Skocz do zawartości
Gość lechu1777

Neo 512

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lechu1777

Ja tak chciałem, tylko, że cały czas było: nie da się bo sprawdziliśmy, nie ma po co podłączać w takim razie. Taka gatka :| I teraz mam takie pytanie:

 

Czy jak wejdą nowi operatorzy to będe mógł sobie założyć np. net 512kbps jeżeli teraz telepieski nie chcą mi tego założyć, bo niby się nie da??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem u siebie założyć najpierw na okres próbny, to powiedzieli mi że nie przewidują czegoś takiego. Że niby jak sprawdzą i stwierdzą, że linia się nadaje to musi to chodzić ;-). Takie gadanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

czy warto brac NEO 512 za te 28zł przez pierwszy rok?

Jakie sa limity transferu? Cos słyszałem ze 10gb/mc, ale chciałem sie upewnic.

 

A ten livebox.... dobre to?? Mam w domu dwa stacjonarne i notebooka z Wi-FI. I chciałem zeby laptop latał na WI-FI a kompy pod kablem. Da sie tak??Cyz od tego liveboxa sie puszcza jabel sieciowy czy USB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

WArto brać neo za 33 a potem 66. 28 to bez vat'u. Limit 512kbps to 15GB/miech. Livebox jest troche dziwny, lepiej se sprsw ruter swój. Livebox podłączasz przez filtr pod linie (zamiast pod modem), teraz każdy pc podłączasz przez livebox, nie wiem czy livebox ma możliwość podłączenia kablem czy tylko Wi-Fi. Ogólnie odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Livebox ma zarówno możliwość podłączenia się przez WiFi jak i kablem.

Nie mam liveboxa, ale krążą o nim bardzo krytyczne opinie. Ja również bym odradzał.

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat NEO wyrazam podobne zdanie co lechu1777 ( w moim przypadku, dochodzi jednak kwestia braku sensownej alternatywy i wiekszych potrzeb ) ,rozwazylbym jednak umowe na rok czasu bowiem w 2007 roku konkurencja z racji otwartego rynku moze niezle namieszac.

 

Co sie tyczy Liveboxa to widac ,ze obaj koledzy wyzej nie mieli z nim stycznosci ,a i prosta kalkulacja finansowa nie byla przez nich brana pod uwage, jednak odradzic nie omieszkali ;) (zaryzykuje twierdzenie, ze to Wy wlasnie takie "krytyczne" opinie tworzycie :) ). Urzadzenie to podlacza sie normalnie pod linie bez uzycia filtrow, poniewaz posiada wbudowany modem ( filtr moze okazac sie koniecznoscia w przypadku telefonu ). Wyposarzone jest w modem ADSL2+ ( do 24 Mbps ) , modul Wi-Fi 802.11g ( do 54 Mbps ), Bluetooth 802.15 v1.2 ( z tego co udalo mi sie do tej pory ustalic ,sluzyc ma glownie do podlaczenia takich akcesoriow ja kamerka internetowa czy sluchawki z mikrofonem ,bowiem ma byc wykorzystany do VoIP, czy tez do wideokonferencji . Telefonu komorkowego, mimo wykrycia urzadzenia i poprawnie wpisanego kodu dostepu, podlaczyc mi sie nie udalo ;) ) , 2 porty Ethernet 10/100BaseT RJ-45 , port USB 2.0 i mozliwosc podpiecia telefonu, czyli dodatkowy port RJ-11. W opakowaniu znajduja sie wszystkie wymagane przewody i karta Wi-Fi w postaci adaptera USB, wiadomo jednak, ze karty tego typu potrafia gubic sygnal i moze okazac sie koniecznoscia zakup karty Wi-Fi na PCI. W moim przypadku odleglosc od Liveboxa do adaptera USB w lini prostej wynosi ok. 10 metrow i urzadzenia dzieli dosc gruba sciana. Poziom sygnalu wacha sie na poziomie 77-85 % i nie zanotowalem w/w przypadku gubienia sygnalu. Urzadzenie to nie zostalo wprowadzone w celu zastapieniu obecnych do tej pory modemow przewodowych ,czy tez by stanowic konkurencje dla router'ow , a glownie po to by wprowadzic nowe uslugi takie jak: Telewizja przez ADSL (dostepna juz w aglomeracji Warszawskiej ) , wirtualna wypozyczalnia filmow , VoIP , Wideofonia. Jesli ktos zamierza korzystac z tych uslug ,to na chwile obecna jest skazany na wybor Livebox'a. Inna z wad jest dlugosc czasu restartu Liveboxa - ok. 1 minuty, wzgledem zwyklego modemu USB - informacja dla tych, ktorzy odczuwaja potrzebe czestej zmiany IP ;) . Pingi sa juz na zblizonym poziomie. Na koniec porusze kwestie finansowa o ktorej na poczatku wspomnialem. Liveboxa mozna jedynie wydzierzawic i oplata miesieczna wypada znacznie korzystniej dla tych, ktorzy zamawiaja z nim neostrade, badz juz z niej korzystaja. Dostepna promocja obciaza klientow neostrady kwota 1,22 pln miesiecznie ( maksymalnie 12 miesiecy ) przez pierwsza polowe trwania umowy ,a w drogiej placimy juz 10 pln ( w tajemnicy ;) powiem ,ze po odpowiedniej dyskusji popartej mocnymi argumentami, udalo mi sie wynegocjowac oplate w wysokosci 1,22 pln przez caly pozostaly okres umowy ) .Podsumowywujac polecam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Liveboxa, ale opinie o nim są mi dobrze znane. Znajomy ma, widziałem urządzenie w akcji.

Zresztą co będziemy się spierać, zainteresowani niech prześledzą pierwsze lepsze forum o neostradzie.

http://www.neostrada.info.pl/

Jest tam nawet dział o Liveboxie:

http://www.neostrada.info.pl/viewforum.php?f=5

Tam najlepiej widać będzie wady (i zalety) Liveboxa w akcji. Jak komuś wady będą przeszkadzały, wybór jest tylko jeden oczywiście.

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Wiesz filtr to chyba zaleta ? ;) Jak ktoś nie potrzebuje videostrady itd to kupować ruter Robotics'a i jest spokój,stabilność,wydajność,QoS i gra gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zawitalem w gronie Neostradowiczow. Zainstalowalem u siebie opcje 512. Jako, ze mam tylko 1 port USB zainwestowalem w modem wewnetrzny - BeWAN ADSL PCI St (w sumie jest bardzo dobry, bezproblemowy modem). Glownymi zaletami sa Neo: zewnetrzne ip i stabilosc. Od poczatku miesiaca licznik stoi, wiec mozna sciagac do woli. Ogolnie jestem zadowolony :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Od poczatku miesiaca licznik stoi, wiec mozna sciagac do woli.

Napewno nie stoi. Zaloguj sięna stronie i zobacz doskładny licznik :P

 

Neo 512 to bardzo spoko oferta. Szkoda że to jest praktycznie absolutne minimum w dzisiejszych czasach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz filtr to chyba zaleta ? ;)

Filtr, podlaczany wylacznie do urzadzen analogowych (telefon, faks) pracujacych na tej samej linii co modem ADSL, to koniecznosc a nie zaleta. Chodzi o rozdzielenie pasm zajmowanych przez transmisje analogowa i cyfrowa, bez filtrow na linii powstalaby sieczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No właśnie, więc po co pisać tego jako wade ?! Tzn ja to tak zrozumiałem "Urzadzenie to podlacza sie normalnie pod linie bez uzycia filtrow" - a nienormalnie to jak? Bez filtra? ;) Do czego jest filtr to ja wiem mniej więcej, ale thx za głębsze wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie dziwnie sklada ,ze nie wymienilem tego jako wade (czytanie ze zrozumieniem sie klania ;) ) i wspomnialem o tym tylko dlatego ,ze wczesniej raczyles napisac : " Livebox podłączasz przez filtr pod linie (zamiast pod modem) (...) " .Jak napisal costi, jest to urzadzenie cyfrowe, wiec odpada koniecznosc podpiecia filtru, podobnie zreszta jest w przypadku telefonu cyfrowego ( dlatego uzylem okreslenia "... moze okazac sie koniecznoscia ... " ).

Edytowane przez Cobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Coś niby starszy zadryndał do tepsików czy pogadał i zrobili NIBY COŚ, ping mam 27ms z onetem, zazwyczaj było 29ms. Ale chyba to w CS mi nic nie da :| Najlepiej jakby chodził CSS na minimum 20000/60/60, a ja gram na 15000/40/60 co jest na wielu serverach zabronione :|

 

 

EDIT/ LoL, oni chyba nie kłamali - gram na 20000/80/80 :o :o :o :o

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) podobnie zreszta jest w przypadku telefonu cyfrowego (...).

Jesli masz na mysli telefon typu DECT (stacja bazowa + sluchawki), to baze jak najbardziej podlacza sie przez filtr - od strony sieci telekomunikacyjnej jest ona urzadzeniem analogowym.

 

Jesli zas piszesz o ISDN - na tym sie w ogole da Neo zalozyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo mam od 3lat. Przez ostatnie 2 lata mialem Neo 640 i bylem bardzo zadowolony. Teraz przeszedlem na 1mb, place 50% tego co wczesniej. Nigdy nie narzekalem, jakas krotkotrwala awaria zdarzala sie dwa razy na rok (odpukac!). Sa u mnie w miescie juz inni dostawcy internetu, ale ich oferte jest gorsza niz TP (!), do tego jak bym mial czekac na nich, od nowa zakladac okablowanie, to wolalem przedluzyc umowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Heh :( U mnie nie będzie neo, SDI chodziło w CS na 25000/80/80 i chodzi dobrze na 1 serverze. Chodzi różnie w różnych porach dnia :( Lipa na całej linii :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że czemu ja przestałem grać :lol: Nie wiedzieć czemu nagle załączyło mi się co pięcio sekundowe podskakiwanie loss (do ~15), takie haczenia, cofania, wykluczyly mnie z wielu rozgrywek, ale wracając, był u mnie mastah monter, podpial modem pod swojego laptoka, posprawdzal pingi do wp.pl i powiedzial, ze wszystko smiga swietnie i sciaga nawet więcej niz powinno (bo podskoczylo na starcie dwnloadu kosmicznie, zresztą jak zawsze :lol2: ) także...smiech na sali.

A i jeszcze jak zaczalem mowic o grze, ze najlepiej na jej przykladzie widać utraty pakietów, to powiedział, ze to zalezy od ilosci ludzi na serwerze i ze on ma swoje wytyczne....bueheh

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

HaHa i nawet na serverze neostrady będą lagi to co :D U mnie jest dokładnie tak samo :| Wszystko śmiga, czasem SDi się zwiesi na jakieś 15sek i nie ma przepływu danych, potem wszystko wraca do normy, ale tak dzieje się czasami. Ja Loss raczej nie mam, choke lata do ~10. Loss czasem 1-2. Ale wkurza mnie jak ni stąd ni zowąd ping 900ms. Na początku rundy jak jest normalnie to skoczy do 300ms i od razu spada. Mi na podstawie google też nie traci pakietów (ping /t google.pl )

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...