Skocz do zawartości
Gość lechu1777

Neo 512

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lechu1777

Witam. Mam SDI, chodzi ladnie (ping 30 z onetem), ale predkosc 11KB/s mi już nie wystarcza. Wiec maja mi po niedzieli wlaczyc na próbe NEO+ 512 kbps. Czy dobrze zrobie zakładając ją? Jaki modem jest najbardziej stabilny/najlepszy?Czytalem gdzies ze oprogramowanie do neo jest lipa i lepiej zainstalowac inne, jakie? Czy neo+ traci pakiety ? OD centrali mieszkam jakies 8KM. Czy w Counter-Strika pogram bez lagów?Wykluczam śmieci itd.. THX za posty i Pozdro

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

do łaczenia z siecią Autoconect darmowy, fajny, szybki, liczy transfer (zawyża troszke ) mały i jeszce łączy ponownie w razie rozłączenia - przydaje sie przy P2P

ja gram w ET i nie powiem da sie na coponiektórych serkach pograć, ale czysto rekreacyjnie bo ping pływa jak byś chciał na poważnie w klanie gdzie gra sie na różnych serkach to kiszka totalna wprawdzie grałem po klanach jak miałem jeszcze 128, ale przy 512 ping spada a lagi są ~ takie same, jeżeli granie jest dla ciebie priorytetem a masz do tego przyzwoite łącze to ja bym nie zmieniał, mieszkam 2 km od centrali ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

SDI mam czyli 11KB/11KB, prywatne IP, bez ograniczeń w miesiącu. No ale jak wiadomo w CS się ustawia RATY zeby lagu nie bylo. NEO+512 ma 15GB w miesiacu?A wysylanie jakie ? 256? A 512 chodzi to 64KB/s ? A co z modemem? Jaki najlepszy jest? Bo slyszalem ze duzo szmelców jest...

 

P.S - gram tylko na PL serverach i tylko w counter-strika SOURCE'a

 

EDIT/ Czy thompson speedthouch będzie lepszy od sagema? Pisza ze nie rozlacza na nim w ogóle. Czy w tepsie dadza mi go bez problemu jak powiem ze chce go a nie sagema ktorego daja zawsze...?

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

mam thompsona -rozłącza- dlatego autoconnect to podstawa, qmpel sie upiera że sagem jest lepszy ale on sie upiera bo go ma, wszelkie informacje dotyczące łącza lagostrady masz na stronie telekompromitacji, w tej chwili jakieś promocje są że 128 chodzi jak 256 czy coś moze warto sie tym zainteresować (przynajmniej tak ma qmpel)

 

neostrada tp opcja 128, z maksymalną szybkością transmisji do/od komputera Klienta do 128/64,

wyrażoną w kb/s; limit transferu: 7 GB (w jednym okresie rozliczeniowym),

neostrada tp opcja 256, z maksymalną szybkością transmisji do/od komputera Klienta do 256/128,

wyrażoną w kb/s; limit transferu: 7 GB (w jednym okresie rozliczeniowym),

neostrada tp opcja 512, z maksymalną szybkością transmisji do/od komputera Klienta do 512/128,

256 nie wygląda blado w tej konfrontacji

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak. Mam modem thompson 330 i jest spox. Zero przerwań itp. Gram w Et na uk serverach ping 50-60. NA polskich w css 15-30. Trzeba tylko na początku usunąc programik neostrady (bo to syf) i skonfigorować sobie połączenie własno-recznie (jak nie wiedziałbyś jak to zrobić zadzwon pod info linie to Ci szybko wytłumaczą ;)). Ja nie lubiłem bardzo TP ale co jak co Neo mi naprawde dobrze służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Jak nie będe wiedział to napisze do Ciebie na PW ;) No wlasnie powiedzialem staremu jaki mam modem wziac (bo ja mam szkołe...) i nawet wydrukowałem fote :P To Ty neo masz zrobione jak łącze modemowe typu zwykły modem 56 albo SDI ? A jaki ping z onetem ? Jakies loss pakiety? Jak w css 15-30 tooo luziiiiiiiiik :) A jakies loss albo choke? (w CS:S)

 

EDIT/ Ten program trzeba instalowac od telekomuny? Czy mozna tylko sterowniki do thompsona i zrobic polaczenie?

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli obciązysz na maxa łącze to praktycznie cały czas może isc te deklarowane 64KB/s. Porty są chyba wszystkie odblokowane, przynajmniej ja jeszcze nie napotkałem na zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam thompsona -rozłącza- dlatego autoconnect to podstawa, qmpel sie upiera że sagem jest lepszy ale on sie upiera bo go ma,

prawda - brak rozłanczania itd - czasem są z tym problemy jak sie nie ma sp2 ale to zalezy no i sagem działa pod kazdym systemem operacyjnym a naprzykład linuxy bardzo słabo wspierają modemy tomphsona

promocje są że 128 chodzi jak 256 czy coś moze warto sie tym zainteresować (przynajmniej tak ma qmpel)

tak to prawda jednak tylko dla tych osób które maja jeszcze stare umowy podpisane jeszcze w połowie 2005 roku. moim zdaniem aktualnie najbardziej opłaca sie kupic 256 albo 512 koszt nie jest tak duzy jak w przypadku innych neo + Jak mówi luk (ten z brzydkim avatarem \;p) autoconnect to podstawa nie ze względu rozłanczanai lecz tego ze liczy ile sciągnelismy a takze połancza po 24 godzniach w necie(kazde neo jest rozłanczane po tym czasie w celu pobrania nowego ip) a tp`kowski soft zajuje duzo ramu jest nie poręczny i zajmuje miejsce na pasku start .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No to chyab bez Autoconnecta się nie obędzie, a opcja "polacz po rozlaczeniu" czy jakos tak, ale to już mniej ważne, bo i tak sie program przyda do liczenia GB itd... A mozna zrobic tak zeby neo się włączalo wraz z pc w tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Modemu Sagema i takiego tez sobie wybralem przy zamawianiu NEO

 

Glownie z tego powodu - ze poczytalem opinie na temat modemow jak i dzialania

Sagemy sa ponoc mniej czule na "szumy" lini oraz sterowniki sa uaktualniane i pod kazdy system

 

Byc moze jest to prawda - w kazdym razie ja z dzialania sagema jestem B.zadowolony

Mam wgrane jakies zmodyfikowane Steroniki i wszystko smiga pieknie :-)

 

Natomiast Przestrzegam przed instalowaniem OGRINALNEGO SYFU tepsy ...

nie wiem czemu ale ten ICH program Strasznie Obciaza PROCESOR zreszta mozna sobie odpalic Ctrl alt Del i zobaczyc wyk Procka i ilosc Ramu zajetego przez te Aplikacje ...

 

 

Polecam natomiast zainstalowanie JEDYNIE steroniwkow od Modemu a konfiguracje samego lacza zrobic na poziomie sterownika Windosowskiego

 

Rowniez sa tam takie opcje jak AUTOCONNECT (polaczenie po rozlaczeniu)

 

Uwazam ze najprostsze rozwiazania sa najskuteczniejsze Dlatego polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No tak mam zamiar zrobić, ale wiesz dzwonic do tpsa : "czekac, wlaczymy" i taka gatka... :) ALe ja speedtoucha biore mimo wszystko, boo jest lepszy ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe ja speedtoucha biore mimo wszystko, boo jest lepszy ;P

Każdy swoje chwali ;-) Ja bym Sagema bardziej polecał! Do tego malutki serwerek na linuxie typu PII i spokój.

Tylko licz się z tym, że jak masz daleko od centrali to może rwać ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

To raczej zależy od jakości kabli i od tego czy długo już nie były wymieniane. DO centrali 7KM nie ma. Nie chwale tego co mam bo nie mam go jeszcze, ale zdecydowanie mniej z nim problemów niżeji z sagemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam modem SpeedTouch330 od listopada 2005. Nie interesowałem się specjalnie tematyką samych modemów. Zamówiłem go, bo akurat trochę wcześniej uruchamiałem neo u ciotki. Ona zamówiła ten modem. Procedura instalacji i samo użytkowanie przebiegło bez problemowo, to myślę sobie co będę kombinował.

U mnie sprawuje się bez zarzutu. Dopiero później przeczytałem, że te modem w jakieś tam wersji (starej) firmware ma lukę, która pozwala dobrać się do kompa (nie rozpoznaje podrabianych pakietów, czy coś - nie znam się). No i ponoć potrafi nawet resetować peceta. U mnie się to nie zdażyło. Żadnego zrywania połączeń itp.

Komp jest podpięty do sieci 24/7. Zadko go wyłączam. Oczywiście raz na dobę połączenie jest zrywane w celu wymuszenia zmiany IP, ale mam ustawione w dial-up'ie autołączenie po 5 sekundach. Z Neo jestem bardzo zadowolony. Nie to, że wychwalam. Poprostu zero problemów, a innej alternatywny u mnie nie ma.

Modem jest podpięty do gniazdka za pomocą 15m kableka. Do centrali jest jakieś 5km (raczej mniej).

Istalowałem tylko sterowniki, bo o tym syfie tepsy to już zdążyłem wcześniej usłyszeć.

A co do samego zamówienia, to pełna kulturka :) Zamówiełem przez internet. Zadzwonili do mnie w celu potwierdzenia. Podali konkretny dzień przyjazdu kuriera. Kurier pokazał się umówionego dnia z umową i modem. Gdy tylko zamknęły się za nim drzwi, rozpakowałem i zainstalowałem sprzęt. Odrazu chodziło. Żadnego czekania i wydzwania jak to kiedyś się ludzie skarżyli. Chyba byłem pierwszym abonentem neo podpiętym do naszej centrali (prowincja) :) Na ale z drugiej strony czekałem chyba z 5 lat, aż dostosują centralę. Przynajmniej za to nowoczesna infrastruktua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

no to fart, ja już czekam na włączenie długo...i to jeszcze na próbe...

 

Wyobraźcie sobie że jeszcze nie włączyli mi na próbe neo+ .... LOL <lol>

 

Mam pytanie: Czy jak będe chciał podzilić neo+ na dwa pc'y przez ruter albo acces point z funkcją rutera BEZPRZEWODOWO to będe mógł zrobić tak żeby każdy z pc'ów miał zew.IP i przekierować porty do programów p2p typu torrent/eMule żeby ładnie śmigało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial jedno IP zew.

Routerek daje mozliwosc przekierowywania portow.Jesli na kazdym kompie ustawisz inne porty nie bedzie problemu z p2p.

Pamientaj ze zeby podlaczyc modem do routera musi byc on na zlaczu rj45 a nie usb.Z neostrada dostajesz modem na usb niestety wiec zastanow sie czy nie kupic sobie all-in-one czyli router wifi z modemem i switchem.Ja mam Dlinka DSL-G604t i jestem bardzo zadowolony(na nowym firmware jeszcze mi sie nie zawiesil).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ile za niego dałeś? Pewnie kosmiczna suma :( ? Jedno Ip zew mi starczy. W zasadzie zależy mi na jednym pc do p2p, drugi będzie tylko do poczty,www.

 

EDIT/ http://www.allegro.pl/item109986798_router...i_54_gw_2l.html

 

Czy to jest ten? Cena taka sobie, a czy dałoby się podłączyć jeden pc przewodowo (ten co ma być do p2p) a drugi bezprzewodowo? Internet ma działać w jednym i drugim zawsze. Jeśli to ważne to modemem do neo+ będzie pewnie speedtouch, ale czy będzie w ogole potrzebny?

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router z funkcją AP pozwala korzystać z Internetu jednocześnie przewodowo i bezprzewodowo - czyli możesz podłączyć na raz 4 komputery kablem sieciowym i np. 15 laptopów i każdy będzie mi dostęp do Internetu.

 

 

 

Jeśli kupisz sobie router z funkcją AP i wbudowanym modemem, bo tego Speedtoucha będziesz mógł sobie odłożyć na półkę. Natomiast jak kupisz sobie router z wejściem RJ45, to będziesz musiał dokupić sobie modem z wyjściem na RJ45. Wniosek jest jeden: Tańsze jest rozwiązanie zintegrowane, jest też mniej konfliktowe.

 

 

 

Ale wybór należy do ciebie. :D

 

 

 

Neostrada nie ma stałych IP, tylko zmienne. IP zmienia się co 24 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No chyba wybór jest jasny :P Sory, nie stałe IP tylko zew. i porty odblokowane (wiesz o co chodzi przeciez :D ) To ten D-LINK będzie dobry?Czyli podłącze sobie ten pc z zew IP do rutera kablem, a do drugiego będzie trzeba dokuić PCI-WLAN. Pc nowy na koniec wakacji, a neo+ nie wiem kiedy założą to czasu mam troche ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie będziesz mógł przekierować porty dla konkretnego komputera. Bo raczej nie da rady, aby przypisać IP zewnętrzne komputerowi za routerem.

 

 

 

Niestety nie mam tego modelu D-Linka, tylko wersję bez AP D 504T i nie jestem z niego zadowolony. Mocno denerwujący jest pisk tego urządzenia w czasie pracy. Po drugie często zawiesza się - nie można przegladać WWW. Pomaga tylko reset.

 

 

 

Nie chcę generalizować, że D-Linki są do niczego,ale na twoim miejscu poszukałbym innego urządzenia.

 

 

 

Zajrzyj na podforum : http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=36

 

Tam znajdziesz mnóstwo tematów, jaki router wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Aha, no słyszałem gdzies ze po 2 miesiacach trzeba resetować :( Napisalem na jednym topicu, a co może ktoś polecić co jest ruterem z AP z adsl i się nie zawiesza po ~pół roku i śmiga ładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Dobra ale jak wezme ruter z AP i adsl to nie potrzebuje modemu (dzieki jednak za opinie), kurcze to jest jakiś taki ruter żeby się nie wiechał i śmigał ładnie i zaspokajał moje potrzeby (napisałem jakie) ? 350zł to chyba max. Zalezy jak to stoi cenowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Dobra nie rób OT ;) Słucham propozycji bo jestem zielony z tego jakie rutery dobre itd. Tak w ogóle to koleś za 250zł kupił ponoć dobry ruter, ale ja moge dać troche wiecej, zalezy co mam wzamian pozytywnego itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam neo 512 dzieloną na 4 kompy i jestem zadowolony :) Używam rutera dlink g604t, w et pingi mam 40-80, chyba że serwer stoi gdzieś w azji, bo i na takich czasem grywam :) Czasami zdarza się, że działa tylko gg, a nic innego nie, nie wiem czym to jest spowodowane :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...