Skocz do zawartości
MesJasZ

Niedrogi 6800gs Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zainteresowała mnie karta :

 

http://allegro.pl/item103498653_geforce_68...war_od_ss_.html

 

To Palit 6800GS, z tego co pisze ma niezłe pamięci i fajnie się podkręca. Mam pytanie - czy ta karta ma 12p/5v ? Jest szansa odblokować więcej?

Wydaje mi się że cena atrakcyjna i tylko dlatego rozważałbym opcję ew.zmiany z X700PRO, niestety nvidia to nie Ati (lubię ati bardzo) ale za tą cenę (525PLN) chyba warto?

 

Cena jest niska - bo na innej aukcji ta karta kosztuje 739PLN:

http://allegro.pl/item102981437_super_pali...klep_wa_wa.html

 

Jak duży miałbym przyrost mocy w porównaniu do X700PRO z zegarami 435/1100?? I czy zasiłka Modecom Feel 300W pociągnęła by tego Geforca na kompie jak w sigu?

 

z góry thx za odpowiedź

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Palit (ten tanszy) ma 128mb ramu a ten drugi (drozszy) ma 256mb. Pierwszy ma pamieci 2ns a drugi 1,4ns. Ultra szybkie pamieci ma ten drugi, z nich spokojnie wyciagniesz 1,5ghz z tej pierwszej nie ;)

 

Imo pierwszy ma mniej pamieci, ma wolniejsza pamiec z tego powodu jest tanszy o 200zl. Wszystkie 6800gs maja fabrycznie 12/5, czy da sie odblokowac ? Da sie, pytanie jest czy zablokowane ps i vs sa sprawne i czy nie beda generwac artow.

 

Co do wydajnosci polecam http://www.gph.benchmark.pl/ . Po lewo wybierasz swoja aktualna karte a po prawo ta, ktora chcesz kupic i pokazuje ci sie porownanie wydajnosci obu rdzeni. 6800gs jest wydajniejsza karta od x700pro.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu tego plalita nie odblokujszesz i nie wciskaj ludziom kitu :) on jest z HSI wiec ma tyle potokow ile ma i nic nie zostalo wylaczone :( w zwiazku z tym nie ma czego odbllokowywac bo po prostu fizycznie tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

pozatym te super 1.4ns bardziej przypominajapod względem oc 1.6 lub 2ns

pozatym w tej pierwszej aukcji jest napisane oc rdzenia ~670mhz, coś mi sie wydaje, ze to chyba przesadzone jest o jakies "tylko" 150mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby robił 550 core już byłoby super:) Panowie, a jak jest z jakością obrazu na Palitach - bo wiem że w czasach GF3/GF4 była ona tragiczna, a Palit często instalował za mocne filtry przeciwzakłócające na wyjsciu graficznym karty, przez co jakościowo Palit i Power Color to były największe padaki. Czy coś się od tego czasu poprawiło? Normalnie pulpit mam ustawiony na 1280x1024x100Hz na monitorze 19. Nie będzie tu jakiegoś rozmywania obrazu typowego dla gorszych kart? A może ktoś ma Palita i podzieli się uwagami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu tego plalita nie odblokujszesz i nie wciskaj ludziom kitu :) on jest z HSI wiec ma tyle potokow ile ma i nic nie zostalo wylaczone :( w zwiazku z tym nie ma czego odbllokowywac bo po prostu fizycznie tego nie ma

Polecam: http://www.aoaforums.com/forum/hardware-ha...ra-extreme.html

W skrocie mod za pomoca Riva tunera 6800gs agp na 16/6 :] W 6800gs siedzi NV40 a wiec chip z 16 potokami, ktorych czesc zostala wylaczona.

 

Aukcja allegro 6800gs z odblokowanymi potokami https://ssl.allegro.pl/item101174909_superm...a_silencer.html

 

Wiecej info na temat modowalnosci 6800gs: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=971

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu - juz się rozejrzalem w temasi 6800GS i akurat on ma rację - te Pality to specyficzne karty na NV41, które Palit podobno odkupił tanio od producenta i dolozyl tam mocniejsze pamięci. Dlatego w tym wyadpku nie da się odblokowac, chociaż co do innych 6800GS zapewne jest tak jak piszesz.

Te Pality idę na 515/1250max imho za tą cenę niezła propozycja. Ale chyba wczesniej muszę zmienić zasiłkę. Jak wpadnie kaska to zaryzykuję i zmienię na Palita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu - juz się rozejrzalem w temasi 6800GS i akurat on ma rację - te Pality to specyficzne karty na NV41, które Palit podobno odkupił tanio od producenta i dolozyl tam mocniejsze pamięci. Dlatego w tym wyadpku nie da się odblokowac, chociaż co do innych 6800GS zapewne jest tak jak piszesz.

Te Pality idę na 515/1250max imho za tą cenę niezła propozycja. Ale chyba wczesniej muszę zmienić zasiłkę. Jak wpadnie kaska to zaryzykuję i zmienię na Palita

Jezeli rzeczywiscie wsadzone sa tam nv41 to po ptokach. na mamkach kiepachowato malo jak na 1,4ns :o Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek - nic tam się nie odblokuje bo i nie ma co : 12/5 i koniec.

 

Testowałem sobie wersje 256MB i teraz mam 128MB. Karty są takie same, nie różnią się niczym. Pamięci montowane są identyczne czyli "1.4ns". Napisałem "1.4ns" ponieważ bardziej mi to pasuje na 1.6ns, lub dobre 2.0ns. O/C takie sobie, nie ma się czego cudownego spodziewać, ponieważ Pality już mają fabrycznie wyżyłowane zegary.

 

 

ps. jak ktoś chce taniej niż na allegro którąś z tych kart to zapraszam na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche was wszystkich musze zmartwic ;) Gdybyscie przeczytali dokładnie cały opis aukcji 6800GS Palita za 525zl, to mozna zauwazyc, iż posiada on 128 bitową szyne ;/;/ Czyli przepustowosc pamieci jest relatywnie niższa od tego drugiego modelu z 256 bitową szyna pamieci !!!! Jednym słowem wydajnosc pewnie niewiele wyzsza niż 6600GT, wiec lepiej sie powaznie zastanowic zanim cos takiego sie kupi ;) Pozdro

 

Edytowano: Swoją drogą to bardzo ciekawa karta :) 6800GS ze 128bitowa szyną pamięci, ciekawe czy dane na aukcji są prawdziwe...hmmm...

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam jak jest z opłacalnością. Twoj X700Pro jest ładnie wykręcony, więc czy jest sens zmieniac na 6800GS. W sumie zależy od tego, do czego ma ci karta posłuzyc ;)A tak poza tym, jeśli chodzi o tego Palita za 525zl, to mam dla niego alternatywę.Polecam: http://www.proline.pl/shop.php?prodid=WINFAST+A6800XT+128

 

Ma szynę 256bit, taktowanie 300/700 i początkowo jest słabszy od 6600GT! Jednak jak widac po komentarzach świetnie sie moduje :D Wiekszosc uzytkownikow osiąga 16p/6v i taktowania w okolicy 400/800. Po O/C masz ~11000 w 03', a ~4000 w 05' :D . No i ta cena 509zl :blink: , ProLINE się postarał...Jest jednak małe ALE <_< : Zawsze moze sie nie udać....

 

Jesli naprawde chcesz zmienic karte to sie jeszcze zastanow, czy aby napewno sie oplaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no wlasnie - grafa sluzy wlasciwie tylko do RomeTW, C&C Gen, no i ostatnio Oblivion. X700 się nawet spisuje, ale szukam czegoś fajnego wlasnie w okolicach 500pln... miałem opcję zmiany na x1600pro 512mb ale nie zmieniłem po przeanalizowaniu testów wyszlo że jednak stracilbym na wydajnosci, taniego x800xl/gto ciężko upolowac więc rozgladalem się za nv. Ale już wiem, że na pewno na 6800gs 128bit nie zmienię No może na razie się wstrzymam... z ciekawosci zainstaluję marki i zobaczę ile toto moje cudo wyciąga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym GF 6800 GS tym razem pamięci już 256 bit, a cena jeszcze niższa. Czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 6800LE@16ps 6vs???

Ciekawa karta jak za te pieniądze , tylko dziwne że na allegro chcą 30zł więcej :blink:

http://allegro.pl/item103393750_6800_gs_ex...2_5_1_4_ns.html

Jeżeli jednak prawdą są te parametry to bardzo dobra propozycja na AGP, zamiast takiego 6600GT czy 6800XT.

 

@DEVILEK

 

Ta karta którą testowałeś z 128MB pamięciami była 128 czy 256 bit :?:

 

 

Sorki ta w sklepie jest 128bitowa ale ta z allegro jest niby 256 bitowa i jeżeli to prawda , to karta jest bardzo dobrą propozycja na AGP.

Edytowane przez sivy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ten 6800GS od ARCHE ma naprawde atrakcyjną cene. Dziwne,ze wczesniej jej nie zauwazyłem :blink: .Ciekawe jak twoja karta wypadnie w 3dMark'ach-mam nadzieje, ze dostaniemy jakies screen'y :D Swoja drogą to ten Palit ma wysokie taktowania 450/1200 i dodatkowo 1.4ns pamieci, czyli jak juz napisano duze mozliwosci OC. Jesli dobrze byś sprzedał swoją obecną karte, to ta mogłaby być ciekawą propozycją B) Sprawdze moze jeszcze jak sprawuje się w Obvilionie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ten 6800GS od ARCHE ma naprawde atrakcyjną cene. Dziwne,ze wczesniej jej nie zauwazyłem :blink: .Ciekawe jak twoja karta wypadnie w 3dMark'ach-mam nadzieje, ze dostaniemy jakies screen'y :D Swoja drogą to ten Palit ma wysokie taktowania 450/1200 i dodatkowo 1.4ns pamieci, czyli jak juz napisano duze mozliwosci OC. Jesli dobrze byś sprzedał swoją obecną karte, to ta mogłaby być ciekawą propozycją B) Sprawdze moze jeszcze jak sprawuje się w Obvilionie...

Tylko w że ten z Arche to już nie wiem czy 256 bit czy 128. W tytule pisze że 128 bit, a w opisie karty 256 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem które Pality 128mb są 256bit a które 128bit. Albo to jakaś ściema, albo są 2 wersje tej karty.... Może ktoś kto miał do czynienia własnoręcznie naswietli sprawę.

 

Sami zobaczcie: http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...5bbe3777bdfa283

 

Ta sama karta którą ktoś podał wcześniej co arche na allegro sprzedaje za 529pln ma w opisie w ich sklepie 128bit i jest za 499 pln :/ a w opisie samej karty ma 256bit. Ktoś wie o co chodzi? Zobaczcie na linku powyżej.

 

Aha - czy jest możliwe aby ten 6800GS z 128bit pamiątkami wykręcił takie wyniki tylko kilka procent gorsze od 7800gs

jak to zachwala arche?? Bo mi się nie wydaje...

 

Wczoraj odpaliłem 3dmarka 2k1 , mój x700pro wykręcił : 18491 marków

Jak ściągnę inne marki to też zapodam, ale póki co nigdy się tym nie pasjonowalem ;)

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz w takim razie sam nie wiem co myślec o tych Palitach <_< Raz piszą,ze ma 128 bit, a za drugim razem, ze ma 256bit :huh: Mogłby kurde wypowiedziec sie jakis posiadacz karty ze sklepu ARCHE, a konkretnie ktoregos z tych 6800GS.

 

3dMark 2oo1 jeszcze tak duzo nie mowi, bo tam zalezy duzo od reszty konfiguracji. Ciekawi mnie najbardziej wynik w 3dmarku 2oo5 :wink: Chociaz 3d 2oo3 tez moze sie przydac, zeby porownac z kartami ARCHE :D Czekamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...