Skocz do zawartości
kk99

Podział Radiówki Na Dwa Kompy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam internet radiowy na jednym kompie i chciałbym podzielić go na dwa komputery, tylko bez użycia jednego kompa jako serwera ale dzięki AP i routerowi.. Zależy mi na tym aby to wszystko sprawnie działało i bezproblemowo. Z tego co wyczytałem z podobnych temtów potrzebny jest właśnie AP i router.. Tak więc prosze o podanie mi konfiguracji ( jaki AP i jaki router ?? ) kupić żeby wszystko chodziło ok ?? Mozę już ktoś miał doświadzczenie z dzieleniem radiówki, to prosze o wypowiedzi i porade...

Pozdro :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...

czy tak czy siak bedziesz musial podac maca providerovi zeby dopisal go w takim magicznym miejcu jakim jest LMS(? bynajmniej u mnie w sieci). Jezeli juz Pan provider zgodzi sie na taki mysk najproscie bedzie kupic ap http://teonet.pl/product_info.php/products...fe1ff9bf21ada39 wtedy podajesz panu providerovi wlan mac. ciagniesz sobie do obydwoch komputerkow lanowskie kable, ustawiaszs odpowiednio ten ap wybierajac mode client, i routing przychadzacego sygnalu. Jak bys sie zdecydowal na kupno tego ap moge pomoc przy konfiguracji. ja uzywam tych ap u siebie w sieci i maja one uptime po pol roku i dluzej, jest to najprostszy sposob na podzielenie radiowki na 2 kompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Z tego co widze ten AP ma "klonowanie adresów MAC", więc wycieczka do providera jest zbędna. Po prostu wpisujesz w AP MAC z obecnej karty sieciowej bezprzewodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

za`polowe tej ceny dostaniesz planeta jakiegos

Wole dołożyć i wiedzieć że bedzie działać. Dlatego ja polecam linksysa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

planet bedzie smigac taksamo, pozatym jesli jest to siec domowa to niema tak wielkiego znaczenia sprawa ze sprzet sie zawies raz na 2 miechy'

Nie mów, że Planet będzie działał tak samo jak Linksys bo obrażasz tą firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Tak. :wink:

 

Dobra spór zbędny. Po prostu ja wolę kupić Linksysa. Wiem, że jest droższy więc jak ktoś nie ma dołożyć niech kupi Planeta, D-Linka, czy cokolwiek innego. Będzie się czasem wieszał, bedzie miał mniej opcji, bedzie gorzej wykonany ale będzie tańszy. Do domu styknie.

 

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...