Skocz do zawartości
Gość MaRuH

Komp Sie Zawiesza!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaRuH

Witam

 

Pisze w imieniu kumpla ma on problem z kompem wiesza mu sie dosc czesto ale tylko jak jest komp obciażony, szczegolnie przy tym jak laduje sie jakas gra ale tez czesto jak robi cos w windzie, dzis bylem u niego bo poprosil mnie o pomoc abym rozwiazal jego problem no to na poczatek saknuje mu kompa w tle gg i przegladanie www klikam aby uruchmic skype dysk pracuje i komp sie zawiesil totalny zwis obraz na monitorze sie zatrzymal i myszka sie zawiesila,robie reste komp sie uruchmil kumpel poszedl po cos do picia uruchmilem sobie cs 1.6 przy ladowaniu serwera kom sie znow zawiesil mowie co jest sprawdzam temp sa w ok no to odkrecam bude dotykam karty graf ciepla radiatora od proca cieply, radiatora od chipsetu i GORĄCY!!! czy to wina wlasnie grzejacego sie NB? mi sie wydaje ze tak, kumpel robil juz z 4 razy formaty i dalej to samo komp obciazony to sie wiesza na amen.

 

 

Konfig:

P4 630 niekrecony

Gigabyte 945p-g ( własnie słyszalem ze sa problemy na plytach GB ze sie dosc mocno grzeja chipsety)

2x512 geil

radek X800GTO

Huntkey hk 350 ap

wd 120 gb sata

 

Prosze o pomoc

Pozdrawiam!

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

powiem zeby sobie kupil tego zalmana i sprawdze pamieci programem memtest( ale jest jeden problem jak sie tego programiku uzywa wiem tylko ze cos z dyskietki ten program sie uruchamia czy cos takiego jak by ktos tak szybko wytlumaczyl to byl bym wdzieczny :D )

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

cooler nie jest box kumpel ma ACF 7 Pro temp na procku 32-38 C

 

sciaglem program memtest 3.4 testuje on pamieci z poziomu windy,zaczołem test i po 15min trwania testu komp sie zawiesił wiec chyba to pamieci padaja?

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciaglem program memtest 3.4 testuje on pamieci z poziomu windy,zaczołem test i po 15min trwania testu komp sie zawiesił wiec chyba to pamieci padaja?

Niekoniecznie.

Sprawdź je może także w swoim kompie, wtedy będziecie mieli pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

z wgraniem biosu moga byc drobne trudnosci bo jeszcze tego nigdy nie robilem,oblukam jeszcze ta opcje w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

odpalilem pamieci kumpla na moim kompie i w trakcie testu programem memtest 3.4 komp sie zawiesil czyli jednak pamieci sa cos nie tak, tylko w tym problem ze do czasu jak komp sie nie zawiesil program nie wykryl zadnych błedów,wiec czy zawieszanie sie kompa w trakcie testu moze byc przyczyna zwalonych pamieci czy moze przetestowac pamieci starszym memtestem np 3.2 tylko nie wiem jak sie tym starszym obsluguje wiem tylko ze cos z dyskietki sie go uruchami ale nic wiecej <_< ?

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, odczyty z czujników na mobo są ok? Chipset gorący mówisz? jak masz jakiś mały [lub duży] wentylatorek [może masz w swojej budzie?] to go połuż tak, żeby dmuchał na radiator chipsetu, będzie go sobie chłodził, a ty sprawdz czy zwisy dalej będą... Jak znikną, kup dobry radiator, który utrzyma niskie temp.

Przetestuj pamięci jeszcze w trzecim kompie... jak będzie zwis, będzie duża doza prawdopodobieństwa że to ram zawala kompa.

Oprócz tego wejdz do biosa w kompie kumpla i przywróć mu defałtowe ustawienia (Jest taka opcja w biosie, set defaut / optimal / standard setting). Może cosik da.

Jaki zasilacz jest? Może prakuje mu mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

zasilacz huntkey 350W,temp proca 32-38 C,w kompie nic nie bylo krecone,kumpel juz zamowil jakis radiator zalmana na chipset moze to cos da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz huntkey 350W,temp proca 32-38 C,w kompie nic nie bylo krecone,kumpel juz zamowil jakis radiator zalmana na chipset moze to cos da

Hmm, jeżeli mówisz o Huntkey 350W HK-350AP, to jest to przedmiot pierwsza klasa, moc szczytowa to 400 W, więc prądu nie powinno brakować... kolega jedzie z X800 GTO na 350W no-name i jest dobrze, więc to raczej nie zasilacz.

Sprawdz jeszcze pozostałe, czyli bios przywróć do defałtowych ustawień i sprawdz te Geile na trzecim kompie (w sumie Geile są z tych "rzadkopadających", więc sam nie wiem). Napisz jakie to da skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO. Pamieci. Jak testujesz spod windy to sie nie dziw, ze sie wiesza ;)

Uruchom memtesta spod dosa (zrob dyskietke startowa wrzuc na nia memtesta i wio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Nie latwiej żebyś swój sprawdzony ram włożył kumplowi do budy? PROŚCIEJ I ZWIĘŹLEJ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Przestaw w biosie zabezpieczenie przed przegrzaniem na wyższą temperature.

Przeczytaj post wyzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No wiedzialem ze ram nawala... A jak czasem się zatnie pc (tak raz na dwa tygodnie-miesiac) to też moze byc ram zwalony? Bo mi czasem tak nie wiem czemu sie zacina pc i reset musze.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...