;]

Wiesz tak mozna wszystkie firmy eliminowac ;]. Sony ble, samsung ble, phillips ble, panasonic ble, lg ble itd :).

Ostatnio dosc duzo czytalem w necie o TV i wszedzie mozna sie natknac na negatywne opinie dotyczace wszystkich firm.

 

 

@letrev

Moze lepiej zadac to pytanie na forach traktujacych stricte o HDTV.

http://www.hdtv.pl/forum/

http://www.hdforum.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dopadł mnie jeszcze jeden dylemat...

mianowicie format... 16:9 jest extra ale do filmów...

a co z normalną TV ? postacie porozciągane ? tego się oglądać nie da :|

 

Właśnie u kumpla zauważyłem taki mankament :|

 

Są jakieś LCD z 16:9 + 4:3 ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory LCD HDTV maja taka funkcje ARC-(16:9 / 4:3 / 14:9 / zoom / auto). Czyli jak ustawisz format 4:3 to nic nie bedzie rozciagniete tylko czesc obrazu bedzie po prostu ucieta (gora i dol).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram jeżeli chodzi o tv to Samsungi rewelacyjnie świećą w swoim przedziale cenowym.

 

Co do formatu obrazu to denerwuje mnie że producenci i wytwórcy nie moga zdecydować się o co im chodzi.

Telewizja nadaje 4:3. Filmy niby panoramiczne a i tak na dole i górze pasy. Formatów telewizorów milion i jeszcze troche.

 

Kupisz 16:9 czy 15:10 ustawisz obraz do tv na 4:3 i okazuje się że zamiast 32 cali masz 23 paranoja.

 

Dlatego ja wybrałem tv 4:3. I uważam że na dzień dzisiejszy to lepsza opcja.

Jeżeli chodzi o filmy panoramiczne to po prostu jest duży pasek na dole i u góry, ale jako że to 42 cale to i tak zostaje mnóstwo cali do oglądania

Edytowane przez Mefikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram jeżeli chodzi o tv to Samsungi rewelacyjnie świećą w swoim przedziale cenowym.

 

Co do formatu obrazu to denerwuje mnie że producenci i wytwórcy nie moga zdecydować się o co im chodzi.

Telewizja nadaje 4:3. Filmy niby panoramiczne a i tak na dole i górze pasy. Formatów telewizorów milion i jeszcze troche.

 

Kupisz 16:9 czy 15:10 ustawisz obraz do tv na 4:3 i okazuje się że zamiast 32 cali masz 23 paranoja.

 

Dlatego ja wybrałem tv 4:3. I uważam że na dzień dzisiejszy to lepsza opcja.

Jeżeli chodzi o filmy panoramiczne to po prostu jest duży pasek na dole i u góry, ale jako że to 42 cale to i tak zostaje mnóstwo cali do oglądania

Chyba tylko sygnal z telewizji cyfrowej z poziomu dekodera mozna puscic w proporcjach 16:9 (np. cyfra+, polsat cyfrowy). Troche czytalem o LCD i podobno jakosc obrazu z kablowki jest strasznie kiepska - chodzi o zwykla kablowke nie nadajaca w sygnale cyfrowym.

 

A wracajac do tematu to wyczytalem, ze niezle sa Samsungi z serii R51. Duzo ludzi je poleca jako jeden z najlepszych LCD do 5000zl.

Porownanie cen Samsunga LE32R51B http://www.kupujemy.pl/items/_telewizorlcd...32r51/_/0/_?U=c.

 

Z drozszych do 6000 niezly jest natomiast Loewe Concept L32, tez sporo osob sobie go chwali http://www.kupujemy.pl/items/_telewizorlcd...ptl32/_/0/_?U=c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram jeżeli chodzi o tv to Samsungi rewelacyjnie świećą w swoim przedziale cenowym.

 

Co do formatu obrazu to denerwuje mnie że producenci i wytwórcy nie moga zdecydować się o co im chodzi.

Telewizja nadaje 4:3. Filmy niby panoramiczne a i tak na dole i górze pasy. Formatów telewizorów milion i jeszcze troche.

 

Kupisz 16:9 czy 15:10 ustawisz obraz do tv na 4:3 i okazuje się że zamiast 32 cali masz 23 paranoja.

 

Dlatego ja wybrałem tv 4:3. I uważam że na dzień dzisiejszy to lepsza opcja.

Jeżeli chodzi o filmy panoramiczne to po prostu jest duży pasek na dole i u góry, ale jako że to 42 cale to i tak zostaje mnóstwo cali do oglądania

ja tam widze że coraz więcej programów nagrywają w panoramie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie na temat, ale chcialem sie podzielic pewna informacja, ktora dzisiaj znalazlem. Lepiej pozno niz wcale ;).

Oto tresc postow rzucajacych cien na polskie fora o HDTV

sorry za offtopa ale skoro juz w poscie ***** pojawil sie adres - hdtv.com.pl - chcialem tylko powiedziec abyscie nie sugerowali sie tym co ludzie pisza na tamtejszym forum bo nie ma tam ani krzty obiektywnosci..kolesie ktorzy maja sklepy zakladaja po kilka kont i wychwalaja modele ktore maja aktualnie "in stock" i temu podobne cyrki.. jezeli chcecie 100% obiektywnych informacji o TVikach HDTV i osprzecie do nich to wbijajcie na www.hdtvpolska.com nie jest to jakas reklama czy cos w tym stylu bo nie uciekam sie do tak tanich chwytow - ot poprostu informacje z pierwszej reki od ludzi ktorzy siedza mocno w tych klimatach.

niestety to prawda, ale Ci kolesie to siedza na wszystkich forach o HDTV i cholera wie pod jakimi nikami swego czasu bylo o tym sporo na kilku forach o TV LCD itp. ale sprawa ucichla juz i tak w ostatecznosci trzeba isc i samemu oblukac sprzeta czy nam pasuje bo sugerowac sie kogos anonimowego opinia to...

To tyle co mialem do przekazania ;). Bez odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...