Skocz do zawartości
romek

Recenzja: Fujifilm Finepix S5600

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tego ze aparat jest moj, oceniam go tak jak go widze i juz ;d teraz jest moj ale za kilka miesiecy juz go miec nie bede ;d jakby nie byl moj to napisalbym dokladnie tosamo o nim a wazeliny zadnej nie pisalem...

Napisalbym cos o A610 ktorego kupilem kilka dni temu znajomemu ale mam za duzo na glowie ostatnio.

 

koniec tematu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia z wyklego zjadacza chleba najbardziej co by mnie interesowalo, a czego nie ma to np. porownanie zdjec auto oraz manual w roznych warunkach oswietleniowych.

Brat ma ten aparat i bawiac sie nim oraz nie znajac sie na jego mozliwosciach pierwsze co wybralem to auto i pstryknalem 5 fotek. Co z tego wyszlo to masakra, na Siemensie S65 lepiej wyglada.

Dopiero pozniej wiedzialem, ze aparat byl ustawiony w tryb auto ale z wyraznym zaznaczeniem, ze lampa blyskowa ma niepomagac. Gdyby byla automatycznie ustawiona rowniez lampa to zdjecie wyszloby zapewne o wiele lepiej.

 

A jezeli ktos wspomnial (bodajrze Skrytobojca), ze po tych zdjeciach nie kupilby tego aparatu to z checia zobacze profesjonalne zdjecia zrobione tym aparatem (bo jak wiadomo to nie aparat robi dobre zdjecia tylko dobry fotograf).

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jezeli ktos wspomnial (bodajrze Skrytobojca), ze po tych zdjeciach nie kupilby tego aparatu to z checia zobacze profesjonalne zdjecia zrobione tym aparatem (bo jak wiadomo to nie aparat robi dobre zdjecia tylko dobry fotograf).

 

raz

dwa

 

Czy profesjonalne ... nie wiem, ale mi się podobają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widzialem juz te zdjecia wczesniej.

Rozumiem, ze trzeba miec pojecie o robieniu zdjec aby fotka wyszla dobrze ale troche mnie to martwi.

Chce kupic aparat fotograficzny ale nie chce studiowac do tego fotografiki.

Czy zrobienie dobrego zdjecia z wakacji naprawde wymaga wyszkolenia sie w tym, przeczytania 12 tomow encyklopedii czy sa jakiej proste zasady, ktorych nie wolno lamac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba czytać żadnych encyklopedii wystarczy przyswoić sobie trzy pojęcia przysłona, czas naświetlania i ekspozycja, używanie tych parametrów w kreatywnym trybie pracy pozwoli ci zrobic lepsze fotki niżby na auto aczkolwiek wymaga trochę wprawy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja glownie uzywam priorytet przyslony (Av) i czasami tylko wprowadzam korekte ekspozycji (EV). Najlepiej jak sie pozna swoj aparat i wtedy wiadomo przy jakiego typu warunkach ma tendencje aparat do przeswietlania lub niedoswietlania, wtedy wprowadzamy korekcje i bedzie OK :]

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie linka do jakiegoś poradnika o fotografii cyfrowej np w PDFie? Za jakiś miesiąc będę miał mojego Fuji S5600, to mi sie przyda. Chciałbym żeby w tym poradniku były jakieś praktyczne porady. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dzisiaj taką fotke :) bez obróbki w kompie, mi sięwydaje ze aparat w kategori jakosc cena jest jak dla mnie boski O_o

 

http://img74.imageshack.us/img74/6016/dscf08534ou.jpg

 

ps: fotka 3,1mln

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze widzisz, lekka na około kwiatka O_o, a tu jeszcze fota psa na trawie.

 

http://img204.imageshack.us/img204/7283/dscf08659uo.jpg

 

Żeby galeria przez przypadek niepowstała, to daje ostatni raz fotka z s5600, iso64 :) opcja chrome, przesłona niepamiętam O_o.

 

http://img416.imageshack.us/img416/3859/dscf08869er.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spora abberacja... musialo byc bardzo jasno, dawaj wieksza przyslone a abberacja zniknie... pies robiony z iso 100 po co? rob z 64 jak masz swiatla pod dostatkiem... pozdr

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem wmontowana lampa błyskowa okazuje się trochę za słaba i zaczęła nachodzić mnie myśl o zastosowaniu dodatkowej. Jaką byście polecili co by sposób współdziałania był jak najmniej skomplikowany (bez żadnych dodatkowych urządzeń sterujących) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sanek pod lampe więc praktycznie odpada mozliwość montażu innej, mozesz co prawda zastosować uchwyt dodatkowy i montować lampe z boku ale pozostaje Ci tylko ręczne wyzwalanie co się mija z celem.

Sa lampy z czujnikiem wyzolenia lampy w aparacie (chyba troche zle to ujalem).

Radze poszukac na cyberfoto.pl tam jest sporo informacji na temat roznych lamp itp (S5600 to dosc popularny sprzet )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafie znalezc manuala po polsku.

Brat mi pozyczyl ten aparat ale bez instrukcji wiec chce sie troche nim pobawic.

Ma ktos scana albo lepiej potrafi wykorzystywac google ode mnie ?

Poszukaj na cyberfoto.pl w temacie o instrukcjach. Plik z instrukcja wazy cos kolo 50mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik...zauważyłem ostanio, że w trybie "foto" występuje lekkie "terkotanie" w środku aparatu. Dźwiek jest raczej cichy (ale z bliska zauważalny) i pojawia się przy zmianie pozycji obiektywu (np. gdy poruszam obiektywem w górę i w dół).

 

Nie dam głowy czy nie było tego od początku (w każdym razie zauważyłem to dopiero teraz).

 

Czy to norma?? Czy też może zwiastun usterki :? (nota bene z aparatem obchodzę się bardzo ostrożnie).

 

Proszę o pomoc (Bądźcie kolegami i sprawdźcie czy u Was też jest coś takiego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...